Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Sú to skvelé alebo hrozné obaly?

Sú to skvelé alebo hrozné obaly?

Diskusia na tému Iron Maiden

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Poslaťod agdabavipain v Piatok Júl 21, 2006 2:08 pm

Iron píše:Jo, vecny souboj s prostorem, to moc dobre znam :D


no inak je to dost skoda, ale co uz sa da robit. kupis si nove CD, chvilu ho pocuvas, obzeras booklet a potom zalozis medzi ostatne. ked mas vsetko v pc, tak CD mozno uz ani nikdy viac nevytiahnes.
ale potesi: minule som si zo stojana vytiahol CD singel Wasting Love a len tak som sa z neho tesil. zhanal som ho peknych par rokov a nakoniec sa mi ho podarilo kupit za dobru cenu. cca 100 euro

keby aspon obaly robili na takej urovni ako v minulosti. ja totiz mam s novymi CD (cca od r. 2001) ten problem, ze skutocne nie su nicim vynimocne. Eddie z klipu Wicker Man sa objavuje hned na niekolkych (Run To The Hills 1, Rainmaker CD + DVD atd). takze ked si clovek kupi napr. novy singel, stiahne si ho do pc, chvilu pocumi na obal a je po vsetkom.

joooooo, to s vynilmi bolo kedysi ovela vacsie zuuzo!
Obrázok užívateľa
agdabavipain
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 398
Registrovaný: Pondelok Október 04, 2004 3:41 pm
Bydlisko: Cassovia, Slovakia

Poslaťod Iron v Piatok Júl 21, 2006 2:13 pm

agdabavipain píše:
no inak je to dost skoda, ale co uz sa da robit. kupis si nove CD, chvilu ho pocuvas, obzeras booklet a potom zalozis medzi ostatne. ked mas vsetko v pc, tak CD mozno uz ani nikdy viac nevytiahnes.
ale potesi: minule som si zo stojana vytiahol CD singel Wasting Love a len tak som sa z neho tesil. zhanal som ho peknych par rokov a nakoniec sa mi ho podarilo kupit za dobru cenu. cca 100 euro

keby aspon obaly robili na takej urovni ako v minulosti. ja totiz mam s novymi CD (cca od r. 2001) ten problem, ze skutocne nie su nicim vynimocne. Eddie z klipu Wicker Man sa objavuje hned na niekolkych (Run To The Hills 1, Rainmaker CD + DVD atd). takze ked si clovek kupi napr. novy singel, stiahne si ho do pc, chvilu pocumi na obal a je po vsetkom.

joooooo, to s vynilmi bolo kedysi ovela vacsie zuuzo!


Jo, jo. S tim musim, bohuzel, souhlasit. Uz to neni takova pece o obaly a booklety, jako v minulosti. Vzdyt jen kolik vznikalo ruznych motivu Eddieho, ktere se pouzily treba jen na tricka nebo jen jako reklamni obrazek. Ted je to spis naopak. Jeden motiv, ktery je rozmelneny na spoustu verzi... Je to skoda :(
Obrázok užívateľa
Iron
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Streda Október 06, 2004 4:25 pm
Bydlisko: Plzen

Poslaťod hammerheart v Piatok Júl 21, 2006 2:43 pm

Jednoducho uz na to asi tak trosku aj seru ... preco ukoncili spolupracu s Derrekom? Vsak jeho diela sa ani nedaju porovnat s tymito bullshitmi, co maju na CD teraz. Vecna skoda!
... and if you die by your own hand, as a suicide you shall be damned ...
hammerheart
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Piatok Jún 16, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

ad

Poslaťod PesZ v Piatok Júl 21, 2006 2:44 pm

Hammer> věc názoru.
Slow, I go
And the wait seems to be over
All that I know
Is that my life has become such a waste for you
Obrázok užívateľa
PesZ
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1735
Registrovaný: Utorok Január 24, 2006 5:51 pm
Bydlisko: ČR

Poslaťod Iron v Piatok Júl 21, 2006 3:17 pm

No, Derek si to pokazil sam, kvalita jeho kreseb sla na prelomu 80. a 90. let drasticky dolu. Staci porovnat kresby na albech a singlech rekneme po "Seveth Son..." (i kdyz "The Evil That Men Do" a "Infinite Dream" uz je taky pekne odflakly) a pak se podivat na rozsklebence typu "Tailgunner" nebo Eddie na hrbitove, jak rozbiji palici hrob. Napr. na Eddiem na obalu "Bring Your Daughter... To The Slaughter" je jasne videt, jak uz to proste mel v ruce, jak to pro nej byla rutina a kresba Eddieho se uz skladala spis z par bervnych fleku nez z propracovane kresby ala "Live After Death".

Posledni dobry zachvev mel v obdobi "Real Live One" a "Real Dead One". Eddie ala Harris na singlu "Fear Of The Dark" je vynikajici. Ale jinak... :( Nedivim se, ze uz s nim nebyla spokojenost. A kdyz jsem videl jeho navrhy na obal "Wickerman", no tak to je hruza :( Zacala ho bavit pocitacova grafika, ale pri vsi ucte k nemu, pro to dvakrat velky cit nema, jsou to strasne umelohmotne a kycovite obrazky.
Obrázok užívateľa
Iron
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Streda Október 06, 2004 4:25 pm
Bydlisko: Plzen

Poslaťod Crusader v Piatok Júl 21, 2006 5:12 pm

http://derekriggs.ballconsultinggroup.c ... aiden.html


tady to i uvidite co vam ted napsal Iron


dalsi "computer sracky" na http://www.derekriggs.com
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod Majusko666 v Piatok Júl 21, 2006 5:25 pm

Crusader píše:http://derekriggs.ballconsultinggroup.com/Pages/thumbs/maiden.html


tady to i uvidite co vam ted napsal Iron


dalsi "computer sracky" na http://www.derekriggs.com


Ten zhnity Einstein je jeho posledna znama tvorba. Je to pre nejaku spolocnost Killertech. Je to dost podpriemerne. Ale v dnesnej dobe pocitacovej grafiky prist s niecim originalnym je dost tazke. Umelci uz asi nemaju nervy bavit sa s farbamy. Je jednoduchsie obrazok editovat vo Photoshope. Ale uz to nema ten smrnc... skoda.
Bite my shiny (heavy) metal ass!
Obrázok užívateľa
Majusko666
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1102
Registrovaný: Piatok Október 29, 2004 6:28 pm
Bydlisko: London

ad

Poslaťod PesZ v Piatok Júl 21, 2006 8:52 pm

He? Normální Maidenovský obrázky s Eddiem... Nebo co tam mám vidět?
Slow, I go
And the wait seems to be over
All that I know
Is that my life has become such a waste for you
Obrázok užívateľa
PesZ
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1735
Registrovaný: Utorok Január 24, 2006 5:51 pm
Bydlisko: ČR

Poslaťod Iron v Piatok Júl 21, 2006 9:02 pm

majusko666 píše:Ten zhnity Einstein je jeho posledna znama tvorba. Je to pre nejaku spolocnost Killertech. Je to dost podpriemerne. Ale v dnesnej dobe pocitacovej grafiky prist s niecim originalnym je dost tazke. Umelci uz asi nemaju nervy bavit sa s farbamy. Je jednoduchsie obrazok editovat vo Photoshope. Ale uz to nema ten smrnc... skoda.


Ono i ve Photoshopu se daji udelat krasne veci. Ale nakonec je to v cloveku a je jedno, zda v ruce drzi stetec a nebo pocitacovou mys :) Kdyz do toho nevlozi napady, kreativitu a usili, tak je to hned znat.
Obrázok užívateľa
Iron
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Streda Október 06, 2004 4:25 pm
Bydlisko: Plzen

Poslaťod Majusko666 v Piatok Júl 21, 2006 9:05 pm

Iron píše:Ono i ve Photoshopu se daji udelat krasne veci. Ale nakonec je to v cloveku a je jedno, zda v ruce drzi stetec a nebo pocitacovou mys :) Kdyz do toho nevlozi napady, kreativitu a usili, tak je to hned znat.


Samozrejme, ze sa daju... ale ked si pozries jeho vytvory, tak to uz nema ten originalny nadych, ake mali jeho kresby z 80-tych rokov. Je x pocitacovych grafikov, ktorych prace su lepsie. Bohuzial.
Bite my shiny (heavy) metal ass!
Obrázok užívateľa
Majusko666
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1102
Registrovaný: Piatok Október 29, 2004 6:28 pm
Bydlisko: London

Poslaťod Iron v Piatok Júl 21, 2006 9:10 pm

Souhlas...
Obrázok užívateľa
Iron
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Streda Október 06, 2004 4:25 pm
Bydlisko: Plzen

Poslaťod Zdenius v Piatok Júl 21, 2006 9:36 pm

Riggs isiel dolu po tom ako maideni odmietli jeho navrh FOTD obalu a to hlavne v tvorbe pre IM, par krat este zaperlil, napr. pre Odyssey Arts, ale fakt.. jako klobuk dolu, tie obrazky - aj toho Einsteina - by som nikdy asi neurobil, ale je to shit
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Poslaťod rapid fire v Sobota Júl 22, 2006 9:52 am

ja bych se dereka riggse zastal, rozhodně hodně lidí když vidí obal např z powerslave(somewhere, killers...) tak je to rozhodně ovlivní při nákupu ale je pravda, že když se podíváte na obal DOD tak kdyby jste neznali maiden tak to CD rozhodně nekoupíte. Myslím, že by stálo za zkoušku aby namaloval třeba jenom nějaký obal na singl (ve stylu killers atd. samozřejmě trochu novějším stylu než v 80 letech) podle toho jak by to vypadalo :P tak by mohl namalovat obal k dalšímu albu, a určitě by to bylo jinší kafe než ten hnus z DOD a hlavně by jsme se mohli těšit na pořádného edda, a mělo by to větší ohlas než ten PC hnus
rapid fire
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Štvrtok Jún 22, 2006 5:59 pm
Bydlisko: Česká Republika

Poslaťod Crusader v Sobota Júl 22, 2006 11:06 am

Vidis to moc snadne, proste to ber tak, ze Steve ma vizi a "keca" do toho - vzdyt i on je grafik, coz si samozrejme malokdo necha libit :)

A jestli je Derek egoista, tak uz do toho nepujde ... navic ani Steve uz nema moc zajem ... vzdyt tech singlu udelal dost a je videt ta sestupna kvalita ... proste je JINA doba a neverim, ze by nekdo koupil CD jen podle obalu ...
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod Iron v Sobota Júl 22, 2006 11:22 am

Prave... Derek par sanci urcite dostal, ale evidentne je nevyuzil. Era "Powerslave", "Seventh Son...", "Piece Of Mind" apod. je v jeho pripade definitivne pryc. Kapele bych nezazlival, ze o jeho malby uz nestoji, ale co se tyce obalu "Dance Of Death" to je prusvih jako hrom. Nemuzu se v tomhle pripade zbavit pocitu, ze Harris & spol. pocitacove grafice prilis nerozumi, viz i "Ed Hunter", coz je tedy taky pekny propadak :( Proste jim to nekdo ukaze a jim to pride uzasny, protoze je to delany v pocitaci. Ale to uz trochu spekuluju...
Obrázok užívateľa
Iron
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Streda Október 06, 2004 4:25 pm
Bydlisko: Plzen

Ďalší

Späť na Iron Maiden rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 86 hostia