Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Diskusia na tému Iron Maiden

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod mickey.r v Utorok Júl 28, 2009 12:51 am

Pre mňa je album hocktorý dobrý alebo zaujímavý vtedy, ak mi zarezonuje ako celok a nie ako vychytenie zopár skladieb. Album musí byť vyvážený i keď samozrejme niektoré skladby sa mi viac zapáčia ako napr. v tomto prípade Brighter Than... a Benjamin... Lord of... Dobré je, že nevytŕčajú príliš nad ostatné veci, ale sú lepšie od ostatných. Trošku mi však na posledných albumoch nerežú dlhé úvody skladieb a také isté dlhé závery. Niekedy je to akoby umelé, neplatí to však pre úplne všetky skladby. Tiež by som bol veľmi zvedavý aký zvuk by mal tento album iba s dvoma gitarami. Myslím, že by to bolo zaujímavé, také syrovejšie. Aj tu totiž v niektorých skladbách cítim akúsi presýtenosť, chýba akoby čas na oddych či akoby som to nazval. Natíska sa heslo: niekedy menej je viac, ale to je iba môj názor. Vcelku hodnotím posledný album ako veľmi dobrý a omnoho kvalitnejší než DOD.
Tí starí pivní fans tu inak asi ťažko budú čosi riešiť. Nebyť však ich, určite by tu nebolo ani toto fórum. Ja napr. si neviem predstaviť koncert bez Hallowed. Tak ako som si nevedel predstaviť Maiden z Blazom keď som ich videl v ZA, vtedy som ich dokonca na pol roka prestal počúvať a ignoroval som ich. Nakoniec som však podľahol. A nechodím na koncerty iba kvôli starinám, pre mňa za mňa nech ich nehrajú, ale ten Hallowed je podľa mňa abnormálnym vyvrcholením koncertu, nakoľko je to nadčasová skladba s textom, ktorý je podľa mňa doteraz neprekonaný. A samozrejme IM sa odohrať musí. Tieto dve skladby ak by dávali vždy ako prídavok, tak by sa asi nik nehneval a ostatné môže byť trebárs aj s posledných troch albumov a docielil by sa jednotný punc "new sound". Rád by som šiel i na takýto koncert - asi nie som ešte starý, na to mám čas.
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod Dragontears v Utorok Júl 28, 2009 9:40 am

mickey.r píše: ...Tí starí pivní fans tu inak asi ťažko budú čosi riešiť. Nebyť však ich, určite by tu nebolo ani toto fórum. Ja napr. si neviem predstaviť koncert bez Hallowed. Tak ako som si nevedel predstaviť Maiden z Blazom keď som ich videl v ZA, vtedy som ich dokonca na pol roka prestal počúvať a ignoroval som ich. Nakoniec som však podľahol. A nechodím na koncerty iba kvôli starinám, pre mňa za mňa nech ich nehrajú, ale ten Hallowed je podľa mňa abnormálnym vyvrcholením koncertu, nakoľko je to nadčasová skladba s textom, ktorý je podľa mňa doteraz neprekonaný. A samozrejme IM sa odohrať musí. Tieto dve skladby ak by dávali vždy ako prídavok, tak by sa asi nik nehneval a ostatné môže byť trebárs aj s posledných troch albumov a docielil by sa jednotný punc "new sound". Rád by som šiel i na takýto koncert - asi nie som ešte starý, na to mám čas.

moc pekne napsane, az je mi lito to mazat, protoze s AMOLAD to nema nic spolecneho a dava to velkou sanci k OT .... nebudte lini, rozepiste se klidne na vice mistech, takovy thread s nazvem Najlepšie piesne od IM by tomuto rozhodne slusel vice :wink:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod Crusader v Utorok Júl 28, 2009 9:53 am

Ja nechapu proc by bez pivnich fans nebylo tohle forum ... vzdyt jsou to prave oni, kteri nic nepisou ... muzete mi to prosim nekdo vysvetlit ? Nebo to melo nejakou spojitost s AMLOAD (ktere tahle skupina fans neprijala moc dobre) ? Jinak uvaha ohledne hallowed a iron maiden je dobra, skutecne tyhle dve veci nikomu nevadi - naopak, nejak jsou neohratelne coz svedci o jejich vyjimecnosti, to se o tech dalsich rict uz moc neda ...
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod Dragontears v Utorok Júl 28, 2009 10:55 am

kdyz jsem psala, ze se mi to libi, tak jsem mela na mysli samozrejme tu pasaz o hudbe !! na narazky o pivnich fans nereaguji, to by si uz mohl vedet :lol:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod Famine v Utorok Júl 28, 2009 11:12 am

Crusader píše:Je skutecne skoda a pro me osobne to bylo velke zklamani, ze druha cast AMLOAD tour uz nebyla o 100% prehrani cele desky ... Sice jsem mel to stesti je videt v roce 2006 v Stuttgartu a Londyne, ale to se clovek akorat namlsal a nestihl to ani poradne stravit a uz tu byla druha cast, kde to kvuli te skupine fans, kterou ja tak nesnasim (ano klidne napisu burani), takhle zprznili a z amload zustalo jen nekompaktni torzo naroubovane na 1000x ohrane "old classics" songs :( :( :( ... timhle me maiden skutecne nasrali, i kdyz je chapu - tohle byl ten stret komerce s tvurci svobodou ... nevim jestli si uvedomuji to, ze v jiste skupine svych fans ôzacinaji pestovat peknou averzi na ty 1000x ohrane veci :(
no na kocerty Iron Maiden chodia ludia ktorý až tak nesledujú dianie a nemajú ich napočúvaných možno zopár albumov a nejakú výberovku,... ono stačí si pustiť nejaku Best Offku a už poznáš polku playlistu koncertného... a tie koncerty boli masovejšie akcie takže pri 100%tnom zahratí AMOLaD by sa celý štadión nezapájal do refrénov nakoľko nahrávka bola vonku rok...
ale čakal som že zahrajú niečo s DOD alebo BNW po minulé roky hrali všade piesne ešte z predošlých dvoch albumoch na turne k novému albumu...;)

ale mimochodom momentálne Amolad nepočúvavam ale pamätam sa ako som ho prvýkrát počul a zas a zas :git:
Sometimes is hell try to get to heaven
Obrázok užívateľa
Famine
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 624
Registrovaný: Streda Apríl 13, 2005 2:19 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod Crusader v Utorok Júl 28, 2009 1:02 pm

Famine píše:no na kocerty Iron Maiden chodia ludia ktorý až tak nesledujú dianie a nemajú ich napočúvaných možno zopár albumov a nejakú výberovku,... ono stačí si pustiť nejaku Best Offku a už poznáš polku playlistu koncertného... a tie koncerty boli masovejšie akcie takže pri 100%tnom zahratí AMOLaD by sa celý štadión nezapájal do refrénov nakoľko nahrávka bola vonku rok...
ale čakal som že zahrajú niečo s DOD alebo BNW po minulé roky hrali všade piesne ešte z predošlých dvoch albumoch na turne k novému albumu...;)

ale mimochodom momentálne Amolad nepočúvavam ale pamätam sa ako som ho prvýkrát počul a zas a zas :git:



No ja ti nevim, ale na obouch koncertech kde se hrala cela AMLOAD byla atmosfera vynikajici, rozhodne bych nerekl ze byla horsi nebo lepsi nez na druhe casti tour. Takze si nemyslim ze by to byl podstatny rozdil. Ono nikdy se cely stadion nezapaja ... vsimni si na ktere veci lidi zpivaji a hlavne jak, je jich minimum ... 99% jejich cz fans stejne neumi anglicky :D Tady umi hulakat jen na FOTD, nejake to mumlani na troopera nebo iron maiden ... Na druhou stranu zrovna treba ja nemusim, kdyz Bruce dava lidem prostor ke zpevu a oni se stejne nechytnou ... to funguje tak v anglii, jizni americe nebo recku, ale v evrope moc ne.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod Dragontears v Utorok Júl 28, 2009 2:32 pm

Crusader píše: ... Na druhou stranu zrovna treba ja nemusim, kdyz Bruce dava lidem prostor ke zpevu a oni se stejne nechytnou ... to funguje tak v anglii, jizni americe nebo recku, ale v evrope moc ne.

no ... fans snad prominou, musim se uprimne priznat, ze mne to tedy casto stve, i kdyz se chytnou :oops: nekdy se vylozene tesim, jak Bruce nekterou pasaz da zive a on misto toho zmlkne a nastavi mikrofon do davu, to mi fakt vezme naladu !
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod BraveBruce v Utorok Júl 28, 2009 3:24 pm

Dragontears píše:
Crusader píše: ... Na druhou stranu zrovna treba ja nemusim, kdyz Bruce dava lidem prostor ke zpevu a oni se stejne nechytnou ... to funguje tak v anglii, jizni americe nebo recku, ale v evrope moc ne.

no ... fans snad prominou, musim se uprimne priznat, ze mne to tedy casto stve, i kdyz se chytnou :oops: nekdy se vylozene tesim, jak Bruce nekterou pasaz da zive a on misto toho zmlkne a nastavi mikrofon do davu, to mi fakt vezme naladu !


já bych řekl, že u nás tolik prostoru fans nedává a když už, tak v těch "jednodušších" pasážích (větinou refrény).....takže by jsi o ty svoje neměla přijít
Obrázok užívateľa
BraveBruce
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Sobota Marec 22, 2008 11:51 pm

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod Dragontears v Utorok Júl 28, 2009 3:42 pm

BraveBruce píše: já bych řekl, že u nás tolik prostoru fans nedává a když už, tak v těch "jednodušších" pasážích (větinou refrény).....takže by jsi o ty svoje neměla přijít

ja taky nemela na mysli koncerty u nas, ale vsechny ktere posloucham a vidim :D a tam prostoru dava vic nez dost
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod Famine v Utorok Júl 28, 2009 6:15 pm

Crusader píše:Na druhou stranu zrovna treba ja nemusim, kdyz Bruce dava lidem prostor ke zpevu a oni se stejne nechytnou ... to funguje tak v anglii, jizni americe nebo recku, ale v evrope moc ne.
to asi ta ina mentalita a rozdiel medzi europanmi a južnými američanmi ... europania sú vysadení
na staré zabehnuté fláky a američania dokážu aj na akukolvek melódiu zborovo spievať... ale ťažko posudzovať keďže v južnej amerike nehrali ešte nič z A matter of life and death... :wink:
Sometimes is hell try to get to heaven
Obrázok užívateľa
Famine
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 624
Registrovaný: Streda Apríl 13, 2005 2:19 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod Beast34 v Utorok Júl 28, 2009 6:54 pm

Dragontears píše:
Crusader píše: ... Na druhou stranu zrovna treba ja nemusim, kdyz Bruce dava lidem prostor ke zpevu a oni se stejne nechytnou ... to funguje tak v anglii, jizni americe nebo recku, ale v evrope moc ne.

no ... fans snad prominou, musim se uprimne priznat, ze mne to tedy casto stve, i kdyz se chytnou :oops: nekdy se vylozene tesim, jak Bruce nekterou pasaz da zive a on misto toho zmlkne a nastavi mikrofon do davu, to mi fakt vezme naladu !

ja viem ze je to trosku OT ale spytam sa ta ci nevies preco Bruce pravidelne vynechava 666 ale spieva iba 6 .... dakedy velmi davno :) to tak nerobieval.. nevies ci s tym ma nejaky "problem" /s tym cislom/ alebo preco to stale tak robi :D pytam sa teba pretoze ty vies o nom daleko viac ako ini ludia na fore :D
27/06/13 Piestany, Slovakia
03/06/14 Budapest, Hungary
14/06/14 Nickelsdorf, Austria
05/04/16 Vienna, Austria
01/07/16 Sopron, Hungary
06/07/16 Zilina, Slovakia
20/06/18 Prague, Czech Republic
28/06/18 Sopron, Hungary
24/07/18 Zagreb, Croatia
Obrázok užívateľa
Beast34
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 831
Registrovaný: Utorok November 13, 2007 6:30 pm
Bydlisko: 22 Acacia Avenue

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod Dragontears v Utorok Júl 28, 2009 10:31 pm

Beast34 píše: ja viem ze je to trosku OT ale spytam sa ta ci nevies preco Bruce pravidelne vynechava 666 ale spieva iba 6 .... dakedy velmi davno :) to tak nerobieval.. nevies ci s tym ma nejaky "problem" /s tym cislom/ alebo preco to stale tak robi :D pytam sa teba pretoze ty vies o nom daleko viac ako ini ludia na fore :D

dekuji :oops:
tohle fakt nevim, nikde v zadnem rozhovoru o zadnem problemu s 666 nemluvil, pravda on se ho na to ale nikdo neptal .... ha zeby prilezitost pro mne ? az nekdy... snad ... v budoucnu .... :lol:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod Beast34 v Streda Júl 29, 2009 9:56 am

Dragontears píše:
Beast34 píše: ja viem ze je to trosku OT ale spytam sa ta ci nevies preco Bruce pravidelne vynechava 666 ale spieva iba 6 .... dakedy velmi davno :) to tak nerobieval.. nevies ci s tym ma nejaky "problem" /s tym cislom/ alebo preco to stale tak robi :D pytam sa teba pretoze ty vies o nom daleko viac ako ini ludia na fore :D

dekuji :oops:
tohle fakt nevim, nikde v zadnem rozhovoru o zadnem problemu s 666 nemluvil, pravda on se ho na to ale nikdo neptal .... ha zeby prilezitost pro mne ? az nekdy... snad ... v budoucnu .... :lol:

hmm zaujimave ze sa ho to nikto nepytal... lebo je to take zvlastne kedze vzdy a vzdy ked spieva tu pesnicku a od jeho navratu do kapely to uz bolo ozaj parkrat :D vzdy tie sestky vynechava
27/06/13 Piestany, Slovakia
03/06/14 Budapest, Hungary
14/06/14 Nickelsdorf, Austria
05/04/16 Vienna, Austria
01/07/16 Sopron, Hungary
06/07/16 Zilina, Slovakia
20/06/18 Prague, Czech Republic
28/06/18 Sopron, Hungary
24/07/18 Zagreb, Croatia
Obrázok užívateľa
Beast34
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 831
Registrovaný: Utorok November 13, 2007 6:30 pm
Bydlisko: 22 Acacia Avenue

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod Crusader v Streda Júl 29, 2009 10:06 am

treba jen chce aby to zazpivali lidi ... a lidi tradicne nic :D
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: AMOLAD ... co vam rika par let po vydani ?

Poslaťod KUBBA-BRUCE-ARRY v Štvrtok Júl 30, 2009 12:54 pm

To s tim sixsixsix dela 100% proto aby ty zbyly dve zazpivali lidi! :)
KUBBA-BRUCE-ARRY
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 411
Registrovaný: Sobota September 02, 2006 12:03 pm
Bydlisko: ZNOJMO

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iron Maiden rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia

cron