Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Black metal

Black metal

Všetko čo nepatrí nikam inam

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Poslaťod Demonaz v Sobota Október 06, 2007 3:45 pm

No takze ten clanok som uz cital davnejsie a tie videa som videl tiez :) ...........Vyjadrim sa k tomu takto, vej dobe to bol jednoducho BLACK METAL a vsetko to ktomu patrilo, ci uz vypalovanie kostolov alebo tie vrazdy...DEAD bol chory clovek, a to co spravil bolo preto, ako to uz je pisane v tom clanku, lebo miloval SMRT ,ale ja si myslim, ze sa jej v podstate aj trochu bal. Varg ked zabil Euronyma, tak to bolo aj kvoli tym peniazom, ale pocul som uz aj o verzii, ze to bolo aj kvoli nejakej zenskej, neviem co je na tom pravdy. V tej dobe tam vladla brutalna ORTODOXNOST, a verte tomu ze kebyze vtej dobe mate takych 15 alebo 16 rokov a pocuvali by ste Death a Black Metal, tak by ste tie kapely uplne zrali.........ako napisal Painkiller03 : ked tak mayhem mali radi bolest a smrt co sa nepozabijali vsetci skorej ako nieco hudobne stvorili ... ach co uz no , tak na to odpoviem asi takto, ano milovali smrt, ale nie takym sposobom ako DEAD a uz ten nazov Mayhem znamena ak sa nemylim nieco ako SIALENSTVO.......ja osobne Mayhem moc nepocuvam, ale brutalne zeriem Deathcrush............
TheClansman1 : Ja SATYRICON uplne milujem, niektory ludia ich v dnesnej dobe odsudzuju, lebo sa zmenili zvukovo a aj vyzorovo a uz niesu ORTODOXNY, ale mne osobne to nevadi.... prve 3 albumy su uplne super, maju neskutocnu atmosferu a texty su tiez super, priznam sa ze som mal taku dobu ze som vsetky ich veci co vydali po albume Nemesis Divina uplne odsudzoval, ale uvedomil som si, ze proste z tej ortodoxnosti vyrastli a stali sa znich normalny ludia, ale sak to v podstate boli aj v tej dobe :) .....ved ked Satyricon vydali prvy album Dark Medieval Times, tak SATYR mal vtedy takych 17 alebo 18 rokov a to uz je co povedat, ved ten album je neskutocne dielo.......GORGOROTH uz moc nepocuvam, ako si uz pisal, na koncertoch nemaju ziadny kontakt s fanusikmi, a preco??? no lebo chlapci su velmi ORTODOXNY a na to im ja seriem, ved proste ked maju fanusikov co ich uznavaju a suhlasia zo vsetkymi ich ideologiami a podobne, tak predsa by sa snimi aj na tyh koncertoch mali nejak spojit, alebo ako by som to povedal a nie jak na koncertoch jedine co povie GAHL je nazov skladby a to je vsetko, alebo dohraju koncert a za 5 sekund ich uz nieje lebo sa zdekovali a nepovedali ani pol slova...... SATYRICON na Brutale, ved to bolo nieco perfektne komunikacia s publikom bola uplne super, bol som v druhej rade a neskutocne som sa na nich tesil, usiel mi kvoli tomu VADER, ale kurva stalo to zato. Len mi niekedy troska vadi ze niekdy hraju na nejakych jeblych akciach, kde v predu santia nejake zenske a tancuju na to a pritom kurva ani nevedia co to je. Jedno video som vydel na youtube, ked ho najdem, tak ho sem supem. Inak dufam ze Shindy na buduci rok zlanari IMMORTAL.

Inak este jeden dodatok, HELLHAMMER ma vazne poranenie krku a kvoli tomu straca cit v pravej ruke.
Demonaz
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 926
Registrovaný: Piatok Jún 16, 2006 4:23 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod hellpatrol v Sobota Október 06, 2007 6:06 pm

Black a Death metal v dnesnej dobe to je pre mna kvalitna hudba a to vsetko okolo toho to je len image a nic viac ...... ale z clanku vyplyva ze black zalozili naozajzstni psychopati Mayhem som nejak zvlast nepocuval a po precitani clanku ani nebudem ..... podla mna Mayhem a najmä Varg Vikernes (ktory podla mna ani nebol hudobnikom lebo hral na base ako zaciatocnik) poskodili meno metalu na celom svete ich pripady sa velmi medializovali a to poskodilo metal kedze kazdy si potom myslel ze metal je len mayhem a kazda metalova skupina musi byt ako mayhem pritom velka cast metalovych skupin produkuje kvalitnu hudbu a su to normalni ludia (narozdiel od Mayhem a Varga Vikernesa) Mam rad black aj death metal ale kvôli premakanej hudbe a nie kvôli takymto davnym sialenstvam ...
METAL
Obrázok užívateľa
hellpatrol
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 277
Registrovaný: Pondelok September 04, 2006 1:59 pm
Bydlisko: Hell

Poslaťod Brousitch v Sobota Október 06, 2007 7:00 pm

Black Metal ani Death neposlouchám i když si myslim že existují skupiny které umí hrát a nejsou to jen řežby bicích.
Spíš reaguji na lidi kteří pod pojmem Metal představují pouze tenhle "kravál". S takovýmyhle lidmi nemá cenu se vůbec srát. Ví o hudbě hovno. Pokud se o tomhle bavim s nějakou dívkou tak radši ve slušnosti přeskočím tohle téma, protože nemá cenu se s tim vůbec zaobírat. Já se osobně taky neseru do jejich popíku a emíku.

Jinak , až na vyjímky , jsou tyhle black metalisti úplně normální lidé (samozřejmě nemyslim žádnou ironii viz.pořady na televizi Nova)..je to je takový divadlo pro připoutání publika. To samé jsou i KISS nebo Glam metalové kapely, atd. . .
--- : When you know that your time is close at hand.
Maybe then you'll begin to understand,
Life down there is just a strange illusion : ---
Obrázok užívateľa
Brousitch
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 342
Registrovaný: Štvrtok August 03, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Písek CZ

Poslaťod TheClansman1 v Sobota Október 06, 2007 7:28 pm

Demonaz píše:TheClansman1 : Ja SATYRICON uplne milujem, niektory ludia ich v dnesnej dobe odsudzuju, lebo sa zmenili zvukovo a aj vyzorovo a uz niesu ORTODOXNY, ale mne osobne to nevadi....


to si vystihol... mne to tiez vobec nevadi... mne sa nahodou novy album strasne paci, su tam dobre skladby ale i tak u mna naj album je nemesis divina... co skladba to nadhera.. na brutale to bolo super vystupenie
The demons called my name, they dragged me inside the chambers of hell. No one could hear me, I bled tears of pain.
Obrázok užívateľa
TheClansman1
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 444
Registrovaný: Pondelok November 20, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Presov

Poslaťod agdabavipain v Pondelok Október 08, 2007 9:59 am

hudobne mi mayhem vela nehovori. a tymto veciam okolo nejak nerozumiem. pochopim GWAR, ked jednoznacne viem, o com a proti comu "hovoria", ale o com hovori toto. neviem. chvalabohu, ze black zastupuju aj ine spolky, ktore su komunikacne na vyssej urovni ako napr. satyricon, rotting christ etc etc
Obrázok užívateľa
agdabavipain
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 398
Registrovaný: Pondelok Október 04, 2004 3:41 pm
Bydlisko: Cassovia, Slovakia

Poslaťod TheClansman1 v Pondelok Október 08, 2007 5:01 pm

dnesni black metal je uz uplne pohode az na niektore skupiny... no tie zaciatky... neviem co tym chceli dokazat mayhem
The demons called my name, they dragged me inside the chambers of hell. No one could hear me, I bled tears of pain.
Obrázok užívateľa
TheClansman1
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 444
Registrovaný: Pondelok November 20, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Presov

Poslaťod zdenoeddie v Pondelok Október 08, 2007 5:18 pm

TheClansman1 píše:dnesni black metal je uz uplne pohode az na niektore skupiny... no tie zaciatky... neviem co tym chceli dokazat mayhem

no neviem,ale az tak zo vsetkeho mayhem by som neobvinoval,......tam toho bolo viacej.
Ostrava 6.6.2007
Praha 8.8.2008
Budapest 14.8.2010
Milwaukee 4.7.2012
Piestany 28.6.2013
Brno 8.6.2014
Zilina 6.7.2016
Praha 20.6.2018
Praha 20.6.2022
Praha 30&31.5.2023
Krakow 13.6.2023
Obrázok užívateľa
zdenoeddie
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1361
Registrovaný: Piatok December 02, 2005 3:04 pm
Bydlisko: Somewhere in East

Re: Black metal

Poslaťod Deadskull v Nedeľa Január 18, 2009 2:18 pm

Proti blacku ako hudbe nemám nič, ale Mayhem boli viac psychopati ako hudobníci! A hlavne Varg! Keď metal, tak nech ho hrajú normálni ľudia (ako každý z Iron Maiden napr.) a nie zvrátené prípady, ktoré sa navzájom povraždia. Som úprimne rád, že som nežil v Nórsku na začiatku 90. rokov...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Deadskull
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 52
Registrovaný: Nedeľa Január 18, 2009 12:03 am

Re: Black metal

Poslaťod karolinka12345 v Nedeľa Január 18, 2009 2:31 pm

Cierny metal je kvalitna hudba, sice sa mi nejako extra nepaci, ale kvalita tam je.
Obrázok užívateľa
karolinka12345
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 381
Registrovaný: Streda December 24, 2008 2:14 pm

Re: Black metal

Poslaťod tiffani v Nedeľa Január 18, 2009 3:31 pm

Varg je mozno cvok, ale texty ma skvele. Celkom slusne basne.
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: Black metal

Poslaťod Oniiicek v Nedeľa Január 18, 2009 6:41 pm

No ja som si predtym celkom rad vypocul aj black...ale postupom casu som zistil ze to co chcem pocuvat je skor heavy...nemam rad cierne myslienky a zivot by mal byt skor o radosti nez hladat v tom smrt, uzkost, zlost...i ked nervavim ze heavy take piesne nemaju...prote v inom podani je to :-) Black je podla mna tiez kvalitna hudba...no stale su obcas skupiny ktore si ako black vypocujem...ale nevyhladavam to !-!
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Black metal

Poslaťod Deadskull v Piatok Január 23, 2009 8:30 pm

na youtube som si práve vypočul pár skladieb z De Mysterris Dom Sathanas...
spev tam je úplne mimo rytmu (teda, ak to možno nazvať spevom)

navyše attila spieva (aspoň na tom albume) tak, že jedno slovo je počuť a druhé nie, čo sa mi nepáči
Obrázok
Obrázok užívateľa
Deadskull
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 52
Registrovaný: Nedeľa Január 18, 2009 12:03 am

Re: Black metal

Poslaťod Mustanq v Piatok Január 23, 2009 8:52 pm

Ja som teraz "zažil" niečo prodobné pri death metale. Počul som názory, že Painkiller od Death je ešte lepšie zahraný ako ten od Judas Priest. Tak som si to vypočul a fakt sa mi to zapáčilo. Žiaden "growling" či divné škriekanie, ale taký vac "evil" hlas a tiež dosť vysoko. Ale keď som si vypočul nejaké ine songy od Death, spev sa mi absolútne nepáčil, bol tiež mimo rytmu, zaspievaný "ako prišlo". Teda Painkiller bol už od Judas Priest zaspievaný "v rytme", tak to bolo takto aj od Death, no ich ostatné piesne už boli total mimo rytmu. Ale aj tak je Painkiller v tomto podaní jedinou (a asi aj poslednou) skladbou, ktorá ma v death / thrash / black... metale zaujala :D :shock:

EDIT : btw : ten painkiller od Death je fakt zaspievaný akoby ho spievala samotná "smrť" :D :mrgreen: :evil: :shock:
Obrázok užívateľa
Mustanq
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 165
Registrovaný: Štvrtok August 28, 2008 12:41 pm

Re: Black metal

Poslaťod Madness v Piatok Január 23, 2009 9:56 pm

for mustang:no to snad nemyslis vazne toto...kazdy album od Death je proste skvost po hudobnej stranke a kultova vec!
Chuck Schuldiner(R.I.P.)bol jeden fenomenalny hudobnik a skladatel..si zozen celu diskografiu..odporucam...aj ked je mi jasne ze nie kazdy tomu pride na chut...
ehm..mimo rytmu?to ako kde? :lol: sorry ale mimo si tu akurat ty... :wink:
UP THE IRONS!!!
Obrázok užívateľa
Madness
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 636
Registrovaný: Štvrtok August 03, 2006 6:56 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Black metal

Poslaťod Mustanq v Piatok Január 23, 2009 10:07 pm

No ako sorry, nemyslel som to zle. Mne to proste nejako nepasovalo. Take divne mi to prislo. Chcel som tym len povedat, ze ako celkovo ma death metal nechytil, ale uznavam, ze Chuck bol osobnost a urobil toho pre death metal vela, a celkovo aj gitary, riffy... su super, ale ako mne prisla ta vokalna linka mimo. :|

EDIT : Btw : proste mam rad melodicky spev, staci? :D
Obrázok užívateľa
Mustanq
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 165
Registrovaný: Štvrtok August 28, 2008 12:41 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kôš

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron