Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Diskusia na tému Iron Maiden

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Dr.Drak v Utorok December 23, 2008 11:02 pm

No, ale sú ľudia, pre ktorých sa niekto z kapely môže stať BOHOM a snaží sa ho vo všetkom napodobniť, správať sa ako on, myslieť ako on...celkom zúfalé ale ináč si VIERU IRON MAIDEN neviem vysvetliť.
Ináč súhlasím s Majuskom666....
If God is wise, why is he still,
When these false prophets, call him friend,
Why is he silent, is he blind!?
Are we abandoned in the end?
Let right or wrong, ALONE decide
God was never on your side!
Obrázok užívateľa
Dr.Drak
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Utorok Október 16, 2007 4:04 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Mot@s v Streda December 24, 2008 1:11 am

Crusader píše:Myslite si, ze lide, pro ktere jsou IRON MAIDEN VIRA jsou dusevne v poradku ? A nebo jen nevi, co to slovo vira znamena ? Co by pak ciste hypoteticky znamenalo verit V IRON MAIDEN ? :D co by pak melo byt podstatou takove viry ? Prichod mesiase ? Vykoupeni ? Nejak nechapu, co tim basnik chtel rict ...

Vím na co narážíš. Ale ber to tak, že to je prostě jen text písně. A v muzice přece texty nemusí vyjadřovat nic doslovně. Může to být nějaký obrat autora a každý ho může chápat po svém a třeba, a většinou i jinak, než sám autor. A nejsou ty narážky tak trochu zbytečný .... ?
Ostrava 1993, Praha 1995, Praha 1998, Praha 2000, Praha 2003, Praha 2005, Ostrava 2007, Praha 2008, Bělehrad 2009, Wacken 2010, Praha 2011, Piešťany 2013, Praha 2013, Brno 2014, Praha 2016, Praha 2018, Praha 2022, Praha 2023, Praha 2023
Mot@s
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Nedeľa November 19, 2006 6:43 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Crusader v Streda December 24, 2008 11:52 am

Aha, takze v muzice se muzou blabolit hovadiny ... ja to chapu tak, ze autor by se mel nechat vysetrit :D Asi jsem naivni, ale porad si myslim, ze i texty maji mit hlavu a patu a predne byt o necem (a obzvlast od fans IM, kteri jsou vyhlaseni kvalitnimi texty bych nadseni z takovych blabolu necekal - coz ukazuje na jedno, ze dotycni vubec asi texty IM nezajimaji a nebo je vubec neznaji) ... pokud jde o "ten" text, tak jsem v zivote nic blbejsiho nevidel ... ani od michala davida :D Tech obratu "autora", ktere mi hlava nebere je tam skutecne hodne ... Narazky nejsou zbytecne, kdyz je neco hodne blbe, proc se nad ti "nezamyslet", co k tomu lidi vede ... a tak se taky da snaze pochopit mentalita jiste skupiny lidi. Ale je fakt, ze to "zapada" do konceptu fanglickarstvi (znak, hymna, vlajka) ne tak uplne nepodobnemu organizacim typu PO SSM :D (tak pridej se k nam :D )

btw; tobe ten text prijde "kvalitni" ? tj o necem, ze ma hlavu a patu ? U me naplnuje ve vsech bodech sracku :D (i kdyz o text vlastne neslo, v prvni rade ale me donutil premyslet nad tim, jak pro nekoho muze byt METAL (potazmo IM) virou ... at je to mysleno jakkoli. Ale rozhodne nemam v umyslu oveckam brat jejich pasaka :)) Kazdopadne ciste ze studijnich ucelu uz treba vim, ze nekdo si z maiden bere texty, jini se na nich uci hrat ... a nekterym staci mavat vlajkou a zpivat si o adrianovi v razi (coz je uplna blbost, kdyz kazdy vi, ze adrian je introvert a nejstatictejsi clen IM). Sorry, ale ja uz jsem takovej, nejak nad vsim premyslim ... vcetne textu IM ;)
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Oniiicek v Streda December 24, 2008 2:25 pm

Tak podla mna su v piesnach velmi dolezite texty...ked ma byt v hudbe nejaky text co nema hlavu ani patu, tak nech je z toho radesj instrumentalka no nie? Nic sa podla mna nema robit zbytocne a vsetko ma mat aj svoje opodstatnenie...i ked sa v poslednej dobe clovek dost casto stretava so zbytocnym textom, ktory nema ani hlavu ani patu...velakrat ked pocujem nieco slovenske tak mi az rozum zastava :-) a to rozumiem tej reci :-)))

PS: A metalova hudba ma sluzit podla mna ako zabava, uvelnenie, potesenie ducha a mozno trochu aj iny pohlad na vsetky problemy a radosti, co kazdodenne zaziva clovek, mozno aj na utek z tohto sveta ale vsetko treba s rozumom a nevidiet v tom nejake nabozensto ci vieru
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Dragontears v Streda December 24, 2008 2:54 pm

Crusader píše: ... pokud jde o "ten" text, tak jsem v zivote nic blbejsiho nevidel ... ani od michala davida :D Tech obratu "autora", ktere mi hlava nebere je tam skutecne hodne ...
btw; tobe ten text prijde "kvalitni" ? tj o necem, ze ma hlavu a patu ? U me naplnuje ve vsech bodech sracku :D

sorry asi mi neco uslo, ale o kterem songu je rec ?

Oniiicek píše:...ked ma byt v hudbe nejaky text co nema hlavu ani patu, tak nech je z toho radesj instrumentalka no nie? Nic sa podla mna nema robit zbytocne a vsetko ma mat aj svoje opodstatnenie...i ked sa v poslednej dobe clovek dost casto stretava so zbytocnym textom, ktory nema ani hlavu ani patu...velakrat ked pocujem nieco slovenske tak mi az rozum zastava ...

pro tebe nema hlavu a patu, pro nekoho jineho muze byt zcela zasadni, ja bych texty takto neodsuzovala. Kazdy autor se vyjadruje po svem, tak jak umi a je treba tezsi pochopit co tim mel na mysli.
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Oniiicek v Streda December 24, 2008 3:13 pm

No mne sa pacia texty kde aj clovek musi porozmyslat a dokaze si zobrat aj nieco z toho...a stavim sa ze sa kazdy stretol z textom, nad ktorym iba pokrutil hlavou a cudoval sa ze to dokazu aj vidat ...no moze byt text aj o nicom ale ked to spevak vie odspievat a uputat hlavne svojim prejavom a spevom...No v posledny rokoch uz spieva pomaly kazdy ani nevie o com... iba sa chce stat slavnym... a chyba im aj sebakritika...
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Crusader v Streda December 24, 2008 5:44 pm

Dragontears píše:
Crusader píše: ... pokud jde o "ten" text, tak jsem v zivote nic blbejsiho nevidel ... ani od michala davida :D Tech obratu "autora", ktere mi hlava nebere je tam skutecne hodne ...
btw; tobe ten text prijde "kvalitni" ? tj o necem, ze ma hlavu a patu ? U me naplnuje ve vsech bodech sracku :D

sorry asi mi neco uslo, ale o kterem songu je rec ?

Oniiicek píše:...ked ma byt v hudbe nejaky text co nema hlavu ani patu, tak nech je z toho radesj instrumentalka no nie? Nic sa podla mna nema robit zbytocne a vsetko ma mat aj svoje opodstatnenie...i ked sa v poslednej dobe clovek dost casto stretava so zbytocnym textom, ktory nema ani hlavu ani patu...velakrat ked pocujem nieco slovenske tak mi az rozum zastava ...

pro tebe nema hlavu a patu, pro nekoho jineho muze byt zcela zasadni, ja bych texty takto neodsuzovala. Kazdy autor se vyjadruje po svem, tak jak umi a je treba tezsi pochopit co tim mel na mysli.


Ja ti to poslu PMkem ... uvidime jestli si i pak budes myslet, ze ten text muze byt "zasadni" ":D ... i kdyz mozna v jedlickove ustavu ... asi jo, tam mozna jo.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Dragontears v Streda December 24, 2008 8:40 pm

Crusader píše: Ja ti to poslu PMkem ... uvidime jestli si i pak budes myslet, ze ten text muze byt "zasadni" ":D ... i kdyz mozna v jedlickove ustavu ... asi jo, tam mozna jo.

dosly mi jiste souvislosti, takze odvolavam co jsem odvolal ... :mrgreen:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Crusader v Streda December 24, 2008 8:44 pm

Ted mi jeden clovek vysvetlil, ze text po 20. pivu pochopim ... ale proc bych si nicil zdravi :D
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod zdenoeddie v Štvrtok December 25, 2008 12:12 pm

Crusader píše:Ted mi jeden clovek vysvetlil, ze text po 20. pivu pochopim ... ale proc bych si nicil zdravi :D

mozem poprosit inkriminovanu vec tiez na pm? Dik
Ostrava 6.6.2007
Praha 8.8.2008
Budapest 14.8.2010
Milwaukee 4.7.2012
Piestany 28.6.2013
Brno 8.6.2014
Zilina 6.7.2016
Praha 20.6.2018
Praha 20.6.2022
Praha 30&31.5.2023
Krakow 13.6.2023
Obrázok užívateľa
zdenoeddie
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1361
Registrovaný: Piatok December 02, 2005 3:04 pm
Bydlisko: Somewhere in East

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Simro v Utorok December 30, 2008 9:42 pm

ja neverim v nic.....nmňemam dovod v daco verit ked o tom nemam ziaden dokaz.....a viera v maidens?.....naco?....vsetci vieme ze su a su najlepsi :lol: :lol:
Simro
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Piatok November 21, 2008 5:18 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod IMS v Sobota Január 03, 2009 11:57 am

Simro píše:nemam dovod v daco verit ked o tom nemam ziaden dokaz...


Tak ale teraz si napisal podla mna uplny nezmysel, pretoze skutocna viera je o tom, ze veris v nieco, coho existencia sa neda jednoznacne dokazat, v nieco, co si nekupis v obchode ... Inak ked je nieco hmatatelne, viditelne v com by spocivala taka viera. Keby si mal o niecom dokaz existencie, tak to je proste fakt a realita, ze to bolo, existovalo alebo existuje, takze viera v nieco, o com dokaz je, nie je viera.
Obrázok užívateľa
IMS
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 771
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 12:01 pm
Bydlisko: Somewhere In Time

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Crusader v Sobota Január 03, 2009 12:10 pm

A protoze maiden jsou realita, je jasne ze IM vira byt nemuzou :)
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod gog&magog v Sobota Január 03, 2009 1:12 pm

Crusader píše:A protoze maiden jsou realita, je jasne ze IM vira byt nemuzou :)


A mozno realitou nie su - vies Platon - si len vaznom svojich vlastnych zmyslov. :D
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Simro v Sobota Január 03, 2009 5:20 pm

crusader to pekne uzavrel :lol: tato debata by mala byt ukoncena :lol:
Simro
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Piatok November 21, 2008 5:18 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iron Maiden rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť