Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Náboženstvá

Náboženstvá

Všetko čo nepatrí nikam inam

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Poslaťod tiffani v Štvrtok December 27, 2007 1:17 am

Dragontears píše:skoda kazde byt male chvile stravene bez maiden :wink:

ale ne, chci tim jen rict, ze mne celkem uvadi v uzas, kolik casu a prostoru na tomto foru zabira tato diskuze .... ( z meho pohledu zcela nesmyslna )


jedna z tem, na ktoru je akakolvek diskusia kdekolvek nezmyselna, s tym plne suhlasim
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Poslaťod peko20 v Štvrtok December 27, 2007 2:03 am

tato tema je ozaj na zamyslenie ... no velmi som sa aj pobavil ked som to tu cital :D ja werim v toto... podla mna jezis existoval... Newiem ci existuje boh alebo satan... je mi to jedno ja weriim v to co chcem... werim w to ze zijeme ziwot ktory sme si sami na zaciatku vybrali... aby sme sa poucili... ziwot je pre nas poucna cesta... a podla mna zijeme viacero ziwotou a v roznych dobach.(samozrejme nemyslim ze ix zijeme naraz hh)... je mozne ze niekto z nas mohol bojovat v druhej svetovej vojne... newiem... co sa tyka tych knih to som sa pobavil :D pretoze kuzla mozno neexistovali no rasy urcite... werim v to ze rasa elfou kracala po tomto svete takisto ako napriklad mi teraz:) a ten farar zmutovany... x) hlupak weri... dokaz to ;)

ano naozaj je to velice zaujimava tema.. je tu widet ako ostatny rozmyslaju o nabozenstve...
a cirkev? nazval by som to asi takto - "krvave peniaze" aj ked tato cirkev dnesna je o dost dost ina ako ta predtym...
Obrázok užívateľa
peko20
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Piatok August 03, 2007 2:29 pm
Bydlisko: Trenčín/ireland

Poslaťod Dragontears v Štvrtok December 27, 2007 2:19 am

strevo píše:
rozoberalo sa tu vypadavnie vlasov a podobne ozajstne kraviny...toto podla mna veci neskodi, skor to svedci ze sem chodia inteligentny a hlavne rozmyslajuci ludia. Taketo nieco by som na hip-hop fore nenasiel, aj preto sa mi tu lubi :)

nezlob se ale po precteni nekterych prispevku zacinam mit vazne starost o dusevni zdravi clenu tohoto fora :D veci to neskodi, ale asi takhle - kdyz si pustis Radio Beat, ocekavas tam porady o jezisovi ? ja ne, kdyz si je budu chtit poslechnout, naladim radio Proglas :wink:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

co

Poslaťod The_Qwertz v Štvrtok December 27, 2007 8:51 am

a o com by sme podla teba mali diskutovat? o IM sme uz toho tolko prediskutovali, ze viac sa uz snad ani neda. Okrem toho, na to je sekcia kos, aby sme diskutovali aj o inych veciach, ako IM.

a nahodou, pre mna je to (az na zopar prispevkov) velmi zaujimave a poucne. urcite to aspon z mojho pohladu neni nezmyselne.
"Motherfucker, die by the gun!"
Paul Dianno, 1997
Obrázok užívateľa
The_Qwertz
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Piatok Júl 28, 2006 11:53 am
Bydlisko: Košice

Re: co

Poslaťod Dragontears v Štvrtok December 27, 2007 11:04 am

The_Qwertz píše:a o com by sme podla teba mali diskutovat? o IM sme uz toho tolko prediskutovali, ze viac sa uz snad ani neda...

... takze z toho tady udelame forum pro verici ? :wink:
precti si znova, co jsem napsala vcera - ze me uvadi v uzas, jaky cas a prostor tato diskuze zabira na tomto foru ! prelozeno - nevadi mi, ze tu v kosi existuje, ale zacina mi vadit, jaky prostor na foru Iron Maiden zabira ...
pouze muj nazor, se kterym nemusi nikdo souhlasit, ale dovoluji si jej vyslovit nahlas ... nic vic, nic min
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

pozor

Poslaťod The_Qwertz v Štvrtok December 27, 2007 11:13 am

pozor, nie len pro verici... ja napriklad az tak velmi neverim ;) inak dobre, vsak ale urcite je to zmysluplnejsia tema ako "Co prave pocuvate/poculi ste?"

ani mne nevadi, ze tu je. ja tvoj nazor beriem... ked si myslis, ze by sme tomu nemali venovat tolko casu a radsej sa bavit o Maiden, tak zaloz nejaku temu o Maiden... nieco, co tu este nebolo. Ak sa ti podari s takym dacim prist, velmi rad sa zapojim do diskusie o Maiden... Kym vsak nie je nikto, kto by vedel diskutovat o niecom este neprediskutovanom okolo Maiden, tak vzdy lepsie bavit sa o takychto veciach, ako keby malo toto forum vymriet a zivat prazdnotou.
"Motherfucker, die by the gun!"
Paul Dianno, 1997
Obrázok užívateľa
The_Qwertz
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Piatok Júl 28, 2006 11:53 am
Bydlisko: Košice

Poslaťod peko20 v Štvrtok December 27, 2007 2:37 pm

podla mna tato tema ma zmysel.. aj na inych forkach som nasiel ine temy.. napriklad na forku gitaristi.sk tez len nekecaju o gitarach alebo hudbe... kazdy napise swoj nazor na temu a podla mna na tom nic neni zle :) a pochybujem ze tejto teme sa venujeme viac ako Iron Maiden :) pretoze Im su pre mna ako bohovia :) a to je ta prava viera =c)
Obrázok užívateľa
peko20
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Piatok August 03, 2007 2:29 pm
Bydlisko: Trenčín/ireland

Poslaťod Crusader v Štvrtok December 27, 2007 11:56 pm

na druhou stranu tyhle nesmysly mi vadi mnohem mene, nez kdyz tu pise nekdo kraviny o maiden ... pro ilustraci se staci podivat na www.lide.cz ... tam je to EXTREMNI, tj. resi se tam z 99% jen bezvyznamne nepodstatne HOVADINY (prave BOHUZEL okolo maiden) ...
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod zdenoeddie v Piatok December 28, 2007 1:25 am

Crusader píše:Si to nepochopil, mel si vzit maiden, poradne vykonnej aparat a vyrazit s tim do kostela ... a pustit jim number of the beast :D

100bodov :!: :lol: :lol:

EDIT:Svojho casu ked som bol este maly a blby,som ministroval,a raz pri nejakom stretku sme ostali sami v kostole,kedze farar niekde odbehol a v sakristii bol magnetofon napojeny na audio rozvod po kostole, a kedze sme tam travili pred omsou dost casu ked sa to nastavovalo a tak,vedeli sme presne kde ktory gombik treba stlacit aby to hralo, farar sa zdrzal,asi po 15 minutach sme poslali kamosa ktory byva hned vedla kostola po nejaku muziku,a on doniesol Accept Metal Heart. Samozrejme ze kovove srdce sa rozbusilo v kazdom z nas ked jeho tony zneli po chrame, a nikdy nezabudnem na zdeseny vyraz farara vo dverach,ked sme sedeli na oltari,pokyvovali s rukami,nohami,hlavami,.... a na rozdiel od neho plne Acceptovali danu hudbu. :lol: Scervenel,skrikol ze mame zmiznut z toho oltara a vybral sa na kriziacku vypravu do sakristie vypnut hudbu.Samozrejme blby farar nevedel ako sa s tym naraba,a bol to po pici pohlad sa divat ako sa pasuje s technikou z ktorej nechce ustat ten (podla neho) satansky hlas :twisted: :lol: :lol:
Odvtedy nas nenechal ani raz samich,..... ale asi po roku som sa na to vyprdel ked som zistil ze nemozem v kostole hlasat svoje metalove evanjelium, ale to uz je iny pribeh :twisted:
Ostrava 6.6.2007
Praha 8.8.2008
Budapest 14.8.2010
Milwaukee 4.7.2012
Piestany 28.6.2013
Brno 8.6.2014
Zilina 6.7.2016
Praha 20.6.2018
Praha 20.6.2022
Praha 30&31.5.2023
Krakow 13.6.2023
Obrázok užívateľa
zdenoeddie
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1361
Registrovaný: Piatok December 02, 2005 3:04 pm
Bydlisko: Somewhere in East

Poslaťod strevo v Piatok December 28, 2007 5:58 pm

zdenoeddie píše:
Crusader píše:Si to nepochopil, mel si vzit maiden, poradne vykonnej aparat a vyrazit s tim do kostela ... a pustit jim number of the beast :D

100bodov :!: :lol: :lol:

EDIT:Svojho casu ked som bol este maly a blby,som ministroval,a raz pri nejakom stretku sme ostali sami v kostole,kedze farar niekde odbehol a v sakristii bol magnetofon napojeny na audio rozvod po kostole, a kedze sme tam travili pred omsou dost casu ked sa to nastavovalo a tak,vedeli sme presne kde ktory gombik treba stlacit aby to hralo, farar sa zdrzal,asi po 15 minutach sme poslali kamosa ktory byva hned vedla kostola po nejaku muziku,a on doniesol Accept Metal Heart. Samozrejme ze kovove srdce sa rozbusilo v kazdom z nas ked jeho tony zneli po chrame, a nikdy nezabudnem na zdeseny vyraz farara vo dverach,ked sme sedeli na oltari,pokyvovali s rukami,nohami,hlavami,.... a na rozdiel od neho plne Acceptovali danu hudbu. :lol: Scervenel,skrikol ze mame zmiznut z toho oltara a vybral sa na kriziacku vypravu do sakristie vypnut hudbu.Samozrejme blby farar nevedel ako sa s tym naraba,a bol to po pici pohlad sa divat ako sa pasuje s technikou z ktorej nechce ustat ten (podla neho) satansky hlas :twisted: :lol: :lol:
Odvtedy nas nenechal ani raz samich,..... ale asi po roku som sa na to vyprdel ked som zistil ze nemozem v kostole hlasat svoje metalove evanjelium, ale to uz je iny pribeh :twisted:


Chudak farar musel dost kukat, co sa to v kostole deje :lol: ale predsa len metal sa nehodi do kostola
...házim řepu...
Obrázok užívateľa
strevo
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Štvrtok Júl 12, 2007 9:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Brighter v Nedeľa December 30, 2007 1:31 pm

uf ja som si tu poprečitoval všetko, začnem tam že to videjko na youtube čo poslal qwertz tak na tom som sa skoro uščal od smiechu :D :D pod tym čo som videl nazory tak som tam našiel odporučania na nejaké knihy tak pôjdem sa ochvilu na to vrhnuť. k tejto teme, dragon vravel že je nezmyselna atd ja mam na to taky nazor že naboženstvo je pre mňa dôležité a velmi naozaj velmi rad sa o tom rozpravam a kde inde sa mam o tom porozpravať takymito ludmi ktori sa o to rovnako zaujimaju, počuvaju rovnaku hudbu, ktorá sa venuje z velkej časti prave naboženstvu. čiže naboženstvo je velkou a dôležitou sučasťou metalu a patri k nemu, či už kresťanske, satanske alebo pohanske.
Obrázok užívateľa
Brighter
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 606
Registrovaný: Sobota November 18, 2006 10:39 am
Bydlisko: Out of the silent planet - PB

Poslaťod Dr.Drak v Sobota Február 02, 2008 3:54 pm

If God is wise, why is he still,
When these false prophets, call him friend,
Why is he silent, is he blind!?
Are we abandoned in the end?
Let right or wrong, ALONE decide
God was never on your side!
Obrázok užívateľa
Dr.Drak
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Utorok Október 16, 2007 4:04 pm

Poslaťod Brighter v Nedeľa Február 03, 2008 12:03 pm

Dr.Drak píše:http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=518893


ježiš nebol jozefov syn, neviem čo si mám o tom myslieť
SCREAM FOR ME PRAAAAG!!!!!
SCREAM FOR ME PRAAAAAAAAAAG!!!!!
SCREAAAAAAM FOR ME PRAAAAAAAAAAAAAG!!!!!
YEAAAAAAH
last.fm/user/Brighter76
bandzone.cz/fan/brighter
Obrázok užívateľa
Brighter
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 606
Registrovaný: Sobota November 18, 2006 10:39 am
Bydlisko: Out of the silent planet - PB

Poslaťod Dr.Drak v Nedeľa Február 03, 2008 6:21 pm

Veď to práve ani ja...lenže...ako je už zrejme jasné, niesom v tom smere príliš veriaci...takže ja skôr verím archeologickým nálezom a tak, ako u mňa čo sa týka pravdivosti skôr pochybnej biblii. Ja si myslím že takmer všetko v biblii sú len symboly. Pochybujem že má v sebe toľké historické fakty .
If God is wise, why is he still,
When these false prophets, call him friend,
Why is he silent, is he blind!?
Are we abandoned in the end?
Let right or wrong, ALONE decide
God was never on your side!
Obrázok užívateľa
Dr.Drak
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Utorok Október 16, 2007 4:04 pm

Poslaťod gog&magog v Piatok Apríl 04, 2008 11:24 pm

Myslim, ze tema sa sem hodi, v sukromi mam pomerne malo prilezitosti porozpravat sa o niecom podobnom...

Ja som kedysi bola krestanom - vec vychovy. Dnes mam pomerne blizko k satanizmu, ale nepaci sa mi caste prirovnanie metalistom k satanistom (hoci je fakt, ze mnoho veci ich spaja), ani nie tak s principu, ako kvoli tomu, ze vacsina ludi vie o satanizme akurat tolko, co im nahucali do hlavy v telke, prip. v kostole, a teda satanisti su uchylaci, ktory zabijaju deti a piju ich krv a blablabla. Strasne som neznasala, ked zopar mojich posahanych spoluziacok zo strednej skoly zakazdym, ked u mna zbadali nejake to metalove cd, casopis, tricko, zacali rozpravat o vypalovani kostolov, a tazko im bolo vysvetlovat, ze ak by kazdy jeden metlak zapalil jeden kostol, tak by sme v noci mali svetlo jak za dna.

Biblia je samozrejme, ako bolo spominane obrazny text.. A mimochodom nadherny a velmi poucny text - mam ju stale na policke nad postelou - hned vedla tej satanskej :evil: (najlepsia je ta cast "a budu chciet zomriet a smrt od nich utecie...." :D )

Osobne som nikdy nepohrdala vierou v boha, alebo v posmrtny zivot, ale po istych osobnych skusenostiach neverim, hoci by som aj verit chcela, ale nepaci sa mi krestanska cirkev ako institucia. Je fajn ak clovek v nieco veri, ale vo chvili ked sa to zacne nejako organizovat, tak sa najdu ludia, ktory v tom uvidia moznost prist k moci a peniazom...

...a ak sa pozriete na dnesny svet, asi neexistuje silnejsia viera ako viera v moc a prachy...

A este sa mi hrozne nepacia roztrsky medzi takymi veriacimi a hentakymi veriacimi a neveriacimi. Ja si celkom dobre rozumiem aj s ludmi ineho presvedcenia, dokonca si s nimi obcas vymienam nazory, a je celkom fajn vidiet aj iny pohlad na svet.

Inak zdenoeddie nadherny pribeh :D. Ja ked som mala 5-6 rokov tak som tiez chcela ministrovat, ale nakolko som dievca, tak mi to nikdy nedovolili a ja som strasne ziarlila na svojich kamosov... :D
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kôš

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron