Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - LED ZEPPELIN/ Robert Plant-najväčšia rocková žijúca legenda

LED ZEPPELIN/ Robert Plant-najväčšia rocková žijúca legenda

Diskusia o metalovej hudbe v súčasnosti

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

LED ZEPPELIN/ Robert Plant-najväčšia rocková žijúca legenda

Poslaťod mickey.r v Utorok December 04, 2012 3:46 pm

Táto téma tu podľa môjho názoru chýba a rozhodol som sa ju založiť práve teraz, keď páni z Led Zeppelin vydali živý album s DVD Celebration Day. Pre nezasvätených sa jedná o koncert z 10. decembra 2007, ktorý sa konal v O2 aréne v Londýne na počesť zosnulému zakladateľovi Atlatic Records Ahmetovi Ertegunovi. Koncert mohlo vidieť iba 18.000 divákov, ktorý vstupenku vyhrali v akejsi lotérii. Záujem oň bol obrovský a o lístky žiadalo viac než 20.000.000 ľudí.
Zepelíni boli aj ocenení od prezidenta USA. Nie že by som bol nejako na politiku, či nejaké ceny, ale keď si už najsilnejší muž planéty zavolá niekoho na koberček, tak už to musí byť ozaj pádny dôvod. O tom kto sú Led Zeppelin a čo znamenajú pre rockovú a metalovú hudbu snáď netreba nikomu vysvetľovať. Predpokladám, že každý rocker vlastní min. jeden album tejto legendy.
Pozrite si prejav prezidenta Obamu: http://www.metalhammer.co.uk/news/video ... ous-award/. Mne je ľúto, že som v angličtine analfabent a nerozumiem mu, avšak z výrazu tváre a nálady akou žiari je zjavne poctený, že môže udeliť cenu Led Zeppelin. Na Zepelínoch je tiež vidno spokojnosť.
Na margo vydania Celebration Day si ich pozval do svojej show aj David Letterman, pozri video ak chceš: http://www.metalhammer.co.uk/news/led-z ... letterman/
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Re: LED ZEPPELIN, najväčšia rocková žijúca legenda

Poslaťod Dragontears v Nedeľa Február 03, 2013 1:39 pm

100% souhlas, vse tebou recene je mozno doplnit snad uz jen timto oslavnym videem. I rockeri maji citlivou dusi, evidentne dojaty Robert je toho dukazem, ale proc by nakonec nebyl :wink: gesto mladeho Bonhama z 6:12 myslim nahrazuje veskere dalsi komentare ...

http://www.youtube.com/watch?v=xHNW7kYKzYI
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: LED ZEPPELIN, najväčšia rocková žijúca legenda

Poslaťod Zdenius v Pondelok Február 04, 2013 3:03 pm

to ocenenie LZ bolo jedno z naj veci, ktore som kedy videl. to co o nich hovori Obama a podobni kkti ma uz nezaujima, viac netreba komentovat. to je akoby ste hrali na namesti a potom niekde zverejnovali nazory bezdomovcov z laviciek. videl som ale uz aj to DVD a akoze hrozna nuda. k nim bol osud milosrdny a tiez kto vie kde by sa dostali keby hrali dalej, ale je dobre ze urobili len jeden koncert, lebo viac by nezvladli a nie je to uz ono, ale aj tak cest. neviem kto im to dvd reziroval, ale tiez hroza a tam snad nie je ani jeden zaber na divakov... treba ich respektovat, ale v norme
14/7 - Budapest
15/7 - Transylvania
23/9 - Ripper, SK
7/10 - Tarja, CZ
13/10 - Die Happy, A
22/10 - WASP, CZ
18/12 - Die Happy, DE
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: LED ZEPPELIN, najväčšia rocková žijúca legenda

Poslaťod mickey.r v Pondelok Máj 12, 2014 3:20 pm

Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Re: LED ZEPPELIN, najväčšia rocková žijúca legenda

Poslaťod Dragontears v Sobota Máj 17, 2014 1:34 pm

mickey.r píše:http://kultura.pravda.sk/hudba/clanok/317348-jimmy-page-pracuje-na-novych-skladbach/


... „Mám veľa materiálu, ktorý som zložil na akustickej gitare. Je toho naozaj veľa. Neviem však, s kým budem hrať. Mám materiál aj nadšenie a konečne na tom môžem začať pracovať,“ uviedol 70-ročný rodák z Londýna ...

s Robertem to asi nebude ...

Nová vydání alb Led Zeppelin nabídnou neznámé písně, ale reunion nebude

Robert Plant podepsal novou nahrávací smlouvu


a kdo se chysta do Ostravy na Colours, tady jedna zajimavost
Před osmi lety si Robert Plant dal ve valašském Libušíně do nosu
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: LED ZEPPELIN, najväčšia rocková žijúca legenda

Poslaťod Dragontears v Nedeľa Júl 20, 2014 2:20 pm

Robert Plant v Ostravě nadchl, spojil minulost se současností

autor clanku par vetama vystihl, proc je Plant dosud naprosto vyjimecny muzikant


Robert Plant and the Sensational Space Shifters, Česká spořitelna stage (19. 7. 2014, 21:30 - 22:45)
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 900&type=1

z diskuze pod fotkama: Nepřekvapil... Strašná nuda. Snad ještě větší nuda než Led Zeppelin... A to jsem si myslela, že jsou svojí nudností nepřekonatelní
doufam, ze vetsina ze vcerejsich 40.000 (!!) lidi v Ostrave mela opacny nazor :wink:


btw byl nekdo z vas v Ostrave osobne pritomen? zatim jsem nenasla verohodny playlist, celkem me zajima jak moc nebo jestli se lisil od koncertu na letosnim Glastonbury (zaznam BBC) http://www.youtube.com/watch?v=5A6WqwLefzg&hd=1
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: LED ZEPPELIN, najväčšia rocková žijúca legenda

Poslaťod mickey.r v Utorok Júl 22, 2014 2:02 pm

Dragontears píše:Robert Plant v Ostravě nadchl, spojil minulost se současností

autor clanku par vetama vystihl, proc je Plant dosud naprosto vyjimecny muzikant



Veľmi výstižná recenzia, navyše aj dosť presná súčasná charakteristika Roberta Planta.
Kritici v diskusii zrejme čakali Zeppelin, ktorý od Planta asi ťažko dostanú. Zeppelin bohužiaľ už nik naživo neuvidí. A tak je to správne. Napriek tomu Plant je tak dokonalý a vycibrený hudobník, že minulý Zeppelin dokáže pretaviť do jednoznačnej Plantovskej linky. Tie prestavby zepelínoviek sú skvostné. Áno táto hudba nie je o veľkolepej predvádzacej šou, ale je o duchu hudby a ten tu je neodvrátiteľný. Kritici zrejme nepoznajú nič so sólovej produkcie RP inak by vedeli na aký koncert idú. A podľa toho čo počujem dostali vysokú pridanú hodnotu v podobe africkej kultúry či bluiesovej hudby, ku ktorej sa RP, ale i zeppelíni vždy hlásili. Keď k tomu pridáme jednoznačné prepojenie k prírode, ktorú má RP absolútne v krvi, asi ťažko niekto bude čakať koncert v štýle AC/DC či Metly. Ak chce niekto zažiť maximálnu pódoivú šou bez ohľadu na kvalitu hudbu nech ide na Motley Crue a bude mať všetko čo oko ráči. Hudobne však zrejme bude odchádzať nenaplnený, čo sa u Planta stať nemôže. V Ostrave som síce nebol, ale priložené video z Glastonbury ma utvrdzuje v mojich myšlienkach.
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Re: LED ZEPPELIN/ Robert Plant-najväčšia rocková žijúca legenda

Poslaťod Dragontears v Pondelok September 01, 2014 11:46 am

nebudte smutni, ze skoncily prazdniny - na podzim nas ceka spousta skvele muziky :D
zacnete treba hned a Poslechněte si týden předem celé nové album Roberta Planta

zdroj: http://kultura.idnes.cz/
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: LED ZEPPELIN/ Robert Plant-najväčšia rocková žijúca legenda

Poslaťod Dragontears v Streda Február 04, 2015 10:23 pm

"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm


Späť na Metal rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron