Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - A MATTER OF LIFE AND DEATH

A MATTER OF LIFE AND DEATH

Diskusia na tému Iron Maiden

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

A MATTER OF LIFE AND DEATH

Poslaťod Majusko666 v Pondelok Jún 19, 2006 12:09 pm

Obrázok

1. Different Worlds (Smith/Harris) 4.17
2. These Colours Don't Run (Smith/Harris/Dickinson) 6.52
3. Brighter Than a Thousand Suns (Smith/Harris/Dickinson) 8.44
4. The Pilgrim (Gers/Harris) 5.07
5. The Longest Day (Smith/Harris/Dickinson) 7.48
6. Out Of the Shadows (Dickinson/Harris) 5.36
7. The Reincarnation of Benjamin Breeg (Murray/Harris) 7.21
8. For The Greater Good of God (Harris) 9.24
9. Lord Of Light (Smith/Harris/Dickinson) 7.23
10. The Legacy (Gers/Harris) 9.20

Datum vydania: zaciatok septembra 2006
Bite my shiny (heavy) metal ass!
Obrázok užívateľa
Majusko666
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1102
Registrovaný: Piatok Október 29, 2004 6:28 pm
Bydlisko: London

Poslaťod agdabavipain v Pondelok Jún 19, 2006 2:11 pm

to ma byt akoze list noveho albumu?
no neviem. este ani raz sa nestalo, aby taketo informacie unikli skor, ako budu ohlasene oficialne
Obrázok užívateľa
agdabavipain
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 398
Registrovaný: Pondelok Október 04, 2004 3:41 pm
Bydlisko: Cassovia, Slovakia

Poslaťod Famine v Pondelok Jún 19, 2006 2:16 pm

agdabavipain píše:to ma byt akoze list noveho albumu?
no neviem. este ani raz sa nestalo, aby taketo informacie unikli skor, ako budu ohlasene oficialne
ved je to na ofic. stranke ironmaiden.com takže to neni neaky žart :wink:
Sometimes is hell try to get to heaven
Obrázok užívateľa
Famine
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 624
Registrovaný: Streda Apríl 13, 2005 2:19 pm
Bydlisko: Pezinok

Poslaťod agdabavipain v Pondelok Jún 19, 2006 2:19 pm

ty k***t!!! fakt!
tak teda - musim uznat - ze sa mi nazov albumu a ani pesniciek vobec, ale vobec nepacia. toto mal byt povodne konceptualny album? a co ten eddie? ved ten head uz bol pouzity pocas 2000/01 tour, snad je to len na ilustrraciu
Obrázok užívateľa
agdabavipain
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 398
Registrovaný: Pondelok Október 04, 2004 3:41 pm
Bydlisko: Cassovia, Slovakia

Poslaťod Majusko666 v Pondelok Jún 19, 2006 2:22 pm

agdabavipain píše:ty k***t!!! fakt!
tak teda - musim uznat - ze sa mi nazov albumu a ani pesniciek vobec, ale vobec nepacia. toto mal byt povodne konceptualny album? a co ten eddie? ved ten head uz bol pouzity pocas 2000/01 tour, snad je to len na ilustrraciu


Podla mojho nazoru su nazvy pesniciek viac, ako vyborne. Nikto netvrdil, ze to bude koncepcny album.

Co sa tyka toho obrazka, tak to nie je obal. Je to len odhalena cast toho, co MOZNO bude na obale. Tak, ako ten nepodareny pes s deckom z obalu Dance Of Death.
Bite my shiny (heavy) metal ass!
Obrázok užívateľa
Majusko666
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1102
Registrovaný: Piatok Október 29, 2004 6:28 pm
Bydlisko: London

To som teda zvedavy

Poslaťod hammerheart v Pondelok Jún 19, 2006 6:25 pm

Teda nechcem byt nejakym proro(c)kom, ale myslim, ze to uz nic prevratne asi nebude. Hlavne, ak sa zmyslim na poslednym albumom ... je to jediny album od Maiden co skutocne doma vobec nepocuvam! Kazdopadne len dufam, ze tie dlzky skladieb su tam odovodnene, a nie len kvoli nasilu popretahovanym pasazam, ako tomu bolo na Virtual XI. Taktiez som velmi zvedavy na tie skladby v kombinacii Smith/Harris/Dickinson ... v minulosti to prave tato kombinacia vedela velmi dobre okorenit ... no a na zaver som nesmierne rad, ze tvorba Gersa bola obmedzena len na 2 veci. Teda, uvidime:-)
... and if you die by your own hand, as a suicide you shall be damned ...
hammerheart
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Piatok Jún 16, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Poslaťod Zdenius v Pondelok Jún 19, 2006 9:52 pm

album mi pripada s takou bojovou tematikou takze tento eddie sa moze objabvit ako symbol na obleceni napr. eddieho..
proti nazvu nemam nic, ja si zvyknem na vsetko, niektore skladby si neviem predstavit ako bude bruce uvadzat na koncerte, ale ked budu dobra tak co. a oni budu.
necitil som potrebu to tu zverejnovat, moze ist stale len o KACHNU, ale asi sa chcu pochlapit ze si ludia za forum platia tak nech dostanu nejake informacie ako prvi... uvidime za par dni. Japonske datumi turne tiez boli myslim "oficialne" zverejnene ale zas ich stiahli...
agda: jaj u tebe nie som vobec prekvapeny... :)

ideme do tohooooooooooo :twisted:
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: To som teda zvedavy

Poslaťod Majusko666 v Utorok Jún 20, 2006 9:30 am

hammerheart píše:Teda nechcem byt nejakym proro(c)kom, ale myslim, ze to uz nic prevratne asi nebude. Hlavne, ak sa zmyslim na poslednym albumom ... je to jediny album od Maiden co skutocne doma vobec nepocuvam! Kazdopadne len dufam, ze tie dlzky skladieb su tam odovodnene, a nie len kvoli nasilu popretahovanym pasazam, ako tomu bolo na Virtual XI. Taktiez som velmi zvedavy na tie skladby v kombinacii Smith/Harris/Dickinson ... v minulosti to prave tato kombinacia vedela velmi dobre okorenit ... no a na zaver som nesmierne rad, ze tvorba Gersa bola obmedzena len na 2 veci. Teda, uvidime:-)


No, ono je to vec nazoru. Napriklad mne sa vobec nepaci zvuk albumov Fear Of The Dark a Brave New World. Na druhu stranu, fanusikmi jeden z najviac zatracovanych albumov - X Factor - patri k mojim najoblubenejsim.

Myslim, ze novy album bude sakra dobry. Uz len z toho dovodu, ze ho robili tak lahko a bezstresovo. Myslim, ze keby Steve Harris nebol s vysledkom spokojny, tak doteraz sedia v studiu.
Bite my shiny (heavy) metal ass!
Obrázok užívateľa
Majusko666
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1102
Registrovaný: Piatok Október 29, 2004 6:28 pm
Bydlisko: London

Poslaťod hammerheart v Utorok Jún 20, 2006 9:49 am

Otazne je uz len to, ci ten album robili preto, lebo naozaj chceli, alebo preto, ze to chcel ich vydavatel ... pretoze presne takto na mna posobi Dance Of Death.
... and if you die by your own hand, as a suicide you shall be damned ...
hammerheart
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Piatok Jún 16, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Poslaťod Majusko666 v Utorok Jún 20, 2006 9:52 am

hammerheart píše:Otazne je uz len to, ci ten album robili preto, lebo naozaj chceli, alebo preto, ze to chcel ich vydavatel ... pretoze presne takto na mna posobi Dance Of Death.


Myslim, ze to bolo logicke pokracovanie kariery: Album - turne - trochu prestavka - album... niekedy mali tento kolobeh kazdy rok, teraz to rozlozili na 3 roky.
Bite my shiny (heavy) metal ass!
Obrázok užívateľa
Majusko666
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1102
Registrovaný: Piatok Október 29, 2004 6:28 pm
Bydlisko: London

Poslaťod Zdenius v Utorok Jún 20, 2006 9:58 am

to je jedno kto je za DOD, ja ten album milujem a vdaka za to ze je.
Fear Of The Dark som dlho nepocul, zacal som ho doma nedavno pustat a prask.. Judas Be My Guide je zrazu v mojej min. top 10 maiden skladieb, ta vec je neskutocna!!! a ten zvuk basy na albume.. nadhera!

o X Factor nie je pochyb, ten album je spicka 8)
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Poslaťod agdabavipain v Utorok Jún 20, 2006 10:05 am

na co narazas, zdenius? :)
never mind. kto je fanatik do maiden, tak prijme vsetko. najlepsie na celej veci je to, ze IM prekvapi furt. aj ked mne takato (vojenska) tematika nie je pochuti (a IM sa v tomto uz dost vycerpali), styl, akym sa to zatial rysuje, je celkom zaujimavy. take nieco v tvorbe IM este nebolo - az take konkretne narazky na svet, v ktorom zijeme ("these colours dont run", eddie jak nejaky anti-terroristicky symbol etc).
a "tvoriva skupina" smith/dickinson/harris je viac, nez slubna!

we want new 7th son!
Obrázok užívateľa
agdabavipain
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 398
Registrovaný: Pondelok Október 04, 2004 3:41 pm
Bydlisko: Cassovia, Slovakia

Kazdy album je vynimocny, ale DOD fakt nemusim

Poslaťod hammerheart v Utorok Jún 20, 2006 10:08 am

Ja to mam s kazdym albumom podobne, pokial si ho pustim s niekolko mesacnym odstupom ... vzdy je pre mna v danu chvilu ten najlepsi. Skutocnost ale je, ze DOD ma nicim nenadchol a som z neho hodne vela sklamany. Tak napriklad taky Journeyman ... ta "instrumentalna pasaz" s MIDI klavesmi v strede skladby je vyslovene bezducha, nech sa na mna Harris nehneva ... nazivo posobi lepsie, ale na CD je prepacte za vyraz az trapna. Taktiez Wildest Dreams ma refren ako od nejakej krcmovej skupinky typu Alkehol alebo Kabat ... no a nazivo to Dickinson aj s prisluchajucim feelingom zaspieval. No a este by som uplne vyhodil Gersove napady na styl "Montségur", kde ta pasaz po refrene posobi, ako keby ju vystrihli z nejakej trapnej slovenskej ludovky.
IRON MAIDEN su pre mna jednoducho najlepsou metalovou skupinou historie a nadovsetko ich milujem, ale nemozem si s tymto albumom pomoct ... toto fakt nemuseli.
... and if you die by your own hand, as a suicide you shall be damned ...
hammerheart
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Piatok Jún 16, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Poslaťod agdabavipain v Utorok Jún 20, 2006 10:10 am

Zdenius píše: ... Judas Be My Guide je zrazu v mojej min. top 10 maiden skladieb...


Judas Be My... je absolut pecka presne tak ako Sun And Steel. funguje na prve pocutie.
a co sa tyka tvorby Maiden, ktora sa tu spominala, som smutny, ze nevenuju praci viac casu. takym sposobom, ze "pridem do studia, (doslova) zbucham narychlo par skladieb z roznych nesurodych partialnych prvkov, len aby bolo, otextujem, vyberiem vytvarny koncept na promo a bodka" sa mi fakt nepaci
Obrázok užívateľa
agdabavipain
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 398
Registrovaný: Pondelok Október 04, 2004 3:41 pm
Bydlisko: Cassovia, Slovakia

Re: Kazdy album je vynimocny, ale DOD fakt nemusim

Poslaťod agdabavipain v Utorok Jún 20, 2006 10:13 am

hammerheart píše: ... nadovsetko ich milujem, ale nemozem si s tymto albumom pomoct ... toto fakt nemuseli.


suhlasim s tebou. taktiez som k poslednej tvorbe velmi kriticky, aj ked si myslim, ze DOD je o nieco lepsi ako BNW. napriek tomu pre mna zostava IM tym "naj", co na svetovej hudobnej scene moze byt
Obrázok užívateľa
agdabavipain
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 398
Registrovaný: Pondelok Október 04, 2004 3:41 pm
Bydlisko: Cassovia, Slovakia

Ďalší

Späť na Iron Maiden rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 31 hostia

cron