Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Náboženstvá

Náboženstvá

Všetko čo nepatrí nikam inam

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: Náboženstvá

Poslaťod Crusader v Štvrtok Január 22, 2009 9:50 pm

Oniiicek píše:
karolinka12345 píše:podla mna je boh a podobne veci vymysel, neexistuju ziadne presvedcive dôkazy


ani ja sem Vasi p....nevidel a verim ze ji mate :D


jenze na p.... se velice jednoduse muzes PODIVAT :D to byl dost stupidni argument :D
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Náboženstvá

Poslaťod Crusader v Štvrtok Január 22, 2009 9:51 pm

peko20 píše:
Oniiicek píše:
karolinka12345 píše:podla mna je boh a podobne veci vymysel, neexistuju ziadne presvedcive dôkazy


ani ja sem Vasi p....nevidel a verim ze ji mate :D

naj odkur aky som kedy pocul :D bohus for eva:D na vsetko vzdy chce kazdy dokaz inak to neexistuje? :) veris v dusu? ja hej... a nepotrebujem o tom dokaz napriklad :]


Na dusi verit nemusis, kazdy blb uz dneska vi, ze kazdy hardware potrebuje software :D
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Náboženstvá

Poslaťod gog&magog v Štvrtok Január 22, 2009 9:53 pm

Oniiicek píše:Boh je či nieje...chyby robia ludia...vsetky vojny....a raz sa to vsetci dozviemem ako to je...je nad tym zbytočné rozmyšlať...je jedno čo tým chcela v minulosti alebo teraz docieliť cirkev...jednoducho plynie z toho aspon pekna myslienka ze ludia by sme mali byt k sebe trochu milši...nie svine...zadrhnuty za peniezmi mocou...a trochu sa poobzerat aj okolo seba a porozmyšlať že o čom je asi život.....hocijake mudrosti su zbytočné lebo pravdu može mať každý :lol:

Tak ty si zaloz cirkev, budes hlasat dobro a lasku medzi ludmi a zarobis na tom poriadny balik.

Oniiicek píše:
karolinka12345 píše:podla mna je boh a podobne veci vymysel, neexistuju ziadne presvedcive dôkazy
ani ja sem Vasi p....nevidel a verim ze ji mate :D

Neviem, neviem, ale z prispevkov mam pocit ze prave karolinka12345 je chlap. :lol:
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Náboženstvá

Poslaťod gog&magog v Štvrtok Január 22, 2009 9:56 pm

peko20 píše:... veris v dusu? ja hej... a nepotrebujem o tom dokaz napriklad :]

Co si predstaujes pod pojmom dusa? Lebo trebars aj ja som presvedcena, ze nieco take existuje, ale po istych skusenostiach neverim v dusu v aku ju prezentuju nabozenstva a teda ako v nieco nesmrtelne. A dana skusenost je dost kruty dokaz myslim.
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Náboženstvá

Poslaťod peko20 v Štvrtok Január 22, 2009 10:07 pm

No ako som uz raz pisal verim ze existuje dusa...:) je to tak ze ja werim ze ked umrieme nasa dusa dostane ponaucenie z nasho zivota lebo podla mna je cely zivot tu poucny...dusa sa pouci a znova sa narodime aby dusa nabrala zas ine skusenosti... je to trochu komplikovane ale cital som o tom asi 2 knihy co mi mamka doporucila... mam rad ked sa s nou mozem o takychto veciach porozpravat...
Obrázok užívateľa
peko20
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Piatok August 03, 2007 2:29 pm
Bydlisko: Trenčín/ireland

Re: Náboženstvá

Poslaťod gog&magog v Štvrtok Január 22, 2009 10:13 pm

To je tema, ktora ma vzdy zaujimala. Takze myslis, ze dusa je od tela nezavisla? A aky je podla tvoho presvedcenia vztah duse k vedomiu?
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Náboženstvá

Poslaťod peko20 v Štvrtok Január 22, 2009 10:23 pm

gog&magog píše:To je tema, ktora ma vzdy zaujimala. Takze myslis, ze dusa je od tela nezavisla? A aky je podla tvoho presvedcenia vztah duse k vedomiu?


no jasne je niekedy mas taky pocit ako deja vu... a pritom sa len cudujes... ale moze to byt ono... z minuleho zivota co tvoja dusa prezila... ale to je uz len podla mna... telo cerpa silu z duse ale naopak dusa z tela... vies ked ako sa hovori ze ked umieras vidis obrazy minulosti... to je zhrnutie tvojho zivota ako keby si dusa vsetko v nejakych bodoch zhrna... a potom sa pouci je to cudne ale podla mna to dava zmysel...
tak na toto odpoved asi nemam... skus sa inak spytat mozno to zle chapem
Obrázok užívateľa
peko20
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Piatok August 03, 2007 2:29 pm
Bydlisko: Trenčín/ireland

Re: Náboženstvá

Poslaťod gog&magog v Štvrtok Január 22, 2009 10:33 pm

No skusim to prostrednictvo toho, co ja povazujem za dusu. Moja predstava je, ze moja dusa som ja bez hmotnej podstaty. Moje pocity, moje spomienky, sposob, akym myslim. Ale ty zjavne ten vztah medzi dusou a svojim sucasnym vedomim, myslenim vnimas inak. Zaujima ma ako.
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Náboženstvá

Poslaťod peko20 v Štvrtok Január 22, 2009 10:48 pm

gog&magog píše:No skusim to prostrednictvo toho, co ja povazujem za dusu. Moja predstava je, ze moja dusa som ja bez hmotnej podstaty. Moje pocity, moje spomienky, sposob, akym myslim. Ale ty zjavne ten vztah medzi dusou a svojim sucasnym vedomim, myslenim vnimas inak. Zaujima ma ako.


vnimam to asi tak ze moja dusa je ako moje podvedomie ako ked mas z niecoho zly pocit .. dost zly a on sa potom aj vyplni... alebo ked mame pocit vycitiek z toho ked sme urobili niekomu zle... je to ako keby ta varuje nejakym sposobom... dusa sa snazi chranit teba ale pritom chce nabrat skusenosti.. ako ked sme maly a ucime sa napriklad ze zihlava prhli... dusa si tuto informaciu zapameta a uz sa poucila.. su to hocijake malickosti.. potom ako som povedal si to zhrnie... a ide dalej ako taky putnik zivotom...
Obrázok užívateľa
peko20
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Piatok August 03, 2007 2:29 pm
Bydlisko: Trenčín/ireland

Re: Náboženstvá

Poslaťod gog&magog v Štvrtok Január 22, 2009 11:01 pm

:) skusim nad tym porozmyslat, uvidime, ci na nieco pridem. Mozno mi mozes aj doporucit nejaku literaturu, co si spominal, ja sa vzdy rada dozviem o novych pohladoch na existenciu.
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Náboženstvá

Poslaťod peko20 v Štvrtok Január 22, 2009 11:11 pm

gog&magog píše::) skusim nad tym porozmyslat, uvidime, ci na nieco pridem. Mozno mi mozes aj doporucit nejaku literaturu, co si spominal, ja sa vzdy rada dozviem o novych pohladoch na existenciu.


tak napisem ti to do Pmky ok?:)
Obrázok užívateľa
peko20
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Piatok August 03, 2007 2:29 pm
Bydlisko: Trenčín/ireland

Re: Náboženstvá

Poslaťod Dragontears v Piatok Január 23, 2009 12:39 am

gog&magog píše:
Oniiicek píše:Boh je či nieje...chyby robia ludia...vsetky vojny....a raz sa to vsetci dozviemem ako to je...je nad tym zbytočné rozmyšlať...je jedno čo tým chcela v minulosti alebo teraz docieliť cirkev...jednoducho plynie z toho aspon pekna myslienka ze ludia by sme mali byt k sebe trochu milši...nie svine...zadrhnuty za peniezmi mocou...a trochu sa poobzerat aj okolo seba a porozmyšlať že o čom je asi život.....hocijake mudrosti su zbytočné lebo pravdu može mať každý :lol:

Tak ty si zaloz cirkev, budes hlasat dobro a lasku medzi ludmi a zarobis na tom poriadny balik.

ja bych to tak nezhazovala, podle mne to napsal dost vystizne !!
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: Náboženstvá

Poslaťod Crusader v Piatok Január 23, 2009 12:50 am

peko20 píše:
gog&magog píše:To je tema, ktora ma vzdy zaujimala. Takze myslis, ze dusa je od tela nezavisla? A aky je podla tvoho presvedcenia vztah duse k vedomiu?


no jasne je niekedy mas taky pocit ako deja vu...



ale ale, dej-vu je prece chyba v matrixu :D
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Náboženstvá

Poslaťod tiffani v Piatok Január 23, 2009 12:54 am

peko to, comu ty hovoris dusa sa az prilis napadne podoba na to, comu vacsina ludi hovori svedomie
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: Náboženstvá

Poslaťod Oniiicek v Piatok Január 23, 2009 11:20 am

Crusader píše:
Oniiicek píše:
karolinka12345 píše:podla mna je boh a podobne veci vymysel, neexistuju ziadne presvedcive dôkazy


ani ja sem Vasi p....nevidel a verim ze ji mate :D


jenze na p.... se velice jednoduse muzes PODIVAT :D to byl dost stupidni argument :D


Ja viem to ma len vtedy napadol film kurva hoši guten tag :D
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kôš

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron