Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Ach tie 80. roky a ževraj najlepšie kulisy

Ach tie 80. roky a ževraj najlepšie kulisy

Diskusia na tému Iron Maiden

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Poslaťod hammerheart v Nedeľa Júl 23, 2006 2:07 pm

Ja neviem, myslite si o mne co chcete, ale aj tak to cele s Maiden podla mna uz ide posledne roky dole vodou. Nahravky uz nie su tak energicke, obaly na CD su podpriemerne, ako vravi Zdenius tricka uz tiez za vela nestoja (posledne co som si kupil je Out OF The Silent Planet) a podiova show je tiez len slaby priemer. Kde su tie casy Live after Death tour, alebo Seventh Tour? Ta prepracovana kulisa a podobne. Teraz len namaluju nejake platno s motivom z obalu a v strede koncertu sa poprechadza Eddie na par sekund a to je vsetko. Hlavne ako vzdy pre turne povedia, ze je nacase, aby znova oprasili tu bombasticku scenu z minulosti.
... and if you die by your own hand, as a suicide you shall be damned ...
hammerheart
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Piatok Jún 16, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Poslaťod Crusader v Nedeľa Júl 23, 2006 5:13 pm

NAJDI JINOU kapelu, ktera je dneska STEJNA jako drive ... moc bych se divil ... proste nejsou 80 leta a nakladna show by se uz taky nemusela zaplatit. Docela by mi zajimalo, kolik lidi by dalo za listek 36 liber pri stavajici show nebo 100 liber pri monstrozni ... ono neni problem udelat SHOW ze ktery se kazdej posere, ale neco to stoji - se podivej jake byly ceny vstupenek na Madonnu. Podivej se, jake show maji dneska Deep Purple, Black Sabbath, Saxon, Def Leppard, Motorhead, Judas Priest ... veskere zadne ;)

Jestli chces psat ze jdou maiden dole vodou, pak musis napsat ze se to tyka cele tehle sceny ... ale fakt by me zajimalo co bys od nich chtel ?
80 leta jsou skutecne pryc, tak se s tim smirte ! :)
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod Crusader v Nedeľa Júl 23, 2006 5:19 pm

hammerheart píše:Teraz len namaluju nejake platno s motivom z obalu a v strede koncertu sa poprechadza Eddie na par sekund a to je vsetko.



Mam pocit ze si vubec nebyl na poslednich dvou tour ... na DoD meli dost propracovane kulisy na urovni Seventh Tour ... navic na Seventh Tour se taky prakticky NIC nedelo ... nejvic zamachrovali na Somewhere on Tour, kdy bici vyjely az ke stropu ...
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod Iron v Nedeľa Júl 23, 2006 5:59 pm

Presne tak. Uz jsem prestaval verit, ze neco obdobneho zaziju, ale tour k "Dance Of Death" se da plne srovnavat se show z 80. let.
Obrázok užívateľa
Iron
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Streda Október 06, 2004 4:25 pm
Bydlisko: Plzen

ad

Poslaťod PesZ v Nedeľa Júl 23, 2006 7:48 pm

Mně se nový tričko líbí. Dokonce natolik, že si ho možná i koupim :-).
Já moc trička kapel nekupuju, mám jen jedno a to je s motivem The Number Of The Beast (zepředu album, zezadu singl).

Btw na posledním koncertě v Praze se mi kulisy líbily, sice to nebyl žádnej vrchol, ale Maiden jsou spíš o těch lidech, než o pozadí.
(Btw, pokud se podíváte vpravo na pódium, tak tam je show furt :-)).
Slow, I go
And the wait seems to be over
All that I know
Is that my life has become such a waste for you
Obrázok užívateľa
PesZ
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1735
Registrovaný: Utorok Január 24, 2006 5:51 pm
Bydlisko: ČR

Poslaťod Majusko666 v Nedeľa Júl 23, 2006 8:33 pm

Crusader píše:...80 leta jsou skutecne pryc, tak se s tim smirte ! :)


To je ten problem... v 80-tych rokoch bolo mozne vsetko. Monstrozne koncerty neznamych kapiel, genialne podiove show IM atd. Problem je, ze mnoho ludi porovnava tuto legendu 80tych rokov so sucastnostou. Asi to nie je spravne, pretoze IM, ako kazdy iny sa vyvyja, starne... ostavaju uz len tie spomienky. Az do doby, kym niekto nevymysli stroj casu. 8)
Bite my shiny (heavy) metal ass!
Obrázok užívateľa
Majusko666
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1102
Registrovaný: Piatok Október 29, 2004 6:28 pm
Bydlisko: London

Poslaťod Dragontears v Nedeľa Júl 23, 2006 8:57 pm

vyvolavat porad "casy Live after Death tour, alebo Seventh Tour" mi pripada naprosto scestne .... na koncert jdu prece - alespon ja - hlavne kvuli muzikantum a jejich hudbe, tomu adrenalinu nazivo ! netvrdim ze podiova show neni dulezita vubec, ale to jake maji kulisy je prece az vec druhorada a neni vubec podstatne, kdyz tam misto kulis maji treba "jen" platna. Vzdyt to, co v dnesni dobe predvadi napr.zminovani Deep Purple je pro mne vrchol umeni sam o sobe, ktery nepotrebuje zadne berlicky. A pokud jde o maiden ? Sla bych na ne kdykoliv, i kdyby hrali ve spinavem smrdutem sklepe :wink:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Poslaťod Majusko666 v Nedeľa Júl 23, 2006 9:04 pm

Dragontears píše:vyvolavat porad "casy Live after Death tour, alebo Seventh Tour" mi pripada naprosto scestne .... na koncert jdu prece - alespon ja - hlavne kvuli muzikantum a jejich hudbe, tomu adrenalinu nazivo ! netvrdim ze podiova show neni dulezita vubec, ale to jake maji kulisy je prece az vec druhorada a neni vubec podstatne, kdyz tam misto kulis maji treba "jen" platna. Vzdyt to, co v dnesni dobe predvadi napr.zminovani Deep Purple je pro mne vrchol umeni sam o sobe, ktery nepotrebuje zadne berlicky. A pokud jde o maiden ? Sla bych na ne kdykoliv, i kdyby hrali ve spinavem smrdutem sklepe :wink:


Ach, tak to je samozrejme, ze mi u IM neide iba o tu podiovu show. Ale tato debata teraz riesila vec podiovej show a nie vec kvality hudby. Na to sa mozeme hadat na inom mieste :-)
Bite my shiny (heavy) metal ass!
Obrázok užívateľa
Majusko666
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1102
Registrovaný: Piatok Október 29, 2004 6:28 pm
Bydlisko: London

Poslaťod Dragontears v Nedeľa Júl 23, 2006 9:27 pm

majusko666 píše:Ach, tak to je samozrejme, ze mi u IM neide iba o tu podiovu show. Ale tato debata teraz riesila vec podiovej show a nie vec kvality hudby. Na to sa mozeme hadat na inom mieste :-)

promin ale toto jsem zcela nepochopila :? ja reagovala predevsim na prispevek hammerhearta, kteremu vadi ze "podiova show je tiez len slaby priemer" a chtel by, aby "znova oprasili tu bombasticku scenu z minulosti" .... samozrejme si uvedomuju, ze to do tematu AMOLAD nepatri, jenze v off top se to tady zvrhlo uz davno :D
btw a hadat se ? to uz bys mel vedet, ze nemam ve zvyku :wink:

necital som jeho prispevok, asi myslel aj napr. turne DOD... no videl som dokument z DOTR DVD a hovorilo sa tam aj o podiu na to turne a ked som videl aky su z neho tvorcovia nadseni atd. tak uz ani slovo neceknem a respektujem ich pracu...
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Poslaťod Crusader v Nedeľa Júl 23, 2006 9:47 pm

Jinak ja zazil koncert Bruce Dickinsona, kde bylo slovy SEST kusu svetel ... a to bylo vse ... a vubec mi to nevadilo :)
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod IMS v Pondelok Júl 24, 2006 2:46 pm

Fajn nemusime porovnavat nieco neustale s 80. rokmi. Ale raz ked niekto nasadi vysoku latku na vsetkych frontoch, ci uz su to kresby, napady, energia, podia, show, tricka atd. tak je pochopitelne, ze ked pride z ich strany nieco menej dokonale, prepracovane atd. ze sa zakonite kopec ludi pyta, preco to uz nie je take ako v 80. rokoch. Myslim, ze to tak je vo vsetkych oblastiach zivota. Ked budem sprinter a 100 m beh zabehnem zakazdym pod 9 sekund a po niekolkych rokoch zacnem kazdy beh behat za 15 sekund, tak kazdy bude zakonite hovorit, ze uz to nie je ten stary vynikajuci bezec. Teraz nenarazam na ziadnu oblast Iron Maiden, nic nekritizujem, to bolo iba take zamyslenie, preco sa spominaju 80. roky (a myslim si ze uplne pochopitelne a pravom).
Obrázok užívateľa
IMS
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 771
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 12:01 pm
Bydlisko: Somewhere In Time

ad

Poslaťod PesZ v Pondelok Júl 24, 2006 3:24 pm

A já si nemyslim, že by 80. léta byly nějak výrazně lepší, než současnost. Netušim, kolik lidí tady IM poslouchá od 80. let. U těch ještě chápu, že můžou cejtit takovou nostalgii a že to už není ono, co bejvalo a se hrálo dřív.
Slow, I go
And the wait seems to be over
All that I know
Is that my life has become such a waste for you
Obrázok užívateľa
PesZ
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1735
Registrovaný: Utorok Január 24, 2006 5:51 pm
Bydlisko: ČR

Re: ad

Poslaťod Famine v Pondelok Júl 24, 2006 3:29 pm

PesZ píše:A já si nemyslim, že by 80. léta byly nějak výrazně lepší, než současnost. Netušim, kolik lidí tady IM poslouchá od 80. let. U těch ještě chápu, že můžou cejtit takovou nostalgii a že to už není ono, co bejvalo a se hrálo dřív.
tak ty mladši(ja) by take tiež chceli zažit
Obrázok užívateľa
Famine
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 624
Registrovaný: Streda Apríl 13, 2005 2:19 pm
Bydlisko: Pezinok

ad

Poslaťod PesZ v Pondelok Júl 24, 2006 3:30 pm

Famine> A já říkám, že není co. Že to o moc jiný není, kromě toho pocitu.
Slow, I go
And the wait seems to be over
All that I know
Is that my life has become such a waste for you
Obrázok užívateľa
PesZ
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1735
Registrovaný: Utorok Január 24, 2006 5:51 pm
Bydlisko: ČR

Poslaťod Iron v Pondelok Júl 24, 2006 3:38 pm

Kdepak, kdyz budu brat v potaz ciste jen technickou stranku veci, tykajici se svetel, kulis, prevleku, podiove show, tak od dob "Seventh Son..." az teprve turne k "Dance Of Death" bylo na urovni srovnatelne se zlatou erou. "No Prayer..." byl navrat k jednoduchosti - hradba Marshallu a za nimi plachta. A toho se v podstate drzeli s nejakymi vylepsenimi (aparaty zakryte kulisami) az do roku 2003. Teprve pak se znovu objevily ruzna intra, prevleky, komponovane pasaze, zadni kulisy nezobrazujici jen obaly desek a tak.

Samozrejme, ze teziste koncertu je v hudbe, ale kdyz uz tu rozebirame ciste jen podiove stvarneni, tak ja bych to videl takhle :)
Obrázok užívateľa
Iron
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Streda Október 06, 2004 4:25 pm
Bydlisko: Plzen

Ďalší

Späť na Iron Maiden rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia

cron