Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Zaciatky na base

Zaciatky na base

Rozhovor o hudobných nástrojoch hracích technikách a všetkom, čo s tvorbou hudby súvisí.

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Poslaťod steveharris v Pondelok Október 15, 2007 9:32 pm

No presne ten konsky trojity rytmus....nemam ho rad :twisted: :twisted: :twisted: ..........pretoze jednine tie skladby od maiden nedam...kde je ten konsky rytmus nad tempo 150...cize run to the hills,trooper ,teh evil that men do....killers....no chce to trening
Obrázok užívateľa
steveharris
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Nedeľa Jún 24, 2007 3:21 am
Bydlisko: Trenčín

a

Poslaťod jason46 v Pondelok Október 15, 2007 10:12 pm

ale fakt vsetko sa da zahrat naucit prstoklad vsetko len ten debilny rytmus nie a nie..naco to ktosi vymyslal nejake rytmusy :D teraz sa tu s nimi musime tasat :D
Signature 2021
26+
Obrázok užívateľa
jason46
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1090
Registrovaný: Piatok August 11, 2006 8:13 am
Bydlisko: Považská Bystrica

Poslaťod steveharris v Pondelok Október 15, 2007 10:56 pm

No presne :D :D Do vecera len trenovat....ani spat netreba :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
steveharris
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Nedeľa Jún 24, 2007 3:21 am
Bydlisko: Trenčín

Re: a

Poslaťod zdenoeddie v Utorok Október 16, 2007 12:29 am

Madness píše:.bláááázooon :P
.........alebo genius :!: :?:
Ostrava 6.6.2007
Praha 8.8.2008
Budapest 14.8.2010
Milwaukee 4.7.2012
Piestany 28.6.2013
Brno 8.6.2014
Zilina 6.7.2016
Praha 20.6.2018
Praha 20.6.2022
Praha 30&31.5.2023
Krakow 13.6.2023
Obrázok užívateľa
zdenoeddie
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1361
Registrovaný: Piatok December 02, 2005 3:04 pm
Bydlisko: Somewhere in East

Poslaťod BruceD v Utorok Október 16, 2007 10:36 am

Galloping se tomu říká:)...a tak těžký to není.Stačí to cvičit od pomalejšího k ryhlejšímu.a taky to chce cvičit na prsty.Existuje takovej gumovej kroužek, kterej se mačká a posílíte si tim svaly na prstech a v zápěstí.A to je třeba.Já když jsem ten rytmus hrál v rychlejších věcech jako třeba trooper tak mě po chvíli chytala křeč a už to prostě nešlo.Takže to chce hlavně posilovat tu ruku...pak do toho třeba zkoušet stupnice v tom rytmu(na každej tón jeden "gallop"):D viz killers- harmonie po refrénu
She came to me with a serpent's kiss,
As the Eye of the Sun Rose on her lips,
Moonlight catches silver tears I cry,
So we lay in the black embrace,
And the Seed is sown in a holy place
And I watched, and I waited for the dawn.
BruceD
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Sobota August 12, 2006 8:06 am
Bydlisko: Chrudim

Re: a

Poslaťod strevo v Utorok Október 16, 2007 1:14 pm

jason46 píše:ale fakt vsetko sa da zahrat naucit prstoklad vsetko len ten debilny rytmus nie a nie..naco to ktosi vymyslal nejake rytmusy :D teraz sa tu s nimi musime tasat :D


na basu s prstami je to celkom narocne, ale na gitaru pri hre s trsatkom je to lahoda v kazdej rychlosti :wink:
...házim řepu...
Obrázok užívateľa
strevo
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Štvrtok Júl 12, 2007 9:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod steveharris v Utorok Október 16, 2007 4:40 pm

BruceD píše:Galloping se tomu říká:)...a tak těžký to není.Stačí to cvičit od pomalejšího k ryhlejšímu.a taky to chce cvičit na prsty.Existuje takovej gumovej kroužek, kterej se mačká a posílíte si tim svaly na prstech a v zápěstí.A to je třeba.Já když jsem ten rytmus hrál v rychlejších věcech jako třeba trooper tak mě po chvíli chytala křeč a už to prostě nešlo.Takže to chce hlavně posilovat tu ruku...pak do toho třeba zkoušet stupnice v tom rytmu(na každej tón jeden "gallop"):D viz killers- harmonie po refrénu



Fakt diiky...to ma nenapadlo s tym kruzkom......musim ho pozicat od kamarata a uvidime co to spravi
Obrázok užívateľa
steveharris
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Nedeľa Jún 24, 2007 3:21 am
Bydlisko: Trenčín

Re: a

Poslaťod BruceD v Streda Október 17, 2007 11:45 am

strevo píše:
jason46 píše:ale fakt vsetko sa da zahrat naucit prstoklad vsetko len ten debilny rytmus nie a nie..naco to ktosi vymyslal nejake rytmusy :D teraz sa tu s nimi musime tasat :D


na basu s prstami je to celkom narocne, ale na gitaru pri hre s trsatkom je to lahoda v kazdej rychlosti :wink:



No tak teď bych zase potřeboval poradit já.Protože když hrju na kytaře palm mutting a zkoušim tenhle rytmus nebo prostě nějakej "beglajt" tak se trsátekm zadrhávám o struny a je to dost nepřesný.Můžeš mi poradit jak držet trsátko nebo nějakou informaci, která by mi pomohla???díky
She came to me with a serpent's kiss,
As the Eye of the Sun Rose on her lips,
Moonlight catches silver tears I cry,
So we lay in the black embrace,
And the Seed is sown in a holy place
And I watched, and I waited for the dawn.
BruceD
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Sobota August 12, 2006 8:06 am
Bydlisko: Chrudim

Re: a

Poslaťod strevo v Štvrtok Október 18, 2007 7:23 pm

BruceD píše:
strevo píše:
jason46 píše:ale fakt vsetko sa da zahrat naucit prstoklad vsetko len ten debilny rytmus nie a nie..naco to ktosi vymyslal nejake rytmusy :D teraz sa tu s nimi musime tasat :D


na basu s prstami je to celkom narocne, ale na gitaru pri hre s trsatkom je to lahoda v kazdej rychlosti :wink:



No tak teď bych zase potřeboval poradit já.Protože když hrju na kytaře palm mutting a zkoušim tenhle rytmus nebo prostě nějakej "beglajt" tak se trsátekm zadrhávám o struny a je to dost nepřesný.Můžeš mi poradit jak držet trsátko nebo nějakou informaci, která by mi pomohla???díky


BruceD - no urcite maj trsatkovu ruku polozenu tak aby sa o operala o kobylku, nie niekde vstrede na snimacoch...
A priamo pri brnkani toho heavy metaloveho tymu (1 osminka a 2 sestnastinky) brnkaj pohybom celeho zapastia, nie len palcom a ukazovakom...
dufam ze to trosku pomoze, a ak nie tak mozem poslat daky obrazok jak by taka heavy metalova ruka mala vyzerat :D
...házim řepu...
Obrázok užívateľa
strevo
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Štvrtok Júl 12, 2007 9:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Belenor v Piatok Október 19, 2007 7:18 am

Spíš detailní video :-)

Mj. mi přijde, že je potřeba nehrát křečovitě (napjatě), snáz dostanu rychlý riff, když se snažím méně usilovně, spíš aby to působilo jaksi plynoucím způsobem jako nádherný let dravce než zběsilost kolibříka.

A základ je trénink. Hrát nejdřív pomalu, třeba si i ruku natočit na video a podívat se z jiného úhlu než ze shora. Pozorovat, co se děje, že drnkám špatně a zkusit to v té malé rychlosti napravit a pak postupně zrychlovat.

Info - anglicky, ale s obrázky :-)

http://www.guitartutoronline.com/common ... d_pick.htm

Nejlepší je samozřejmě najít si učitele.
B L A Z E N O R :-D (škoda, že to není z mojí hlavy :-)
Obrázok užívateľa
Belenor
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Pondelok Máj 30, 2005 9:37 am

Poslaťod BruceD v Piatok Október 19, 2007 12:43 pm

Hele díky moc. Včera jsme měli zkoušku s kapelou a bylo to tak trochu v obojím.Držení ruky celkem v poho...ale chce to míň křeče..:)...Jenže jak se člověk snaží, tak to většinou "víc drtí".Pomohlo mi soustředit se na levačku a šlo to samo. Ještě jsem se chtěl zeptat jak Vám jdou legáta.hammer-ony mám v pohodě, ale pull-off už taková sranda nejsou...
She came to me with a serpent's kiss,
As the Eye of the Sun Rose on her lips,
Moonlight catches silver tears I cry,
So we lay in the black embrace,
And the Seed is sown in a holy place
And I watched, and I waited for the dawn.
BruceD
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Sobota August 12, 2006 8:06 am
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod strevo v Piatok Október 19, 2007 1:34 pm

BruceD píše:Hele díky moc. Včera jsme měli zkoušku s kapelou a bylo to tak trochu v obojím.Držení ruky celkem v poho...ale chce to míň křeče..:)...Jenže jak se člověk snaží, tak to většinou "víc drtí".Pomohlo mi soustředit se na levačku a šlo to samo. Ještě jsem se chtěl zeptat jak Vám jdou legáta.hammer-ony mám v pohodě, ale pull-off už taková sranda nejsou...


No to chce cvik, pull-offy su vzdy tazsie, hlavne ked to ma byt rytmicky spravne. Skus najprv hrat jednoduchsie veci kde su hammer-ony (napriklad v melodii v pesnicke iron maiden od kapely iron maiden z albumu iron maiden :D )
A podla mna je skvele ked sa to cvici spolu aj s tappingom, tam su vlastne vzdy hammer-ony a pull-offy
...házim řepu...
Obrázok užívateľa
strevo
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Štvrtok Júl 12, 2007 9:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod BruceD v Piatok Október 19, 2007 1:39 pm

Tak copak o to, takovýhle věci si dávám.Umim od IM dost věcí.(Čím bych se rád vyšvihl jsou sola z hallowed-studio verze).Já základní pull-off´s umim, ale jde spíš o to, kdyz musis pouzivat tri prsty...4 to uz nejde..ale jinak mas pravdu, tappingem si to uci nejlip.
She came to me with a serpent's kiss,
As the Eye of the Sun Rose on her lips,
Moonlight catches silver tears I cry,
So we lay in the black embrace,
And the Seed is sown in a holy place
And I watched, and I waited for the dawn.
BruceD
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Sobota August 12, 2006 8:06 am
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod HARRIS v Piatok Október 19, 2007 9:24 pm

HRAJI OD FEBRUÁRA PO DVACETI LETECH NA BASSU A JE TO SKVĚLÉ,ŠKODA TĚCH DVACETI LET BEZ HRANÍ :( :( :(
http://bandzone.cz/ahard
Obrázok užívateľa
HARRIS
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Utorok Január 09, 2007 12:24 am
Bydlisko: ORLOVA

a

Poslaťod jason46 v Utorok November 27, 2007 10:09 pm

po čase som prišiel na to že sa to dá v"POHODE" v "POHODE" :lol: :lol: :lol: zvláadnuť len treba ten rytmus chytiť do prstov...predsa len za pár týždňov už som inde jako kedysi... :)
Signature 2021
26+
Obrázok užívateľa
jason46
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1090
Registrovaný: Piatok August 11, 2006 8:13 am
Bydlisko: Považská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Miestnosť pre hudobníkov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron