Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Iron Maiden proti svojim fans

Iron Maiden proti svojim fans

Diskusia na tému Iron Maiden

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod Zdenius v Streda Máj 05, 2010 8:58 am

vyzera ze ste sa o tom este nedopoculi, tak to tu zverejnim. Asi tak 2 tyzdne dozadu niekto kamosovi z ruska premazal cely fotoalbum obrazkov Iron Maiden, vsimol som si to a upozornil ho. Vsetko bolo pod zamienkou ze jeho obrazky porusili prava a pritom si fotil len veci ktore zakupil pod znackou Iron Maiden. Dnes sa to uz dostalo do takych rozmerov, ze sa albumy mazu kazdemu. Jedna sa hlavne o svetovo zname serveri ako Photobucket, kde mam album aj ja. Udajne ide o akciu manazmentu Iron Maiden, ktory poziadal tieto spolocnosti aby vsetko co ma v nazve alebo popise Iron Maiden bolo zmazane. a tak zmizli fotky z poslednych turne, fotky zbierok, dokonca fotky ex clenov IM a ak mal niekto sukromne fotky napr z dovolenky ale nazval ich Iron Maiden ma smolu. Veru idem si aj ja skontrolovat album, ale ironmaiden som ich vacsinou neoznacoval. Niektori velky zberatelia na zaklade tohto uz ohlasili, ze predavaju svoje zbierky a nebudu podporovat takuto kapelu, druhy cakaju na oficialne vyhlasenie manazmentu a niektori proste uz nechcu ziadne fotky uploadovat.
Mozno si urobime vlastne tricka IM SK a na koncerte bude chodit specialny team IM manazmentu a bude nam ich trhat :)
14/7 - Budapest
15/7 - Transylvania
23/9 - Ripper, SK
7/10 - Tarja, CZ
13/10 - Die Happy, A
22/10 - WASP, CZ
18/12 - Die Happy, DE
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod Beast34 v Streda Máj 05, 2010 10:11 am

.. to akoze Rodovi uz zaj.ebava alebo co?
edit: keby sa tak radsej zameral na tie dvd donington, porto alegre a maiden england ktore sa veselo predavaju aj na poprone ako keby sa nic nedialo...
27/06/13 Piestany, Slovakia
03/06/14 Budapest, Hungary
14/06/14 Nickelsdorf, Austria
05/04/16 Vienna, Austria
01/07/16 Sopron, Hungary
06/07/16 Zilina, Slovakia
20/06/18 Prague, Czech Republic
28/06/18 Sopron, Hungary
24/07/18 Zagreb, Croatia
Obrázok užívateľa
Beast34
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 831
Registrovaný: Utorok November 13, 2007 6:30 pm
Bydlisko: 22 Acacia Avenue

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod Zdenius v Streda Máj 05, 2010 10:31 am

tak este sa caka na oficialne vyhlasenie.. ale odkedy dali na listky vyhlasenie ze kazda fotografia spravena na koncerte patri im je to male voditko. ak niekto tvrdi ze chceli zmazat niekoho kto tam siril kvalitne fotky kapely tak to sa dalo individualne premazat, nie? v poslednej dobe toho bolo uz vela, IM Legal Management je po celom nemeckom ebayi, problemy s predajom modelov Ed Force one, to ako si vymysleli toho kto udajne vymyslel ten nazov, atd. Skoda ze sa to deje na sklonku karieri.
Mozno usudili ze zla reklama je lepsia
14/7 - Budapest
15/7 - Transylvania
23/9 - Ripper, SK
7/10 - Tarja, CZ
13/10 - Die Happy, A
22/10 - WASP, CZ
18/12 - Die Happy, DE
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod Crusader v Streda Máj 05, 2010 10:41 am

To je business ... a dela to skoro uz kazda velka kapela, zacala to mozna Metalika a od te doby to uz nikoho neprekvapuje. Faktem je, ze je to vsechno kolem znacky IRON MAIDEN jejich dusevni vlastnictvi a jen oni mohou rozhodovat, jak s nim nalozi. V businessu se na charitu nehraje :-) i to je kapitalismus (i kdyz na SK si muzou mnozi myslet ze je porad socik). Osobne si myslim, ze samotna kapela tohle nejak nikdy neresila, ale chapu ze kravatakum z City se to nelibi a o sve libry se s nikym delit nebudou a s kazdym, kdo se hodla prizivovat na tom, za co si oni zaplatili zle zatoci ;-) Takze topic Iron Maiden proti fans je od zacatku picovina ... neni to davno o Iron Maiden, ale o vlastniku prav Iron Maiden proti fans. A neni se cemu divit, zisky z prodanych CD kazdorocne klesaji ... takze se hledaji jine cesty, kde vydelat a co zpoplatnit.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod Zdenius v Streda Máj 05, 2010 11:07 am

ten nazov by mohol byt iny, ale ako raz povedal kamos, brat Metallicu ako kapelu alebo ako firmu ktora zamestnava tisice ludi po celom svete a 4 clenovia kapely su len nejaky ich hovorcovia/maskoti? :)
14/7 - Budapest
15/7 - Transylvania
23/9 - Ripper, SK
7/10 - Tarja, CZ
13/10 - Die Happy, A
22/10 - WASP, CZ
18/12 - Die Happy, DE
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod Crusader v Streda Máj 05, 2010 11:13 am

Ano, tak to proste JE. Tyhle kapely jsou koncerny - doslova tovarny na penize ... Tak je dost naivni si myslet, ze to u nich funguje jako v nejakem Gladiatoru nebo Debustrolu. Hudba je proste stejny produkt jako Coca Cola, Ferarri, znackove hadry etc. Je jen na nas jak kvalitni produkty kupujeme, jestli pujdes do znackove prodejny nebo na trznici k Vietnamcum. Pokud se to nekomu nelibi, nikdo mu to nenuti. Je to vsechno jen nase volba. Lidi si porad mysli, ze za hudbu se neplati ... ze je zdarma, kdyz se da tak snadno ukrast. Pokud jde o managment, tak je jeste naivnejsi si myslet, ze by byli maiden tam kde jsou, kdyby nemeli managment tak vykonny jak maji nyni. Neni problem neco umet, ale umet to prodat.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod BraveBruce v Streda Máj 05, 2010 2:20 pm

Jejich hudbu bych kvalitativně označil jako prémiovou, ale ceny alb na CD (což beru jako základ a nejdůležitější formát pro předávání hudby fanouškům - pokud nepočítám koncerty) jsou skoro jak z té vietnamské tržnice :)
Každopádně si myslím, že mazáním nějakých fotek si k moc velkýmu obnosu peněz nepomůžou....pokud je ono mazání pravdivé.
Obrázok užívateľa
BraveBruce
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Sobota Marec 22, 2008 11:51 pm

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod Crusader v Streda Máj 05, 2010 2:42 pm

Jen pockejte az zakazou nosit na koncerty fotaky vcetne mobilnich telefonu :D
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod BraveBruce v Streda Máj 05, 2010 4:40 pm

chtěl jsem říct UTOPIE, ale teď už vážím slova.... když si vezmu, že jen na pitomej Majáles člověka šacujou, včetně kapes a nedovolí si brát vodu, jednu z nejdůležitejších potřeb člověka, tak už tvá slova začínají být reálnější :D
...důvod je jasnej, proč to dělají, ale co je na tom strašný je to, že pokud chce člověk "dovnitř", tak na to mají právo
Obrázok užívateľa
BraveBruce
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Sobota Marec 22, 2008 11:51 pm

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod Oniiicek v Štvrtok Máj 06, 2010 11:22 am

A ja som za...Kazdy co chce ma doma, a co kapela uzna za vhodne bude zverejnene...Vsade iron maiden - niekedy ide z toho cloveku az jebnut na ich mieste by som robil to iste i ked niekto moze povedat ze je to prehnane!!! Nezískavam ich veci aby som to publikoval na internete, ale pre svoju potrebu, ludia si zvykli že internet úplne volný a možu si robit čo sa im zachce...Mna jedine trochu serie ich web stranka, ktorá je na informacie ozaj chudobná a predaj tričiek a suvenírov je posledné čo ma tak zaujíma no to je problém u viacerých skupín!!! Predtým som rozmýšlal že by som nahral bootleg z koncertu, ale potom som si povedal načo??? Idem predsa na koncert sa zabavit a nie aby som celý koncert fotil, alebo kameroval ved cd a dvd mam doma a neporovnatelne lepšiej kvality!!!. v poslednom rade to uz vizerá sproste a trápne ked skoro kazdy cely koncert drzi hore ruku a foti...A ked tak som si nehal nejake 4 najlepšie foto z koncertu a to som tak spravil nejakych 10 fotiek na koncerte...Doma potom človek všetko skladuje ako starí ludia zbytočne mu to zaberá miesto, aj ked vie ze na vela veci už ani nesiahne
Naposledy upravil Oniiicek dňa Štvrtok Máj 06, 2010 12:01 pm, celkovo upravené 1
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod Crusader v Štvrtok Máj 06, 2010 11:58 am

Ted par jedincu breci (treba na tom nejmenovanem cz fc), o kolik fans ted IM prijdou ... ale oni skutecne neplatici fans nepotrebuji, protoze z ekonomickeho hlediska neplatici fan = ZADNY fan ;-)

btw v zaveru si krasne popsal Zdena :)))) ... ako stari ludia :D
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod Oniiicek v Štvrtok Máj 06, 2010 12:08 pm

Crusader píše:
btw v zaveru si krasne popsal Zdena :)))) ... ako stari ludia :D


No ono vela ludí má podobnú úchylku, či zberatelskú vášen :D...aj ja som si podobným prešiel i ked trošku v inom smere... :D, ale časom a možno aj vekom som prišiel na jednu múdru a už dávno známu vetu: že radšej kvalitu než kvantitu i ked trh a pocit že možeš mat všetko, nás naučili inak...A poviem ti ked som prvykrat zasiel do internetoveho obchodu, tak sa mi az hlava zakrutila z toho čo si všetko možeš kúpit a nevedel som čo skor :D...a reklamy mali na mna dost velky vplyv a ked som si to kupil som zistil, že to JA vlastne ani nechcem :D a ani nepotrebujem...Teraz sa nadtym usmejem a pokrutim hlavou, že tie peniaze som si radsej mohol niekde uzit s kamosmi :D
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod gog&magog v Štvrtok Máj 06, 2010 1:05 pm

Nie som žiadny zberateľ. Mám maximálne tak albumy a nejaké tie tričká. Poväčšine originál, za ktorý som si zaplatila. Nechápem celkom pohnútky tých, čo musia mať doma ešte aj toaletný papier s Eddiem a podpismi, absolútne nič mi toto zberateľstvo nehovorí, ale takéto mazanie?? Týmto u mňa kapela a jej stupidný manažment klesli do riadnej žumpy. Fajn, keď sa bojuje proti pirátom, ale ak sú to veci, za ktoré si ľudia zaplatili???? Veď takto bojujú proti platiacim fanúšikom, vlastne najmä proti tej skupine fanúšikov, na ktorej kapela zarábala najviac. A že si niekto chce spraviť foto, alebo video na koncerte? Preboha, beztak to nebude nikdy v nijakej úžasnej kvalite, určite nie v takej, aby niekoho vlastníctvo takejto nahrávky odradilo kúpiť si originálne DVD. Neviem, ktorý génius naplánoval takýto postup, ale nielenže to žiadny výnos navyše neprinesie, na tomto prerobia. Mne to môže byť jedno, ale vášnivých zberateľov to pravdepodobne naserie až do takej miery, ako písal Zdenius, vyserú sa na to, aby liali prachy do takejto kapely. Ako sa vraví, menej je niekedy viac.
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod Crusader v Štvrtok Máj 06, 2010 1:14 pm

Ono to spis je proti samotnemu photobucketu a jinym "free" sluzbam, jako youtube apod. ... tam se proste hraje na autorske prava, protoze ani youtube a ani photobucket nejsou nekomercni. Zatim ti zadne fotky ani videa na koncertech delat nezakazuji, naopak ... v Londyne te pusti i s velkou zracadlovkou, ale zverejneni techto soukromych fotek je uz trosku neco jineho. Ja sberatel jeste jsem a nemam s timhle problem a taky pochybuju ze by zrovna Zdeno kvuli tomu prestal sbirat, maximalne se prestane CHLUBIT :D A jestli se na ne vyserou sberatele co sbiraji jen proto, aby se mohli vytahovat a chlubit ? Jen dobre :mrgreen: To u me nejsou zadni sberatele. Tezko muzou prodelat na necem co je nic nestoji. Veskere naklady na odstraneni nesou spolecnosti co zverejnuji to, na co nemaji aut. prava ...
Lidi co poridili fotky na koncertech v UK se minimalne uz par let mohou docist na zadni strane vstupenky, ze veskere jimi porizene snimky kapely jsou majetkem Iron Maiden Holdings. ... takze to vedeli a na co si ted stezuji ? Breci sice dobre, ale zijeme v pravnim svete, tohle neni o emocich :) Pokud jde o "kvalitu" tak naopak kdyz je mizerna, muze to kapelu poskodit :-) ... zkus nejakou modelku hnusne vyfotit a hodne dlouho ti to nezapomene. Zle to zacne byt, az budou zakazovat fan weby ... ale k tomu snad nedojde, jelikoz jsou snad vsechny nekomercni. Vzdyt tobe by se taky nelibilo, kdyby nejaky komercni server se prizivoval na tvych fotkach a tobe z toho nedali ani cent.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Iron Maiden proti svojim fans

Poslaťod Oniiicek v Štvrtok Máj 06, 2010 2:17 pm

gog&magog píše: vášnivých zberateľov to pravdepodobne naserie až do takej miery, ako písal Zdenius, vyserú sa na to, aby liali prachy do takejto kapely.


1. S tým nesúhlasím...tak to niesu žiadni fans, ani zberatelia, ale magori :D a priživníci...A hadam nebudu ohrozovat svoje zisky ked uz "ti vasnivi zberatelia platia im" :)...manazment skupiny si dobre zvazi pre a proti :wink:... k velmi vela ziskom pod nazvom IRON MAIDEN si skupina ani nepričuchne...

2. Ono chapes nie vzdy vsetko na koncerte može vyjst ako si členovia predstavujú a čím sa je chvalit...a je to ich právo zakázat fotit a natacat...Skús si zobrat nejaky fotoaparat do nejakeho znameho muzea, alebo v nejakej fabrike a zacni fotit ako sa co vyraba a ked ti nedovolia opytaj sa preco???

3. Ja mám zas skúsenosti, že tí "najvacsi" fanusikovia, ktori sa seru na koncert koli "par" fotkam su najvacsi hnupi a nemaju ani jedno originalne CD a ked tak nejaku vyberovku a robia to hlavne koli IMAGE alebo dobremu pocitu ze tam boli a tych by to odradilo...Ono aj ZDENIUSOVA zbierka bude urcite FAKE a doma má akurát tak album ED HUNTER , ktorý aj tak kupoval koli hre :D...
Iron Maiden - Ostrava 6/6/07
Iron Maiden - Prague 8/8/08
Iron Maiden - Pieštany (Topfest) 27/6/13
***************************************************************
http://www.freewebs.com/oniiicek
Obrázok užívateľa
Oniiicek
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 629
Registrovaný: Nedeľa Jún 10, 2007 2:18 pm
Bydlisko: ZH

Ďalší

Späť na Iron Maiden rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 77 hostia

cron