Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - poradte pri kupe gitary

poradte pri kupe gitary

Rozhovor o hudobných nástrojoch hracích technikách a všetkom, čo s tvorbou hudby súvisí.

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

poradte pri kupe gitary

Poslaťod TheClansman1 v Utorok December 02, 2008 10:40 pm

potreboval by som poradit pri kupe elektrickej gitary... na co mam pozerat a pod. taktiez ake kombo do 5000 by bolo pre mna najlepsie...
The demons called my name, they dragged me inside the chambers of hell. No one could hear me, I bled tears of pain.
Obrázok užívateľa
TheClansman1
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 444
Registrovaný: Pondelok November 20, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Presov

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod peko20 v Utorok December 02, 2008 11:29 pm

tak zalezi aj od teba aka gitara sa ti paci... napriklad fendery a pod. a kombo podla toho co by si chcel hravat :) ale celkom slusne komba su Create
Obrázok užívateľa
peko20
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Piatok August 03, 2007 2:29 pm
Bydlisko: Trenčín/ireland

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod PesZ v Utorok December 02, 2008 11:31 pm

Já si jdu zrovna zejtra kupovat novou kytaru :-).
Tak určitě koukej na to, jestli se ti na ni dobře hraje (nízko struny...) a jestli má rovnej krk (!!!). Taky je fajn, když ti visí kolem krku a drnkneš do ní, tak aby ti to dřevo vibrovalo do pupku :-) a aby vibrovala hlava.
Teď mě víc nějak nenapadá...
Slow, I go
And the wait seems to be over
All that I know
Is that my life has become such a waste for you
Obrázok užívateľa
PesZ
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1735
Registrovaný: Utorok Január 24, 2006 5:51 pm
Bydlisko: ČR

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod phoenix v Utorok December 02, 2008 11:55 pm

a bacha na tremolo na tych lacnejsich gitarach su dvojzvratne uplne na h** ak tak tak floyd rose ale to by uz asi prevysilo tvoj rozpocet :-D :-D :-D. takze doporucujem pevnu kobylku a ostatok ceny pojde do dolezitejsich komponentov alebo az uz chces tremolo tak jednozvratne. a len si tam sadni a skusaj vsetko co sa da najlepsie s kombom ktore si chces kupit, proste ako PesZ pisal musi ti sadnut. A u komba to si musis skusit sam co sa ti bude pacit ale ja by som isiel aspon do 10´´ reproduktoru ma to krajsi zvuk ale do 5000 asi tazko. Nie je to lacne ale radsej by som si dosetril lebo na hovno kombo zkazi vsetko a mozes mat aku chces sebelepsiu gitaru. :git:

odporucam muziker tam si fakt musis najst to co ti sadne
Obrázok užívateľa
phoenix
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Štvrtok Marec 15, 2007 12:13 pm

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod TheClansman1 v Streda December 03, 2008 1:20 am

peko20 píše:tak zalezi aj od teba aka gitara sa ti paci... napriklad fendery a pod. a kombo podla toho co by si chcel hravat :) ale celkom slusne komba su Create

jednoznacne nieco z Ibanez alebo Jackson ..a hrat by som chcel trash/death nieco take... zas nechcem cisto deathovy zvuk... ani neviem jak ti to popisat :)
Naposledy upravil TheClansman1 dňa Streda December 03, 2008 1:22 am, celkovo upravené 1
The demons called my name, they dragged me inside the chambers of hell. No one could hear me, I bled tears of pain.
Obrázok užívateľa
TheClansman1
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 444
Registrovaný: Pondelok November 20, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Presov

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod TheClansman1 v Streda December 03, 2008 1:21 am

phoenix píše:a bacha na tremolo na tych lacnejsich gitarach su dvojzvratne uplne na h** ak tak tak floyd rose ale to by uz asi prevysilo tvoj rozpocet :-D :-D :-D. takze doporucujem pevnu kobylku a ostatok ceny pojde do dolezitejsich komponentov alebo az uz chces tremolo tak jednozvratne. a len si tam sadni a skusaj vsetko co sa da najlepsie s kombom ktore si chces kupit, proste ako PesZ pisal musi ti sadnut. A u komba to si musis skusit sam co sa ti bude pacit ale ja by som isiel aspon do 10´´ reproduktoru ma to krajsi zvuk ale do 5000 asi tazko. Nie je to lacne ale radsej by som si dosetril lebo na hovno kombo zkazi vsetko a mozes mat aku chces sebelepsiu gitaru. :git:

odporucam muziker tam si fakt musis najst to co ti sadne

no z muzikeru by som chcel objednat akurat ze som v tom amater neviem podla coho mam vyberat elektricke gitary...doteraz som hral na akustike
The demons called my name, they dragged me inside the chambers of hell. No one could hear me, I bled tears of pain.
Obrázok užívateľa
TheClansman1
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 444
Registrovaný: Pondelok November 20, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Presov

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod jason46 v Streda December 03, 2008 3:42 pm

TheClansman1 píše:
phoenix píše:a bacha na tremolo na tych lacnejsich gitarach su dvojzvratne uplne na h** ak tak tak floyd rose ale to by uz asi prevysilo tvoj rozpocet :-D :-D :-D. takze doporucujem pevnu kobylku a ostatok ceny pojde do dolezitejsich komponentov alebo az uz chces tremolo tak jednozvratne. a len si tam sadni a skusaj vsetko co sa da najlepsie s kombom ktore si chces kupit, proste ako PesZ pisal musi ti sadnut. A u komba to si musis skusit sam co sa ti bude pacit ale ja by som isiel aspon do 10´´ reproduktoru ma to krajsi zvuk ale do 5000 asi tazko. Nie je to lacne ale radsej by som si dosetril lebo na hovno kombo zkazi vsetko a mozes mat aku chces sebelepsiu gitaru. :git:

odporucam muziker tam si fakt musis najst to co ti sadne

no z muzikeru by som chcel objednat akurat ze som v tom amater neviem podla coho mam vyberat elektricke gitary...doteraz som hral na akustike


neobjednávaj nemusí sa ti to vyplatiť..chod si radšej vyskúšať gitaru a rovno aj kombo bud tam aj celý deň a uvidíš že nájdeš to čo potrebuješ :P
Signature 2021
26+
Obrázok užívateľa
jason46
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1090
Registrovaný: Piatok August 11, 2006 8:13 am
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod phoenix v Streda December 03, 2008 5:29 pm

Ibanez GRG170DX - tak asi tato ma fakt dobry pomer cena vykon. doporucujem :-)
Obrázok užívateľa
phoenix
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Štvrtok Marec 15, 2007 12:13 pm

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod 666Balu666 v Streda December 03, 2008 5:29 pm

Ja si myslim, ze celkom dobre komba su KUSTOM,ale ja mam k tomu aj efekt, tak neviem,ako by ti asi sadol,kazdopadne treba vyskusat ako uz bolo poznamenane :git:
8.8.2008 Praha
14.8.2010 Budapest
27.6.2013 Piešťany
6.7.2016 Žilina
20.6.2018 Praha
Obrázok užívateľa
666Balu666
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 368
Registrovaný: Nedeľa Február 24, 2008 5:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod PesZ v Streda December 03, 2008 11:24 pm

Já bych doporučil možná spíš CORT, protože tam neplatíš tolik peněz za značku, jako třeba u Ibaneze.
(já si koupil BC Riche :-))
Slow, I go
And the wait seems to be over
All that I know
Is that my life has become such a waste for you
Obrázok užívateľa
PesZ
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1735
Registrovaný: Utorok Január 24, 2006 5:51 pm
Bydlisko: ČR

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod Faki v Štvrtok December 04, 2008 9:03 am

Presne tak, ja mám dva Corty a som s nimi max. spokojný
21/10/1995 Žilina, športová hala Bôrik
06/06/2000 Banská Bystrica, amfiteáter
21/10/2003 Banská Bystrica, zimný štadión
12/08/2008 Budapest, Szigetfesztival
14/08/2010 Budapest, Szigetfesztival
27/06/2013 letisko Piešťany
06/07/2016 letisko Žilina
Obrázok užívateľa
Faki
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Pondelok Február 12, 2007 3:20 pm
Bydlisko: Loochenez/Tomashovze

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod phoenix v Štvrtok December 04, 2008 2:42 pm

ja mam cort x-6 a spicka za tu cenu
Obrázok užívateľa
phoenix
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Štvrtok Marec 15, 2007 12:13 pm

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod TheClansman1 v Piatok December 05, 2008 1:54 pm

jason46 píše:
TheClansman1 píše:
phoenix píše:a bacha na tremolo na tych lacnejsich gitarach su dvojzvratne uplne na h** ak tak tak floyd rose ale to by uz asi prevysilo tvoj rozpocet :-D :-D :-D. takze doporucujem pevnu kobylku a ostatok ceny pojde do dolezitejsich komponentov alebo az uz chces tremolo tak jednozvratne. a len si tam sadni a skusaj vsetko co sa da najlepsie s kombom ktore si chces kupit, proste ako PesZ pisal musi ti sadnut. A u komba to si musis skusit sam co sa ti bude pacit ale ja by som isiel aspon do 10´´ reproduktoru ma to krajsi zvuk ale do 5000 asi tazko. Nie je to lacne ale radsej by som si dosetril lebo na hovno kombo zkazi vsetko a mozes mat aku chces sebelepsiu gitaru. :git:

odporucam muziker tam si fakt musis najst to co ti sadne

no z muzikeru by som chcel objednat akurat ze som v tom amater neviem podla coho mam vyberat elektricke gitary...doteraz som hral na akustike


neobjednávaj nemusí sa ti to vyplatiť..chod si radšej vyskúšať gitaru a rovno aj kombo bud tam aj celý deň a uvidíš že nájdeš to čo potrebuješ :P

nj viem ze tak to je najlepsie.. ja by som skor mal niekeho poslat nech oskusa za mna pretoze ja sa v tom nevyznam vobec :)
The demons called my name, they dragged me inside the chambers of hell. No one could hear me, I bled tears of pain.
Obrázok užívateľa
TheClansman1
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 444
Registrovaný: Pondelok November 20, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Presov

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod jason46 v Piatok December 05, 2008 2:29 pm

TheClansman1 píše:
jason46 píše:
TheClansman1 píše:
phoenix píše:a bacha na tremolo na tych lacnejsich gitarach su dvojzvratne uplne na h** ak tak tak floyd rose ale to by uz asi prevysilo tvoj rozpocet :-D :-D :-D. takze doporucujem pevnu kobylku a ostatok ceny pojde do dolezitejsich komponentov alebo az uz chces tremolo tak jednozvratne. a len si tam sadni a skusaj vsetko co sa da najlepsie s kombom ktore si chces kupit, proste ako PesZ pisal musi ti sadnut. A u komba to si musis skusit sam co sa ti bude pacit ale ja by som isiel aspon do 10´´ reproduktoru ma to krajsi zvuk ale do 5000 asi tazko. Nie je to lacne ale radsej by som si dosetril lebo na hovno kombo zkazi vsetko a mozes mat aku chces sebelepsiu gitaru. :git:

odporucam muziker tam si fakt musis najst to co ti sadne

no z muzikeru by som chcel objednat akurat ze som v tom amater neviem podla coho mam vyberat elektricke gitary...doteraz som hral na akustike


neobjednávaj nemusí sa ti to vyplatiť..chod si radšej vyskúšať gitaru a rovno aj kombo bud tam aj celý deň a uvidíš že nájdeš to čo potrebuješ :P

nj viem ze tak to je najlepsie.. ja by som skor mal niekeho poslat nech oskusa za mna pretoze ja sa v tom nevyznam vobec :)


preto tam chod povedz čo potrebuješ na aký štýl,značku,kombo,približnú cenu a oni sa už o teba postarajú :wink:
Signature 2021
26+
Obrázok užívateľa
jason46
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1090
Registrovaný: Piatok August 11, 2006 8:13 am
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: poradte pri kupe gitary

Poslaťod TheClansman1 v Piatok December 05, 2008 2:36 pm

nj dik za radu... ale dizajnovo ma zaujala tato gitara http://www.muziker.sk/default.aspx?Jack ... od_id;9060 uz viem zivo predstavit ako na nej mastim sola :D
The demons called my name, they dragged me inside the chambers of hell. No one could hear me, I bled tears of pain.
Obrázok užívateľa
TheClansman1
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 444
Registrovaný: Pondelok November 20, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Presov

Ďalší

Späť na Miestnosť pre hudobníkov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia