Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Diskusia na tému Iron Maiden

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod zdenoeddie v Sobota September 05, 2015 9:54 am

Majusko666 píše:
zdenoeddie píše:
Dragontears píše:
zdenoeddie píše:...Mne ten Empire pripada ako Requiem...... :cry:

presne toto mne napadlo po prvem poslechu, ale Bruce rikal v jakemsi rozhovoru, ze toto neni posledni deska, tak mu verim !-!


Cim viacej pocuvam, tym som si tym tvrdenim menej isty.... mam pocit ze tym titanom, o ktorom spieva Bruce v danej skladbe, je taka parafrazovanie na neho sameho. Ak nepocitam Speed of Light, tak toto je prva skladba ktoru som pocul z noveho albumu, a ku ktorej sa neustale vraciam. Ak ju zahraju nazivo, asi se rozbrecim jak malej Jarda :mrgreen:


Nie titan, ale Titanic. A piesen je o tomto:

https://en.wikipedia.org/wiki/R101

Obrázok


To ja viem, a kedze R101 bola titanom(velikan, obrovska vec) nebies, preto to priblizenie. O ziadnom Titanicu tu nikto nepisal :) .
Ostrava 6.6.2007
Praha 8.8.2008
Budapest 14.8.2010
Milwaukee 4.7.2012
Piestany 28.6.2013
Brno 8.6.2014
Zilina 6.7.2016
Praha 20.6.2018
Praha 20.6.2022
Praha 30&31.5.2023
Krakow 13.6.2023
Obrázok užívateľa
zdenoeddie
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1361
Registrovaný: Piatok December 02, 2005 3:04 pm
Bydlisko: Somewhere in East

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod Majusko666 v Sobota September 05, 2015 10:43 am

zdenoeddie píše:To ja viem, a kedze R101 bola titanom(velikan, obrovska vec) nebies, preto to priblizenie. O ziadnom Titanicu tu nikto nepisal :) .


Tak preco v tom hladas kadejake konspiracie? Je jasne, ze IM je dobre naolejovana masina, ktora este sa este par rokov bude krutit. Aj ked sa rozhodnu skoncit, tak som si na 90 % isty, ze po piatich rokoch ohlasia dalsie reunion.

Hudba je droga a zda sa, ze vsetci clenovia IM sa naucili mat aj iny zivot okrem kapely, takze nemyslim, ze sa toho tak skoro vzdaju.
Bite my shiny (heavy) metal ass!
Obrázok užívateľa
Majusko666
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1102
Registrovaný: Piatok Október 29, 2004 6:28 pm
Bydlisko: London

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod Beast34 v Sobota September 05, 2015 10:46 am

pustam to prvykrat! -!- :git: -v-
27/06/13 Piestany, Slovakia
03/06/14 Budapest, Hungary
14/06/14 Nickelsdorf, Austria
05/04/16 Vienna, Austria
01/07/16 Sopron, Hungary
06/07/16 Zilina, Slovakia
20/06/18 Prague, Czech Republic
28/06/18 Sopron, Hungary
24/07/18 Zagreb, Croatia
Obrázok užívateľa
Beast34
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 831
Registrovaný: Utorok November 13, 2007 6:30 pm
Bydlisko: 22 Acacia Avenue

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod zdenoeddie v Sobota September 05, 2015 11:03 am

Majusko666 píše:
zdenoeddie píše:To ja viem, a kedze R101 bola titanom(velikan, obrovska vec) nebies, preto to priblizenie. O ziadnom Titanicu tu nikto nepisal :) .


Tak preco v tom hladas kadejake konspiracie? Je jasne, ze IM je dobre naolejovana masina, ktora este sa este par rokov bude krutit. Aj ked sa rozhodnu skoncit, tak som si na 90 % isty, ze po piatich rokoch ohlasia dalsie reunion.

Hudba je droga a zda sa, ze vsetci clenovia IM sa naucili mat aj iny zivot okrem kapely, takze nemyslim, ze sa toho tak skoro vzdaju.


Ale ziadne konspiracie, preboha. Tym titanom som myslel R101, a takisto Brucea, ktory je istotne titanom - velikanom v hudbe. A kedze si presiel cez to co presiel, pochopia len ti, co to zazili, pripadne ich blizki, tak videl som v tej hudbe a texte trosku aj jeho sameho. CO JE NA TOM ZLE? Vyjadril som len svoj nazor/pocit na danu skladbu. Sme na fore, tak snad o tom to je. Ci tu budeme pisat len to co, co je vseobecne dane/vhodne/vyhovujuce vedeniu, a "nikdy inak"?

P.S. A neviem preco Majo vytrhavas veci z kontextu a tahas ma za slovicka. Si sa zle vyspal? Chapem, aj u nas uz je leto pase, a cloveka to nasere. Neber v zlom.
Ostrava 6.6.2007
Praha 8.8.2008
Budapest 14.8.2010
Milwaukee 4.7.2012
Piestany 28.6.2013
Brno 8.6.2014
Zilina 6.7.2016
Praha 20.6.2018
Praha 20.6.2022
Praha 30&31.5.2023
Krakow 13.6.2023
Obrázok užívateľa
zdenoeddie
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1361
Registrovaný: Piatok December 02, 2005 3:04 pm
Bydlisko: Somewhere in East

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod Majusko666 v Sobota September 05, 2015 11:23 am

zdenoeddie píše:
Majusko666 píše:
zdenoeddie píše:To ja viem, a kedze R101 bola titanom(velikan, obrovska vec) nebies, preto to priblizenie. O ziadnom Titanicu tu nikto nepisal :) .


Tak preco v tom hladas kadejake konspiracie? Je jasne, ze IM je dobre naolejovana masina, ktora este sa este par rokov bude krutit. Aj ked sa rozhodnu skoncit, tak som si na 90 % isty, ze po piatich rokoch ohlasia dalsie reunion.

Hudba je droga a zda sa, ze vsetci clenovia IM sa naucili mat aj iny zivot okrem kapely, takze nemyslim, ze sa toho tak skoro vzdaju.


Ale ziadne konspiracie, preboha. Tym titanom som myslel R101, a takisto Brucea, ktory je istotne titanom - velikanom v hudbe. A kedze si presiel cez to co presiel, pochopia len ti, co to zazili, pripadne ich blizki, tak videl som v tej hudbe a texte trosku aj jeho sameho. CO JE NA TOM ZLE? Vyjadril som len svoj nazor/pocit na danu skladbu. Sme na fore, tak snad o tom to je. Ci tu budeme pisat len to co, co je vseobecne dane/vhodne/vyhovujuce vedeniu, a "nikdy inak"?

P.S. A neviem preco Majo vytrhavas veci z kontextu a tahas ma za slovicka. Si sa zle vyspal? Chapem, aj u nas uz je leto pase, a cloveka to nasere. Neber v zlom.



Ano, sme na fore, preto som ti napisal, preco si myslim, ze sa mylis ;-)
Bite my shiny (heavy) metal ass!
Obrázok užívateľa
Majusko666
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1102
Registrovaný: Piatok Október 29, 2004 6:28 pm
Bydlisko: London

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod thomason v Sobota September 05, 2015 11:43 am

Postrehol niekto v "Empire Of The Clouds"
kod S.O.S. v morseovke ?
Ostrava - 6.6.2007
Praha - 8.8.2008
Budapešť - 14.8.2010
Piešťany - 28.6.2013
Brno - 8.6.2014
Žilina - 6.7.2016
Praha - 20.6.2018
Praha - 20.6.2022
Praha - 30.5.2023
Obrázok užívateľa
thomason
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1269
Registrovaný: Nedeľa Február 11, 2007 4:26 pm
Bydlisko: Somewhere In Trebišov

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod Beast34 v Sobota September 05, 2015 12:40 pm

thomason píše:Postrehol niekto v "Empire Of The Clouds"
kod S.O.S. v morseovke ?

JAAAAA!!!! len som si nebol isty ci sa mi len zda.. haha pecka
27/06/13 Piestany, Slovakia
03/06/14 Budapest, Hungary
14/06/14 Nickelsdorf, Austria
05/04/16 Vienna, Austria
01/07/16 Sopron, Hungary
06/07/16 Zilina, Slovakia
20/06/18 Prague, Czech Republic
28/06/18 Sopron, Hungary
24/07/18 Zagreb, Croatia
Obrázok užívateľa
Beast34
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 831
Registrovaný: Utorok November 13, 2007 6:30 pm
Bydlisko: 22 Acacia Avenue

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod Beast34 v Sobota September 05, 2015 12:41 pm

zdenoeddie píše:
Majusko666 píše:
zdenoeddie píše:To ja viem, a kedze R101 bola titanom(velikan, obrovska vec) nebies, preto to priblizenie. O ziadnom Titanicu tu nikto nepisal :) .


Tak preco v tom hladas kadejake konspiracie? Je jasne, ze IM je dobre naolejovana masina, ktora este sa este par rokov bude krutit. Aj ked sa rozhodnu skoncit, tak som si na 90 % isty, ze po piatich rokoch ohlasia dalsie reunion.

Hudba je droga a zda sa, ze vsetci clenovia IM sa naucili mat aj iny zivot okrem kapely, takze nemyslim, ze sa toho tak skoro vzdaju.


Ale ziadne konspiracie, preboha. Tym titanom som myslel R101, a takisto Brucea, ktory je istotne titanom - velikanom v hudbe. A kedze si presiel cez to co presiel, pochopia len ti, co to zazili, pripadne ich blizki, tak videl som v tej hudbe a texte trosku aj jeho sameho. CO JE NA TOM ZLE? Vyjadril som len svoj nazor/pocit na danu skladbu. Sme na fore, tak snad o tom to je. Ci tu budeme pisat len to co, co je vseobecne dane/vhodne/vyhovujuce vedeniu, a "nikdy inak"?

P.S. A neviem preco Majo vytrhavas veci z kontextu a tahas ma za slovicka. Si sa zle vyspal? Chapem, aj u nas uz je leto pase, a cloveka to nasere. Neber v zlom.


@zdenoeddie: Ja som presne pochopil na co narazas, podla mna tam moze byt taka paralela aj mna to napadlo. Aj ked je vseobecne zname ze ta skladba je o R101, v tvorbe maiden je predsa vela metafor, resp. urcitych pasazi ktore sa daju vysvetlit viacero sposobmi. Ja myslim ze tam nejaka ta symbolika je -v-
27/06/13 Piestany, Slovakia
03/06/14 Budapest, Hungary
14/06/14 Nickelsdorf, Austria
05/04/16 Vienna, Austria
01/07/16 Sopron, Hungary
06/07/16 Zilina, Slovakia
20/06/18 Prague, Czech Republic
28/06/18 Sopron, Hungary
24/07/18 Zagreb, Croatia
Obrázok užívateľa
Beast34
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 831
Registrovaný: Utorok November 13, 2007 6:30 pm
Bydlisko: 22 Acacia Avenue

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod Dragontears v Sobota September 05, 2015 1:39 pm

zdenoeddie píše:
Dragontears píše:
zdenoeddie píše:...Mne ten Empire pripada ako Requiem...... :cry:

presne toto mne napadlo po prvem poslechu, ale Bruce rikal v jakemsi rozhovoru, ze toto neni posledni deska, tak mu verim !-!


Cim viacej pocuvam, tym som si tym tvrdenim menej isty.... mam pocit ze tym titanom, o ktorom spieva Bruce v danej skladbe, je taka parafrazovanie na neho sameho. Ak nepocitam Speed of Light, tak toto je prva skladba ktoru som pocul z noveho albumu, a ku ktorej sa neustale vraciam. Ak ju zahraju nazivo, asi se rozbrecim jak malej Jarda :mrgreen:

ja jsem se zatim moc nezamerovala na textovou stranku, takze to Requiem na mne spise sala z celkove nalady tohoto kousku, ale je to jen pocit
na tento song jsem se opravdu hodne tesila, ale zatim mne prekvapive dostal vice ten Bruceuv prvni, uz si ho predstavuju live jako otvirak, jak to cele potemnele po Doctorovi zacina, to pomalejsi intro s Brucem nekde v pozadi a pak vleti na podium s tou svoji neskutecnou energii ... jaaaaj ucuravam blahem uz jen pri te predstave -!-

Beast34 píše: ... v tvorbe maiden je predsa vela metafor, resp. urcitych pasazi ktore sa daju vysvetlit viacero sposobmi. Ja myslim ze tam nejaka ta symbolika je -v-

zdenoeddie píše: ...Tym titanom som myslel R101, a takisto Brucea, ktory je istotne titanom - velikanom v hudbe. A kedze si presiel cez to co presiel, pochopia len ti, co to zazili, pripadne ich blizki, tak videl som v tej hudbe a texte trosku aj jeho sameho...


uz pred vydanim alba podle ruznych naznaku jsem mela takovy pocit, ze ne vsechny songy byly nahrane pred Bruceovou nemoci, byt to vsichni v rozhovorech tvrdi
pote, co jsem uz par veci slysela jsem o tom presvedcena cim dal vice, nektere veci proste podle mne nezazpivas/nenapises takto bez te silene zkusenosti, co ma za sebou
ja ale album jeste cele neslysela, songy si setrim, takze jeste par dni mam pred sebou porad nejake nezname tracky :git:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod Belenor v Sobota September 05, 2015 2:17 pm

Hm, nevím, zda jsem udělal chybu, že jsem chtěl album sjet v jednom kuse, nebo že jsem ho zkusil zvládnout pozdě večer jsa už notně ospalý, ale teda po prvním projetí spíš zklamání. Přijde mi, že přílišnou váhu kladou na texty, což vede k tomu, že jsou songy příliš protahované bez výrazných změn v hudebním doprovodu (samá repetice a ždímání riffů do poslední kapky - a to mívám dlouhé skladby rád - 24 minut Octavaria kein problem). Jako kdyby Steve a spol. ztratili invenci nebo něco.

No, uvidím, co provedou opakované poslechy :-) TFF mi taky chvíli trval - ale taky z něj v současnosti poslouchám pravidelně jen dvě skladby (zejm. Isle of Avalon) - aby Book of Souls nedopadla stejně. Btw. klavírní part a smyčce/dechy v Empire of the Clouds jsou podle mě nedotažené - nápad dobrý, provedení pokulhává. Možná měli klavír nechat zahrát někoho jiného.
B L A Z E N O R :-D (škoda, že to není z mojí hlavy :-)
Obrázok užívateľa
Belenor
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Pondelok Máj 30, 2005 9:37 am

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod Beast34 v Nedeľa September 06, 2015 9:52 am

Zdenius, toto by ti mohlo pomoct predychat ten refren s "monkey"

For those of you who were thinking Bruce may have lost his mind with this lyric, in typical Bruce fashion his historical accuracy is spot on:

"It's as manoeuvrable as the Devil and climbs like a monkey."
So said Baron von Richthofen, of the supremely agile Fokker Dr.1. This aircraft was a powerful tool in the hands of Baron von Richthofens's Flying Circus in the last two years of World War I. The Dr.1 overcame serious manufacturing flaws to become the scourge of Allied aces on the Western Front, weaving a pattern of destruction with its twin machine-guns. A ferocious adversary, this potent fighter was for a brief period the monarch of the skies and is arguably the world's most famous aircraft.

Source Article:
http://www.bigscalemodels.com/planes...okker_dr1.html
27/06/13 Piestany, Slovakia
03/06/14 Budapest, Hungary
14/06/14 Nickelsdorf, Austria
05/04/16 Vienna, Austria
01/07/16 Sopron, Hungary
06/07/16 Zilina, Slovakia
20/06/18 Prague, Czech Republic
28/06/18 Sopron, Hungary
24/07/18 Zagreb, Croatia
Obrázok užívateľa
Beast34
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 831
Registrovaný: Utorok November 13, 2007 6:30 pm
Bydlisko: 22 Acacia Avenue

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod Oniiicek v Nedeľa September 06, 2015 10:04 am

Belenor píše:Hm, nevím, zda jsem udělal chybu, že jsem chtěl album sjet v jednom kuse, nebo že jsem ho zkusil zvládnout pozdě večer jsa už notně ospalý, ale teda po prvním projetí spíš zklamání.


Ja naopak hodnotím tento album veľmi vysoko neodovolím si povedať že najlepší, pretože každý album má svoju tematiku a svoju krásu...ja som ho počul už aspoň 20x :D a páči sa mi omnoho viac ako TFF od hudby až po celý obal :D . Zvukovo je tiež veľmi dobrý podľa mňa najlepší z posledných 5 albumov.

Druhá stránka posledných albumov je naozaj si musíme povedať taká, že koncertovo to už nie sú také agresívne odpalováky ako staré albumy a z novej éry BNW ešte. Mám pocit, že lepšie si ich v poslednej dobe užívam doma alebo v aute (hlavne v kľude). Chýba mi aj ten špinavý agresívny typicky Maidenovský zvuk 90 rokov.

Chýba mi to všetko Ale prečo???

Pretože sme všetci (alebo väčšina z nás) vo veku keď Maiden vydával tie odpalováky, nikto nemáme 50-60 rokov a jednoducho sa chceme baviť. Robiť hudbu v 50-60 rokoch pre ľudí 20 - 30 rokov je podľa mňa dosť problém. Maiden boli vtedy rovnako starí ako ich fanúšikovia. A ako raz tuším Nicko alebo Harris??? niekde povedal, že ich fanúšikovia ostali tí istí mladí ako pred 30 rokmi, len oni zostárli.

Skupiny ako Pink Floyd, Dream Theater to majú ľahšie, s čím prišli voľakedy držia si doteraz a sú schopní osloviť stále podobnú cieľovú skupinu ako pred 20 rokmi proste ľudia od nich nikdy nebudú očakávať priame, rýchle skladby, kdežto Maiden môže mať v tomto veľký problém - Už nie sú tí drzí, neskrotní a hlavne mladí ľudia a navyše nikdy predtým nerobili komplikované sklaby ako spomínaní Dream Theater s čím môžu mať "problém" z pohľadu fanúšika...

Teraz si Maiden vychutnávam trochu inak ako predtým :D, človek sa musí prispôsobiť, alebo odísť ;-), žiadna cesta späť neexistuje...
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod Belenor v Nedeľa September 06, 2015 1:01 pm

Mno, DT možná, ale Floydi podle mě mají docela různorodá období a třeba barretovská éra mi přijde o hodně jiná než poslední bez Waterse.

U Maiden rozhodně nemám problém s tím, že v posledních deseti letech píšou jinak, než v osmdesátkách. Spíš mi přijde, že nějak došly nápady či co, nebo snad nemají zájem něco stvořit? Když to třeba srovnám s mým oblíbeným A Matter of Life and Death, tak mi AMOLAD přijde pestřejší, melodičtější. Nebo bicí - když vyšel AMOLAD, tak jsem si říkal "Ty jo, tady hraje Nicko snad nejlíp, co jsem zatím od IM slyšel" (namátkově Brighter?), a u TBOS si říkám "Ty jo, ten Nicko se vyloženě fláká" (celá The Red and the Black).

Musím ovšem po pravdě uznat, že s opakovanými poslechy album roste, tak uvidím za pár dní :-)
B L A Z E N O R :-D (škoda, že to není z mojí hlavy :-)
Obrázok užívateľa
Belenor
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Pondelok Máj 30, 2005 9:37 am

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod Madness v Nedeľa September 06, 2015 3:02 pm

zatial som pocul vacsiu polovicu albumu i ked len na nete... cd mi pride tento tyzden ale musim povedat ze nejaka velka radost sa nekona na to ze to trvalo 5 rokov.velmi malo vyraznejsich napadov a proste nieco co sa ulozi v hlave.zatial ani k jednemu songu nemam nejak potrebu sa vracat a toho sa trocha bojim ale ked bude doma cd dam tomu dost casu a len dufam ze sa to zmeni.zatial mam nazor taky ze ff bol o triedu lepsi album.zatial.
UP THE IRONS!!!
Obrázok užívateľa
Madness
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 636
Registrovaný: Štvrtok August 03, 2006 6:56 pm
Bydlisko: Zilina

Re: 2015 NEW ALBUM *THE BOOK OF SOULS*

Poslaťod Dragontears v Pondelok September 07, 2015 12:19 am

Oniiicek píše:
... Pretože sme všetci (alebo väčšina z nás) vo veku keď Maiden vydával tie odpalováky, nikto nemáme 50-60 rokov a jednoducho sa chceme baviť. Robiť hudbu v 50-60 rokoch pre ľudí 20 - 30 rokov je podľa mňa dosť problém. Maiden boli vtedy rovnako starí ako ich fanúšikovia. A ako raz tuším Nicko alebo Harris??? niekde povedal, že ich fanúšikovia ostali tí istí mladí ako pred 30 rokmi, len oni zostárli.

... Skupiny ako Pink Floyd, Dream Theater to majú ľahšie, s čím prišli voľakedy držia si doteraz a sú schopní osloviť stále podobnú cieľovú skupinu ako pred 20 rokmi proste ľudia od nich nikdy nebudú očakávať priame, rýchle skladby, kdežto Maiden môže mať v tomto veľký problém - Už nie sú tí drzí, neskrotní a hlavne mladí ľudia ...


mozna jsem te spatne pochopila, ale s tim co jsi napsal absolutne nemuzu souhlasit :shock:
to nejvetsi kouzlo neni v tom oslovit stale stejnou cilovou skupinu, ale oslovit vsechny vekove kategorie a to se jim dari cim dal vic, vzdyt se podivej na publikum kazdeho koncertu
navic ti kdysi mladi fans starnou prece s nimi a ze je material cim dal narocnejsi ? okay, pak je pro vyzraleho posluchace, ktereho uz neuspokoji jen ten rozjuchany odpalovak
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iron Maiden rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia

cron