2017 Tour - Evropa

Diskusia na tému Iron Maiden

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: 2017 Tour - Evropa **SPOILERS**

Poslaťod Madness v Sobota Máj 20, 2017 2:03 pm

rock and roll je predsa o slobode tak naco to takto ohranicovat? co sa stane ak pri nejakej casti v nejakom songu budem inde ako zvycajne? spravim si co chcem a nie co mam rutinne nacvicene?....ja neviem ale mna by asi take hranie nebavilo..zvlast keby to mam robit na kazdom koncerte rovnako...
UP THE IRONS!!!
Obrázok užívateľa
Madness
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 636
Registrovaný: Štvrtok August 03, 2006 6:56 pm
Bydlisko: Zilina

Re: 2017 Tour - Evropa **SPOILERS**

Poslaťod Madness v Sobota Máj 20, 2017 8:03 pm

uz som pozeral asi 10 videi z tohto turne song powerslave a ako je tam ta pomala pasaz ktora ked skonci tak sa song rozbehne..a rozbehne sa aj Steve..vzdy v rovnakom momente a na tu istu stranu....a prave som mrkol powerslave chile 2009 a bolo to to iste.. 2008 tiez....sakra...fakt ma mrzi ze to pisem nechcem hladat chyby alebo nedostatky na mojej zivotnej kapele ale toto ma stve.
UP THE IRONS!!!
Obrázok užívateľa
Madness
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 636
Registrovaný: Štvrtok August 03, 2006 6:56 pm
Bydlisko: Zilina

Re: 2017 Tour - Evropa **SPOILERS**

Poslaťod Crusader v Utorok Máj 23, 2017 7:15 pm

Tvuj nazor je zcela mimo a to z jednoho hlavniho duvodu - uvedom si konecne uz jejich vek, tem lidem tahne na 60 a Nicko uz 60tku prekrocil - tak sakra co bys od nich jeste chtel?

Muzeme byt vubec radi, ze jeste vystupuji a delaji, byt nacvicene, divadlo. Vsichni jejich vrstevnici jsou davno radi, ze to vystoupeni jen ustoji na znackach a takovy Halford vystupuje uz i s hulkou a i kdyz ted namitnes ze je starsi - tak i v jejich veku se po stage jen tak prochazel ...

Nebo snad znas jinou kapelu sedesatniku, co radi jako dvacetileti a delaji si na podiu co chteji? V jejich veku je tohle brutalni zaprah na fyzicku, takze jsem si naprosto jisty, ze kdyby je to nebavilo, davno se na to vyserou a budou se kopat nekde do zadku, prip. delat si sve ksefty, po kterych kazdy vecer doslova nepadnou na hubu - ja mam ted za sebou 7 koncertu - JEN CESTUJI a mam toho celkem dost. To ze Bruce kazdy druhy vecer preskakuje priposlechy a jeste zive zpiva je jeden velky zazrak a z prvni rady bys videl, ze po pul hodine na nich neni jedina nit sucha ... Takoveho Harrise to tak nebavi, ze po tour IM si strihne jeste dalsi tour s British Lions :-)

Podivej se na Shinedown nebo Raven Age, to jsou mladosi a maji ten svuj set jeste vic nacviceny nez Maiden, tam jsou improvizace doslova nulove, ale u nich je to z jinych duvodu, neb jejich hrani ridi pocitac :-D

No a naprogramovana svetla jsou dalsi zlo, kvuli kteremu i vetsina ceskych kapel v pripade ze je cas uz nepridava, protoze na ten pridavek ty svetla uz naprogramovane nejsou ;-D
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: 2017 Tour - Evropa **SPOILERS**

Poslaťod Madness v Utorok Máj 23, 2017 10:07 pm

prave preto ze je to plne profesionalna kapela ktora to robi cely zivot a nieje to particka amaterov tak prave preto by si mohli dat vacsiu slobodu "na stare kolena"... a nedrzat sa rutiny ktora im uz urcite lezie krkom :D proste neverim ze Bruca to bavi na kazdom koncerte opakovat urcite veci a fory a podobne a robit to skratka vzdy.....clovek presne vie co bude.......dat do toho slobodu a urcite by sa aj kapela citila lepsie....ako vravim rutina alebo teda zauzivane pravidla su pre amaterov co sa boja ze nieco poseru a maiden na take nieco niesu odkazani...za tie roky su na podiu ako doma....to ze si vobec nedaju robotu so setlistom je dalsia vec ktora zavana tym ze je to z velkej casti hlavne biznis a na dochodok si prilepsit je predsa ok...aj ked uz maju urcite dost... a niesu to male peniaze :D viac ako 40 koncertov a to v ich veku im fakt nikto nekazal si dat zvlast ked ide len o "UK" tour....je to zaprach to je jasne....ale preco aspon nejaka mala zmena v setliste aspon 2 songy nikdy nehrane nedaju? ja neverim ze by to pre nich bol taky problem vyhodit konecne fear of the dark( to by sa Bruce najviac potesil... :D ) a dat nieco old co na koncerte este neodznelo...vyber z repertoaru maju velky...bolo by to velke osviezenie ako pre kapelu tak pre fans...ale asi sa im do toho nechce.
UP THE IRONS!!!
Obrázok užívateľa
Madness
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 636
Registrovaný: Štvrtok August 03, 2006 6:56 pm
Bydlisko: Zilina

Re: 2017 Tour - Evropa **SPOILERS**

Poslaťod Crusader v Streda Máj 24, 2017 10:00 am

No je hezke jake vysoke mineni o nich mas, ale porad jsou to JEN LIDI a zadni bozi - coz je krasne videt pri The Red and the Black a u te pochopis, proc potrebuji ty rutinni zachytne body. Takovy Ozzy uz 20 let zpiva jen karaoke a vadi to nekomu? Btw u ktere kapely se v ramci tour meni setlisty? Zadna me nenapada! Ty si to proste predstavujes jak hurvinek valku - tyhle koncerty jsou presne zrezirovane a musi koncit v presne stanoveny cas, proto se kostra kazdeho koncertu plni z 95%, jinak se muze stat, ze Adrian nestihne nastup na intro k Children of the Damned jen proto, ze Bruce mel kratsi rec, jako se mu to stalo v Dublinu. Pauzy na vydechnuti a nadechnuti (mozna kysliku :D) jsou dulezitejsi nez si vubec myslis... Ty stezky na to, ze je to biznis bysme si uz mohli odpustit, to je prece vsem jasne, ze to neni zadna charita :D To kolik bude na tour koncertu neni tak uplne v jejich rezii, ale o tomhle rozhoduje managment, oni s tim bud souhlasi, nebo ne, ale protoze lety proverena praxe managmentu verit je dovedla az na vrchol, tak s tim vetsinou souhlasi - i kdyz ne vzdy se jim to libi, viz. Nickovo komentar na to, ze pri preletech v Ed Force One prisly o volne dny... A to, ze NIKDY nebudou hrat to co nehrali pred tim je DAVNO DANY fakt, tak se porad nedivte, ze ty songy co nehrali hrat proste nebudou, Harris vi moc dobre proc :-D Ver ze oni si to na zivo vsechno pred tour odehraji a pak posuzuji co funguje a co ne. Kdyby vyhodili FOTD, tak nas 10% se hodne potesi, ale 90% buranu je nehorazne zjebe, protoze prece kvuli Fotd sli na koncert ne? Oni dobre vi, ze to o cem pises oceni jen 10% lidi a 90% jim bude nadavat, ze proc nehraji Run to the Hills :-D Smir se s tim, ze vetsina fans to proste chce takhle... je to podobne, jako kdyz u vas vetsina miluje Fica, na ktereho tak vsichni nadavate :D
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: 2017 Tour - Evropa **SPOILERS**

Poslaťod Madness v Streda Máj 24, 2017 1:42 pm

ja si zas myslim ze az take nemozne by to nebolo....zahrat nehrane veci...keby sa chcelo.... :D zivot je tak kratky ani sama kapela nevie ako dlho to este potiahnu ale uz to asi moc dlho nebude kedzu su to uz pani v rokoch a zvlast Nicko.... -v- kedy ak nie teraz? to ako fakt nikdy? to je celkom smutna situacia....ja verim tomu ze keby dali prec nejaku fakt odrhovacku pochybujem ze by im klesla navstevnost koncertov.... :D tiez pochybujem ze vacsina publika na koncerte su mlade alebo uplne nove generacie fans ktore inu na koncert ako sam vravis kvoli fear....naopak si myslim ze prevazuju fans co ich uz nejaky ten rok alebo dost vela rokov pocuvaju a prave ta cast by to ocenila....doprdele su to maiden clovek ked je na koncerte a vidi ich tak je v takom uzase ze by to ani nepostrehol ze fear alebo trooper nedaju a publikum by skakalo aj keby zahraju vcielku Maju a to mi nevyvratis! :D urcite by sa vacsina fans potesila takej infinite dreams ako trooper alebo fear... :D kapela by si mala veci robit podla seba a nie podla toho ako to chcu ludia a maiden je taka legenda ze uz sa do konca kariery nemusia bat ze to oslabne cele okolo nich....sam Harris povedal v jednom rozhovore ze sa ludmi neriadia a robia to ako chcu oni a bud to ludia zoberu alebo nie.... :) tak neviem ale ako vravim cas uteka ...........a troopera a fear bolo uz celkom dost....
UP THE IRONS!!!
Obrázok užívateľa
Madness
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 636
Registrovaný: Štvrtok August 03, 2006 6:56 pm
Bydlisko: Zilina

Re: 2017 Tour - Evropa **SPOILERS**

Poslaťod Crusader v Streda Máj 24, 2017 2:55 pm

na FOTD jedou uz i 50tnici, jeji vyrazeni by ti proslo tak u tech 60tniku a tech je tak 20% ... proste oni nejsou blby a moc dobre vi, co se po nich chce, smir se s tim :-) Jeden experiment s Blazem jim evidentne bohate stacil na to, aby si uz zadny dalsi nezkusili :D

Infinite dokonce uz zkouseli secvicit pred tour Maiden England, ale nelibilo se jim to, tak ji nakonec nezaradili... Steve to tak ma, jak neni neco 100%, tak to nechce.

Ono moc dobre sleduji, na co lidi reaguji a bylo to krasne videt u history tour v 2005, kdy po par koncertech setlist zacali upravovat...

No a k tomu ze bylo klasik dost si staci vzpomenout na AMOLAD tour pt.1 a transparenty more classics songs :D ktere Bruce nestihal lidem trhat :D

Protoze i kdyz to popira co si napsal, tak pri prehravani cele desky AMOLAD lidi skutecne neskakali :-D a dnesni setlist je postaven hlavne tak, aby kapela nevypustila dusi uz v pulce setu!
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: 2017 Tour - Evropa **SPOILERS**

Poslaťod Madness v Streda Máj 24, 2017 3:41 pm

ked dokazu zahrat tak narocny song ako death or glory neverim ze by nedali infinite....co neni na 100% ? co to nevedia uz zahrat a Bruce zaspievat? je to ich song predsa.... :D na 100% a dokonale neni nic a to aj kapela dobre vie....to play more classic to zas prehanas zas tolko dementov to nebolo... :) a o hrani celeho albumu som nenapisal ani zmienku.....ale skratka je nutne setlist trocha osviezit.....myslis ze Dave alebo Adrian este nieco preziva pri hrani prevarenych starych flakov? :D je rad ked to ma za sebou to je iste... :D a na tom podiu sa mozu aj trocha setrit uz ved nemusia behat a lietat ako za mlada to uz od nich nikto necaka.. ale predsa to tak robia...aspon par clenov kapely....Bruce ,Steve a Janick robia najviac show..Adrian a Dave to je klidek celkom....zas show byt musi ale im sa uz tiez nechce behat lietat a vsetko vzdy....aj ked naladu nemaju musia to tam dat aby nebola nuda... pretoze vedia ze ludia ich na tom podiu tak chcu vidiet...je to predsa praca a samozrejme dobre zaplatena....potom je ale ten koncert plny poz a vyumelkovaneho prejavu a od uprimosti to ma daleko.
UP THE IRONS!!!
Obrázok užívateľa
Madness
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 636
Registrovaný: Štvrtok August 03, 2006 6:56 pm
Bydlisko: Zilina

Predchádzajúci

Späť na Iron Maiden rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron