Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - texty IM

texty IM

Diskusia o metalovej hudbe v súčasnosti

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Poslaťod Michael v Štvrtok November 15, 2007 2:48 pm

skvělých textů je fakt u Maiden hodně.. u mě vedou např.: Dance Of Death, Paschendale, Brighter Than A Thousand Suns.. je toho hodně, hlavně Steve je co si budem povídat na tohle machr :wink:
Obrázok užívateľa
Michael
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 452
Registrovaný: Piatok Jún 16, 2006 1:45 pm
Bydlisko: Třinec

Poslaťod KUBBA-BRUCE-ARRY v Štvrtok November 15, 2007 3:37 pm

Maiden jsou brilantni textaři........ale jako top text bych určil jednoznačne


HALLOWED-opravu neskutečně hluboky,emoční a senzačne koresponduje s hudební složkou!až mi z toho mrazí :roll: :P
KUBBA-BRUCE-ARRY
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 411
Registrovaný: Sobota September 02, 2006 12:03 pm
Bydlisko: ZNOJMO

Poslaťod Irons heart v Štvrtok November 15, 2007 3:52 pm

KUBBA-BRUCE-ARRY píše:Maiden jsou brilantni textaři........ale jako top text bych určil jednoznačne


HALLOWED-opravu neskutečně hluboky,emoční a senzačne koresponduje s hudební složkou!až mi z toho mrazí :roll: :P


No tak to jo ! :) Hallowed opravdu po každé stránce nejlepší ... sem jeden s tech kterym na textu hodně záleží a u Maiden to je bez debat :) neuvěřitelná hloubka a smysluplnost a před Stevem samozřejmě klobouk dolů :) nezažil sem nikoho kdo by skládal lepší věci (teď mám namysli celý Maiden :) )
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins
Obrázok užívateľa
Irons heart
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 333
Registrovaný: Streda August 08, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Ostrava

Poslaťod Dr.Drak v Utorok November 20, 2007 9:00 pm

Presne tak...nepočul som skupinu, ktorá by mala v textoch takú hĺbku . Hallowed je ,si myslím, jeden z vrcholov textárskeho umenia vôbec. Tá sila tej piesne, jej spoveď je priam neuveriteľná. Myslím si , že tí, ktorí nepoznajú text tejto piesne, si ju nemôžu užiť naplno...ja osobne dávam textom veľkú dôležitosť, veď predsa spevák tam nespieva len tak, ale text dáva piesni ducha....
Obrázok užívateľa
Dr.Drak
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Utorok Október 16, 2007 4:04 pm

Poslaťod dzuso v Streda November 21, 2007 4:02 pm

Presne tak,dokonca keď som začínal s metalom tak som sa snažil zistiť ako prvé o čom bývajú texty! A dodnes ma to zaujíma veľmi,nie je predsa možné aby som nevedel čo počúvam!
Fly throughout the sky, set fire to the land, fly throughout the sky, sons of northern darkness.
Obrázok užívateľa
dzuso
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Streda Jún 06, 2007 4:36 pm
Bydlisko: Zákamenné

Poslaťod strevo v Streda November 21, 2007 6:43 pm

uzasny text ma aj paschendale, vynikajuco tam vykreslili ten strach vojaka, a to utrpenie co musi znasat, ked sa na tie slova sustredim ide mi mraz po chrbte, podla mna proste krasne umelecke dielo :)
...házim řepu...
Obrázok užívateľa
strevo
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Štvrtok Júl 12, 2007 9:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Irons heart v Streda November 21, 2007 7:55 pm

strevo píše:uzasny text ma aj paschendale, vynikajuco tam vykreslili ten strach vojaka, a to utrpenie co musi znasat, ked sa na tie slova sustredim ide mi mraz po chrbte, podla mna proste krasne umelecke dielo :)


To máš pravdu. Stejně je neuvěřitelné jak Steve dokáže dokonale popsat smrt , bolet , smysl života .... Mám z toho pocit , jakoby to sám všechno zažil , s takovou hloubkou a citem jakým to píše .... nedávno sem si pročítal texty z AMOLADu a těško uvěřit tomu že po tolika letech kriery jeho texty neklesly ani o kousiček dolů , možná že naopak ... :)
A když už se tu bavíme o těch textech , co říkáte na text Weekend Warrior ? :oops:
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins
Obrázok užívateľa
Irons heart
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 333
Registrovaný: Streda August 08, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Ostrava

Poslaťod TheClansman1 v Streda November 21, 2007 8:05 pm

Irons heart píše:
strevo píše:uzasny text ma aj paschendale, vynikajuco tam vykreslili ten strach vojaka, a to utrpenie co musi znasat, ked sa na tie slova sustredim ide mi mraz po chrbte, podla mna proste krasne umelecke dielo :)


To máš pravdu. Stejně je neuvěřitelné jak Steve dokáže dokonale popsat smrt , bolet , smysl života .... Mám z toho pocit , jakoby to sám všechno zažil , s takovou hloubkou a citem jakým to píše .... nedávno sem si pročítal texty z AMOLADu a těško uvěřit tomu že po tolika letech kriery jeho texty neklesly ani o kousiček dolů , možná že naopak ... :)
A když už se tu bavíme o těch textech , co říkáte na text Weekend Warrior ? :oops:


please tell me now what life is, please tell me now love is, one tell me what the war is, again tell me what life is... krasny refren For The Greater Good Of God a to je len kusok z noveho albumu...
The demons called my name, they dragged me inside the chambers of hell. No one could hear me, I bled tears of pain.
Obrázok užívateľa
TheClansman1
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 444
Registrovaný: Pondelok November 20, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Presov

Poslaťod Jevo v Štvrtok November 22, 2007 12:47 am

strevo píše:uzasny text ma aj paschendale, vynikajuco tam vykreslili ten strach vojaka, a to utrpenie co musi znasat, ked sa na tie slova sustredim ide mi mraz po chrbte, podla mna proste krasne umelecke dielo :)


Totaly agree!!! Paschendale je proste skladba na ktoru clovek nikdy v zivote nezabudne. Hudba navyse vystihuje presne to co vystihovat ma, teda padajuce bomby, gulometnu palbu, utok vojska, atd...
Hell ain't a bad place
Hell is from here to eternity
Obrázok užívateľa
Jevo
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 548
Registrovaný: Utorok Február 01, 2005 6:54 pm
Bydlisko: Bardejov

Poslaťod Dr.Drak v Sobota Júl 05, 2008 8:48 pm

Čím je myslené to "Now he knows his father betrayed. " v piesni Flight Of Icarus? Pokiaľ viem, otec Ikara nezradil, Ikarus vyletel vysoko vo chvíli keď sa jeho otec nedíval a tak sa mu krídla rozpadli...to že ho zradil mi v tom texte nesedí.
If God is wise, why is he still,
When these false prophets, call him friend,
Why is he silent, is he blind!?
Are we abandoned in the end?
Let right or wrong, ALONE decide
God was never on your side!
Obrázok užívateľa
Dr.Drak
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Utorok Október 16, 2007 4:04 pm

Poslaťod BraveBruce v Nedeľa Júl 06, 2008 10:45 am

Dr.Drak píše:Čím je myslené to "Now he knows his father betrayed. " v piesni Flight Of Icarus? Pokiaľ viem, otec Ikara nezradil, Ikarus vyletel vysoko vo chvíli keď sa jeho otec nedíval a tak sa mu krídla rozpadli...to že ho zradil mi v tom texte nesedí.


Podle mě je to myšlený tak, že jeho otec věděl, že Ikarus je ZTRACENÝ
myšlený se smyslu, že už mu není pomoci, ne že se ztratil
Obrázok užívateľa
BraveBruce
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Sobota Marec 22, 2008 11:51 pm

Re: texty IM

Poslaťod krab v Sobota September 13, 2008 11:46 am

Mně se teda texty IM příliš nelíbí. Jsou až příliš patetické, klišoidní a předvídatelné, ve srovnání s texty např. Toll, Rammstein či poněkud větší klasiky jako The Doors nebo Pink Floyd působí až uboze. Ale připouštím, že svůj účel plní. Navíc u heavy metalu si nějaké složitější a myšlenkově nosnější texty neumím představit. Ovšem jako u všeho, i zde se najde výjimka(y), kterou jsou: Powerslave, Revelations a Rime Of The Ancient Mariner.
Obrázok užívateľa
krab
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 161
Registrovaný: Štvrtok Jún 14, 2007 10:59 pm

Re: texty IM

Poslaťod Dr.Drak v Sobota September 13, 2008 1:03 pm

Dobre, povedal som si, že už také správy nebudem brať. Nič som nečítal a nevidel...
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Radšej sa nevyjadrujem :lol:
If God is wise, why is he still,
When these false prophets, call him friend,
Why is he silent, is he blind!?
Are we abandoned in the end?
Let right or wrong, ALONE decide
God was never on your side!
Obrázok užívateľa
Dr.Drak
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Utorok Október 16, 2007 4:04 pm

Re: texty IM

Poslaťod krab v Sobota September 13, 2008 1:16 pm

Dr.Drak píše:Dobre, povedal som si, že už také správy nebudem brať. Nič som nečítal a nevidel...
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Radšej sa nevyjadrujem :lol:


Ne, jen se vyjádři, protože tohle je docela laciný způsob argumentace.
Obrázok užívateľa
krab
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 161
Registrovaný: Štvrtok Jún 14, 2007 10:59 pm

Re: texty IM

Poslaťod Dr.Drak v Sobota September 13, 2008 1:44 pm

krab píše: Navíc u heavy metalu si nějaké složitější a myšlenkově nosnější texty neumím představit.


Niečo také by som absolútne nepovedal...
If God is wise, why is he still,
When these false prophets, call him friend,
Why is he silent, is he blind!?
Are we abandoned in the end?
Let right or wrong, ALONE decide
God was never on your side!
Obrázok užívateľa
Dr.Drak
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Utorok Október 16, 2007 4:04 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Metal rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia