Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - SNOVONNE

SNOVONNE

Diskusia o metalovej hudbe v súčasnosti

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

SNOVONNE

Poslaťod Zdenius v Piatok Február 10, 2006 11:33 pm

vrelo odporucam, na Slovensko neslichane, uz sa tesim onedlho na koncert..

neskutocny hlas..

http://www.snovonne.tk/

8)
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Poslaťod Famine v Utorok Február 14, 2006 9:05 pm

Aky hraju metal?
Sometimes is hell try to get to heaven
Obrázok užívateľa
Famine
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 624
Registrovaný: Streda Apríl 13, 2005 2:19 pm
Bydlisko: Pezinok

Poslaťod Zdenius v Streda Február 15, 2006 10:04 am

gothic :lol:
par samplov je na stranke, iked ja som sa zoznamol s ich hudbou vdaka tym samplom kratkym, ja jednoducho sample neznasam a skoro som to zabalil ale potom som si stiahol cele demo a som max. spokojny. ja napr. vobec nepocuvam "gothic" ale ked fakt pocujem dobreho spevaka/cku tak si nemozem pomoct..
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Poslaťod Majusko666 v Sobota Marec 18, 2006 4:13 pm

Az prilis mi to pripomina HIM... niekto to raz nazval, ze je to gaymetal a stale mi ta nalepka vyjde na mysel, ked pocujem podobnu hudbu. Osobne voci gayom absolutne nic nemam, ale nemam rad tie typky, z ktorych jasne vyzaruje, ze su gay. Tak, ako hudba podobna hudbe HIM. Jednoducho sa nezbavim nazoru, ze som tu uz niekde pocul. Ked sa tak zamyslim, tak skoro vsetko, co bolo vydane po roku 1990 az po sucasnost je ako take deja-vu. Niekto to uz raz vydal par rokov dozadu. Samozrejme, cest vynimkam, ale tie, bohuzial, nie su docenene sirokou hudobnou spolocnostou a su vytlacene tvrdou komerciou.
Bite my shiny (heavy) metal ass!
Obrázok užívateľa
Majusko666
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1102
Registrovaný: Piatok Október 29, 2004 6:28 pm
Bydlisko: London

Poslaťod IMS v Sobota Marec 18, 2006 5:26 pm

No prave som si vypocul vsetky dema z ich stranky a musim povedat, ze sa mi to paci :shock: Musim uznat, ze na slovensku hudbu to znie podla mna az prekvapujuco dobre...
Obrázok užívateľa
IMS
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 771
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 12:01 pm
Bydlisko: Somewhere In Time

Poslaťod Famine v Sobota Marec 18, 2006 6:01 pm

?o ja viem ja takyto druh hudby neak moc nepo?uvam. Nepo?ul som to cele tak ?e nemô?em povedat nazor na celu ich tvorbu :roll:
Sometimes is hell try to get to heaven
Obrázok užívateľa
Famine
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 624
Registrovaný: Streda Apríl 13, 2005 2:19 pm
Bydlisko: Pezinok

Poslaťod Zdenius v Streda Marec 22, 2006 9:13 am

no ich prve demo bolo kedysi na stranke k stiahnutiu, potom to vyhodili nakolko pripravuju novy album a fakt som sa k tomu dostal nahodou a vdaka bohu su tie sample dlhsie, lebo ja sample vobec nepocuvam nakolko sa neviem chytit pri nich.. nasiel som demo niekde na nete cele.. no HIM by ma teda vobec nenapadol, mne skor hned prebliskol hlavou napr. Manson, asi aj koli textom a tak.. jednoducho, nikdy som takemuto stylu neholdoval resp. som sa k nemu nedostaval, ja sa chytim vzdy ak je spevak/spevacka fakt dobry/a a v tomto pripade je! asi jednotkou bola pre mna Smatanova, ale ked som zacal objavovat jej, fakt pre mna hrozne nudnu tvorbu, tak uz mam dnes jasno. myslim ze sa vo mne ozvalo trochu aj svedomie ze slovensku tvorbu trochu ignorujem a toto je fakt velka kvalita, ktora by nemala byt prehliadnuta. zasiel som si na koncert, bol moc spokojny, zistil som ze aj na domacich koncertoch je zabava a konecne tu mam niekoho na koho sa budem tesit ist a nemusim ist niekde 1000 km za hranice ako sa nedavno stalo :roll: myslim ze aj s ludmi na pochybach by sa dalo argumentovat tym ze neviem o nikom kto tu hra tento "gay metal" a preco ho teda nerespektovat ako zastupcu u nas :P :wink:
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Poslaťod Zdenius v Streda Marec 22, 2006 1:20 pm

.......................
Naposledy upravil Zdenius dňa Štvrtok Jún 01, 2006 10:33 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Poslaťod Zdenius v Štvrtok Jún 01, 2006 10:33 am

SNOVONNE, SIRENADE
27.5.2006, Naozzay klub - Nitra (SK)
z: http://www.incipitum.sk/REPORTS/060527.htm

Skôr ako začnem samotný report, musím sa priznať k určitým veciam, ktoré sa veľkou mierov dotýkajú jedného z aktérov spomínanej akcie. Od čias, kedy som počul prvú uká?ku nahrávky Snovonne, som veľkým a oddaným fanú?ikom a priaznivcom tejto kapely. Neviem čím si ma táto kapela získala, ale od prvej chvíle som bol doslova posadnutý ich tvorbou a v?etkým čo stelesňujú. Priznám sa, ?e tento druh muziky som nikdy nesledoval a o fanú?ikoch tejto odno?e rockovej muziky som si v?dy myslel, ?e to sú len nejaké abstraktné a nič nehovoriace pózy a ?e to je len pre -násť ročné dievčatká, ktorým svet "ublí?il" a tak sa chcú prejaviť. Je pravda, ?e si to v niektorých prípadoch myslím dodnes, ale to sa zďaleka netýka muziky, ale skôr celkového image. Prvý osobný kontakt s touto kapelou u mňa nastal na koncerte Winter Solstice Eve, kde som bol doslova nad?ený ich vystúpením. A od tej doby som nevynechal príle?itosť ich zas vidieť na?ivo koncertovať a musím sa priznať, ?e nikdy to nebol premrhaný čas. Je len ?koda, ?e takáto talentovaná a originálna kapela dodnes nie je známej?ia pre fanú?ikov kvalitnej muziky. Ale ja dúfam, ?e čas dozrie a dočkáme sa aj nejakého nosiča.

Tak aby som nezdr?oval mojimi úvahami, prejdem k samotnej akcii. U? na koncerte, kde Snovonne hrali spolu Ethereal Pandemonium v Nitre som si prial, aby táto kapela zahrala nejaký kvalitný sólový koncert, kde by neboli tlačený časom a podmienkami. Onedlho na to som sa dozvedel, ?e sa mi prianie splní a ?e si Snovka, zahrá v mojom obľúbenom klube, kde v posledné mesiace trávim víkendové večery na rôznych koncertoch (týmto pozdravujem majiteľov klubu Naozzay v Nitre), kde je v?dy super a svojim koncertným prínosom obohacujú v celku úbohú úroveň organizovania koncertov na Slovensku. Na moje počudovanie som sa od známych dozvedel, ?e na tomto koncerte si zahrá aj Nitrianska formácia, kde si po rozpade kapely Orkrist na?la útočisko talentovaná speváčka Lýdia, ktorej talent by bolo ?koda len tak premrhať. Tak?e premiérovo som sa tie? te?il aj na vystúpenie kapely Sirenade.

Po príchode do klubu som sa dozvedel, ?e koncert nezačne v plánovanom čase, ale o hodinu neskôr, i keď neviem z akého dôvodu sa tak stalo, keď?e obe kapely boli v tom čase u? nazvučené a koncert mohol kľudne začať. Ale ka?dopádne ako prvá kapela večera krátko po desiatej vystúpili práve Snovonne a ako to je u? u nich tradičné, po krátkom intre to začali ládovať do prítomných poriadne z ostra. Zvolili si rýchlej?ie skladby a pod pódiom sa rozpútala pravá gotická tancovačka. Ako zvyčajne mala kapela svoj tradičný image a hlavne speváčka si opäť dala zále?ať aj na vizuálnej stránke vystúpenia. Nechýbalo goth oblečenie, ru?a a dnes jej spoločnosť robil aj ply?ový macko. Musím dodať, ?e show robí dokonale, mnohé zahraničné kapely by sa mali čo učiť a závidieť tu energiu a nasadenie. Čo sa týka odohratých skladieb, mám taký dojem, ?e zahrali skoro v?etko, čo poznám a a? na pár skladieb zazneli v?etky hity doprevádzané dobrým zvukom, čo ma veľmi pote?ilo, lebo som sa trochu obával, ?e ako to vyznie. Tak len spomeniem skladby, čo som stihol zaregistrovať, to v?ak neznamená ?e ostatné boli druhoradé, ale zapamätať si cca 15 odohratých skladieb je nad moje sily. Tak?e ponurú goticko-elektronickú atmosféru poznačili pre mňa dokonalé hity ako "It´s Snow Baby - Not Sugar", pogovačka "Last Supper", drsná gitarovka "Passion", rockovica ako vystrihnutá z komerčných rádií "Useless", nu-rocková hopsačka "Thirst", ale aj zasnený a ponurý "Cradlesong" a moje naj songy aj kvôli textu "Swab Pattern" a "Fatalism". Ako som u? spomenul, kapela odohrala skoro v?etky svoje skladby z demonahrávok, čo pote?ilo moje srdce a musím sa priznať, ?e som si aj dobre zatancoval na niektoré skladby. Klub vrel a kapela pridávala ďal?iu a ďal?iu skladbu a potlesk po skladbách bol viac ne? výsti?ným poďakovaním za dne?ný výkon. Po zhruba hodine sa ich vystúpenie skončilo a ja som odchádzal na vineu dokonale spokojný. U? dnes sa te?ím, ?e si ich zas niekde pozriem na?ivo. Snovonne a spol., ĎAKUJEME! Bolo to skvelé, ako v?dy!


A to bol vlastne záver tejto skromnej akcie, ale podľa mňa vynikajúce výkony kapiel dávali samotnej akcii ráz výnimočnosti. Teda som veľmi rád, ?e sa to podarilo a ozaj som odchádzal spokojný a "neľutujem" ani tých "30 Sk" vstupného, ktoré som "musel" obetovať, aby som si túto akciu vychutnal. Zúčastneným kapelám zároveň ?elám viac takýchto podarených akcií.

Darkoldus
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Poslaťod Zdenius v Štvrtok Jún 01, 2006 11:15 pm

na uvodnej strane svojej http://www.zdenius.sk som umiestnil pod c/b ikonkou Snovonne jednu mp3, ktoru si moze vypocut kazdy kto ma zaujem o cca 2 minutovu ukazdu jednoducho neuveritelneho spevackeho vykonu (22 rocnej spevacky!) 8) davam klobuk dolu...
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia


Späť na Metal rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 28 hostia

cron