Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - www.rockplanet.sk

www.rockplanet.sk

Diskusia o metalovej hudbe v súčasnosti

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod Ironka v Sobota November 29, 2008 11:54 pm

vies no zalezi ake promace nam poslu vydavatelstva a rockove vecicky redaktori recenzuju len z vlastnych zdrojov ...ale inak suhlasim ze by sa to malo volat Metal Planet...aj mne by to viac sedelo :D v novom cisle, dalsom, budu mat rockeri aspon rozhovor s ac/dc a malmsteenom a trebars doro... a vela rockovych reportazi (Queen, Uriah Heep atd)
Ironka
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štvrtok Marec 08, 2007 1:59 pm

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod Ruun v Nedeľa November 30, 2008 11:18 am

Ironka píše:vies no zalezi ake promace nam poslu vydavatelstva a rockove vecicky redaktori recenzuju len z vlastnych zdrojov ...ale inak suhlasim ze by sa to malo volat Metal Planet...aj mne by to viac sedelo :D v novom cisle, dalsom, budu mat rockeri aspon rozhovor s ac/dc a malmsteenom a trebars doro... a vela rockovych reportazi (Queen, Uriah Heep atd)


Ale bude aj metal !-! v-v-v
Ruun
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 275
Registrovaný: Nedeľa Február 18, 2007 10:42 pm

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod iamrockerfun v Nedeľa November 30, 2008 1:51 pm

Ironka píše:vies no zalezi ake promace nam poslu vydavatelstva a rockove vecicky redaktori recenzuju len z vlastnych zdrojov ...ale inak suhlasim ze by sa to malo volat Metal Planet...aj mne by to viac sedelo :D v novom cisle, dalsom, budu mat rockeri aspon rozhovor s ac/dc a malmsteenom a trebars doro... a vela rockovych reportazi (Queen, Uriah Heep atd)

skoda toho, zacali ste dobre a ''koncite'' akosi uplne inak ako bolo navrhnute. 50/50 neplati uz dhlsi cas a pritom toho standardu je ovela viac vo vseobecnosti aj historie ako prezentovany metal. som z toho sklamany, musim povedat. nehovorim zase zeby som si neprecital aj iny clanok ... ale vies .. cakat na Hard Rocker 3 mesiace ... tiez nieje vyhra ... ale na druhej sarne sa opalti pockat, kedze clanky su bombasticke ! v kazdom pripade tak ci onak, ste sa vyrazne preorientovali. :cry:
1st 6.6.2000
2nd 8.8.2008
3rd 29.7.2013
4th 5.7.2016
5th 20.6.2018
6th 13.6.2023
Obrázok užívateľa
iamrockerfun
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 462
Registrovaný: Sobota Marec 03, 2007 10:08 pm
Bydlisko: Fragopolis

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod Rio v Nedeľa November 30, 2008 2:00 pm

Nehovoriac o tom, že keď redaktori píšu o rocku, neverím im ani slovo. Časopis už dlhšie nekupujem (pár mesiacov), iba ho čítam u suseda. Na každej strane nečitateľné logo, metalisti v smrteľnej póze a v kontexte zrazu článok o Richardovi Wrightovi vyzerá smiešne. Po tom vrcholne nečitateľnom a amatérskom intre som ho nevládal dočítať ďalej. Je mi to ľúto, nechcem vás deptať a odrádzať od práce. Len zdôrazňujem, že o rocku písať neviete, a že názov Rock Planet je vážne nevhodný (ako už bolo spomenuté - čo takto Metal Planet? Heavy Planet?).
"If you wanna find out what's behind these cold eyes,
You'll just have to claw your way through this disguise."
Obrázok užívateľa
Rio
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Utorok September 09, 2008 4:15 pm
Bydlisko: Košice

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod Ruun v Nedeľa November 30, 2008 3:40 pm

Nie každý mesiac je možné rovnako vyhovieť všetkým čitateľom a tieto problémy budú mať všetky svetové rockovo-metalové časopisy, pretože nie každá rocková alebo metalová kapela sa každý rok nejak snaží zviditeľniť a vydať nový album, niektoré - by som povedal - aj na to serú. Dokonca Sparku bolo presne toto, o čom píšete, vyčítané za ich existenciu niekoľkokrát. Je to o tom, aby si každý prišiel na svoje. Ja osobne v Sparku čítam jedine články od Blackmoona a to si kupujem všetky tri periodiká, i keď som si myslel, že Hardrocker sa už ani predávať nebude, keď tak dlho nevychádzal. A čo sa týka jeho obsahu, je tam strašne veľa prebraných článkov z Poľskej mutácie. A nakoľko mám na skok do Poľska tak si kupujem aj jeho poľskú verziu a tá je niekoľkonásobne lepšia. !-!
Sto ľudí = sto chutí v-v-v
Ruun
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 275
Registrovaný: Nedeľa Február 18, 2007 10:42 pm

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod Ironka v Nedeľa November 30, 2008 4:02 pm

o nazve rozhodol vydavatel a nie my. rock hard sa vola tiez ROCK a poukazala by som, kolko je tam rocku a kolko metalu... povodne bol casak zamyslany ako rockovo metalovy, ale co sa tyka rocku, je vazne tazke zohnat kvalitnych redaktorov, ktori by boli schopni robit aj recenzie aj rozhovory aj clanky. Nikto na zaciatku nevedel, ako sa tvar casaku vykrystalizuje, kazdopadne ked sme si vytvorili nejaku znacku tak nebudeme teraz premenovavat casak za to, ze sa par rockerom nepaci jeho nazov... je to uz proste obchodna znacka, ktoru vlastni vydavatel...
Spark si tiez vravi rockovy magazin a rocku je tam cca. tak ako u nas...
ja o rocku pisat nebudem , kedze k nemu nemam vztah, cest par vynimkam o ktorych sem tam napisem a takisto je na tom velka cast redakcie. co sa tyka Hardrockeru, tak by som nebola rada aby sa to tu vkuse porovnavalo, oslovuje uplne iny podiel citatelov ako my. ja si napr, kupujem radsej spark, hardrocker som kupila prvy a stacilo, nepacil sa mi styl rozhovorov a podobne... ved si kazdy kupujte to, co sa vam paci... kazdy z tych troch casakov sa nejak vykrystalizoval a tazko uz nutit redakciu aby pisala o niecom o com pisat jednoducho nechce... mozno ak by sme nasli viac schopnych rockovych redaktorov..

a tam by ani problem nebol, len ked rockove kapely sa zrovna nehrnu do sebaprezentacie, napr. sme mali dohodnute interview s Nealom Morsom, uplne sa nan vysral a ani makke f nedal vediet ze preco.. doposial.. co je uz skoro dva tyzdne...
takisto ich vydavajuce labely zastupene ns Slovensku s nami skoro nekomunikuju, lebo pre nich je dolezitejsie predat vela CD trebars 50 centa ako napr. CD Davida Gilmoura, firmy ako EMI, Sony, Universal, Forza atd. nejaky Rock Planet nezaujima, je tu proste maly trh... toto by som zdoraznila, ale vacsina ludi tento odstavec aj tak nepochopi a budu si mliet svoje...

akoze keby sme vychadzali raz za 2-3 mesiace, plus by sme nieco preberali zo zahranicnych materialov nieje problem casak naplnit len rockovymi vecami, keby som uz sla do extremu. ale skoda ze sa stale opakujeme ako idioti a ludia si to nevedia uvedomit...

a nemam pocit ze by bola nejaka chyba ze v casaku je aj death metal a za tym Richard wright. ked sa to niekomu zda smiesne, tak fakt neviem, ale treba sa pozriet na to realne, ortvorit oci a uvedomit si, ze periodikum zamerane na jeden zaner tu vazne neprezije...(kvalitu stylistiky mal upravit korektor, no je fakt ze by to urcite bolo profesionalnejsie napisane, len zadarmo sa nejaki zasluzili kmeti rockovej hudby do casaku asi pisat nehrnu, ze)
no a casak sa tvori podla reakcii citatelov, podla toho, co si pytaju. a samozrejme ako som vyssie uviedla, podla moznosti.
Ironka
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štvrtok Marec 08, 2007 1:59 pm

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod TheClansman1 v Nedeľa November 30, 2008 7:28 pm

ja si myslim ze casak je pohode... vzdy si tam najdem nieco co ma zaujme... ovela radsej kupujem Rock Planet ako Spark
The demons called my name, they dragged me inside the chambers of hell. No one could hear me, I bled tears of pain.
Obrázok užívateľa
TheClansman1
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 444
Registrovaný: Pondelok November 20, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Presov

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod Rio v Nedeľa November 30, 2008 8:29 pm

Ja nevravím, že deathmetalisti si neprídu na svoje. A nezazlievam im to. Len mi prišlo fascinujúce, že keďže nemáš k rocku vzťah, si šéfredaktorkou časáku Rock Planet. To, že si máte zmeniť názov, bolo myslené nadnesene - nechcem, aby od decembra vychádzal Metal Planet, lebo je to príznačnejšie. Niekedy je u mňa ťažké predpovedať takéto skryté irónie, týmto štýlom sa proste vyjadrujem, ale ja som len zdôrazňoval, že Rock Planet vlastne nie je ani spolovice o rocku, čo mi je ľúto. Aký mala teda moja argumentácia zmysel? No žiadny, len som sa prišiel posťažovať.

Som rád, že si si priznala drobné zaváhanie na strane kvality rockových článkov (lebo tie metalové sú neporovnateľne kvalitnejšie). Samozrejme, že rockoví redaktori nerobia pre nič za nič. Ale mnohí to robia pre dobrý pocit. Ja tiež napíšem nejaký článok len sporadicky, ale dovolím si tvrdiť - keď už, tak nie pre peniaze (dokonca si ešte sám platím, aby vyšiel). A ešte si dovolím tvrdiť, že mám páru o subjekte. Už som však redakčne vyťažený, takže spolupráca neprichádza do úvahy :lol: aspoň zatiaľ.

Ja som sa však snažil povedať, že rockové články vyznievajú neprirodzene, aj svojim kontextom, aj sami o sebe. Viem, že teraz zázračne nepribudnú kvalitní rockoví redaktori. Aký mala teda moja argumentácia, alebo jej náznak, zmysel? No žiadny, len som sa prišiel posťažovať.

:lol: Neber v zlom to, čo som povedal. Alebo vlastne hej - nech moje slová motivujú do kvalitnej práce. :)
"If you wanna find out what's behind these cold eyes,
You'll just have to claw your way through this disguise."
Obrázok užívateľa
Rio
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Utorok September 09, 2008 4:15 pm
Bydlisko: Košice

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod Oniiicek v Nedeľa November 30, 2008 8:37 pm

No ja neviem...rock planet som este nekupil...i ked ma to trochu láka...i ked vo vacsine casopisov sa venuju uz kadejakym novinkam a skupinam co ani nepoznam a su trochu ineho stylu jak pocuvam ja...Mna celkom zaujimaju skor starsie skupinky(ACDC, Iron, Black Sabbath, Deep Puple, Scorpions...) A chem sa opytat ako je to s tymi plagatmi, ci sa do casopisu musia davat len tie najnovsie alebo aj tie s tych s starsich obdobi (i ked asi vacsinu mladsich rocnikov uz az tak asi to nezaujima)...lebo vacsinou je to skupina nastupena do radu a plagat s poslednych rokov...mne sa pacia skor take prirodzenejsie...strasie plagaty(kde je skupina v maldsich rokoch a tak) a nieje tam take umele pozadie...no vravim ze som nic take teraz nekupoval iba co si tak vsimam ked ma kamos nejaky casopis (no uvedomujem si ze tie casopisy by mali zobrazovat aktualnu hudobnu scenu a ta ma az tak velmi nebere az na nejake vynimky)
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod Ironka v Nedeľa November 30, 2008 8:43 pm

Rio:
ked rock planet zacinal, mala som vztah hlavne k heavy metalu (tak nickname je jasny) a speed metalu. :) (vlastne najprv ustanovili sefredaktora, potom vymysleli nazov..bolo to myslene ako od rocku cez metal po punk... malo to byt akesi pokracovanie Metal Hammeru...) a potom prisiel vztah aj k blacku a deathu.. nuz, ale zas urcite su rockove kapelky ktore milujem, len v tych mensich sa necitim prilis isto, tak sa do toho radsej nepustam kym si nezozeniem dostatok info.... dufam, ze dojde aj na to, ze zozenieme par rockovych redaktorov, ktorych to aj bude bavit a budu mat rozhlad a stylistiku na urovni a vedia dobre po anglicky...

skoda, ze spolupraca u teba neprichadza do uvahy. :) som ti to chcela aj navrhnut :D

Oniicek:
fotky zo starsich obdobi sa zhanaju v pozadovanom rozliseni velmi tazko, ale mali sme dost stare plagaty Kiss a Guns n Roses .. nemusia sa tam davat len najnovsie, ale tie stare vacsinou uz nie su k dispozicii... hlavne ked mame este slaby redakcny archiv, casak, ktory existuje 20 rokov je na nom iste lepsie a ma aj stare fotky.

inak AC/DC budu na titulke decembra a Socrpions by sa tiez mali v Rp buduci rok objavit ako titulny clanok..kvoli tomu koncertu v KE... snad sa nam podaria koncom roka aj rozhovory s DP a Iron kedze maju vydat nove albumy..co bude tazke, ale dufam, ze ano.
Ironka
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štvrtok Marec 08, 2007 1:59 pm

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod iamrockerfun v Nedeľa November 30, 2008 9:35 pm

hmm ... zaujimave veci tu citam. :wink:
1st 6.6.2000
2nd 8.8.2008
3rd 29.7.2013
4th 5.7.2016
5th 20.6.2018
6th 13.6.2023
Obrázok užívateľa
iamrockerfun
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 462
Registrovaný: Sobota Marec 03, 2007 10:08 pm
Bydlisko: Fragopolis

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod Mustanq v Nedeľa November 30, 2008 10:16 pm

Ironka píše:Socrpions by sa tiez mali v Rp buduci rok objavit ako titulny clanok..kvoli tomu koncertu v KE...


ČOOO? Aký koncert v KE? Kedy??? :shock: :D :o -!-
Obrázok užívateľa
Mustanq
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 165
Registrovaný: Štvrtok August 28, 2008 12:41 pm

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod Ironka v Nedeľa November 30, 2008 10:24 pm

Mustanq píše:
ČOOO? Aký koncert v KE? Kedy??? :shock: :D :o -!-


23. april , Steel Arena
Ironka
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štvrtok Marec 08, 2007 1:59 pm

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod Mustanq v Nedeľa November 30, 2008 10:30 pm

Ironka píše:
Mustanq píše:
ČOOO? Aký koncert v KE? Kedy??? :shock: :D :o -!-


23. april , Steel Arena


A je to isté??? :shock: :D
Obrázok užívateľa
Mustanq
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 165
Registrovaný: Štvrtok August 28, 2008 12:41 pm

Re: www.rockplanet.sk

Poslaťod Ironka v Nedeľa November 30, 2008 10:33 pm

no ano, ked to uz organizator zverejnil..vie sa to o nieco dlhsie, ale az tento mesiac to potvrdili
Ironka
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štvrtok Marec 08, 2007 1:59 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Metal rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia