Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Judas Priest

Judas Priest

Diskusia o metalovej hudbe v súčasnosti

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Poslaťod Dragontears v Sobota Marec 10, 2007 11:19 pm

Painkiller03 píše:
iamrockerfun píše:ten co najviac drbe do JP vie o nich najviac, zaujimave, a pritom ich neznasa ... hm hm hm. :lol:
jj zaujimave :D ....

proc by bylo ? prave proto, ze jejich hudbu zna, muze si dovolit kritizovat :D toho si ja cenim vic, nez kdyz nekdo odsuzuje nejakou tvorbu a pritom ji vubec nezna !
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Poslaťod Painkiller03 v Sobota Marec 10, 2007 11:26 pm

Dragontears píše:
Painkiller03 píše:
iamrockerfun píše:ten co najviac drbe do JP vie o nich najviac, zaujimave, a pritom ich neznasa ... hm hm hm. :lol:
jj zaujimave :D ....

proc by bylo ? prave proto, ze jejich hudbu zna, muze si dovolit kritizovat :D toho si ja cenim vic, nez kdyz nekdo odsuzuje nejakou tvorbu a pritom ji vubec nezna !
jj mas 100 percentu pravdu ... vie argumentovat lebo to pozna je to macher :)
Faster than a laser bullet
Louder than an atom bomb
Chromium plated boiling metal
Brighter than a thousand suns
He is the Painkiller
This is the Painkiller
Wings of steel Painkiller
Deadly wheels Painkiller
Painkiller03
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Pondelok November 06, 2006 9:51 pm
Bydlisko: Okres Revúca

Poslaťod Painkiller03 v Piatok Marec 16, 2007 12:06 am

Ak budete nieco vediet o pripravovanom albume Nostradamus pls hodte to sem :) dikiiiiiiiii
Faster than a laser bullet
Louder than an atom bomb
Chromium plated boiling metal
Brighter than a thousand suns
He is the Painkiller
This is the Painkiller
Wings of steel Painkiller
Deadly wheels Painkiller
Painkiller03
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Pondelok November 06, 2006 9:51 pm
Bydlisko: Okres Revúca

Poslaťod hellpatrol v Sobota Apríl 07, 2007 7:54 pm

Nejake info:
Britská heavymetalová kapela Judas Priest pracuje na nástupci desky "Angel Of Retribution". Podle posledních informací zabere materiál koncepčního alba věnovaného francouzskému prorokovi Nostradamovi zřejmě dvě cédéčka.
"Rozhodli jsme se zpracovat opravdu velké téma, a proto mám dojem, že jedna deska je málo. Chtěli bychom svým posluchačům podat ucelené dílo," řekl v nedávném rozhovoru o případném dvojalbu zpěvák Rob Halford. Prozradil, že Glenn Tipton a Ken K.K. Downing už mají všechnu hudbu sepsanou, přesto skupina nachází stále nové nápady, jak nahrávku obohatit.
"Vytvořit koncepční desku je pro nás velkou výzvou. Chceme pro fanoušky nachystat překvapení, něco, na co se budou opravdu těšit," uvedl dále Halford a dodal: "To je ten důvod, proč nechci říct žádný z titulů skladeb, ani jiný detail."

Glenn Tipton prohlásil, že psaní a skládání jde velmi dobře. "Celá nahrávka bude o Nostradamově životě, který je opravdu zajímavý - plný náhod a dramatických zvratů. Můžu též s klidem říct, že to bude to nejoriginálnější album, co jsme kdy dali dohromady."
Rob Halford svého spoluhráče doplňuje slovy, že on a kytaristé K.K. Downing a Glenn skládají v Anglii. "Při skládání této desky pracujeme jinak. Bude to metal-rocková opera velmi silného charakteru a zároveň neochudíme své fanoušky o to, kvůli čemu nás mají rádi." Rob se do příprav tak ponořil, že už má dokonce jasnou představu o skladbách. Až bude nahrávka kompletní, vyrazí skupina na turné. Rob dodává: "Bude to unikátní, protože bychom rádi svým posluchačům ukázali dílo o Nostradamovi celé, od začátku do konce. Toto Judas Priest nikdy před tím neudělali."
METAL
Obrázok užívateľa
hellpatrol
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 277
Registrovaný: Pondelok September 04, 2006 1:59 pm
Bydlisko: Hell

Poslaťod hellpatrol v Sobota Apríl 07, 2007 8:01 pm

Dnes je v mode vydavat koncepcne album Judas Priest - Nostradamus, Manowar - Gods Of War (kde vyrozpravali pribeh Odina) ..........
Btw. Rob dodává: "Bude to unikátní, protože bychom rádi svým posluchačům ukázali dílo o Nostradamovi celé, od začátku do konce. Toto Judas Priest nikdy před tím neudělali." ..... zeby sa inspirovali od Iron Maiden: A Matter Of Life And Death Tour ???????????
METAL
Obrázok užívateľa
hellpatrol
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 277
Registrovaný: Pondelok September 04, 2006 1:59 pm
Bydlisko: Hell

Poslaťod Painkiller03 v Nedeľa Apríl 15, 2007 2:39 pm

hellpatrol píše:Dnes je v mode vydavat koncepcne album Judas Priest - Nostradamus, Manowar - Gods Of War (kde vyrozpravali pribeh Odina) ..........
Btw. Rob dodává: "Bude to unikátní, protože bychom rádi svým posluchačům ukázali dílo o Nostradamovi celé, od začátku do konce. Toto Judas Priest nikdy před tím neudělali." ..... zeby sa inspirovali od Iron Maiden: A Matter Of Life And Death Tour ???????????
VELMI PEKNE DAKUJEM ZA INFO!!!... a ta isnpiracia tam znacne je .... sa uz tesim na Nostradamus....
Faster than a laser bullet
Louder than an atom bomb
Chromium plated boiling metal
Brighter than a thousand suns
He is the Painkiller
This is the Painkiller
Wings of steel Painkiller
Deadly wheels Painkiller
Painkiller03
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Pondelok November 06, 2006 9:51 pm
Bydlisko: Okres Revúca

Poslaťod hellpatrol v Štvrtok Apríl 19, 2007 10:41 pm

Painkiller03 píše:
hellpatrol píše:Dnes je v mode vydavat koncepcne album Judas Priest - Nostradamus, Manowar - Gods Of War (kde vyrozpravali pribeh Odina) ..........
Btw. Rob dodává: "Bude to unikátní, protože bychom rádi svým posluchačům ukázali dílo o Nostradamovi celé, od začátku do konce. Toto Judas Priest nikdy před tím neudělali." ..... zeby sa inspirovali od Iron Maiden: A Matter Of Life And Death Tour ???????????
VELMI PEKNE DAKUJEM ZA INFO!!!... a ta isnpiracia tam znacne je .... sa uz tesim na Nostradamus....


Nie je zaco :wink: ............... aj ja sa uz velmi tesim na Nostradama a dufam ze sa novy album aspon vyrovna predchadzajucemu Angel Of Retribution ktory bol skvely.
METAL
Obrázok užívateľa
hellpatrol
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 277
Registrovaný: Pondelok September 04, 2006 1:59 pm
Bydlisko: Hell

Priest

Poslaťod jujo v Piatok Jún 08, 2007 1:15 pm

Novy album sa bude volat Nostradamus, vyjde niekedy okolo polovice roka, pripadne na jesn a vraj to bude 2CD... Inac Judas Priest je metalova legenda, nesuhlasim s nazormi, ze skor hard rockova ( to mozno platilo do cca roku 1982 ), potom pritvrdili a Defenders of the faith ci Painkiller su metalove pecky ako sa patri. Je to jedna z mala kapiel ( spocitam na jednej ruke ) , od ktorej mam vsetky studiove albumy a to pocuvam rock/metal uz 15 rokov a mam dost siroky zaber ... cca 20-25 kapiel. Ak budu mat koncert poblizku, urcite pojdem, tak ako som bol na Iron Maiden predvcerom v Ostrave.
jujo
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Piatok Jún 08, 2007 8:27 am
Bydlisko: Gregorovce

Poslaťod iamrockerfun v Piatok Jún 08, 2007 1:44 pm

v July presnejsie.
1st 6.6.2000
2nd 8.8.2008
3rd 29.7.2013
4th 5.7.2016
5th 20.6.2018
6th 13.6.2023
Obrázok užívateľa
iamrockerfun
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 462
Registrovaný: Sobota Marec 03, 2007 10:08 pm
Bydlisko: Fragopolis

Poslaťod PesZ v Piatok Jún 08, 2007 9:01 pm

jujo> mno, z hard rocku an heavy metal - to není zrovna velký přitvrzení :-).
Slow, I go
And the wait seems to be over
All that I know
Is that my life has become such a waste for you
Obrázok užívateľa
PesZ
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1735
Registrovaný: Utorok Január 24, 2006 5:51 pm
Bydlisko: ČR

Poslaťod dzuso v Piatok Jún 08, 2007 9:32 pm

ja Judas milujem, jedna mojich z top 3 obľúbených kapiel! Painkiller: mnohí ho považujú za najlepší album, ale akože je vynikajúci ale podľa mňa je lepší BRITISH STEEL, SCREAMING FOR A VENGEANCE , D O F aj Sad Wings Of Destiny! Že judas je Hard Rock, ej veru aj mne sa zozačiatku zdalo niečo také ale to som ešte hovno o metale vedel, teraz viem že je to čistý Heavy od Sad Wings Of Destiny určite!!
Obrázok užívateľa
dzuso
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Streda Jún 06, 2007 4:36 pm
Bydlisko: Zákamenné

?

Poslaťod The_Qwertz v Piatok Jún 08, 2007 10:05 pm

no to by si sa cudoval. najprv si pusti kludne, lezerne "One For The Road", a potom "Leather Rebel".

ale neviem preco, mna to vzdy tiahne k starym veciam. Painkiller neni zly album, ale radsej som mal tie starsie, potom dlho nic a potom Angel Of Retribution... to uz bola pecka :twisted: myslim, ze by sa to dalo prirovnat k Painkiller v2.0...

Ako mam tam nejake take poradie, ze oblubenost jednotlivych pesniciek na albumoch (nikdy sa mi ale nepacili vsetky z daneho albumu!):

1) Turbo, Angel Of Retribution
1,5) Rocka Rolla, Sad Wings Of Destiny, Sin After Sin, Stained Class, Screaming For Vegenance
2) Painkiller a ostatne.

->znamkovanie ako v skole

Ak sa zasa bavime o celistvosti a naväznosti celeho albumu, tak je to skor naopak, nejak tak:

1) Painkiller, Angel Of Retribution
2) Turbo, Rocka Rolla, Sad Wings Of Destiny, Sin After Sin, Stained Class, Screaming For Vegenance

Na jednej strane skoda ze sa neskor vydali tym metalovejsim stylom, vlastne ich nova hudba uplne odporovala tomu, co robili 20 rokov a na co vsetci boli zvyknuti. A musim potvrdit, ze je mi osobne trocha luto, ze uz nikdy sa nedozijeme skladieb na kopyto "Genocide" ci ""Blodstone", "Invaders" alebo napriklad aj "Run Of The Mill" co je kusok zaujimave, ale hlavne text je dobry a samozrejme zaverecne Robove extremizmy s hlasom :twisted: potom mi budu chybat klasicke kratucke, maximalne nejake minutove instrumentalne predely, osobne som si velmi oblubil (sorry ak to zle napisem) "Kaviar And Meth(s?)". Uz nehovoriac o tom ze aj ked primarne dovody odchodu Roba Halforda kdesi v 90. rokoch boli znacne rozdielne, niekde medzi sekundarnymi dovodmi by sa podla mna dala hladat po dlhsej ziskana urcita averzia voci takemuto nadcasovemu typu hudby, predsa len 20 rokov jednoducheho, lezerneho melodickeho HardRocku a zrazu Painkiller (chvalabohu ze tam bola aspon taka prechodna spojka v style Turbo albumu, co dodnes povazujem za ich vrcholovy album). Aj pre mna osobne bol ten album (Painkiller) sok, hlavne v tom, ze su na nom 3 max. 4 pesnicky, ktore sa mi pacia. Zvysok maju velmi dobry potencial, ale nedomysleli to.

Na druhu stranu si je dobre, ze presli na nadcasovy, uhladene a presne nasadeny heavymetal, lebo hoci Painkiller je podla mna paradoxne ich horsi vyplod (prosim, neukamenujte ma!), je vidno, ze v roku pana ktorom? tusim ze to bolo 2004? alebo 2005? Proste prisli s Painkillerom, ktoreho konecne domysleli, vhodne zakomponovali, vytvorili medzi piesnami naväznosti, a vhoala - premenovali to na Angel Of Retribution - jeden z ich najlepsich albumov, co kedy vytvorili. (berte tuto cast s nadhladom, cele je to take obrazne, ale tak nejak to citim).

Na druhu stranu zase si poviem, ze je to zle. Ked si totiz porovname texty piesni "Genocide" alebo napr. "Beyond The Realms Of Death" s piesnou "Painkiller", nestiham si na papier vypisovat rozdiely. Pozeram na to zo vsetkych stran, tak ci tak, no vzdy nakoniec dospejem k zaveru, ze Robovi aj celej kapele sa uplne, ale UPLNE zmenila mentalita. Proste uz myslia tak nejak inak. Mozno to bolo (a co sa tyka AOR, tak zrejme aj doteraz je) sposobene tym, ze jednoducho uz to neni v mode. Aj ked je to polutovaniahodne (moj skromny nazor), dneska ak by sme na ulicu vypustili len samych ludi inklinujucich k tvrdej hudbe a nadrogovali ich nekakymi sedativami sposobujucimy nekontrolovane pospevovanie z podvedomia, jeden z tisic by si zacal pospevovat HardRockovu klasiku v style "Genocide", drviva väcsina by okamzite zacala In Flames, Children Of Bodom, System Of A Down a podobne veci, ktore su v mode dnes. A ja som znechuteny z dnesnej mody. Mozete mi rozpravat co chcete, tvrdozanrova moda pred 20 rokmi bola lepsia. Ked uz nic ine, aspon sa dalo rozpravat o speve.

Mozno to nebude modou, mozno to bolo jednoducho tym, ze Iron Maiden prisli s niecim takym ako TNOTB alebo Powerslave, a oni si v ten isty cas este spelo poklapkavali nohou a lezerne pospevovali: "Blaaaaaadstoun". Jednoducho uz take "nezmysly" (v dobe punku a rychleho rocku to skoro kazdy pokladal za nezmysel, ale to uz sme zasa kdesi pri mode) a proste aj Judas Priest sa chceli ukazat novym fanusikom, chceli byt v hre, chceli konkurovat vacsim skupinam, ktore vtedy vyhravali (aj ked paradoxne Iron zacinal prave cez Judas).

Na druhu stranu ked si to pozriem z toho hladiska, ze Angel Of Retribution ma dobre texty, skvelu muziku, sola, kompoziciu, zaclenenie, proste je to album ako sa patri, nezda sa mi zmena z Hardrocku na HeavyMetal pre Judas zla. Len je to proste ina hudba, no nebrani mi to oblubovat AOR. Znova som (ne?)chcene pri mode - dneska ked sa hocijakeho nejakeho punkaca abo proste niekoho co za v Hard´n´Heavy nevyzna spytas, ktory album je lepsi a pustis mu najprv Sin After Sin a potom AOR, povie ti, ze Angel Of Retribution je rozhodne viac "in". Ano, je to tak, proste to je dnesna moda. Nadcasovost. Takuto modu beriem. Nemam s nou problem. Problem mam len s tym, ze casopriestorom podmienene javy sposobuju, ze vyvoj ide dalej, roky ubiehaju, moda sa meni. Nadcasovost sa este viac rozvinula. Uplne zbytocne. Ludom uz nestacil ten styl z AOR, oni chceli este nadcasovejsie albumy. Oni chceli Black a Death Metal. Chceli Children Of Bodom, este raz taku nadcasovu kapelu ako vsetky doterajsie nadcasove metlkay. A pri tej nadcasovosti sa pozabudlo na pravu definiciu heavymetalu: http://sk.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal. Je mi to luto. Teda hovorim, ak ma aj novy album Judas Priest - Nostradamus skoncit takto, podla este novsej mody, tak takuto modu nechcem!

Na zaver len kapele JP zelam, aby nikdy nesklzla do prilis nadcasovej hudby. Ono sa na ten spev niekedy pozabudne, a aj vsetko ostatne ide bokom. Naozaj sa to niekedy nevyplaca. A urcite by sa nevyplatilo pri kapele ako Judas Priest...
Naposledy upravil The_Qwertz dňa Streda September 26, 2007 9:12 pm, celkovo upravené 2
"Motherfucker, die by the gun!"
Paul Dianno, 1997
Obrázok užívateľa
The_Qwertz
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Piatok Júl 28, 2006 11:53 am
Bydlisko: Košice

Poslaťod Gumolit v Nedeľa Jún 10, 2007 1:10 pm

Judas Priest su dobra kapela a hity ako Painkiller, Breaking the law, All Guns Blazing, Screaming for Vengance, mnohe z nich maju dobre a chytlave sola...
Naposledy upravil Gumolit dňa Sobota Máj 10, 2008 3:08 pm, celkovo upravené 1
Run, live to fly, fly to live, do or die,
won't you run, live to fly, fly to live,ACES HIGH!
Obrázok užívateľa
Gumolit
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Nedeľa November 26, 2006 3:50 pm
Bydlisko: Čebovce

Poslaťod Dragontears v Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm

for Gumolit: nejsem si jista, jak tuhle tvoji uprimnost ostatni stravi :wink:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: ?

Poslaťod KUBBA-BRUCE-ARRY v Nedeľa Jún 10, 2007 3:52 pm

Painkiller je vydany v roce 1990 :) A Angela povazuji za jejich snad nejslabší album(nepočitam prvni dve ze 70 ty jsem nemusel nikdy)Ale vzdycky maji kecy o tom jak jdou v hudbe dal , ovsem v Angelovi silne zacouvali.Jedina skladba ktera se mi libi je Hellrider.......jinak je to album brak s děsnym soundem:))) A texty jsou silně pobuřujici-hlavne ten k andělovi :D
KUBBA-BRUCE-ARRY
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 411
Registrovaný: Sobota September 02, 2006 12:03 pm
Bydlisko: ZNOJMO

PredchádzajúciĎalší

Späť na Metal rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron