Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - AC/DC alebo Legenda sa vracia

AC/DC alebo Legenda sa vracia

Diskusia o metalovej hudbe v súčasnosti

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

AC/DC alebo Legenda sa vracia

Poslaťod Rio v Streda Október 08, 2008 4:11 pm

Keďže pôvodná téma je určená k smazání, zakladám novú. A rovno tak, aby sa jej z právneho hľadiska nedalo nič vytknúť, ba dokonca ani "podozrievať". Za prejavenú ochotu pochopiť ľudí inej "krvnej skupiny" úprimne ďakujem (nie, nerobím si srandu). Takisto, v téme čoskoro neúprosne zmazanej, je môj hodnotný príspevok, ktorý nemienim nechať prepadnúť do databázového neba kvôli hysterickým záchvatom.

Prehlasujem, že túto tému vkladám na základe piesne počutej v rádiu, a síce s názvom Rock'n'Roll Train. Za diskutovanie o albume, aj kým ešte nevyšiel, argumentujem slovami: "Aj vy ste diskutovali o AMOLAD mesiace predtým, než oficiálne vyšiel".

Žiadam všetkých účastníkov témy (moderátorov nevylučujúc), aby sa vyjadrovali k veci, k témam týkajúcim sa austrálskej kapely AC/DC; a nie mimo tému - obzvlášť nežiadané sú vyjadrenia smerujúce k vedeniu tohto fóra, medziľudské konflikty tohto Online Klubu či napádanie hudobného vkusu zúčastnených arogantným a vulgárnym spôsobom.

Na záver pridávam pôvodný príspevok:

Aby som teda (na základe objektívnej kritiky Crusadera) prispel skutočne k téme. (V konečnom dôsledku by na to došlo aj bez jeho varovania. :P)

AC/DC, hoci sa objavujúci na titulkách Hard Rock/Heavy Metal časopisov, sa odjakživa považovali za Rock'n'Roll (ďalej len RnR). A preto ich treba takto vnímať. Do istej miery si môžeme RnR spájať Bluesom - kašlú na inteligentné texty, komplikované melodické stavby -> ich cieľom je poukázať na to, že sú tu aj oni. A že ich to nesmierne baví.

Ak teda vyslovene infantilnú pieseň The Jack vnímate ako srandu, vyhrali ste. Myslím si, že je dokonca nezdravé ich počiny hodnotiť reálne, s vážnou tvárou, či nejako študovať gramatiku songov ("Womans"? Nás vždy učili množné číslo "Women"). RnR tu bol vždy preto, aby nás zabavil, aby mal gule a dostal nás do tempa; nie, aby nás emočne ohromil.

Z piesne RnR Train som nadšený, nakoľko ide (IMHO) o prvý skutočne dobrý počin kapely za posledných 20 rokov. Albumy Ballbreaker - to už nebola žiadna sláva a Stiff Upper Lip mal hádam jednu dobrú pieseň (Stiff Upper Lip :P). Nejako sa z toho vytratili grády, gule.

Mňa osobne však zaujali aj soundtracky samotného speváka, Briana Johnsona, nahrané pár mesiacov dozadu k istej klasickej "huličskej" komédii. Trošku upustili na RnR, vyzneli viac rozprávačsky a bluesovo. Ostal som veľmi príjemne prekvapený.

Black Ice je ale návrat k ich klasickému RnR. Myslím si, že gitara už nedosahuje dimenzie Scottovskej éry (splývajúca, riffová, neponáhľajúca sa, ufeelingovaná gitara, navyše jednoduché, ale diabolsky feelingové sóla, zbytočne nepreznievajúce tóny). S nástupom nového speváka sa zvuk trocha posunul (nehovorím, že od lepšieho k horšiemu, skôr si to predstavujte ako z "ľava do prava", stále na rovnakej úrovni hodnoty). Gitara začala byť viac sólová vo vyšších tónoch (Thunderstruck, Who Made Who), menej zabednená (hlavne na vystúpeniach, všimnite si gitaru napr. v piesni High Voltage z legendárneho koncertu Donnington '91) a sóla majú komplikovanejšiu príchuť, feeling doplňujú efektné intervalové "pohyby" po hmatníku. A takýto bude aj nový album!

Áno, osobne inklinujem k ére Bona Scotta. Jeho hlas mi prišiel komplikovanejší, obšírnejší, dokázal sa do toho fakt vžiť. Brian Johnson je ale skvelý zabávač (Scott sa na pódiu dokopy na nič nezmohol) a má nezabudnuteľnú farbu hlasu, ktorú milujem. Aj preto sa tešte na skvelú Show, ktorú so sebou turné prinesie.

Čo sa týka gitary vtedy a dnes, neviem sa rozhodnúť. Asi tak narovnako.

No a čo sa týka ostatných členov kapely, prakticky ani neviem, že tam sú - sem tam mi efektne zaduní basa, ale inak si ani nevšímam, že existujú. :)
"If you wanna find out what's behind these cold eyes,
You'll just have to claw your way through this disguise."
Obrázok užívateľa
Rio
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Utorok September 09, 2008 4:15 pm
Bydlisko: Košice

Re: AC/DC alebo Legenda sa vracia

Poslaťod Dragontears v Streda Október 08, 2008 4:31 pm

Rio píše:Keďže pôvodná téma je určená k smazání, zakladám novú. A rovno tak, aby sa jej z právneho hľadiska nedalo nič vytknúť, ba dokonca ani "podozrievať"... Prehlasujem, že túto tému vkladám na základe piesne počutej v rádiu, a síce s názvom Rock'n'Roll Train. Za diskutovanie o albume, aj kým ešte nevyšiel, argumentujem slovami: "Aj vy ste diskutovali o AMOLAD mesiace predtým, než oficiálne vyšiel".... Black Ice je ale návrat k ich klasickému RnR....


potom diskutuj o teto pisni a nehodnot cele album

Rio píše:Žiadam všetkých účastníkov témy (moderátorov nevylučujúc), aby sa vyjadrovali k veci...


nejsi tu od toho, aby si moderatorum vymezoval jejich pravomoci
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: AC/DC alebo Legenda sa vracia

Poslaťod combat v Streda Október 08, 2008 4:48 pm

Co sa tyka tvojho prispevku je fakt na urovni, som rad ze si ho obnovil. Ja teda naozaj od nich nic nevlastnim, takze som len chcel vediet ze ked si nove album budem chciet kupit, tak co mozem od toho cakat.
Mam dost rozsiahlu diskografiu, ide skor len o taku vzorku z ineho sudka, ako sa u nas hovori.
Iron Maiden-asi posledná jednoduchá a pritom stále dobrá metalová skupina.
Obrázok užívateľa
combat
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 389
Registrovaný: Sobota September 16, 2006 10:52 pm
Bydlisko: blava

Re: AC/DC alebo Legenda sa vracia

Poslaťod TheClansman1 v Nedeľa Október 12, 2008 1:12 pm

na oficialnej stranke myspace je k dispozicii dalsia skladba z noveho albumu... War Machine... http://www.myspace.com/acdc co nanu hovorite?
The demons called my name, they dragged me inside the chambers of hell. No one could hear me, I bled tears of pain.
Obrázok užívateľa
TheClansman1
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 444
Registrovaný: Pondelok November 20, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Presov

Re: AC/DC alebo Legenda sa vracia

Poslaťod combat v Nedeľa Október 12, 2008 7:13 pm

TheClansman1 píše:na oficialnej stranke myspace je k dispozicii dalsia skladba z noveho albumu... War Machine... http://www.myspace.com/acdc co nanu hovorite?



Klasika je klasika, čo tomu vytkneš. Všetko v súlade z rytmom hard rocku... 8)
Iron Maiden-asi posledná jednoduchá a pritom stále dobrá metalová skupina.
Obrázok užívateľa
combat
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 389
Registrovaný: Sobota September 16, 2006 10:52 pm
Bydlisko: blava


Späť na Metal rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia