Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Ake trsatka pouzivate?

Ake trsatka pouzivate?

Rozhovor o hudobných nástrojoch hracích technikách a všetkom, čo s tvorbou hudby súvisí.

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod jason46 v Štvrtok December 04, 2008 3:47 pm

Demonaz píše:
jason46 píše:
Demonaz píše:ziadne, hram prstami 8)


wou daľší do party bassgitaristov :D som nevedel :)


som sa nechvalil :) ...nikdy som nevedel hrat na bassu brnkatkom, ako nie ze by som prstami bol nejaky vyrtuoz, ale brnkato a bassa, to nie je premna :D


ja tiež trsátka na base fakt neviem prečo nenávidím..ked vidím ako do toho ktosi fakt že je.e ..otras...
!-! - 4ever :D :lol:

pesz--tak jasné dá sa čo by nie ale predsa len pravdepodobnejšia je tá basa :)
Signature 2021
26+
Obrázok užívateľa
jason46
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1090
Registrovaný: Piatok August 11, 2006 8:13 am
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod Rio v Štvrtok December 04, 2008 5:16 pm

Samozrejme, že hrať na basu trsátkom môže byť u niektorých prasačina, ale teraz sa bavme o prípade hry na gitaru. Nevidím dôvod, prečo by sa nedalo hrať prstami na akejkoľvek gitare a akýkoľvek hudobný štýl. Možno si poviete, že dá sa to, ale je to netradičné. To nie je pravda - skúste sa pozrieť trošku za roh vášho hudobného štýlu (nič v zlom), a uvidíte, že prstami sa hraje v bluese, jazze, pope, rocku aj klasike. To už je slušný záber hudobných štýlov. Niekto tu spomínal niečo v zmysle "no hej ale ta solo prstom :D". Najkrajšie sóla sú zahrané prstami.

Povráva sa, že hra trsátkom je technická a hra prstami feelingová (má nezameniteľný, krásny - plný zamatový zvuk). To je všeobecne pravda (stačí sa pozrieť napr. na Marka Knopflera), ale platí to len do určitej miery. Prsty umožňujú viachlasnú melodickú hru na gitare. Trsátko zasa umožňuje diabolsky rýchle vybrnkávanie. Každé ma teda svoje klady a zápory, ale nedá sa jednoznačne tvrdiť, že zvládnutie ktorej techniky je náročnejšie.

Dá sa na to však pozrieť z hľadiska alternovania. Dostatočný tréning prstov sa čiastočne priblíži trsátku. Dostatočný tréning s trsátkom sa však nikdy a nijako nepriblíži dvojhlasnej hre na gitaru. Preto je rozhodnutie o vašom zvuku a štýle hry pre každého iné.
"If you wanna find out what's behind these cold eyes,
You'll just have to claw your way through this disguise."
Obrázok užívateľa
Rio
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Utorok September 09, 2008 4:15 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod peko20 v Štvrtok December 04, 2008 7:13 pm

Rio píše:Niekto tu spomínal niečo v zmysle "no hej ale ta solo prstom :D". Najkrajšie sóla sú


ja som nemyslel tak ako solo prstom ale nehtom taku nejaku vypalovacku rychlu jak svina asi nezahras prstom :) hovorim teraz skor o metale :)) a viem samozrejme o tych solach... ale tie sola su skor pomalsie teda aspon co som ja pocul :)
Obrázok užívateľa
peko20
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Piatok August 03, 2007 2:29 pm
Bydlisko: Trenčín/ireland

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod Rio v Štvrtok December 04, 2008 8:55 pm

Rýchlu vypaľovačku môžeš zahrať dobre trénovaným prstom. Ak ti to nestačí, stále sú tu možnosti ako tapping...
"If you wanna find out what's behind these cold eyes,
You'll just have to claw your way through this disguise."
Obrázok užívateľa
Rio
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Utorok September 09, 2008 4:15 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod PesZ v Streda December 10, 2008 11:33 pm

Rio> přesně tak.

Ale i v metale se hraje prsty, například při vydrnkávačkách atd... Jedním trsátkem třeba nedrnkeš na dvě struny najednou (když nejsou hned vedle sebe). Prostě se kombinují prsty a trsátko.
Slow, I go
And the wait seems to be over
All that I know
Is that my life has become such a waste for you
Obrázok užívateľa
PesZ
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1735
Registrovaný: Utorok Január 24, 2006 5:51 pm
Bydlisko: ČR

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod Deadskull v Nedeľa Január 18, 2009 12:40 am

Jim Dunlop 1,07 mm modré nylonové trsátko. :git:

Ale dosť blbo sa s tým hrá tremolo picking.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Deadskull
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 52
Registrovaný: Nedeľa Január 18, 2009 12:03 am

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod Madness v Nedeľa Január 18, 2009 12:59 am

bracho koho to mas na aviku? :D
bo ak si to ty tak podobnost s Paulom za mlada je priam zarazajuca... :D
UP THE IRONS!!!
Obrázok užívateľa
Madness
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 636
Registrovaný: Štvrtok August 03, 2006 6:56 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod Deadskull v Nedeľa Január 18, 2009 9:18 am

to hovoríš mne? Ak áno, samozrejme, že je to Paul Di'Anno, ale trochu upravený (červené oči a zuby upíra). Ja mám čierno červené vlasy.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Deadskull
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 52
Registrovaný: Nedeľa Január 18, 2009 12:03 am

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod karolinka12345 v Nedeľa Január 18, 2009 2:07 pm

druhe najtvrdsie trsatka od ibanez
Obrázok užívateľa
karolinka12345
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 381
Registrovaný: Streda December 24, 2008 2:14 pm

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod steveharris v Sobota Január 31, 2009 1:24 pm

No ja som basák a tiež hrám trsátkom:D...asi rok som hral prstami, ale vrátil som sa k trsátku, bo ked je clovek opitý tak sa prstami fakt hrať neda :lol: ....ale ne...Proste tie prsty sú utrpenie v týchto zimných mesiacoch ked je v skúšobni asi -10 strašne mi to liezlo na nervy ta bolesť tých prstov, ale aj celkovo pri hraní na skúšobni ma to bolelo....A akosi som chcel začať hrať rýchlejšie, a to sa s prstami tak dobre nedá...A uznajte že pri hre trsom to ovela krajšie cinká:P...ale tak vec vkusu....momentálne sa učím aj na gitare...na basu aj na gitaru používam tie klasické dunlopy, tie USA či ako sa volajú, 88mičky, to že sú zdrsnené mi vyhovuje, pretože sa mi asi velmi potí ruka alebo čo, ale tie hladké sa mi začnú hned krútiť medzi prstami(hlavne tie tortexy, to su k..vy šmyklavé)....Ale ta gitare sa hrá dobre aj makšími, také akordíky makkým trsátkom to je luxus 8)
Obrázok užívateľa
steveharris
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Nedeľa Jún 24, 2007 3:21 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod Deadskull v Pondelok Február 02, 2009 6:41 am

steveharris píše:No ja som basák a tiež hrám trsátkom:D...asi rok som hral prstami, ale vrátil som sa k trsátku, bo ked je clovek opitý tak sa prstami fakt hrať neda :lol: ....ale ne...Proste tie prsty sú utrpenie v týchto zimných mesiacoch ked je v skúšobni asi -10 strašne mi to liezlo na nervy ta bolesť tých prstov, ale aj celkovo pri hraní na skúšobni ma to bolelo....A akosi som chcel začať hrať rýchlejšie, a to sa s prstami tak dobre nedá...A uznajte že pri hre trsom to ovela krajšie cinká:P...ale tak vec vkusu....momentálne sa učím aj na gitare...na basu aj na gitaru používam tie klasické dunlopy, tie USA či ako sa volajú, 88mičky, to že sú zdrsnené mi vyhovuje, pretože sa mi asi velmi potí ruka alebo čo, ale tie hladké sa mi začnú hned krútiť medzi prstami(hlavne tie tortexy, to su k..vy šmyklavé)....Ale ta gitare sa hrá dobre aj makšími, také akordíky makkým trsátkom to je luxus 8)


ale veď Steve Harris od Iron Maiden hrá prstami a napr. v skladbe Phantom Of The Opera hrá dosť rýchlo
Obrázok
Obrázok užívateľa
Deadskull
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 52
Registrovaný: Nedeľa Január 18, 2009 12:03 am

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod jason46 v Pondelok Február 02, 2009 4:26 pm

Deadskull píše:
steveharris píše:No ja som basák a tiež hrám trsátkom:D...asi rok som hral prstami, ale vrátil som sa k trsátku, bo ked je clovek opitý tak sa prstami fakt hrať neda :lol: ....ale ne...Proste tie prsty sú utrpenie v týchto zimných mesiacoch ked je v skúšobni asi -10 strašne mi to liezlo na nervy ta bolesť tých prstov, ale aj celkovo pri hraní na skúšobni ma to bolelo....A akosi som chcel začať hrať rýchlejšie, a to sa s prstami tak dobre nedá...A uznajte že pri hre trsom to ovela krajšie cinká:P...ale tak vec vkusu....momentálne sa učím aj na gitare...na basu aj na gitaru používam tie klasické dunlopy, tie USA či ako sa volajú, 88mičky, to že sú zdrsnené mi vyhovuje, pretože sa mi asi velmi potí ruka alebo čo, ale tie hladké sa mi začnú hned krútiť medzi prstami(hlavne tie tortexy, to su k..vy šmyklavé)....Ale ta gitare sa hrá dobre aj makšími, také akordíky makkým trsátkom to je luxus 8)


ale veď Steve Harris od Iron Maiden hrá prstami a napr. v skladbe Phantom Of The Opera hrá dosť rýchlo


ani nie..tam ide skôr o presnosť...ak niečo na učenie rýchlosti tak najlepšie asi moonchild :P a ptm veci s "konským rytmusom" ako to tu už ktosi nazval :lol: typu Dream, Trooper, Mariner, a podobne :P
Signature 2021
26+
Obrázok užívateľa
jason46
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1090
Registrovaný: Piatok August 11, 2006 8:13 am
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod 666Balu666 v Nedeľa Marec 22, 2009 3:55 pm

Ja som si teraz nedavno kupil nove trsatko vyskusat Dunlop 1,14 a 1,5 a mne a s nimi hra suprovo....na makksich sa mi hralo horsie...
8.8.2008 Praha
14.8.2010 Budapest
27.6.2013 Piešťany
6.7.2016 Žilina
20.6.2018 Praha
Obrázok užívateľa
666Balu666
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 368
Registrovaný: Nedeľa Február 24, 2008 5:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod grmi666 v Utorok Júl 27, 2010 1:47 pm

Ja pouzivam Dunlop jazz3 ... su fakt sikovne a podarene trsatka :git:
Obrázok užívateľa
grmi666
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Pondelok Júl 26, 2010 3:34 am
Bydlisko: Somewhere in Orava

Re: Ake trsatka pouzivate?

Poslaťod Lucas012 v Nedeľa August 15, 2010 3:10 pm

Pls kto tu ma na vymenu alebo predaj trsatka Dragonforce ?
Lucas012
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Nedeľa August 01, 2010 4:08 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Miestnosť pre hudobníkov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron