Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Co pro vás znamená slovo víra ?

Co pro vás znamená slovo víra ?

Všetko čo nepatrí nikam inam

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod krab v Streda December 17, 2008 9:54 pm

Aha, takže sis přebral pojmy dobro a zlo z právnického hlediska - hodně divné a v tomto případě i zcestné. Proč tedy například v amerických státech může vrah dostat za vraždu křeslo, popřípadě doživotí a u nás pětadvacet let (doživotí nezmiňuju záměrně, protože je to u nás opravdu nadmíru výjimečný trest)? Je snad rozdíl ve vnímání dobra a zla založený na mentalitě lidí v jednotlivých zemích? Pokud budu jednat v sebeobraně a přesto budu na základě nedostatku důkazů odsouzen za vraždu, jsem tedy špatný člověk? Nemyslím si.
Především bych však chtěl poukázat na to, že se tady bavíme jen o vraždách a činech viditelnějšího rázu, ale co lidé sobečtí, co kariéristi, jsou to také špatní lidé? Co lidé, kteří nezabili, neznásilnili, ani nekradli? Co ty, nebo já? Jseš dobrý člověk? Jak zde může být souzeno, zda je člověk dobrý, nebo špatný? Je lepší být pasivní ignorat okolí, nebo egocentrik? Z toho co tady říkáš, jsem si vyvodil, že kdo nikoho nezabil, nebo mu nezpůsobil jakoukoli výraznější újmu, je člověk dobrý (a pokud ne, tak jaký - špatný?), což je taky pěkná kravina.
Obrázok užívateľa
krab
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 161
Registrovaný: Štvrtok Jún 14, 2007 10:59 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod tiffani v Streda December 17, 2008 10:00 pm

rozdiel je v koncentracii pseudohumanistov. Trest smrti nie je vo vsetkych us statoch, len v niektorych. Formalne je dokonca aj v jednej casti Europy.
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod tiffani v Streda December 17, 2008 10:01 pm

Crusader píše:Euthanazie funguje prave tak, aby tim kdo "zabije" nebyl doktor ... je to asistovana sebevrazda ...... takze ten kdo to spusti je vzdy pacient. Ja bych mu tu moznost o sobe rozhodnout dal, je to lepsi nez kdyby mel skakat pod vlak ... cimz samozrejme muze ohrozit zivoty jinych.

Lidi muzeme hodnotit podle jejich cinu (cim vic jich zname, tim samozrejme presnejsi usudek mame), je samozrejme nesmysl hodnotit podle jednoho cinu ... a ze je nemozne hodnotit (soudit) ciny ? ale kdeze ... mame tu prece justici, ktera pracuje s dukazy, indiciemi a dokazovanim. At jiz jde o nechtene zabiti, ale i to se musi prokazat, protoze existuje i neco jako neprimerena obrana ... a jestli je ten kdo zabije spatny ? Prijde na to, karmicky ma problem, ale justice na zaklade posouzeni situace ho muze klidne osvobodit (ale zrovna tak odsoudit, pokud odpraskne prchajiciho zloducha). Ale jak jsem psal vys, nelze soudit z jednoho cinu. A ze neni rozdil mezi tim kdo zabije 10 lidi a kdo jednu zenu ? Asi je, kdyz se treba v anglosaskych zemich tresty scitaji ... takze ac je to silene, tresty na 80-150 let jsou tam realitou.

Prestoze si mnozi myslite, ze jsou situace kdy se neda rozhodnout ... jsou ovsem situace, kdy se rozhodnout musite ... ano ne ... dobro zlo ... NENI TRETI MOZNOST. Vsechno je to otazka naseho svedomi ... jenze, jsou i lide, kteri svedomi nemaji.


trosku ta poopravim, je aj aktivna eutanazia, ked je lekar tym, kto aplikuje priamo latku.
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod krab v Streda December 17, 2008 10:06 pm

tiffani píše:rozdiel je v koncentracii pseudohumanistov. Trest smrti nie je vo vsetkych us statoch, len v niektorych. Formalne je dokonca aj v jednej casti Europy.


Ano, ale je zjevné, že český právní systém je ke společenským deviantům mnohem "přívětivější", než např. v té Americe.
(Konkrétně na trest smrti jsem poukazovat nechtěl, má chyba.)
Obrázok užívateľa
krab
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 161
Registrovaný: Štvrtok Jún 14, 2007 10:59 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod krab v Streda December 17, 2008 10:07 pm

tiffani píše:
gog&magog píše:Nemam rada pojmy dobro a zlo, pretoze su to snad najvseobecnejsie kategorie ake clovek kedy vymyslel. Trebars spominanie zabitie dostalo nalepku zlo. Iste manzel, kt zabija pre dedictvo, alebo masovy vrah...
Ale, co ak ako doktor splnis zelanie pacientovi, kt. si z akykolvek dovodov nezela dalej zit? Bude nespravne ak mu to splnis?
Alebo sa skus vzit este do horsej situacie - ten, kto si zela zomriet je tvojim priatelom a ty vies, ze ma naozaj objektivne dovody. Mozes mu to nesplnit a zit s pokojnym svedomim, ze nie si vrah, ale ak ta o to poziada a ty odmietnes nie si nahodou podrazak, kt sa vysral na priatela prave vtedy, ked to najviac potreboval?
O nicom nemozes rozhodnut, ze je len dobre, alebo len zle, pokial nejdes skutocne k podstate konkretneho cinu. A obcas ani potom nie.


v prvom rade nie je fer niekoho o eutanaziu ziadat a zvalit znacny diel za svoje rozhodnutie na svedomie niekoho ineho.


Pravda, není to fér.
Těžko říct, kdo je vlastně špatný, jestli já, coby člověk, který dá někomu jinému přímý podnět k tomu, být špatný, nebo právě onen člověk, který mně smrt zprostředkuje. Z určitého hlediska je i samotná sebevražda navýsost zlý čin.
Obrázok užívateľa
krab
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 161
Registrovaný: Štvrtok Jún 14, 2007 10:59 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod tiffani v Streda December 17, 2008 10:10 pm

povedzme, ze do istej miery je to u smrtelne chorych pochopitelne. Na druhej strane - navadzanie na trestny cin (a v nasich koncinach eutanazia trestnym cinom je) je taktiez trestnym cinom.
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Crusader v Streda December 17, 2008 10:24 pm

krab píše:Aha, takže sis přebral pojmy dobro a zlo z právnického hlediska - hodně divné a v tomto případě i zcestné. Proč tedy například v amerických státech může vrah dostat za vraždu křeslo, popřípadě doživotí a u nás pětadvacet let (doživotí nezmiňuju záměrně, protože je to u nás opravdu nadmíru výjimečný trest)? Je snad rozdíl ve vnímání dobra a zla založený na mentalitě lidí v jednotlivých zemích? Pokud budu jednat v sebeobraně a přesto budu na základě nedostatku důkazů odsouzen za vraždu, jsem tedy špatný člověk? Nemyslím si.
Především bych však chtěl poukázat na to, že se tady bavíme jen o vraždách a činech viditelnějšího rázu, ale co lidé sobečtí, co kariéristi, jsou to také špatní lidé? Co lidé, kteří nezabili, neznásilnili, ani nekradli? Co ty, nebo já? Jseš dobrý člověk? Jak zde může být souzeno, zda je člověk dobrý, nebo špatný? Je lepší být pasivní ignorat okolí, nebo egocentrik? Z toho co tady říkáš, jsem si vyvodil, že kdo nikoho nezabil, nebo mu nezpůsobil jakoukoli výraznější újmu, je člověk dobrý (a pokud ne, tak jaký - špatný?), což je taky pěkná kravina.



Jedna vec je rozliseni dobra a zla ... a ZCELA jina vec je jaky trest nasleduje za "zlo" - to zalezi uz na konkretnim statu, mentalite apod, ale to sem proste netahej, o tom debata neni a nebyla. Ja narazil jen na to, ze z pravniho hlediska lze rozhodnout jaky cin je dobry nebo zly - a koneckoncu ti co vrazdi a kradou, pokud nejsou dusevne nemocni dobre vi, co delaji ... i na tohle se bere ohled.

To ze dany zlocin je ruzne hodnocen neznamena zadny rozdil ve vnimani dobra nebo zla (ale je fakt, ze v ruznych mentalitach ma lidsky zivot ruznou cenu) ... asi nectes dobre co pisu, ale 2x jsem napsal, ze clovek se neda hodnotit z jednoho cinu, kazdopadne zabiti neni dobre, prakticky je to tva neschopnost se adekvatne efektivne branit ... a to opet nema s tim, jaky si clovek nic spolecneho, je to pouze jen JEDEN z cinu ... o lidech co pises bych napsal asi tohle ... myslis si ze jsou dobri ? ja ne ... byt vychcana svine neni vlastnost dobrych lidi. A ano, urcite je lepsi nedelat nic, nez skodit ... Bohuzel z posledni vety jsem vyvodil, ze si me absolutne nepochopil nebo spis chapat nechces, soude dle te demagogicke bagatelizaci ... to zabijeni si sem zacal tahat ty, ja to pouzil pouze jako priklad zla. Nevim, proc by mela byt kravina, ze clovek, ktery NEKRADE, nezabiji, neintrikari, je poctivy, pracuje, chova se slusne atd atd ... nemuze byt dobry. Samozrejme ty si to "extreme" okrouhal aby to vypadalo blbe ... ale na hodnoceni je potreba mit trosku komplexni obraz, je uz individualni za jak dlouhe obdobi. Kazdopadne zkusim to napsat tak, aby to pochopil snad uplne kazdy .... nikdo nema jen dobre nebo jen zle vlastnosti, ale neni prece problem si to jeho chovani spocitat, samozrejme nebude dobry ten, co ma 100 dobrych vlastnosti a v noci chodi vrazdit :D

Kazdopadne ja trvam na tom, ze jestli je clovek dobry nebo zly (vychcany, sobecky, prolhany, podrazacky ... lze to samozrejme specifikovat) casem celkem presne zjistit.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Crusader v Streda December 17, 2008 10:27 pm

tiffani píše:
Crusader píše:Euthanazie funguje prave tak, aby tim kdo "zabije" nebyl doktor ... je to asistovana sebevrazda ...... takze ten kdo to spusti je vzdy pacient. Ja bych mu tu moznost o sobe rozhodnout dal, je to lepsi nez kdyby mel skakat pod vlak ... cimz samozrejme muze ohrozit zivoty jinych.

Lidi muzeme hodnotit podle jejich cinu (cim vic jich zname, tim samozrejme presnejsi usudek mame), je samozrejme nesmysl hodnotit podle jednoho cinu ... a ze je nemozne hodnotit (soudit) ciny ? ale kdeze ... mame tu prece justici, ktera pracuje s dukazy, indiciemi a dokazovanim. At jiz jde o nechtene zabiti, ale i to se musi prokazat, protoze existuje i neco jako neprimerena obrana ... a jestli je ten kdo zabije spatny ? Prijde na to, karmicky ma problem, ale justice na zaklade posouzeni situace ho muze klidne osvobodit (ale zrovna tak odsoudit, pokud odpraskne prchajiciho zloducha). Ale jak jsem psal vys, nelze soudit z jednoho cinu. A ze neni rozdil mezi tim kdo zabije 10 lidi a kdo jednu zenu ? Asi je, kdyz se treba v anglosaskych zemich tresty scitaji ... takze ac je to silene, tresty na 80-150 let jsou tam realitou.

Prestoze si mnozi myslite, ze jsou situace kdy se neda rozhodnout ... jsou ovsem situace, kdy se rozhodnout musite ... ano ne ... dobro zlo ... NENI TRETI MOZNOST. Vsechno je to otazka naseho svedomi ... jenze, jsou i lide, kteri svedomi nemaji.


trosku ta poopravim, je aj aktivna eutanazia, ked je lekar tym, kto aplikuje priamo latku.



Jasne, jenze pak je vrah a pekne si to odsere :D ... jako si to odsral Dr.Death
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Crusader v Streda December 17, 2008 10:28 pm

krab píše:Těžko říct, kdo je vlastně špatný, jestli já, coby člověk, který dá někomu jinému přímý podnět k tomu, být špatný, nebo právě onen člověk, který mně smrt zprostředkuje. Z určitého hlediska je i samotná sebevražda navýsost zlý čin.



Me osobne je to jedno, at si lidi delaji co chteji, pokud tim nejak neskodi nebo neovlivnuji ostatni ... ale z hlediska ze sebevrazdou stat prijde o platce dane to asi fakt bude ZLO :D
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod gog&magog v Streda December 17, 2008 10:34 pm

To ze je nie co trestnym cinom neznamena, ze je to zle a naopak. A ak si nevidela niekoho v stave, ked jedinym, co ho v zivote caka je neznesitelna bolest a pomala smrt, tak nepochopis jeho tuzbu zomriet.

tiffani píše:v prvom rade nie je fer niekoho o eutanaziu ziadat a zvalit znacny diel za svoje rozhodnutie na svedomie niekoho ineho.

Su priatelstva, kde sa na to pozeraju inak. Ja sama mam vztah, v ktorom mam absolutnu istotu, ze ak by som sa niekedy do takehoto stavu dostala, ten druhy spravi vsetko o co ho poziadam. To uz je ale uroven vztahu, kedy sa o ferovosti neuvazuje - jednoducho je to samozrejmost - priatelstvo na zivot a na smrt. Ak niekto z vas nieco take pozna, da mi za pravdu.
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Crusader v Streda December 17, 2008 10:39 pm

Je to proste zajimave, psa lidi nechaji bezne utratit, aby se netrapil .... ale u lidi uz je to jinak ... sakra to jsme pekne odbocili, tak snad to nejaky moderator v miste kde to uz neni o fanaticke lasce k maiden krouhne a soupne do kose :)
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod krab v Streda December 17, 2008 10:57 pm

Ja narazil jen na to, ze z pravniho hlediska lze rozhodnout jaky cin je dobry nebo zly

- to sem nepatří stejně jako to co si zmiňoval ve větě předešlé.

asi nectes dobre co pisu, ale 2x jsem napsal, ze clovek se neda hodnotit z jednoho cinu

- čtu pozorně, příkladem se sebeobranou jsem jen reagoval na téma justice, coby vykonavatele dobra a zla, které jsi nadhodil

Bohuzel z posledni vety jsem vyvodil, ze si me absolutne nepochopil nebo spis chapat nechces, soude dle te demagogicke bagatelizaci

- ano, to byla vědomá demagogie, připouštím

to zabijeni si sem zacal tahat ty, ja to pouzil pouze jako priklad zla

- stejná demagogie, akorát z tvé strany; jak jsem ho sem mohl začít tahat já, když jsi ho ty "použil jako příklad zla"

Nevim, proc by mela byt kravina, ze clovek, ktery NEKRADE, nezabiji, neintrikari, je poctivy, pracuje, chova se slusne atd atd ... nemuze byt dobry

- nemuvím o člověku, který NEKRADE, nezabíjí, neintrikaří, je poctivý, pracuje, chová se slušně...mluvím o člověku, který NEKRADE, nezabíjí, neintrikaří, pracuje, ale slušně ve společnosti se nechová (například)

Samozrejme ty si to "extreme" okrouhal aby to vypadalo blbe

- tady bych možná potřeboval konkrétní příklad, protože ničeho takového si nejsem vědom

Kazdopadne zkusim to napsat tak, aby to pochopil snad uplne kazdy

- že by další (již z několika) výrazů podporujících "nezvratnou" pravdu tvého názoru?

nikdo nema jen dobre nebo jen zle vlastnosti, ale neni prece problem si to jeho chovani spocitat...

- já osobně tedy neznám, respektive nemám odvahu o někom, koho znám, tvrdit, že je špatný člověk, i navzdory tomu, že je třeba nespolehlivý, neupřímný a nemohu mu věřit

Kazdopadne ja trvam na tom, ze jestli je clovek dobry nebo zly (vychcany, sobecky, prolhany, podrazacky ... lze to samozrejme specifikovat) casem celkem presne zjistit.

- a já trvám na opaku, sice na tom, že pojem dobrý a zlý je čistě otázka subjektivního vnímání každého z nás a nikdo není s to jej racionálně vymezit (pominu-li ony zrádné zákony, u nichž jsme se řekl bych schodli, že nemají s tímto tématem co dělat)
Obrázok užívateľa
krab
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 161
Registrovaný: Štvrtok Jún 14, 2007 10:59 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod tiffani v Streda December 17, 2008 11:04 pm

Crusader píše:
tiffani píše:
Crusader píše:Euthanazie funguje prave tak, aby tim kdo "zabije" nebyl doktor ... je to asistovana sebevrazda ...... takze ten kdo to spusti je vzdy pacient. Ja bych mu tu moznost o sobe rozhodnout dal, je to lepsi nez kdyby mel skakat pod vlak ... cimz samozrejme muze ohrozit zivoty jinych.

Lidi muzeme hodnotit podle jejich cinu (cim vic jich zname, tim samozrejme presnejsi usudek mame), je samozrejme nesmysl hodnotit podle jednoho cinu ... a ze je nemozne hodnotit (soudit) ciny ? ale kdeze ... mame tu prece justici, ktera pracuje s dukazy, indiciemi a dokazovanim. At jiz jde o nechtene zabiti, ale i to se musi prokazat, protoze existuje i neco jako neprimerena obrana ... a jestli je ten kdo zabije spatny ? Prijde na to, karmicky ma problem, ale justice na zaklade posouzeni situace ho muze klidne osvobodit (ale zrovna tak odsoudit, pokud odpraskne prchajiciho zloducha). Ale jak jsem psal vys, nelze soudit z jednoho cinu. A ze neni rozdil mezi tim kdo zabije 10 lidi a kdo jednu zenu ? Asi je, kdyz se treba v anglosaskych zemich tresty scitaji ... takze ac je to silene, tresty na 80-150 let jsou tam realitou.

Prestoze si mnozi myslite, ze jsou situace kdy se neda rozhodnout ... jsou ovsem situace, kdy se rozhodnout musite ... ano ne ... dobro zlo ... NENI TRETI MOZNOST. Vsechno je to otazka naseho svedomi ... jenze, jsou i lide, kteri svedomi nemaji.


trosku ta poopravim, je aj aktivna eutanazia, ked je lekar tym, kto aplikuje priamo latku.




Jasne, jenze pak je vrah a pekne si to odsere :D ... jako si to odsral Dr.Death


kde ako, v Holandsku, Belgicku a Oregone je povolena aktivna eutanazia. Pokial uspesne absolvuje proceduru dotycny
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod Dragontears v Streda December 17, 2008 11:07 pm

Crusader píše: ... sakra to jsme pekne odbocili, tak snad to nejaky moderator v miste kde to uz neni o fanaticke lasce k maiden krouhne a soupne do kose :)

uff ... pekne tvrdy orisek jste mi pripravili :D prave hledam misto, kde jste se tak ukazkove stocili k jinemu tematu, ale protoze v tomto propletenci to nejak presne nelze urcit, a navic se mi velmi libila ta zdenoeddieho uvaha, bude mit cest zahajovat nove tema :wink:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: IRON MAIDEN - TO JE VÍRA ?

Poslaťod tiffani v Streda December 17, 2008 11:14 pm

gog&magog píše:To ze je nie co trestnym cinom neznamena, ze je to zle a naopak. A ak si nevidela niekoho v stave, ked jedinym, co ho v zivote caka je neznesitelna bolest a pomala smrt, tak nepochopis jeho tuzbu zomriet.

tiffani píše:v prvom rade nie je fer niekoho o eutanaziu ziadat a zvalit znacny diel za svoje rozhodnutie na svedomie niekoho ineho.

Su priatelstva, kde sa na to pozeraju inak. Ja sama mam vztah, v ktorom mam absolutnu istotu, ze ak by som sa niekedy do takehoto stavu dostala, ten druhy spravi vsetko o co ho poziadam. To uz je ale uroven vztahu, kedy sa o ferovosti neuvazuje - jednoducho je to samozrejmost - priatelstvo na zivot a na smrt. Ak niekto z vas nieco take pozna, da mi za pravdu.


ta poznamka bola hlavne smerom k lekarovi. Ad urobi, o co poziadas - poziadas blizkeho cloveka, aby riskoval svoju slobodu? Vezmes si ty sama na svoje tricko to, ze toho cloveka zatvoria? Lebo takto je u nas stavany pravny system. Z tohoto sa velmi vykrutit neda. Pokial sa na to pride samozrejme. Pre lekara je napriklad trestne aj ponechat lieky, ktore mozu ukoncit pacientov zivot v jeho dosahu. To uz sa berie ak si dobre spominam ako pasivna eutanazia.

Fuch .. ad bolest, profesorka Siracka a dalsi by ti povedali, ze su analgetika, ktore su dostatocne silne na to, aby pacient bolest necitil. To uz ideme medzi morfin a jeho derivaty. S tym, ze tieto lieky ale zivot pacienta skratia - vedlajsi efekt. Rovina kvalita zivota je silne diskutabilna v takychto pripadoch. Ci je to dostojne a kvalitne prezit posledne chvile zivota totalne sfetovany. Nuz takto je, zial, nastaveny pravny system. Co sa tyka svedomia - clovek, ktory to vykona (a to bez ohladu na to, ci tym istym sposobom tomu druhemu pomohol), bude do konca zivota zit s tym, ze niekoho zabil.
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kôš

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

cron