Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Queensryche - Operation Mindcrime

Queensryche - Operation Mindcrime

Diskusia o metalovej hudbe v súčasnosti

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Queensryche - Operation Mindcrime

Poslaťod Belenor v Streda Október 03, 2007 11:05 pm

Dovoluji si vmísit se do diskuze s dotazem, zda se tu najde někdo, kdo by byl schopen fundovaně a civilizovaně poradit, zda má smysl shánět Operation: Mindcrime od Queensrÿche? Nejlépe kdyby se případný pisatel pokusil nastínit nějaké info o hudebním stylu atp. Je to spíše rock nebo spíše metal? K čemu se to stylově blíží?

Děkuji
Obrázok užívateľa
Belenor
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Pondelok Máj 30, 2005 9:37 am

Poslaťod Famine v Štvrtok Október 04, 2007 2:08 pm

Tak toto sa ti fakt oplati zhanať! V 88-mom porazil tento album dokonca Seventh son od Iron Maiden v predajnosti. Ja by som povedal že tento album je hard rockovy, oni dost menily štyly. Jeto koncepčný album so silným pribehom, ked nevieš moc dobre po anglicky(ako ja;-) tak tu maš rozbor piesni: http://hudebni-blbustky.wz.cz/mindcrime.htm
tento album si chcem rozhodne kupiť, videl som ho niekde za199sk(www.dvdbest.sk)
na youtube mas aj videoklipy stoja za to si to pozriet.
Obrázok užívateľa
Famine
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 624
Registrovaný: Streda Apríl 13, 2005 2:19 pm
Bydlisko: Pezinok

Poslaťod Belenor v Štvrtok Október 04, 2007 2:48 pm

Díky za názor a za odkaz. Na oficálním webu Queensrÿche jsou k dispozici ukázky skladeb a tři videa a přišlo mi to právě spíše hard rockové, takže nevím, zda by se mi to líbilo celkově - ale nakonec stejně asi neodolám, mám slabost pro koncepční alba (momentálně hltám Scenes from a Memory od Dream Theater). Oko mi padlo na deluxe edition s nějakými bonusy.
Obrázok užívateľa
Belenor
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Pondelok Máj 30, 2005 9:37 am

Poslaťod mickey.r v Sobota Október 06, 2007 9:36 pm

Operation Mindcrime je moja srdcovka. Mám ju aj na DVD. Hudobný štýl ja prirovnávam k Pink Floyd v metalovej verzi a aj táto doska je obsahovo veľmi príbuzná k Floydom. Nádherná vec z nádhernými gitarami, totálne strhujúcimi vokálmi a hudobnými zvratmi. Absolútne best je song Sister Marry, ale celý album treba vnímať koncepčne tak ako bol nahraný. Nesmú sa počúvať skladby na preskačku - stráca to pointu. Jednoznačne tento album by nemal chýbať u žiadneho fanúšika Metalu. Bohužial Queensryche sa od svojej orientácie výrazne odklonil, čo zapríčinilo i odchod gitaristu a nepodarilo sa im podľa môjho názoru nájsť adekvátnu náhradu, ale to je o inom. OM URČITE ZAKÚPIŤ!
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička


Späť na Metal rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron