Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - R.I.P Ronnie James Dio

R.I.P Ronnie James Dio

Diskusia o metalovej hudbe v súčasnosti

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod PesZ v Utorok Máj 18, 2010 4:03 pm

Dragon> tím lomítkem jsem naznačil, že jsem si vědom toho, že mě možná fanatický dav umlátí, ale zároveň jsem chtěl vyjádřit svůj názor na Dia (tzn. že jsem tím chtěl předejít komentářím typu: "komu to cpeš" atd. Jak se ukázalo, tak se mi to nepovedlo, za což se omlouvám, neměla v tom být zlá krev).
Slow, I go
And the wait seems to be over
All that I know
Is that my life has become such a waste for you
Obrázok užívateľa
PesZ
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1735
Registrovaný: Utorok Január 24, 2006 5:51 pm
Bydlisko: ČR

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Madness v Utorok Máj 18, 2010 4:24 pm

Crusader píše:
Madness píše:Dio bol super spevak..ale napr.na takeho Michaela Jacksona sa urcite nikdy nezabudlo.. o jeho pripravovane tour(ktore uz bohuzial nestihol odohrat) bol enormne velky zaujem..50 koncertov vypredal ze par hodin to sa nepodarilo nikomu zatial take nieco.Ma 8 zapisov v Guinessovej knihe rekordov..a to uz pocas zivota vsetko..najpredavanejsi a najuspesnejsi album vsetkych cias je jeho Thriller a to tiez uz bolo pocas jeho zivota... :) ano po jeho smrti prislo vela fans ale rozhodne sa nanho nikdy nezabudlo je to velka ikona...ja mam jeho hudbu velmi rad a pri tom si frcim aj na metale... :twisted: :P aj ked extra som ho nepocuval pocas jeho zivota ale nikdy som nemal nic proti nemu a vzdy som vedel ze je velky umelec...a pedofila a monstrum z neho spravil bulvar...



Asi takhle, Jackson urcite byl velky umelec a ikona, ale taky to nemel v hlave v poradku. Ty zneuzite deti si bulvar nevymyslel a nebylo jich malo. Nebudeme resit jestli je pedofilie zla nebo ne. I kdyby mel deti sebevic rad, je to uz nezakonne a aby s nima 50-lety chlap spal mi neprijde normalni. Kdo videl dvojdilny dokument o nem, nazor si udela sam. Opet se ukazalo, ze kdo je bohaty je beztrestny. Kdyby si za podobnou kauzu byl v USA pred soudem ty, tak mas dozivoti. Ale rozhoduje porota a ta prece rozhodne jinak o neznamem cloveku nez o hudebni ikone. Pokud jde o jeho 50-ti koncertni snure v londynske O2 arene, tak sam neveris, ze by to fyzicky zvladl (a neverim ze by to zvladl kdokoli jiny v 50 letech, zvlast pri tak fyzicky narocnem vystoupeni). To si bohuzel uvedomil i nekdo jiny a dobre si spocital, ze tezce zadluzeny Jackosson vydela vic jako mrtva legenda. Netvrdim ze to tak bylo, ale ma to logiku a smrt vzdycky vydelava. Media (hlavne ta bulvarni) jsou osidna, na jednu stranu z tebe tu ikonu udelaji a na druhou te v klidu zlikviduji. Hlavne ze jim to zvedne naklad. O nic jineho prece nejde.


Presne ako vravis o nic ine ako o peniaze nejde o tom je cely bulvar ktory ho znicil najviac...pravda nikoho nezaujma preto sa v ziadnom bulvare nedocitas ze cely zivot podporoval charitu a viedol organizacie a nadacie pre nemocnice chore deti zivotne prostredie atd.. a tiez o jeho megauspechoch...vsade sa len ociernuje..a ked bulvar nema senzaciu tak klame a je im to jedno hlavne ze sa preda a grose sa kotulaju...ano mal rad deti a co je na tom zle?rad sa s nimi hraval atd.. MJ totiz nemal ziadne detstvo..od malicka makal v rodinnej kapele ako keby bol dospelak..a ked si pozries jeho tvorbu prides na to ze to bol fakt profik uz ked mal nejak 12 rokov...jeho detstvo mu ukradol showbusiness a uznaj ze detstvo je sakra podstatna cast zivota a dolezita.sa mu ani necudujem ze si to tak nejak chcel vynahradzat ako dospelak...a hned bol z neho pedofil a neviem co lebo sa hraval s detmi...malo kto uz vie ze ten jeho ranc Neverland kde bolo vela hier a atrakcii otvaral hlavne pre chore deti z nemocnic atd.tie obvinenia co boli proti nemu pouzite boli krive..vzdy slo len o to dostat z neho prachy.a potom to uz bola len celosvetova reakcia na tuto temu a media veselo zarabali na tom a aj zarabaju na kravinach tohto druhu ani teraz po smrti mu nedaju pokoj.proste toto by bolo na dlhu debatu.. ja nieco o nom viem a rozhodne necitam bulvar...ty mas na to svoj nazor ja svoj.. hotovo.a co ked bol mozno cudak? bol cudak ako kazdy genius svojho oboru v dejinach... :) to este neznamena ze bol pedofil a uchyl.a rozhodne sa nikdy nedal vybielit take nieco sa operacne ani neda...robil si normalne bielenie koze kvoli koznej chorobe Vitiligo ktoru mal ..kde sa na celom tele robia velke biele flaky vratane tvare...liecit sa to moc neda takze si nemohol dovolit tak chodit pri jeho postaveni... a rozhodne nikdy nechcel byt beloch a sam hovoril ze nikdy nezabudol ze je cernoch a vzdy aj bude..a plasticka operacia nosa? kazda druha "celebrita" ju ma ale to sa uz tak nerozobera ze... :D proste bulvar vzdy musi mat nejaky terc a hodil sa im na to akurat MJ to je cele..za co ho aj velmi obdivujem ze to vydrzal take nieco je fakt na maslu...ked kazdy den o sebe citas take kraviny...Crus nic v zlom ale uz ani nemusis na mna reagovat mame na to svoj nazor jak ty tak ja uzavrete... -!- :)
UP THE IRONS!!!
Obrázok užívateľa
Madness
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 636
Registrovaný: Štvrtok August 03, 2006 6:56 pm
Bydlisko: Zilina

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Dragontears v Utorok Máj 18, 2010 5:19 pm

Crusader píše: ... Dia je sice skoda jako kazdeho tvurciho cloveka ..

ano, presne proto jsem se vcera snazila, aby zrovna tento thread - je-li nazvan R.I.P - mel trochu uroven, nebot Ronnie si bezesporu uctu a respekt zaslouzil, misto toho je tu nesmyslne namotany Jackson a zase horka krev ... je mi z toho smutno :roll:

Mustanq píše: ... To s tým vracaním a odchádzaním je podľa mňa trošku trápne, hold, taký Bruce Dickinson hrá u Maidenov od 81-ého nepretržite, že? ...

proc mam pocit, ze v tom citim ironii ?

PesZ píše:Dragon> tím lomítkem jsem naznačil, že jsem si vědom toho, že mě možná fanatický dav umlátí, ale zároveň jsem chtěl vyjádřit svůj názor na Dia (tzn. že jsem tím chtěl předejít komentářím typu: "komu to cpeš" atd. Jak se ukázalo, tak se mi to nepovedlo, za což se omlouvám, neměla v tom být zlá krev).

nepochopil ... tady prece vubec nejde o fanaticky dav !! v podstate jsem to uz vysvetlila na zacatku v odpovedi Crusovi - nazor na Dia si klidne vyjadruj, ale kdyz jej vyslovis takto den pote, co odesel do metaloveho nebe ... no comment, dal to radeji neresme
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Crusader v Utorok Máj 18, 2010 5:59 pm

No jo no, me proste drazdi, ze ted kdyz zemrel, tak se k nemu kazdy hlasi. Vsichni pisou jaka to je strasna ztrata pro svet metalu apod. (zvlaste dojemny je jisty guestbook nejmenovaneho FC), ale kdyz Ozzy&Potkan poradal jeho koncert pred par lety, tak na nem prodelal prdel (na vystaviste prislo sotva 5 tis) ...

Proc dokud zil, zajimal tak relativne malo lidi ? A to je to, do ceho sem si dovolil rypnout ... kde jste byli vsichti ti, co se ted nad mym komentarem pohorsujete za jeho zivota ? Ted uz to nestihnete ... Je smutne ze nekdo musi zemrit, aby mu dal Zdeno sanci. Ale tak to je, stejne jako u Kaczinskeho. Dokud zil, meli ho vsichni radi jako osinu v prdeli ... a stacilo aby zahynul a hned je to HERO, hned vsichni breci apod. Z tohohle trapneho a uboheho pokrytectvi je mi zle.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Crusader v Utorok Máj 18, 2010 6:14 pm

eddie.c píše:člověk jako DIO, který přinesl do hudby tolik inovativních prvků a který ukázal cestu tolika velkým umělcům už nemusí nic dalšího vymýšlet a je úplně jedno,jestli jeho kreativita skončila před 15 lety,nebo před 20. Ten má za sebou tolik zásluh a hudební kvality toho nejčistšího zrna, že kdyby se mu započítávala třeba jen 3 vrcholná alba :Rainbow - Rising, Black sabbath-Heaven and hell a DIO-Holy diver, byl by už navěky zapsán zlatým písmem do rockové historie. To že tady zůstal až do nedávna a dál tvořil a vystupoval, mu budiž přičteno k dobru, že nezlenivěl jako mnozí jeho hvězdní vrstevníci. I když byl už dávno za zenitem,takový člověk zkrátka nemůže odejít do důchodu. Dál rozdával radost ze své hudby lidem kteří ho chtěli vidět a kteří neměli možnost ho zažít v době jeho největší slávy. a že jich rozhodně není málo! Diova popularita nikdy neklesla tak, aby musel hrát po klubech,jako se to stalo spoustě jeho hvězdným kolegům. Ano je to čistě jen a jen můj subjektivní názor a stojím si za ním stejně jako Crusader za svým. Jediné co mě mrzí je nějaký podivný hanlivý odér,co mi z tvého názoru čiší. Nejlíp bych to asi nazval: Málo úcty... :?


Ja jsem fan Deep Purple, daleko prinosnejsi jsou pro me Led Zeppelin, TREX, The Who nebo Beatles (a kdyby nebylo Elvise ... tak by mozna byl nekdo jiny ne?) - tak to zkus pochopit, ze nekdo kdo spis posloucha Pink Floyd apod nebude nikdy z DIA u vytrzeni, ale ty si proste doted nepochopil, na co jsem narazel ... Na to, ze musel umrit, aby jste si ho zase mnozi vubec vsimli.

Dio sice nehral v klubech, ale do hal na nej aspon u nas chodilo tolik lidi jako do klubu ... Ale je mi jasne ze s nekritickymi, az fanatickymi uctivaci nemam sanci :D tak se treba zblaznete a ted kdyz umrel, vsem davejte okazale najevo jaky jste fans ... Ja vam to neverim. Pokud jde o BS, zaujali me az s Tony Martinem ... Kazdy mame jiny vkus. Paradoxne Diova CD mam, kdo z vas je ma take ? Pro me to byl "jen" dobry zpevak, jeden z mnoha ... Ja si doted myslel, ze Rainbow byla hlavne Blackmorova kapela ... a vida, vsechny zasluhy ma DIO. Blackmore, Iomi, Glover a dalsi, ti jsou nic ? Aha jeste neumreli, je mi to jasne.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Zdenius v Utorok Máj 18, 2010 6:32 pm

nikomu nedam sancu, ani tebe, pisem ze clovek ma furt na vsetko az nakoniec zisti ze uz cas neni, tak ako som sa chystal napr. si jeho tvorbu prejst. aj som veru zacal ale skoncil som pri covery Killswitch HOLY DIVER :D
ale nieco na tom pravdy je, ze aj takato udalost prijme ludi v tomto pripade napr. vypocut si ho. aj napriek vsetkemu neverim, ze nahravacia spolocnost nevymysla teraz ako to zuzitkovat. a aj keby momentalny plyv aky ma tato situacia na nas prispel k tomu, ze ho niekto az teraz zacne pocuvat je to fajn, lebo to len dokaze ze ten chlap nieco urobil a nezabudne sa na neho.
14/7 - Budapest
15/7 - Transylvania
23/9 - Ripper, SK
7/10 - Tarja, CZ
13/10 - Die Happy, A
22/10 - WASP, CZ
18/12 - Die Happy, DE
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Crusader v Utorok Máj 18, 2010 6:41 pm

Leda je prijme exhibovat nad tim, ze budou vsude okazale psat jak jim strasne chybi, jaka to je ztrata pro metal a podobne kecy, ale kolik z nich chodilo na jeho koncerty a kupovalo jeho CD ? Je jasne, ze na to aby ses legendou, musis nejdriv umrit ... na tom se da hodne vydelat, udelaji z tebe modlu a namasti si kapsu. Co z toho, ze za zivota na tebe skoro nikdo uz nechodil (v porovnani s temi masami zarmoucenych na netu). Je to porad stejne, at slo o Cobaina, Dia a dalsi. Takze vy vsichni ublizeni fans, misto tech kecu si doplnte Diovo diskografii, zadne stahovani ... timhle ho uctite nejlepe ! Je mi uplne jedno, ze se mnou nikdo nesouhlasi, nepisu sem proto, aby se mnou nekdo souhlasil ...
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Mustanq v Utorok Máj 18, 2010 7:18 pm

omg, ty mi to veriť nemusíš, ale Dia som počúval, rešpektoval a pokladal za najlepšieho speváka ešte počas jeho života. Mám v podstate len necelých 17, naposledy hrali na Slovensku v roku 2007, kedy som si ešte myslel, že ak Black Sabbath, tak jedine s Ozzym a Dia a ostatných spevákov pôsobiacich v BS som ignoroval (vďakabohu za ten moment, keď som si pozrel aj druhú časť BS Story). Kompletnú diskografiu síce nemám, ale zato čo to už na CD a LP od Dia a BS mám, samozrejme, ty mi to veriť nemusíš a môžeš veriť svojej " pravde" :roll:

EDIT : a sorry, nechápem tej tvojej logike - prečo by človek čo počúva Pink Floyd nemohol byť z Dia vo vytržení??? Že je to jednoduchšia hudba alebo čo? Ja mám napr. Pink Floyd rád a Dia ako vidíš veľmi uznávam, takže :?:
Obrázok užívateľa
Mustanq
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 165
Registrovaný: Štvrtok August 28, 2008 12:41 pm

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Gagne v Utorok Máj 18, 2010 7:22 pm

to by mě zajímalo kde přišel Crusader k tomu že všichni stali jeho fanoušky až teď když zemřel.....je naprosto logické že když někdo takový zemře tak se o něm mluví ještě více než za jeho života.....to jsem zvědavej koho sejmeš až tu nebude Bruce
8. 8. 2008 - Praha (CZE)
10. 2. 2009 - Beograd (SRB)
17. 8. 2010 - Codroipo (ITA)
11. 6. 2011 - Praha (CZE)
18. 6. 2013 - Berlin (GER)
29. 7. 2013 - Praha (CZE)
8. 6. 2014 - Brno (CZE)
31. 5. 2016 - Berlin (GER)
5. 7. 2016 - Praha (CZE)
Obrázok užívateľa
Gagne
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Nedeľa Máj 06, 2007 4:23 pm
Bydlisko: Isle Of Avalon

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Mustanq v Utorok Máj 18, 2010 7:24 pm

Gagne píše:to by mě zajímalo kde přišel Crusader k tomu že všichni stali jeho fanoušky až teď když zemřel.....je naprosto logické že když někdo takový zemře tak se o něm mluví ještě více než za jeho života.....to jsem zvědavej koho sejmeš až tu nebude Bruce


vychádza asi z prípadu Michaela Jacksona, kde si to myslím popravde aj ja... Ale Dio a Michael jackson - to je trošku iná záležitosť.
Obrázok užívateľa
Mustanq
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 165
Registrovaný: Štvrtok August 28, 2008 12:41 pm

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Zdenius v Utorok Máj 18, 2010 7:48 pm

proste aj ked ho vsetci poznali a oblubovali sice nechodili na jeho koncerty tak teraz budu vyplakavat. to sa stane kazdemu z nas, ze v takejto situacii si uvedomime o co sme prisli pri rodinnych prislusnikov, domacich zvieratach a tak :(
14/7 - Budapest
15/7 - Transylvania
23/9 - Ripper, SK
7/10 - Tarja, CZ
13/10 - Die Happy, A
22/10 - WASP, CZ
18/12 - Die Happy, DE
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Crusader v Utorok Máj 18, 2010 8:42 pm

Mustanq píše:EDIT : a sorry, nechápem tej tvojej logike - prečo by človek čo počúva Pink Floyd nemohol byť z Dia vo vytržení??? Že je to jednoduchšia hudba alebo čo? Ja mám napr. Pink Floyd rád a Dia ako vidíš veľmi uznávam, takže :?:



Vim ze zase naseru partu lidi, ale mas to mit ...

Asi proto, ze me ten trapny pseudookulticky image a vse kolem toho prijde ... blbe, detinske, pubertalni - vyber si. Prirovnal bych to k soucastnemu stylu goth, emo ... Ted vubec neresim to jaky byl DIO zpevak, ale to o cem byla tahle muzika. Na tyhle veci jsem byl stary uz v 15ti a vsichni ti drsni spinavy metalaci oveseni pentagramy a obracenymi krizi me prisli vzdycky k smichu.

To mas jako s Manowar, taky kvalitni muzika, vyborne odzpivane ale neskutencne infantilni trapne texty o bojovnicich, kladivech, mecich, zeleze apod. Ale je spousta lidi, co texty vubec neresi, protoze jim nerozumi. Staci jim ze je to narez. Ja tohle proste resim, to je cela ta logika. Kdyby nekdo nahral metalovou verzi czechodecho a by by byla sebelepsi, bude to porad sracka. Nejde o formu ale o obsah. A ted mi klidne muzete zase nadavat do intelektualniho kretena apod. jsem na to zvykly - posluzte si. Jestli se chcete otrit o Maiden nebo Bruce, tak sem si nejak nevsiml ze by oni nekdy meli potrebu se vest na nejake modni vlne nebo trendu, vzdycky vystupuji vicemene civilne ... Floydi to same, ja proste nepotrebuji k muzice ruzne oblbovaky, kraviny jako je eddie apod. A uz vubec nehraji na nejakou drsnou image.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Mustanq v Utorok Máj 18, 2010 9:04 pm

U mňa sú napr. texty tiež dosť dôležité a dosť často si ich aj zvyknem prekladať. A preto sa mi zdá že si - čo sa toho týka - Dia odpísal automaticky po slovách dragon, wizard a pod. Avšak mne to pripadá - jednak, že mal fantasy rád, ale tiež, že mal v niektorých pesničkách takýto fantasy text aj druhú stranu s realistickým zmyslom (pripadá mi takto napr. Stargazer - na jednej strane príbeh čarodejníka / v druhom zmysle skutočný text o ľuďoch čo si podmanili ostatných ako nejakých otrokov - Hitler a pod.)... A teda ty neuznávaš Dia a jeho prínos hudbe len preto, že nemáš rád jeho spev (aj keď teda paradoxne máš celú jeho diskografiu) a preto, lebo mal texty o drakoch, mágii atď. (ktoré teba nebavia a bol si na nich starý už v 15ich, a aj keď je pre teba text strašne dôležitý, tak predsa len máš celú jeho diskografiu - z akého dôvodu potom prosím ťa?)? Toto mi príde teda dosť divné, niekto nemusí mať napr. rád príliš "zadumané" texty, keďže môže hudbu pokladať skôr za relax (ja mám rád napríklad obidva druhy textov). A takisto ak máš napočúvanú celú jeho diskografiu, tak by si mal vedieť, že obrovské množstvo jeho textov nemá s mágiou ani nič spoločné, alebo má práve ten už spomínaný dvojzmysel.
Obrázok užívateľa
Mustanq
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 165
Registrovaný: Štvrtok August 28, 2008 12:41 pm

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod mickey.r v Utorok Máj 18, 2010 9:30 pm

Mne DIO chýba a je mi veľmi ľúto, že odišiel aj keď už nemal čo vo svojej tvorbe viac ponúknuť (len si pozrime koľko mal rokov - viacerí bežní ľudia už dávno prdia do postele, kde ich musia opatrovateľky obracať aby nemali preležaniny). Prvé čo som rockové vo svojom živote počul (priniesol to domov môj starší brat) bol koncert Queen a Rainbow - On Stage, takže Diov hlas vo mne určite nechal patričné spomienky a aj keď som nikdy nebol na jeho koncerte vždy zostane v mojej pamäti ako fantastický spevák. Jeho sólová dráha mi až tak nerezala ale roky v Rainbow a Sabath boli fakt excelentné. A som presvedčený, že človek má aj spomínať a uchovávať v mysli to pozitívne čo mu život do života postavil a mne sa tam aj DIO zmestí.
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Re: R.I.P Ronnie James Dio

Poslaťod Gagne v Utorok Máj 18, 2010 10:18 pm

Mustanq píše:U mňa sú napr. texty tiež dosť dôležité a dosť často si ich aj zvyknem prekladať. A preto sa mi zdá že si - čo sa toho týka - Dia odpísal automaticky po slovách dragon, wizard a pod. Avšak mne to pripadá - jednak, že mal fantasy rád, ale tiež, že mal v niektorých pesničkách takýto fantasy text aj druhú stranu s realistickým zmyslom (pripadá mi takto napr. Stargazer - na jednej strane príbeh čarodejníka / v druhom zmysle skutočný text o ľuďoch čo si podmanili ostatných ako nejakých otrokov - Hitler a pod.)... A teda ty neuznávaš Dia a jeho prínos hudbe len preto, že nemáš rád jeho spev (aj keď teda paradoxne máš celú jeho diskografiu) a preto, lebo mal texty o drakoch, mágii atď. (ktoré teba nebavia a bol si na nich starý už v 15ich, a aj keď je pre teba text strašne dôležitý, tak predsa len máš celú jeho diskografiu - z akého dôvodu potom prosím ťa?)? Toto mi príde teda dosť divné, niekto nemusí mať napr. rád príliš "zadumané" texty, keďže môže hudbu pokladať skôr za relax (ja mám rád napríklad obidva druhy textov). A takisto ak máš napočúvanú celú jeho diskografiu, tak by si mal vedieť, že obrovské množstvo jeho textov nemá s mágiou ani nič spoločné, alebo má práve ten už spomínaný dvojzmysel.


pro mě jsou texty taky dost důležitá a podstatná věc a to jak se kdo obléká nebo co nosí na krku je mi fakt jedno protože o tom muzika neni, takže jestli to je důvod proč Crusader neuznává Dia tak to fakt nechápu
8. 8. 2008 - Praha (CZE)
10. 2. 2009 - Beograd (SRB)
17. 8. 2010 - Codroipo (ITA)
11. 6. 2011 - Praha (CZE)
18. 6. 2013 - Berlin (GER)
29. 7. 2013 - Praha (CZE)
8. 6. 2014 - Brno (CZE)
31. 5. 2016 - Berlin (GER)
5. 7. 2016 - Praha (CZE)
Obrázok užívateľa
Gagne
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Nedeľa Máj 06, 2007 4:23 pm
Bydlisko: Isle Of Avalon

PredchádzajúciĎalší

Späť na Metal rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron