Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Náboženstvá

Náboženstvá

Všetko čo nepatrí nikam inam

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: Náboženstvá

Poslaťod gog&magog v Piatok Január 23, 2009 11:51 am

Dragontears píše:ja bych to tak nezhazovala, podle mne to napsal dost vystizne !!

Toto som rozhodne nechcela. S prvou castou prispevku, ze je zbytocne nad tym premyslat nesuhlasim. A s tym ako by sa ludia mali spravat - ono je to sice vsetko velmi pekne ak na zaklade toho aj kona, nie len pise, tak je to chvallihodne, ale realita je taka, ze jedine co tym moze dokazat (nepocitajuc pocit, ze kona spravne) je zarobit na tom prachy. Nikdy nedosiahne, aby tak rozmyslala vacsina ludi, co je nepochybne skoda.

for Oniiicek - daj pozor, pretoze nie kazdy si takyto pristup zasluzi a nielenze tvoja snaha moze byt vtedy zbytocna, navyse budes velmi sklamany...
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Náboženstvá

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 23, 2009 12:13 pm

gog&magog píše:
Dragontears píše:ja bych to tak nezhazovala, podle mne to napsal dost vystizne !!

Toto som rozhodne nechcela. S prvou castou prispevku, ze je zbytocne nad tym premyslat nesuhlasim. A s tym ako by sa ludia mali spravat - ono je to sice vsetko velmi pekne ak na zaklade toho aj kona, nie len pise, tak je to chvallihodne, ale realita je taka, ze jedine co tym moze dokazat (nepocitajuc pocit, ze kona spravne) je zarobit na tom prachy. Nikdy nedosiahne, aby tak rozmyslala vacsina ludi, co je nepochybne skoda.

for Oniiicek - daj pozor, pretoze nie kazdy si takyto pristup zasluzi a nielenze tvoja snaha moze byt vtedy zbytocna, navyse budes velmi sklamany...


Ja viem ze nie kazdy si to zasluzi...ale podla mna aj ked cirkev mala mozno aj iny zamer tak koniec koncov plynie z toho pekna myslienka...a je zbytocne nad tym premyslat ci je boh alebo nieje lebo vzdy budu jeho zastancovia a ti co su proti nemu...nemusis verit v boha aby si si nieco z tych myslienok do svojho zivota zobrala...velakrat ked si davam otazku o com je zivot a vsimam si ludi okolo seba tak mam z toho nie dobre pocity...ja radsej uz ani nepozeram telku aby som nemusel vydiet tie keci co tam tlacia do hlavy...ved iba cely zivot zuria ze musia robyt, nikto nema peniaze na druhej strane kazdy chce vsetko,ved vacsinu zivota tvoria iba problemy...lenze mnohokrat staci sa trochu zastavit a vyjsť z toho kolotoča...ved ludia len cely život robia a ani si ho neuživajú a nadávajú čo je toto za život a zenu sa za niecim??? a zacim vlastne??? Aby mohol mat jedno vysrate auto na ktore robi od rana do vecera? Aby mal pocit ze ho má, častokrát to ludia nerobia len koli sebe ale aby nieco dokazali druhym...lenze to je ten system a kolotoč ktory sme si mi ludia vytvorili...a mozno velakrat robime zo zivota problemy ktore ani vobec mozno niesu...
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Náboženstvá

Poslaťod tiffani v Piatok Január 23, 2009 12:25 pm

ak by sa na cirkev dosledne aplikovali svetske zakony, tak by uz davno bola v rozklade. Zial, neaplikuju sa a mnohi kostolnici su Crusaderom spominane ovecky.
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: Náboženstvá

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 23, 2009 1:07 pm

No podla mna su aj dolezitejsie v tejto dobe veci ako riesit nabozenstvo...To je kazdeho slobodna volba...nemozeme predsa ako kedysi upalovala cirkev neveriacich a bosorky, tak mi dnes zas odsudzovat nabozenske tradicie???...podla mna su to pekne zvyky/minulost a mozno stale silna aj realita a treba aby nieco z nich zostalo...mna cirkev vobec neobmedzuje...Ved koniec koncov nikto ani neodcudzuje Boha ale ludi ktori kedysi pachali v jeho mene zlo, ziadny Boh nekazal kriziacke vojny...vzdy to boli len ludia, ktori to robili v jeho mene...a robia aj teraz...Podla mna by sa nemalo zamienat Boha s nejakym zlom alebo jednoducho odcudzovat to koli tym veciam co pachali v tedy ti ludia v jeho mene ale pozerat sa skor nato co by to malo byť v skutočnosti...nabozenstvo nema byt ziadna "sekta" ale dobro, pochopenie, medzi ludmi,lasku, mat deti...ja som osobne bol naposledy v kostole pred 12 rokmi, no nieco som si z tych hodin nabozenstva na zakladnej skole zobral :)...Tu myslienku, tu skutocnu myslienku by mal mat v sebe kazdy smrtelnik na zemi či je veriaci alebo nie, lebo len tak možne existovať život...keby sme neboli kazdy tak trochu "dobry" tak to tu mozeme zabalit, mozeme sa strielat, zabijat, nenavidiet, lenze v kazdom je to dobro (u niekoho mozno hlboko skryte) a kazdy sme tak trochu svojim sposob veriaci :wink: a to by malo plynuť s naboženstva
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Náboženstvá

Poslaťod tiffani v Piatok Január 23, 2009 1:16 pm

no nemozeme ... Napriklad by sme urcite nemali, ba priam az nesmieme odsudzovat tak krasnu tradiciu, ako boli Magdalenske pracovne, napriklad, z ktorych posledna bola zatvorena v r. 1996. Ved tie predsa mali svoje opodstatnenie. Dievcata, ktore znasilnil ich otec boli predsa vinne za to, ze ich znasilnili a zasluzili si zatvorenie, bitie a tvrdu pracu od rana do vecera. Zasluzili si, aby im bolo vtlkane do hlav, ze su spinave, ze su odpad a ze su zle. Rovnako, ako si to zasluzili slobodne matky. Alebo siroty, ktore sa zdali skratka pripekne. Tie vsetky si to predsa jednoznacne museli zasluzit, ked o tom rozhodli katolicki knazi. Urcite to musela byt skvela tradicia.

Urcite musela byt tiez skvela tradicia, ked katolicky farar Oliver O'Grady znasilnil mnoho deti a jeho nadriadeni ho namiesto postavenia pred sud radsej chranili a tvarili sa, ze oni o nicom nevedeli. Dalsia skvela a krasna nabozenska tradicia.

Znacnu cast tych peknych tradicii tvoria tradicie prebrane z pohanskych nabozenstiev, pripadne z polyteistickych nabozenstiev.
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: Náboženstvá

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 23, 2009 1:25 pm

:lol: :lol: :lol: .....to su bludy co nemaju z ozajstnym nabozenstvom nic spolocne...to su vyplody psychopatov a tom sem mylsim vobec nepatri!!! Tak ako naposledy chcela vyhnat zo seba ta zena diabla so sexom s fararom...Nechapem ako moze niekto koli tomuto odsudzovat nabozenstvo...to niesu ziadne dokazy... To potom ked takto ludia budu rozmyslat ako ty tiffani to potom sa necudujem ze aj metalisti su pre vacsinu ludi Kok...ktopri nemaju nic v hlave a iba vedia triast hlavami na koncertoch, chlastat nadavat...toto je je vsetko skatulkovanie na zaklade veci ktore by sa nemali robyt na zaklade jednotlivcov ktori kazia meno tej danej skupiny ludi...to je kratkozrake videnie :idea: :idea: :idea:
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Náboženstvá

Poslaťod tiffani v Piatok Január 23, 2009 1:31 pm

toto zial nie su bludy. Magdalenske prcovne existovali, zriadovatelom bola irska katolicka cirkev a zeny tam boli posielane za presne to, co som napisala. Posledna bola zatvorena v r. 1996, cize je to nieco, co nepatri do stredoveku, ale je to sucastou dnesnych dejin. Je to fakt a nie blud.

Rovnako ako Oliver O'Grady, o ktorom bol natoceny dokument, ktory bol nominovany na Oscara.

Toto zial nie su bludy, ale len vypichnute 2 veci, ktore RKC povazuje za koser a v poriadku. Pokojne sa z toho vysmievaj. Deti, ktore v 70tych rokoch pan farar znasilnil sa iste nesmeju. Rovnako, ako dalsie deti, ktore sa stali obetami sexualneho nasilia od predstavitelov RKC. Taktiez sa nesmeju zeny, ktore boli uvaznene v Magdalenskych pracovniach, pricom opustit ich smeli len vtedy, ak po nich pride nejaky muzsky pribuzny. U mnohych z nich pribuzni (ak nejakych mali) ani nevedeli, ze tam su, cize to pre nich prakticky znamenalo dozivotne vazenie. Ved hej, teba sa to netyka. Teba sa tykaju len pekne tradicie.

Tieto tvoje bludy su produktom nabozenstva a ludi, ktori su jeho predstavitelmi.
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: Náboženstvá

Poslaťod gog&magog v Piatok Január 23, 2009 1:38 pm

Mna tie zaujima, ake pekne tradicie priniesla krestanska cirkev, kedze mam pocit, ze vacsinu sviatkov vykradla od pohanov a k tomu si pridala riadnu davku xenofobie a netolerancie.
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Náboženstvá

Poslaťod tiffani v Piatok Január 23, 2009 1:39 pm

ja by som povedala, ze to nie je len pocit :D
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: Náboženstvá

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 23, 2009 1:40 pm

Ale nabozenstvo o tom nieje ako to ty tu popisujes....to co ty popisujes boli naruseni ludia co take veci dokazali a nechapem to so skutocnym nabozenstvo nema nic spolocne...toto je vsetko zavadzanie...a nabozenstvo na tomto urcite nestoji!!! Tak prosim ta nepis ze to su nabozenske tradicie...mame mi tu teraz niekde? zabijame koli tomu ludí , znasilnujeme zeny? To je o niecom uplne inom o com ty pisees...taky ludia ako ty napisu kadejkaku kravinu len aby odsudili nabozenstvo...tot je pohlad nechcem povedat aky ... To co ty pises su chori ludia...Kolko som videl jebnutych metalistov...a koli tomu by som mal odsudzovat metal ? neviem ako ti to inak vysvetlit
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Náboženstvá

Poslaťod tiffani v Piatok Január 23, 2009 1:43 pm

hovoris, ze to robili chori ludia. Fajn. Aki chori su potom ich nadriadeni, ktori o tom vedeli a namiesto toho, aby sa postavili a zacali kricat, ze su to uchylni hajzli, s ktorymi nechcu mat nic spolocne ich radsej kryli?

A omyl, ja neodsudzujem nabozenstvo, ako filozoficky smer. Ja odsudzujem cirkev ako organizaciu. Ktora nebyt toho, ze jej privrzenci nechcu vidiet niektore veci (rovnako, ako ty) a nepovedia si, ze s organizaciou, ktora ma takych clenov (aj ked za to nemoze) a ako bonus sa od nich nedistancuje, ale este ich kryje (a za toto teda moze) ja nechcem mat spolocne VOBEC NIC.
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: Náboženstvá

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 23, 2009 1:53 pm

Tak mozno sme sa nepochopili a kazdy hovorili o niecom inom...Ja hovorim o com by malo byt skutocne nabozenstvo nie o tom co sa velakrat pod nabozenstvom stalo...Urcite to vsetko co sa stalo boli chori ludia a ti co ich kryli mozno nechceli aby sa to svet dozvedel alebo co...jednoducho je to jedno, take veci sa nemaju sa stavat a stavaju sa...to treba riesit sudne a taky ludia maju byt potrestany...to by som dal aj trest smrti...to odsuddzujem v plnej miere...a ja to registrujem a vidim take veci neskryvam sa zato len hovorim ze o tom nieje nabozenstvo...ti ludia predsa co to spravili niesu nabozensky zakon!!! Su ako kazdy smrtelnik ktory urobili chyby a to nabozenstvo si pretvorili na svoj obraz...a urcite boli psychicky naruseny lebo normalny clovek take veci nerobi....
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Náboženstvá

Poslaťod gog&magog v Piatok Január 23, 2009 1:56 pm

No tak sme sa nakoniec asi zhodli. :D Faktom je, ze este aj dnes sa v mene cirkvi a boha vrazdi, znasilnuje, dodnes su pritomne pokusy o exorcizmus - prechadzane cirkovou mlcanim, v pripade vyhanania diabla z posadnutych dokonca s jej suhlasom. Preto nemienim mat s cirkevnymi tradiciami nic spolocne a cim viac ludi bude tychto pomatancov ignorovat, tym lepsie.
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Náboženstvá

Poslaťod tiffani v Piatok Január 23, 2009 1:58 pm

su jeho predstavitelia, su to ti, ktori si z nabozenstva spravili monopol. Su to ti, ktori detom na skolach vtlkaju do hlav nezmysly. A paradoxne su to castokrat ludia, ktori sudia a odsudzuju a pritom maju sami maslo na hlave take, ze by mali zaliezt do kuta. Ale kedze je to kryte nabozenstvom, tak je to ok. A tam kdesi nastava problem - ono to OK nie je, nebolo a nebude.

A mimochodom - ak nabozenstvo na skolach, tak ucit zakladne rozdiely medzi jednotlivymi nabozenstvami, co kto povazuje za spravne a nie modlenie.

gog&magog - super napisane :-)
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: Náboženstvá

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 23, 2009 2:10 pm

NO ono je to tak...ze zo vsetkeho sa da urobit nejaky zly kult, nejaka skupina pometencov a sialenych ludi, kadejake sekty a co ja viem vsetko ked to cloveku stupne privelmi do hlavy...v zdy to tak bolo a vzdy to tak bude...ako u policie, ktora by mala ist prikladom je mnoho policajtov co im robia zlu povest a mali by ist prikladom,tak ako som veravel aj u metalistov, či politikov, tak i v nabozenstve...lenze to vsetko treba uviest na pravu mieru a riesit take veci a nie odcudzovat lebo taky ludia co to robia sa vymykaju spod noriem...ktore su casto trestne...teraz zato ze policajt zabije ozraty nejakych chodcov a stava sa to často musim odsudit policiu?...to su vzdy a vravim vzdy len jednotlivci (alebo skupiny jendotlivcov) ktorych tvoria obycajny ludia z nas a ktorym moze prepnut...
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kôš

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron