Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Vas oblibeny ci vysneny fotoaparat

Vas oblibeny ci vysneny fotoaparat

Ukáž ostatným fanúšikom fotky z koncertov

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Vas oblibeny ci vysneny fotoaparat

Poslaťod Zdenius v Pondelok Február 08, 2010 12:03 pm

na to, aky je to drahy fotak by tie fotky mohli byt lepsie :D
14/7 - Budapest
15/7 - Transylvania
23/9 - Ripper, SK
7/10 - Tarja, CZ
13/10 - Die Happy, A
22/10 - WASP, CZ
18/12 - Die Happy, DE
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: Vsetky mozne zaujimavosti (tykajuce sa iba Iron Maiden) III

Poslaťod Crusader v Pondelok Február 08, 2010 12:12 pm

Zdenius píše:na to, aky je to drahy fotak by tie fotky mohli byt lepsie :D



Drahej fotak si teprv jeste jen koupim :) a priste vas nebudu setrit a naperu do vas v hospode bleskem, prece jen nestabilizovany objektiv co vazi pres kilo je problem na delsi cas udrzet.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Vsetky mozne zaujimavosti (tykajuce sa iba Iron Maiden) III

Poslaťod Oniiicek v Utorok Február 09, 2010 4:07 pm

No zrkadlovka by sa mi nechcela nosiť :D ...Čo tak Leica za 100 000(telo) ??? Malá aj drahá :wink: Tak pre fajnšmrekrov :D, i keď sa tam platí najmä za značku...ale obraz patrí medzi špicu (keď máš aj drahý objektív) :D...To je tá správna reportážna fotografia...tie fotaky sa mi vzzdy pacili, len druha vec nikdy som na ne nemal :D...no vždy bude platiť, že hodnotnejšie sú veci, ktoré zachytíš na fotke (bez závislosti na fotoaparáte)...ked tak sledujem kolke fotografie IM niesu technicky kvalitné a ľudia po nich šalejú
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Vsetky mozne zaujimavosti (tykajuce sa iba Iron Maiden) III

Poslaťod gog&magog v Utorok Február 09, 2010 6:43 pm

Si spominam ako som sa dostala k prvej zrkadlovke, to boli ceny, a este aj ked som sa pred nejakym casom (zopar rockov to uz bude) dostala k digitalnej zrkadlovke... a teraz s tym pobehuje kazdy :D Len celkom nechapem, naco si ju kupuju aj ludia, co cvakaju tak maximalne rodinne udalosti :D. A dat 100.000 za telo??? ste sa zblaznili??? Za to si moze clovek kupit nie jedno kvalitne sklo....
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Vsetky mozne zaujimavosti (tykajuce sa iba Iron Maiden) III

Poslaťod Crusader v Utorok Február 09, 2010 7:54 pm

gog&magog píše:Si spominam ako som sa dostala k prvej zrkadlovke, to boli ceny, a este aj ked som sa pred nejakym casom (zopar rockov to uz bude) dostala k digitalnej zrkadlovke... a teraz s tym pobehuje kazdy :D Len celkom nechapem, naco si ju kupuju aj ludia, co cvakaju tak maximalne rodinne udalosti :D. A dat 100.000 za telo??? ste sa zblaznili??? Za to si moze clovek kupit nie jedno kvalitne sklo....



No to co mas ty ja pamatuji ze se prodavalo za 35 tis. v setu. Tenkrat jsem byl rad ze ultrazoom za 16 ... No a mnozi lide si zrcadla kupuji bud proto, ze jsou na to zvykli z casu minulych a nebo musi pri foceni v ruce neco drzet. Za 100 tis si koupis i 2 kvalitni skla od Nikonu ... u Canonu i 3 ... ale zase ty 3 ti pak vydrzi teoreticky naporad (nebo dokud je nevysklis). Tak pak uz menis jen tela. Me osobne by vyhovovalo ted neco co zvladne tak vysoke ISO (idealne 2000 pri 1/320), abych na podobne fotky v noci nepotreboval stativ, tj. udrzel to na maly cas a hlavne to nesumelo. Vetsina kompaktu uz nad ISO 800 neni pouzitelna, ja v roce 2008 zkousel fotit maiden na ISO 1600 a uz to bylo dost hrozny, samozrejme na nejaky blesk muzes zapomenout.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Vsetky mozne zaujimavosti (tykajuce sa iba Iron Maiden) III

Poslaťod Oniiicek v Utorok Február 09, 2010 9:06 pm

:D No kvalita niečo stojí...len niektorý si myslia, že dajú do foťáku 30 tis. a budú mať fotografie aké vidíš v časopisoch atď...Jeden u nás dal do fotoaparátu 180 000 Sk,- pred dvoma rokmi...lenže on fotografuje zver a krajinu a nie zadarmo :D A okrem toho to už sú fotografie z celého sveta...také veci sa dajú ozaj len ak sa tým živíš...

Ja niesom nejak fanúšik zrkadloviek - i ked je jasné že kompakt sa im nevyrovná, no mne by sa to nikdy nosiť nechcelo. Moji favoriti sú hlavne Canon G11, alebo kto potrebuje väčší zoom tak Panasonic Fz38 a má aj slušné video. I keď cena je oboch okolo 450 eur +-. No veľaktorí namietajú, že za to majú lacnú zrkadlovku s lepším obrazom no na fotenie koncertov - jednoznčne zrkadlovku (no asi na takých kde je to povolené)...je to asi sila zvyku a priorít...no v dnešnej dobe si každý môže prísť na svoje, stačí že má peniažky nie ??? :D

video z panasonicu FZ38
http://www.youtube.com/watch?v=WBa1nDZaj2Q

http://www.youtube.com/watch?v=eJ7L-fBy7F4

sorry...mimo mísu ja viem 8)
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Vsetky mozne zaujimavosti (tykajuce sa iba Iron Maiden) III

Poslaťod Dragontears v Utorok Február 09, 2010 9:46 pm

Oniiicek píše: ... sorry...mimo mísu ja viem 8)

a proto vas stehuju :D tak chvili vydrzte se psanim ...
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: Vas oblibeny ci vysneny fotoaparat

Poslaťod gog&magog v Utorok Február 09, 2010 10:00 pm

Crusader píše:No to co mas ty ja pamatuji ze se prodavalo za 35 tis. v setu. Tenkrat jsem byl rad ze ultrazoom za 16 ... No a mnozi lide si zrcadla kupuji bud proto, ze jsou na to zvykli z casu minulych a nebo musi pri foceni v ruce neco drzet. Za 100 tis si koupis i 2 kvalitni skla od Nikonu ... u Canonu i 3 ... ale zase ty 3 ti pak vydrzi teoreticky naporad (nebo dokud je nevysklis). Tak pak uz menis jen tela. Me osobne by vyhovovalo ted neco co zvladne tak vysoke ISO (idealne 2000 pri 1/320), abych na podobne fotky v noci nepotreboval stativ, tj. udrzel to na maly cas a hlavne to nesumelo. Vetsina kompaktu uz nad ISO 800 neni pouzitelna, ja v roce 2008 zkousel fotit maiden na ISO 1600 a uz to bylo dost hrozny, samozrejme na nejaky blesk muzes zapomenout.

Ja sa napriklad na sum nemozem stazovat. Neviem ako je to dnes, ale to, cim fotim bolo vybrane s tym, ze sa bude casto pouzivat na astrofotografiu a teda nizky sum bol dolezitym kriteriom. A z vtedajsej ponuky vysiel jasny vitaz prave na zaklade tohto aspektu. Aj ked je na case poobzerat sa po nahradnikovi tohto deduska, lebo citim v kostiach, ze uzavierka uz ma svoje dni zratane. Takze az budes robit prieskum, poprosim vysledky :)
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Vsetky mozne zaujimavosti (tykajuce sa iba Iron Maiden) III

Poslaťod gog&magog v Utorok Február 09, 2010 10:07 pm

Oniiicek píše::D No kvalita niečo stojí...len niektorý si myslia, že dajú do foťáku 30 tis. a budú mať fotografie aké vidíš v časopisoch atď...Jeden u nás dal do fotoaparátu 180 000 Sk,- pred dvoma rokmi...lenže on fotografuje zver a krajinu a nie zadarmo :D A okrem toho to už sú fotografie z celého sveta...také veci sa dajú ozaj len ak sa tým živíš...

Ja niesom nejak fanúšik zrkadloviek - i ked je jasné že kompakt sa im nevyrovná, no mne by sa to nikdy nosiť nechcelo. Moji favoriti sú hlavne Canon G11, alebo kto potrebuje väčší zoom tak Panasonic Fz38 a má aj slušné video. I keď cena je oboch okolo 450 eur +-. No veľaktorí namietajú, že za to majú lacnú zrkadlovku s lepším obrazom no na fotenie koncertov - jednoznčne zrkadlovku (no asi na takých kde je to povolené)...je to asi sila zvyku a priorít...no v dnešnej dobe si každý môže prísť na svoje, stačí že má peniažky nie ??? :D

video z panasonicu FZ38
http://www.youtube.com/watch?v=WBa1nDZaj2Q

http://www.youtube.com/watch?v=eJ7L-fBy7F4

sorry...mimo mísu ja viem 8)

Videla som genialne fotografie spravene lacnym kompaktom, nejdem tvrdit, ze technika nie je dolezita, ale je rozhodne menej dolezita ako autor... Inak ked fotis hod sem nejaky link, ja sa tomuto venujem len na uplne amaterskej urovni, a navyse mam na to malo casu, ale rada sa pozriem, a mozno aj nieco naucim
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Vas oblibeny ci vysneny fotoaparat

Poslaťod Crusader v Utorok Február 09, 2010 10:13 pm

Pruzkum uz vicemene mam, vsichni si dost chvali canon 7D ... pokud nevis co s penezma tak 1D Mark III prip. IV No a znamej si ted poridil full frame Nikon D3s ... full frame, nema prehnane mpix, jen 12 a nesumi vubec :-) ale kdyz k tomu pripoctes sklo, tak si na 160 tis :-) takze pro normalni lidi spis ten Canon 7D
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Vas oblibeny ci vysneny fotoaparat

Poslaťod gog&magog v Utorok Február 09, 2010 10:30 pm

Crusader píše:Pruzkum uz vicemene mam, vsichni si dost chvali canon 7D ... pokud nevis co s penezma tak 1D Mark III prip. IV No a znamej si ted poridil full frame Nikon D3s ... full frame, nema prehnane mpix, jen 12 a nesumi vubec :-) ale kdyz k tomu pripoctes sklo, tak si na 160 tis :-) takze pro normalni lidi spis ten Canon 7D


Nie, problemom s tym kam dat peniaze netrpim, teda mozno aj ano, ale opacneho charakteru :D A uz len prave z financnych dovodov by som ostala pri Canone, kedze tym odpadnu iste investicie... vlastne do tela by som skutocne rada investovala, co mozno nanizsiu sumu, samozrejme s ohladom na urcitu kvalitu.
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Vsetky mozne zaujimavosti (tykajuce sa iba Iron Maiden) III

Poslaťod Oniiicek v Streda Február 10, 2010 12:02 am

gog&magog píše: Inak ked fotis hod sem nejaky link, ja sa tomuto venujem len na uplne amaterskej urovni, a navyse mam na to malo casu, ale rada sa pozriem, a mozno aj nieco naucim


Tak sem dám nejaké fotky, lebo momentálne nemám žiadnu stránku s fotkami. Sú fotené len digitálnym ultrazoomom. Fotenie ma baví, no vždy je sa čo učiť a človek nakoniec aj tak veľa zásad poruší :D


Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Naposledy upravil Oniiicek dňa Streda Február 10, 2010 12:42 am, celkovo upravené 1
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Vsetky mozne zaujimavosti (tykajuce sa iba Iron Maiden) III

Poslaťod Crusader v Streda Február 10, 2010 12:41 am

Oniiicek píše:Ja niesom nejak fanúšik zrkadloviek - i ked je jasné že kompakt sa im nevyrovná, no mne by sa to nikdy nosiť nechcelo. Moji favoriti sú hlavne Canon G11, alebo kto potrebuje väčší zoom tak Panasonic Fz38 a má aj slušné video. I keď cena je oboch okolo 450 eur +-. No veľaktorí namietajú, že za to majú lacnú zrkadlovku s lepším obrazom no na fotenie koncertov - jednoznčne zrkadlovku (no asi na takých kde je to povolené)...je to asi sila zvyku a priorít...no v dnešnej dobe si každý môže prísť na svoje, stačí že má peniažky nie ??? :D



No dobre sis vybral, ja bych asi koupil to same, mozna u panasonicu FZ28, ale ten se dneska uz hur shani. Vyhoda je, ze tohle v pohode proneses, coz u zrcadla se obcas taky povede, ale spi ne nez ano.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Vsetky mozne zaujimavosti (tykajuce sa iba Iron Maiden) III

Poslaťod Oniiicek v Streda Február 10, 2010 12:47 am

Crusader píše:
Oniiicek píše:Ja niesom nejak fanúšik zrkadloviek - i ked je jasné že kompakt sa im nevyrovná, no mne by sa to nikdy nosiť nechcelo. Moji favoriti sú hlavne Canon G11, alebo kto potrebuje väčší zoom tak Panasonic Fz38 a má aj slušné video. I keď cena je oboch okolo 450 eur +-. No veľaktorí namietajú, že za to majú lacnú zrkadlovku s lepším obrazom no na fotenie koncertov - jednoznčne zrkadlovku (no asi na takých kde je to povolené)...je to asi sila zvyku a priorít...no v dnešnej dobe si každý môže prísť na svoje, stačí že má peniažky nie ??? :D



No dobre sis vybral, ja bych asi koupil to same, mozna u panasonicu FZ28, ale ten se dneska uz hur shani. Vyhoda je, ze tohle v pohode proneses, coz u zrcadla se obcas taky povede, ale spi ne nez ano.


Písal som si aj na forach venovaných foteniu, no všetci ma odhovárali a že si mám kúpiť zrkadlovku...Jasné s ňou je už fotenie úplne iné, ale myslím že by som si nezvykol pre veľkosť a menenie objektívou. Na koncertoch a podobných miestach so zlou viditeľnosťou víťazí jasne zrkadlovka niet o čom debatovať, ale zas osobne veľa takých podujatí nefotím...Inak povodne som chcel FZ28, ale tú som už nezohnal
Naposledy upravil Oniiicek dňa Streda Február 10, 2010 12:49 am, celkovo upravené 1
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Vas oblibeny ci vysneny fotoaparat

Poslaťod Dragontears v Streda Február 10, 2010 12:47 am

Oniiicek: nemohl bys tem srnkam priste narazit aspon nejakou Eddieovu masku ? at to vypada malinko metaloveji ty fotky tady :mrgreen:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Ďalší

Späť na Tvoje fotky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron