Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Vas zivot pred a po "sametove" revoluci

Vas zivot pred a po "sametove" revoluci

Všetko čo nepatrí nikam inam

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod Dragontears v Piatok Január 15, 2010 12:22 am

gog&magog píše:
Oniiicek píše: A myslím, že kto nekradne, okráda rodinu, alebo poctivou prácou ďaleko nezájdeš, platí stále a aj bude(podľa veľaktorých ľudí)...

Toto ma polozilo, ze niekto kto je v mojom veku zo seba moze toto dostat, som si myslela, ze takto postihnuti uz nemoze byt niekto, kto v podstate vyrastal uz v slobodnej krajine... Ale ked uz tato veta padla, myslim, ze ziadna ina nemoze lepsie vystihnut aku degenerovanu spolocnost tu komunisti vytvorili.

moje siroke okoli mi svym pristupem a chovanim doklada, ze prave tato veta a nemoznost nebo obtiznost jejiho naplneni v soucasne dobe je ten pravy a mnohdy jediny duvod, proc touzi po starych casech ... denne slycham za komousu ze jsem nikam nemohl jet ? neva ale jsem si donesl domu tohle a tamhleto a dostal jsem od kamose neco a za to jsem mu dal tohle co jsem si vzal tamhle, no prece kdyz to vyrabim tak mam narok si z toho taky neco vzit ne ? a ne jako ted, kdyz se neda nikde co odnest domu ... tohle bohuzel byla a je pro mnoho lidi ta spravna svoboda :roll:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod gog&magog v Piatok Január 15, 2010 12:40 am

V kazdom pripade je ale potesujuce, ze existuju ludia ako vy - Dragontears, PesZ, Crusader,...- ktorym podvadzanie, kradnutie a klamanie pridu nespravne.
(ak by to bola zverejnitelna informacia celkom by ma zaujimalo v akom veku je PesZ)
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod Dragontears v Piatok Január 15, 2010 12:55 am

gog&magog píše:V kazdom pripade je ale potesujuce, ze existuju ludia ako vy - Dragontears, PesZ, Crusader,...- ktorym podvadzanie, kradnutie a klamanie pridu nespravne....

a kolikrat jsme to schytali, kdyz jsme se ozvali :lol: dik ze to aspon nekdo vnima jinak
paradoxne jsme pritom zde jedni z mala, kteri si urcity kus zivota v te neslavne dobe prozili ...
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod PesZ v Piatok Január 15, 2010 4:24 am

Mně je přelom 22/23 :-). Ale jelikož mnoho členů mé rodiny má zničený život (ať psychicky a nebo fyzicky) právě díky komunismu a slýchám o minulém režimu celkem pravidelně, myslím, že si umím udělat obrázek o době, která "padla" když mi byly dva roky.
Slow, I go
And the wait seems to be over
All that I know
Is that my life has become such a waste for you
Obrázok užívateľa
PesZ
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1735
Registrovaný: Utorok Január 24, 2006 5:51 pm
Bydlisko: ČR

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 15, 2010 11:13 am

PesZ píše:Mně je přelom 22/23 :-). Ale jelikož mnoho členů mé rodiny má zničený život (ať psychicky a nebo fyzicky) právě díky komunismu a slýchám o minulém režimu celkem pravidelně, myslím, že si umím udělat obrázek o době, která "padla" když mi byly dva roky.


Ohladne tejto témy píšem už posledný raz...

Ja si nerobím obraz o minulom režime a ani ho nechcem porovnávat, lebo som ho v podstate ani nezažil ( a verím, že to bolo tiež ťažké) ...
Ale ja pozorujem takéto modely ľudí a podla toho sledujem, čo asi priniesol tento režim:

1) Teší ma, že máme akurát lepší výber v obchodoch a dokonca možnost si zobrat celý život na splátky, hypotéku a dret od rána do vecera aby som to do konca zivota splatil (a mohol si povedat ano mal som 3 izbový byt/dom) a vychoval som deti z ktorými som sa stretol ked som prisiel po mesiaci z roboty, ktorá je vzdialená 1000km, áno to je výhra (ale mam mesacne 3000euuur). Toto je pre tých majetnejších Slovákov (ako vy nazývate - kapitalistov), ktorých bolo v mojom okolí dosť...

2) Alebo nemám, auto, nemám motorku, ale mohol som sa vypekat pri mori (to je pre tých dobrodruhov, čo neznášajú žiadne hmotné bohatstvo a asi nechcú mat v budúcnosti ako tak zabezpečenú rodinu, alebo ich to momentálne netrápi)...

3.) Alebo chodím do roboty, zarábam 600 eur, mám dve deti, žena zarobí 500eur, vyžijeme si z mesiaca na mesiaca akurát, mám PC+internet na splátky(lebo syn študuje, tak som to musel zobrať) , nejaké staršie auto aj by sme radi niekde išli, ale už nezostáva viac penazí, ved treba aj jesť a niečo si občas kúpiť aj na seba (to je pre väcsinu slovákov, žijúcich doma, mimo BA(mozno aj tych)... (ano aj toto je kapitalista, a ma sa o dost lepšie ako predtym).

4.) Je mi super chodím zatial na výšku, občas si niekde privyrobím, zatial mi veľkú väčšinu cvakajú rodkáči a svet je zatial gombicka(ktorý drú väčšinu pre svoje deti/ robí v zahraničí otec/ mám otca, čo bol vzdelaneší a chytrejší než ostatný otcovia tak zaraba 3000,- doma...) (zatial nevie, čo si všetko odoprú jeho rodičia, aby sa tak mal).

5.) Som zatial sám/mám frajera, alebo frajerku, zarábam 800 eur, nemám deti, kúpim si aj pravé CD, oblečenie, zaplatím podnájom/bývam s rodičmi, niekedy našetrím aj na dovolenku, každý piatok niekde v bare s priatelmi, dobrý kamoš/brat atd. mi občas niečo dohodí... a viete čo? - dá sa to...(bud bude mat rovnaký nazor, alebo ho časom zmeni)

6.) Mám dve vysoké školy, mám dobrú prácu, ovládam dva cudzie jazyky, (vydrel som si to a aj nato mám), môžem si dovoliť takmer všetko bez splátok, no mal by som už dopredu myslieť, čo bude z môjho Jana, keď skončí školu...(toto je model človeka, ktorý bol stvorený pre tento režim, a cíti sa ako ryba vo vode)

7.) Peniaze sú všade, len sa ich treba vedieť chytiť (myslím, netreba další komentár)...Osobne poznám takých, čo robia u známeho, dáva im na výplatnú pásku minimum (majú viac), v škole obe deti poberajú sociálne štipendium po 200eur, má dva notebooky, chodi chlastat kazdy piatok atd.....dá sa povykrúcať kadejako

Ano, život je voľnejší, ľudia majú viac veci (majú sa ako prasatá oproti minulému životu), ale aj myslím, že po rodinej stránke/rodinnej pohode je to na bode 0 - ten dlh (majetok), je na úkor niečoho iného. Ludia sa iba za niečím ženú, aby bol tak dobrý/lepší ako ten druhý, nepoznajú ani suseda...Možno niekto pochopil ako to myslím, iný nie, niekto to ani nedočítal a je mu to jedno...Ano asi som zaostalý, alebo žijem v takej diere, a inde je to inak...

Trošku to odľahčím na záver:

Ja mám pocit, že sme ako vtáčiky, ktoré na jar kŕmia svoje mladé (nestíhajú popri tom zháňaní potravy s nimi dlhšie byť), ukážu im ako sa lieta, no cestu životom si zvolia aj tak vlastnú, no ovplyvnenú počasím, ktoré riadia isté vyššie zákony, no myslia si že tú trasu si vybrali oni a slobodne.
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod Crusader v Piatok Január 15, 2010 11:33 am

No nezbyva, nez ti poprat stastny zivot v Severni Korei nebo na Kube :-) Nic neni idealni, ale SVOBODA ma holt svoji cenu. Ten bordel co si tu popsal je ve vsech rezimech, takze nevim, proc by se melo tohle vytykat zrovna tomu soucastnemu ... snad za Hitlera nebyl tak stedry socialni system, ale dokud na to stat bude mit a dokud bude to nespravedlive rovne volebni pravo ... tak bohuzel. Lidi sami sobe vladnout umi malokde ... Clovek se musi naucit zit s tim, co ma ... a bohaty je kazdy, kdo utrati min nez vydela :) A kdyz budu chudy, nenadelam si prece deti ... i kdyz na nich dobre profituji treba cigosi ... a to jestli se za necim budes honit je jen tva volba :) a v tom je ten rozdil, vsechno mas jen ty ve svych rukach. Muzes sedet na zadku a cekat na zazrak ... a nebo ten zadek zvednout a neco delat.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 15, 2010 11:45 am

Crusader píše:Muzes sedet na zadku a cekat na zazrak ... a nebo ten zadek zvednout a neco delat.


No a v tom to je, že veľa ľudí z minulého režimu bolo zvyknutých sedieť doma a čakať čo mu prinesie jeho mesto k obžive...Preto majú ľudia problém si zvyknúť...a nevedia čo je vlastne sloboda :wink: a pre mnohých bolo výhodnejšie doma sedieť a mať stálu prácu (hocijakú), lebo stále robia hocijákú aj teraz a isť za nejakým snom, už teraz nemá zmysel, keď to nemohli keď boli mladí a teraz sú už mladí ľudia šikovnejší než my (si povedia) a majú pravdu :wink: A možno aj závidia, ked si porovnajú svoju mladost a dnešných mladých ludí a hovoria to z hnevu :D , dôvody môžu byt rôzne. Preto nezazlievam nikomu ked povie, že bolo lepšie predtým, lebo ho z časti aj chápem a rozčulovať sa, alebo ZAKAZOVAť niekomu jeho názor nikto nemôže, keď už máme tú slobodu :D...a mám svoje problémy, cieľe a obmedzenú energiu, ktorú nechcem zamestnávať pre mňa zbytočnými otázkami prečo???
Naposledy upravil Oniiicek dňa Piatok Január 15, 2010 12:29 pm, celkovo upravené 1
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod Crusader v Piatok Január 15, 2010 12:24 pm

No uz ti to dochazi, komanci z lidi udelali tupe hovada nebo jestli nekdo chce ovce. Snazili se je vychovavat pokud mozno k tomu aby drzeli hubu a krok a za zadnou cenu nevyvijeli zadne vlastni iniciativy. Bohuzel stale existuje spousta lidi, kterym to plne vyhovovalo (prekvapive jednalo se o ty neschopne, jednoduche lidi). Zadna zodpovednost, skoro zadne povinnosti - stat, strana a vlada se postaraji ... nekde si odkroutili 8hodin (pulku pracovni doby mozna nekde prospali, jak bylo za min. rezimu zvykem) a sup do hospody, pak se vychrapali a hezky zase to same dokola, tihle nejak neresili politickou situaci. Jedine co je zajimalo byla cena piva nebo alkoholu obecne, vyse platu a aby se hlavne nepredreli. A ted kdyz takove ovecce reknes starej se o sebe sam, mas to ve svych rukou ... tak jen stoji a cumi, prip. breci, obvinuje vsechny kolem, ale u sebe chyby samozrejme nehleda - muze za to rezim, demokrati, kapitaliste, ufoni ... Kdyz prece nechce, najde si tisic vymluv proc nema praci, proc to nejde ... tak chodi pro podporu a nadava na stat, kapitalisty, rezim misto toho, aby treba zacal chovat domaci zvirata a pestovat zemedelske plodiny, chodil do lesa sbirat sisky, cistil les apod. da se najit spousta cinnosti - aby aspon v necem byl sobestacny ... ale proc by to delal, kdyz nemusi a podpora mu staci ? Pritom by stacilo system podpor zprisnit, u lidi kde by bylo zjevne ze pracovat nechti tak nedavat nic - jenze bohuzel i ONI jsou volici, ackoli spolecnosti neprinasi nic a v tom je ten zacarovany kruh - tyhle parazity si zadny politik rozhazet nechce. Pritom by ve volbach stacilo nastavit ze kazdy volic by mel tak silny hlas, podle toho jake plati dane ... Vzdyt kdo jiny ma o chodu statu rozhodovat nez ti co si ho defacto "plati". V akciovkach taky ve valnych hromadach hlasuji akcionari a ne uklizecky ...
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 15, 2010 12:33 pm

Crusader píše:No uz ti to dochazi, komanci z lidi udelali tupe hovada nebo jestli nekdo chce ovce. Snazili se je vychovavat pokud mozno k tomu aby drzeli hubu a krok a za zadnou cenu nevyvijeli zadne vlastni iniciativy.


No mne to dochádzalo už skorej :D , ja som len trochu chcel priblížiť prečo tak ľudia asi zmýšlajú :lol:
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod Crusader v Piatok Január 15, 2010 12:45 pm

Oniiicek píše:
Crusader píše:No uz ti to dochazi, komanci z lidi udelali tupe hovada nebo jestli nekdo chce ovce. Snazili se je vychovavat pokud mozno k tomu aby drzeli hubu a krok a za zadnou cenu nevyvijeli zadne vlastni iniciativy.


No mne to dochádzalo už skorej :D , ja som len trochu chcel priblížiť prečo tak ľudia asi zmýšlajú :lol:



A blby lid ve sve logice ze vsechno patri prece vsem ... tak proc si z toho nevzit neco domu se naucil krast vic nez kdy v minulosti.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod gog&magog v Piatok Január 15, 2010 12:58 pm

Crusader píše:..Pritom by ve volbach stacilo nastavit ze kazdy volic by mel tak silny hlas, podle toho jake plati dane ...

To este neznamena ze sa bude vladnut dobre. A ja nevidim dovod, preco, by niekto kto je ako invalid na podpore od statu nemohol rozhodovat rozumne. Churchill mal asi pravdu, ked povedal, ze demokracia je najhorsia forma vlady, okrem vsetkych ostatnych...
JA ALE NAVRHUJEM SOFOKRACIU :D
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 15, 2010 1:03 pm

Crusader píše:
Oniiicek píše:
Crusader píše:No uz ti to dochazi, komanci z lidi udelali tupe hovada nebo jestli nekdo chce ovce. Snazili se je vychovavat pokud mozno k tomu aby drzeli hubu a krok a za zadnou cenu nevyvijeli zadne vlastni iniciativy.


No mne to dochádzalo už skorej :D , ja som len trochu chcel priblížiť prečo tak ľudia asi zmýšlajú :lol:



A blby lid ve sve logice ze vsechno patri prece vsem ... tak proc si z toho nevzit neco domu se naucil krast vic nez kdy v minulosti.


No táto téma by sa asi mala volat, AKO ZMENIL PAD TOTALITY TVOJ ŽIVOT. No veľa z nás by tu nemalo čo povedat, alebo AKO SA NÁM ŽIJE PO NOVEMBRI 89, to by bolo asi lepšie :)
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 15, 2010 1:17 pm

gog&magog píše:
Crusader píše:..Pritom by ve volbach stacilo nastavit ze kazdy volic by mel tak silny hlas, podle toho jake plati dane ...

To este neznamena ze sa bude vladnut dobre. A ja nevidim dovod, preco, by niekto kto je ako invalid na podpore od statu nemohol rozhodovat rozumne.


Tak to by bola blbosť :D to by už vyslovene nebola demokracia :D...súhlas s Gog&magog...to nieje čisto len o politike, ale aj psychike ľudí a udalostiach, ktoré ich každodenne obklopujú a ako na ne reagujú...Tak ako vzdelaní ľudia sú rôzny, tak aj ľudia s menším vzdelaním a platom...Problém by sa mal hlavne riešiť u tých sociálne najhorších, lebo tým stačí podpora a že majú kopu detí a viac ani nechcú a štát sa o nich stále ako tak stará(týchto tá zmena režimu asi veľmi nezasiahla)...Toto tiež robí svoje názory a konania aj u strednej vrstvy, ktorá to vidí...Vo všeobecnosti s globálneho hľadiska na všetko najviac doplatí stredná vrstva, ktorá sa najviac háda a nevie ani dohodnúť spoločne, čo chce, no drží to svojou prácou (a peniazmi) nad vodou...
Naposledy upravil Oniiicek dňa Piatok Január 15, 2010 1:25 pm, celkovo upravené 1
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod Crusader v Piatok Január 15, 2010 1:20 pm

Oniiicek píše:
gog&magog píše:
Crusader píše:..Pritom by ve volbach stacilo nastavit ze kazdy volic by mel tak silny hlas, podle toho jake plati dane ...

To este neznamena ze sa bude vladnut dobre. A ja nevidim dovod, preco, by niekto kto je ako invalid na podpore od statu nemohol rozhodovat rozumne.


Tak to by bola blbosť :D to by už vyslovene nebola demokracia :D...súhlas s Gog&magog...to nieje čisto len o politike, ale aj psychike ľudí a udalostiach, ktoré ich každodenne obklopujú a ako na ne reagujú...Tak ako vzdelaní ľudia sú rôzny, tak aj ľudia s menším vzdelaním a platom...



Ale kdo rika ze by tu mela byt demokracie ? Tenhle system by donutil pracovat vsechny co pracovat muzou a pomoc by dostavali jen ti co pracovat nemuzou (invalidi, etc - duchodce at si zivi jejich deti, nemas deti, pomoz si sam :))) ) ... a ne davat davky tem co pracovat nechteji jako je to vetsinou dneska ... Invalidita je ruzna, od pohybovych postizeni po mentalni ... na kazdej pad kolik si myslite ze je pomer pri vyplaceni v soc. davkach invalidi vs nemakacenkove ?
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Ako zmenil Iron Maiden Tvoj život

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 15, 2010 1:29 pm

Crusader píše:
Oniiicek píše:
gog&magog píše:
Crusader píše:..Pritom by ve volbach stacilo nastavit ze kazdy volic by mel tak silny hlas, podle toho jake plati dane ...

To este neznamena ze sa bude vladnut dobre. A ja nevidim dovod, preco, by niekto kto je ako invalid na podpore od statu nemohol rozhodovat rozumne.


Tak to by bola blbosť :D to by už vyslovene nebola demokracia :D...súhlas s Gog&magog...to nieje čisto len o politike, ale aj psychike ľudí a udalostiach, ktoré ich každodenne obklopujú a ako na ne reagujú...Tak ako vzdelaní ľudia sú rôzny, tak aj ľudia s menším vzdelaním a platom...



Ale kdo rika ze by tu mela byt demokracie ? Tenhle system by donutil pracovat vsechny co pracovat muzou a pomoc by dostavali jen ti co pracovat nemuzou (invalidi, etc - duchodce at si zivi jejich deti, nemas deti, pomoz si sam :))) ) ... a ne davat davky tem co pracovat nechteji jako je to vetsinou dneska ... Invalidita je ruzna, od pohybovych postizeni po mentalni ... na kazdej pad kolik si myslite ze je pomer pri vyplaceni v soc. davkach invalidi vs nemakacenkove ?


1:1??? :D neviem, ved o tom rozhodujú predsa tí vzdelaní, čo sa dostali k moci po 89, nie???politici, úradníci,doktori, lekári atd... :D Lebo všetko je to obyčajná mafia, čo sedí na tých miestach od začiatku a nikto ich nemože vymeniť
Naposledy upravil Oniiicek dňa Piatok Január 15, 2010 1:36 pm, celkovo upravené 1
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kôš

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron