Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Judas Priest

Judas Priest

Diskusia o metalovej hudbe v súčasnosti

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Poslaťod Crusader v Streda Jún 04, 2008 11:30 pm

mickey.r píše:Machine Head - metal?, už chápem. Klasický metal je štýl typu Piece of Mind alebo Number, či Screaming for vengeance od JP, či Blackout od Scorpions.


Kdo tu pise o klasickem metalu ? Rec byla o metalu ... a ten se proste vyviji, ani maiden dneska uz klasicky metal v tom smyslu POM nehraji, posunuli se mnohem dal. Je fakt ze JP tohle nevyslo, s Riperem to bylo fajn, ale asi maji divne fans ... takze se zase vratili zpatky do 80let, a to na muj vkus je uz dost komicke. Taky si myslim, ze je dulezite svoji karieru ukoncit na vrcholu, zrovna JP mi to zase pripomneli. Pink Floyd to dokazali a budou na veky bohove ! Doufam ze i maiden pujdou cestou Pink Floyd ... proste se nerozpadnou, ale tak nejak to zabali, s tim ze pojedou solove projekty.

JP hrajou porad dobre, ale uz je to jalove, precizne odehrane, ale sterilni, neni tam ani energie, ani ten entuziasmus. Proste me to nebavi, kdyz to neslape.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod Crusader v Streda Jún 04, 2008 11:43 pm

iamrockerfun píše:no zase na prvy koncert to nieje az take zle. jasne ze vsetci maju uz svoje roky ale nevidim to zle.


prijde mi to dost zpomalene
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod mickey.r v Streda Jún 04, 2008 11:45 pm

Crusader píše:
mickey.r píše:Machine Head - metal?, už chápem. Klasický metal je štýl typu Piece of Mind alebo Number, či Screaming for vengeance od JP, či Blackout od Scorpions.


Kdo tu pise o klasickem metalu ? Rec byla o metalu ... a ten se proste vyviji, ani maiden dneska uz klasicky metal v tom smyslu POM nehraji, posunuli se mnohem dal. Je fakt ze JP tohle nevyslo, s Riperem to bylo fajn, ale asi maji divne fans ... takze se zase vratili zpatky do 80let, a to na muj vkus je uz dost komicke. Taky si myslim, ze je dulezite svoji karieru ukoncit na vrcholu, zrovna JP mi to zase pripomneli. Pink Floyd to dokazali a budou na veky bohove ! Doufam ze i maiden pujdou cestou Pink Floyd ... proste se nerozpadnou, ale tak nejak to zabali, s tim ze pojedou solove projekty.

JP hrajou porad dobre, ale uz je to jalove, precizne odehrane, ale sterilni, neni tam ani energie, ani ten entuziasmus. Proste me to nebavi, kdyz to neslape.


Asi si mladší a začal si počúvať JP keď tam bol Owens a zaknihoval si si to pod týmto menom. Inak skvelý spevák. Pokiaľ viem tak Dave Gilmour nedávno myslím 2006 vydal znovu CD On An Island, ale to je o inom. Ak sa ti niečo nepáči máš na to svoj názor ja to akceptujem. A som rád, že jestvujú ešte stále staré dobré kapely a nie iba tie nové plné energie a brutality i keď sú možno už trochu vyhasnuté.
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Poslaťod Crusader v Štvrtok Jún 05, 2008 10:53 am

mickey.r píše:Asi si mladší a začal si počúvať JP keď tam bol Owens a zaknihoval si si to pod týmto menom. Inak skvelý spevák. Pokiaľ viem tak Dave Gilmour nedávno myslím 2006 vydal znovu CD On An Island, ale to je o inom. Ak sa ti niečo nepáči máš na to svoj názor ja to akceptujem. A som rád, že jestvujú ešte stále staré dobré kapely a nie iba tie nové plné energie a brutality i keď sú možno už trochu vyhasnuté.


No mladsi, poslouchal jsem je od 88, ale po reunionu a tech tech trapnych saskaren kolem (v kterych jim bohuzel pomohl i managment maiden) jsem s nima definitivne skoncil. Rikat si metal gods a predvadet tohle zoufalstvi mi prijde trosku HODNE podivne. A tolerovat tenhle "zpomaleny" metal jen ze jsou legendy JP ? Tak to nasrat :D Ber to opet jako muj nazor, prave protoze ze je mam zazite z minulosti, tak tohle je pro me uz nestravitelne.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod mickey.r v Štvrtok Jún 05, 2008 11:28 am

Crusader píše:
mickey.r píše:Asi si mladší a začal si počúvať JP keď tam bol Owens a zaknihoval si si to pod týmto menom. Inak skvelý spevák. Pokiaľ viem tak Dave Gilmour nedávno myslím 2006 vydal znovu CD On An Island, ale to je o inom. Ak sa ti niečo nepáči máš na to svoj názor ja to akceptujem. A som rád, že jestvujú ešte stále staré dobré kapely a nie iba tie nové plné energie a brutality i keď sú možno už trochu vyhasnuté.


No mladsi, poslouchal jsem je od 88, ale po reunionu a tech tech trapnych saskaren kolem (v kterych jim bohuzel pomohl i managment maiden) jsem s nima definitivne skoncil. Rikat si metal gods a predvadet tohle zoufalstvi mi prijde trosku HODNE podivne. A tolerovat tenhle "zpomaleny" metal jen ze jsou legendy JP ? Tak to nasrat :D Ber to opet jako muj nazor, prave protoze ze je mam zazite z minulosti, tak tohle je pro me uz nestravitelne.


Chápem čo chceš povedať. Ono už nikdy sa nevrátia tie časy keď kapely čo vydali to malo svoju fazónu. Dnes je už iná doba a fakt kapely, ktoré boli kedysi metalotvorné sa stávajú už iba legendami s pokusmi o comback. Ale ak si odmyslíme minulosť, tak tie kapely aj v súčasnosti neznejú zle. Aj Maiden bol v 80-tych rokoch omnoho viac vo forme než teraz. Tiež všetky počiny v tejto dobe nie sú rovnako kvalitné, ale čo už, 30 rokov na scéne je obrovská doba a nápady nie sú nevyčerpateľné u nikoho.
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Poslaťod Crusader v Štvrtok Jún 05, 2008 11:45 am

Maiden tam tu energii a nadseni porad maji, to si rikej co chces, porad je to narez ... ale u JP je to uz zoufalstvi a davno se na to meli vysrat, klidne si mohli delat solovky, ale "nekazit" jmeno JP, kdyz proste na to uz nemaji. Me VADI kdyz vidim kapelu a ta se na podiu TRAPI, ale chapu ze nekomu je to jedno hlavne ze vidi sve bohy. Jen se modlim za to, aby maiden takhle hluboko nikdy neklesli.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod BraveBruce v Štvrtok Jún 05, 2008 11:59 am

Jen doplním, že nevidím ztrátu skladatelské potence u maiden...
Obrázok užívateľa
BraveBruce
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Sobota Marec 22, 2008 11:51 pm

Poslaťod Crusader v Štvrtok Jún 05, 2008 12:17 pm

A ja si zase troufnu tvrdit, ze maiden jsou ve forme mnohem vic nez drive :D i kdyz za cenu kratsich show a berou vse jeste mnohem profesionalneji nez v minulosti, kdy si to treba podle slova Adriana ani tak neuzivali a nevazili si toho.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod Famine v Štvrtok Jún 05, 2008 1:25 pm

ono keď si pozriem posledne koncertné záznamy z Timom a Robom je jasne vidieť komu to spieva lepšie... Ale tak Rob Haltford je už predsa nejaké to meno pre fanúšikov... majú ho radšej aj keď nespieva tak ako kedysi :wink:
ale dúfam že na koncerte budem počuť aspoň jednu z mojich oblubených ako I´m Rocker, Diamonds and rust, Turbolover ale najma heading out the highway :wink:
Obrázok užívateľa
Famine
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 624
Registrovaný: Streda Apríl 13, 2005 2:19 pm
Bydlisko: Pezinok

Poslaťod Crusader v Štvrtok Jún 05, 2008 1:54 pm

Famine píše:ono keď si pozriem posledne koncertné záznamy z Timom a Robom je jasne vidieť komu to spieva lepšie... Ale tak Rob Haltford je už predsa nejaké to meno pre fanúšikov... majú ho radšej aj keď nespieva tak ako kedysi :wink:
ale dúfam že na koncerte budem počuť aspoň jednu z mojich oblubených ako I´m Rocker, Diamonds and rust, Turbolover ale najma heading out the highway :wink:


1. Prophecy (most probably)
2. Metal gods
3. Eat me alive
4. Between the hammer and the anvil
5. Devil's child
6. Breaking the law
7. Hell patrol
8. Death (most probably)
9. Dissident aggressor
10. Angel
11. Hellion / Electric eye
12. Rock hard ride free
13. Sinner
14. Painkiller
15. Hell bent for leather
16. Green Manalishi
17. You've got another thing coming


nebudes :D
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod Famine v Štvrtok Jún 05, 2008 2:02 pm

Crusader: tak Judasi snaď niesu v tých setlistoch tak ako Maidni že by mali celé turne tie isté piesne bez zmien... alebo sa mýlim? :wink:
Obrázok užívateľa
Famine
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 624
Registrovaný: Streda Apríl 13, 2005 2:19 pm
Bydlisko: Pezinok

Poslaťod KUBBA-BRUCE-ARRY v Štvrtok Jún 05, 2008 2:49 pm

Crusader píše:A ja si zase troufnu tvrdit, ze maiden jsou ve forme mnohem vic nez drive :D i kdyz za cenu kratsich show a berou vse jeste mnohem profesionalneji nez v minulosti, kdy si to treba podle slova Adriana ani tak neuzivali a nevazili si toho.


A ja se s tímhle naprosto stotožnuju :) Ať Maiden 80's byli jakkoliv bombasticky tak nikde jsem z tech zaznamu z tý doby jsem nevidel takovou pohodu jako od EdHuntera do ted:) chlapci zkratka zmoudřeli a uživaj si maximalne.......už je to hlavně delany takovym "for fun" stylem :P proste volnost,pohodička............je to tady jeden z nej momentů proč jsou u nas fans tak populární :)
KUBBA-BRUCE-ARRY
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 411
Registrovaný: Sobota September 02, 2006 12:03 pm
Bydlisko: ZNOJMO

Poslaťod mickey.r v Štvrtok Jún 05, 2008 4:13 pm

KUBBA-BRUCE-ARRY píše:
Crusader píše:A ja si zase troufnu tvrdit, ze maiden jsou ve forme mnohem vic nez drive :D i kdyz za cenu kratsich show a berou vse jeste mnohem profesionalneji nez v minulosti, kdy si to treba podle slova Adriana ani tak neuzivali a nevazili si toho.


A ja se s tímhle naprosto stotožnuju :) Ať Maiden 80's byli jakkoliv bombasticky tak nikde jsem z tech zaznamu z tý doby jsem nevidel takovou pohodu jako od EdHuntera do ted:) chlapci zkratka zmoudřeli a uživaj si maximalne.......už je to hlavně delany takovym "for fun" stylem :P proste volnost,pohodička............je to tady jeden z nej momentů proč jsou u nas fans tak populární :)


Ja som mal na mysli tvorivosť a nápady kapely, ktoré boli v 80-tych rokoch bezhraničné. A aj v tých rokoch boli super koncerty a ja si dovolím tvrdiť, že lepšie než dnes, samozrejme keď si odmyslíme techniku v tej dobe a dnes. Ale to je už od veci. To že je dnes pohoda to je fakt, sú predsa už za vodou.
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Poslaťod BraveBruce v Štvrtok Jún 05, 2008 4:37 pm

mickey.r píše:
KUBBA-BRUCE-ARRY píše:
Crusader píše:A ja si zase troufnu tvrdit, ze maiden jsou ve forme mnohem vic nez drive :D i kdyz za cenu kratsich show a berou vse jeste mnohem profesionalneji nez v minulosti, kdy si to treba podle slova Adriana ani tak neuzivali a nevazili si toho.


A ja se s tímhle naprosto stotožnuju :) Ať Maiden 80's byli jakkoliv bombasticky tak nikde jsem z tech zaznamu z tý doby jsem nevidel takovou pohodu jako od EdHuntera do ted:) chlapci zkratka zmoudřeli a uživaj si maximalne.......už je to hlavně delany takovym "for fun" stylem :P proste volnost,pohodička............je to tady jeden z nej momentů proč jsou u nas fans tak populární :)


Ja som mal na mysli tvorivosť a nápady kapely, ktoré boli v 80-tych rokoch bezhraničné. A aj v tých rokoch boli super koncerty a ja si dovolím tvrdiť, že lepšie než dnes, samozrejme keď si odmyslíme techniku v tej dobe a dnes. Ale to je už od veci. To že je dnes pohoda to je fakt, sú predsa už za vodou.


Připadá ti, že jim dochází inspirace, že poslední album je bez nápadů ? Já osobně to vidím jinak. Samozřejmě je poslední album jiné jak alba z 80', ale to je samozřejmě dobře. Kdo by chtěl, aby tématika a styl byl stále stejný. Stejně jak se vyvíjí a mění kapela, tak se s nimy mění náměty, názory a to promítají do své tvorby. Nadhodím jeden příklad.... Benjamin Breeg mi svým stylem přijde jedinnečný, který v celé tvorbě IM nenajdeš.
Obrázok užívateľa
BraveBruce
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Sobota Marec 22, 2008 11:51 pm

Poslaťod Crusader v Štvrtok Jún 05, 2008 5:58 pm

Rekl bych ze ted zklidnili a jdou do hloubky, i kdyz se jako vsechny kapely co hrajou tak dlouho instrumentalne vykradaji, ale nemuzu si pomoct, me se libi vic novejsi tvorba zvlast po textove strance jsou mnohem dal. Absolutne nesohlasim ze v 80letech to bylo lepsi. Ne nadarmo se rika ze nektere kapely zraji jako vino. Nejvic me pobavi ti, co tenkrat na zadnem koncertu nebyli, ale nemaji problem to porovnavat. Drtiva vetsina lidi si mysli, ze vsechny koncerty byli tenkrat jako video live after death, ale ze meli show i pro 6000 lidi nejsou schopni pochopit a uz vubec nechapou, ze tech minishow bylo vic nez tech nad 10 000 ...
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Metal rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron