Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Dave Mustaine x King Diamond

Dave Mustaine x King Diamond

Diskusia o metalovej hudbe v súčasnosti

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Dave Mustaine x King Diamond

Poslaťod Atttila v Nedeľa Marec 09, 2008 10:16 pm

Nedavno jsem se bavil s kamaradem kdo je lepsi hudebnik..Vim ze je moc tezke porovnavat ale preci jen by me zajimal nazor vice metalovejch fandu. Vim ze Dave je skvelej kytarista ale ten zpev sice k jeho hudbe sedi, ale jako zpevak je nic moc. Vetsinu pisnicek odpovida nebo odskrehota..Me se to libi ale jinde nez v Megadeth bych ho nechtel slyset.Naopak Diamond je skvelej hudebnik dela dost dobrou hudbu ma zajimavej hlas. Sice nekomu muze prijit legracni ale k jeho hudbe sedi perfekte..Tak se vas tedy ptam kdo myslite ze je celkove vzato na lepsi urovni..Je to tezke a jde o nazor jedincu takže jsem zvedav..
Obrázok užívateľa
Atttila
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Štvrtok Júl 06, 2006 2:17 pm
Bydlisko: Stříbro

Poslaťod mickey.r v Nedeľa Marec 09, 2008 11:03 pm

Dave Mustain vonkoncom nie je taký dobrý gitarista ako by sa zdalo. (vo februárovom Sparku sám o tom priznáva). Práve preto musel vždy pracne hľadať kvalitných gitaristov, ktorí by zvládali náročné gitarové sóla. Myslím, že okolo seba mal vždy dobrých gitaristov. Jeho problémom je, že s nikým dlho nevydrží a nikto zasa s ním. To isté je aj v prípade Ritchieho Blackmora. Hudba Megadeth, však stojí výhradne na osobnosti Davea. Čo sa týka Diamonda, on zase nie je až taký dobrý spevák, nakoľko jeho spev nie je hrdelný, ale práve naopak priškrtený, na základe čoho dokáže vytiahnuť neskutočné výšky. Hudba je tak isto veľmi kvalitná i keď omnoho viac ponurá. Týchto dvoch pánov je však dosť ťažko porovnávať, keďže King napr. nehrá na žiaden hudobný nástroj. Jedno majú však obaja spoločné. Ani jeden z nich neuhol zo svojej cesty a nezapredal sa komercii a tým pádom to neokašlal. Menšie zaobleniny sa vždy dajú tolerovať, rovnako ako u Maiden. A aj preto tieto dve persóny majú v mojej diskografii pevné miesto.
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Poslaťod Atttila v Nedeľa Marec 09, 2008 11:12 pm

presne jak rikas...tyhle dva jsou tak jedinecni ze se tezko porovnavaji..A ten Kinguv zpev je vazne nekdy dost legracni...A v moji sbirce jsou taky velice vazeni interpreti..Ovsem megadeth asi vedou..Pravda je ze poslouchat nektere bootlegy MD je nekdy za trest nebo on Dave skutecne povida...
Obrázok užívateľa
Atttila
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Štvrtok Júl 06, 2006 2:17 pm
Bydlisko: Stříbro

Poslaťod Zdenius v Pondelok Marec 10, 2008 4:20 pm

jednoznacne King, to co mustaine predvadza ako spevak posledne roky je hroza, jeho hudbu rozoznate hned a zlozil fakt kopec legendarnych skladieb a proste nenajdete taku kapely ale toto vsetko u king plati dvojnasobne oktrem toho ze spieva 100x lepsie a tiez ako clovek ma asi viac inteligencie
14/7 - Budapest
15/7 - Transylvania
23/9 - Ripper, SK
7/10 - Tarja, CZ
13/10 - Die Happy, A
22/10 - WASP, CZ
18/12 - Die Happy, DE
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Poslaťod mickey.r v Pondelok Marec 10, 2008 8:13 pm

Zdenius píše:jednoznacne King, to co mustaine predvadza ako spevak posledne roky je hroza, jeho hudbu rozoznate hned a zlozil fakt kopec legendarnych skladieb a proste nenajdete taku kapely ale toto vsetko u king plati dvojnasobne oktrem toho ze spieva 100x lepsie a tiez ako clovek ma asi viac inteligencie


Tak hovoriť o inteligencii ľudí, ktorých takmer nik z nás nepozná, je prinajmenšom chúlostivé. (Ono zatvárať sa na niekoľko mesiacov do kopky nemusí svedčať o najzdravšom zmýšľaní). Viem, že si veľký fanda Kinga, tentokrát však tvoje hodnotenie považujem za tendenčné. Ten spev Mustaina je však slabším, ale takých slabých spevákov je na metalovej scéne viacero. A Kingov spev no no ..., tiež sú lepší.
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Poslaťod Zdenius v Pondelok Marec 10, 2008 8:36 pm

normalne by som to netvrdil, ale niekto kto zacne uzivat drogy preto lebo "Selloutica je popularnejsia nez jeho kapela" a potom dochadza na sedenia kde si s Ulrchichom vylievaju srdce preco sa tak nenavidia to uz je bud peniazmi zdegenerovana postavicka alebo fakt taky slaboch od prirody.
proste toto je zle forum, porovnava sa neporovnavatelne, king ked spieval nachladeny tak sa kazdemu ospravedlnil po koncerte alebo nevystupil, mustaine v sobotu premumlal polku koncertu, skomponoval za svoj zivot unikatnu hudbu ale ked niekto prepadne drogam je proste slaboch a tie videozaznamy sedeni nepublikoval asi len tak zo srandy, bolo to zlasy pritiahnute ake ma niekto problemy
14/7 - Budapest
15/7 - Transylvania
23/9 - Ripper, SK
7/10 - Tarja, CZ
13/10 - Die Happy, A
22/10 - WASP, CZ
18/12 - Die Happy, DE
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Poslaťod mickey.r v Pondelok Marec 10, 2008 10:11 pm

Zdenius píše:normalne by som to netvrdil, ale niekto kto zacne uzivat drogy preto lebo "Selloutica je popularnejsia nez jeho kapela" a potom dochadza na sedenia kde si s Ulrchichom vylievaju srdce preco sa tak nenavidia to uz je bud peniazmi zdegenerovana postavicka alebo fakt taky slaboch od prirody.
proste toto je zle forum, porovnava sa neporovnavatelne, king ked spieval nachladeny tak sa kazdemu ospravedlnil po koncerte alebo nevystupil, mustaine v sobotu premumlal polku koncertu, skomponoval za svoj zivot unikatnu hudbu ale ked niekto prepadne drogam je proste slaboch a tie videozaznamy sedeni nepublikoval asi len tak zo srandy, bolo to zlasy pritiahnute ake ma niekto problemy


Tak tieto veci o Mustainovi sú chronicky známe, ale aj tie, že sa z alkoholizmu a drog dostal. Tieto záležitosti bohužiaľ u ľudí často krát zarezonujú. A aj v minulosti kopu slávnych osobností podľahlo závislostiam a dostali sa z toho a viem si predstaviť aké to muselo byť náročné. Ale myslím si, že z kavlitou hudby to nemá nič spoločné. Niektorý hudobníci v delíriu poskladali najlepšie pecky svojej kariéry.
PS: Už by si mi mohol aj odpovedať na PM
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Poslaťod Zdenius v Pondelok Marec 10, 2008 11:13 pm

akoze hej to mi bolo zname uz ked som chodil na zakladku ale preco to robil to ma dostalo. ze bol furt vtieni metaliky, to je smutne.
takze ja hovorim, spevom, skladetelskymi schopnostami, osobnostou u mna King na prvom mieste
14/7 - Budapest
15/7 - Transylvania
23/9 - Ripper, SK
7/10 - Tarja, CZ
13/10 - Die Happy, A
22/10 - WASP, CZ
18/12 - Die Happy, DE
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Poslaťod Atttila v Utorok Marec 11, 2008 12:34 am

asi jsem stejneho nazoru...jen e docela zajimave ze se mu tolik slavy zase nedostalo??a kdyz se o nej Zdeniu asi tak zajimas jakej je jako clovek co si o nem zjistil??je nejak vystredni??
Obrázok užívateľa
Atttila
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Štvrtok Júl 06, 2006 2:17 pm
Bydlisko: Stříbro

Re: Dave Mustaine x King Diamond

Poslaťod Halloweed10 v Pondelok Január 26, 2009 8:02 pm

pri všetkej ucte na kkt teme nie?lebo King je spevák a Mustain gitarista sice aj spevak ale k hre Megáčov sa spev typu Bruce nehodí ,obaja su výnimočný !-!
Obrázok užívateľa
Halloweed10
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Nedeľa Január 11, 2009 7:19 pm
Bydlisko: Strange Land

Re: Dave Mustaine x King Diamond

Poslaťod karolinka12345 v Utorok Február 10, 2009 8:27 pm

pre mna to vychadza dost jasne pre kinga, mne pride az na par piesni vsetka trash hudba ako metallica, megadeth, slayer.. na jedno kopyto
Obrázok užívateľa
karolinka12345
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 381
Registrovaný: Streda December 24, 2008 2:14 pm

Re: Dave Mustaine x King Diamond

Poslaťod Prisoner v Streda Február 11, 2009 12:39 pm

Tohle je těžký porovnávat tyhla 2 hudebníky, jak tady dost lidí psalo, oba jsou odlišní. King je jedinečný zpěvák, má svůj styl muziky a pořád si drží vysokou kvalitu. Mustaine je docela dobrej kytarista, živě strašněj zpěvák, ale ty nápady, co doved splodit. Tím si mě získal. King měl suprový alba, ale Megadeth je u mě překonávaj....
Prisoner
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štvrtok Júl 05, 2007 10:36 am


Späť na Metal rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia

cron