Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - 2010 Tour vseobecna diskuze

2010 Tour vseobecna diskuze

Diskusia na tému Iron Maiden

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: Tour 2010

Poslaťod Crusader v Štvrtok August 19, 2010 12:13 pm

mickey.r píše:Od teba Crusader sa iné nedá čakať než kydanie na názor druhého, namiesto kultivovaného vyjadrenia vlastného pohľadu. To akože všetci sa pomestia do stredu pódia?


Kdyz muzes ty kydat na maiden, muzu i ja na tebe. Ono je rozdil jak ten nazor napises, ale nezlob se na me, odflaknute to nebylo - to jen vy nejak ztracite soudnost kdyz je srovnavate s AC/DC. Nikdo ze 150 clenu Bruce AIR nemel pocit ze je ten koncert odflaknuty - naopak. Neni to zvlastni ? Ja tvrdim ze tohle album nemate jeste pravo hodnotit, az pozdeji zjistite ze je nej ... u X Factor to mnohym trvalo i 10 let, nez tu desku pochopili. Ano AC/DC musi lidi bavit, taky co jineho kdyz je ta muzika absolutne O HOVNE ... maiden tohle zapotrebi nemaji ... delat nejakou estradu pro jednodyche burany (tj. pro vsechny). Nekdo rika bavit lidi, ja estrada pro burany :) Maiden jsou hlavne o muzice, pocitech a nazorech a myslenkach ... NE o nejakem prizemnim baveni lidi. Jestli si myslis, ze uspech koncertu se da merit propocenymi tricky, tak mi te je celkem lito. Ja nemam nikdy potrebu v kotli skakat a vyrvavat ... muzes se divit, ale ja tam chodim poslouchat.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Tour 2010

Poslaťod thomason v Štvrtok August 19, 2010 12:23 pm

Crusader píše:
thomason píše:
Crusader píše:Janick s kytarou problem mel, ale na druhou stramu ... on je tam uz pro ozdobu.

preco mas pocit, ze Janick tam je iba na ozdobu ?, ved 2/3 setlistu boli z novych albumov, cize tri gitary su nutne :git: a aj predosle tour kde v originaloch Janick nehral, znelo ovela ovela hutnejsie a progresivnejsie ako predtym, Janick je sucastou kapely uz 20 rockov, tak nechapem precho ho vela fans berie len ako ozdobu kapely, bol to on kto nahradil Adriana svojskym stylom, a nezradil kapelu ako H !


Proc ? Protoze to bylo dobre i bez toho aby byl slyset :D ... soucasti kapely 20 let sice je, ale zive ty 3 kytary stejne nevyniknou nikdy jako ve studiu, spis ta 3 zanikne, ono to neni sranda pro zvukare je porad prepinat apod. to taky sam Doug priznal.

O tom kdo zradil a kdo ne bych byl opatrny (kapela neni manzelka abys ji mohl zradit) ... ale rekneme ze jsou nekteri clenove, kteri by si bez maiden neskrtli (adrian se o tom presvedcil sam) a janick at je skvelej kytarista, dopadl by nejspis stejne - ono byt dobry nejak nestaci. Samozrejme hlady by neumrel, ale to co ma u maiden by uz nemel nikde.


tak dobre by to bolo pocut aj keby mal problem s gitarou, Dave alebo Adrian.s tym mas pravdu, ze nazivo tie gitary nie je az tak pocut, hlavne co sa tyka starsich skladieb, ale ked si zoberies taky bootleg Ullevi ´05 alebo hoc ktory proshot z ´08 - ´09, tak ich pocut paradne, a v novych skladbach ich je pocut tiez dobre, aspon co sa tyka vydanych live albumov.

podla mna by si uz ziaden clen po "zradeni" kapely neskrtol :D ale hladom by nepomreli to je pravda
Ostrava - 6.6.2007
Praha - 8.8.2008
Budapešť - 14.8.2010
Piešťany - 28.6.2013
Brno - 8.6.2014
Žilina - 6.7.2016
Praha - 20.6.2018
Praha - 20.6.2022
Praha - 30.5.2023
Obrázok užívateľa
thomason
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1269
Registrovaný: Nedeľa Február 11, 2007 4:26 pm
Bydlisko: Somewhere In Trebišov

Re: Tour 2010

Poslaťod Beast34 v Štvrtok August 19, 2010 12:24 pm

Crusader píše:Ale dalo se cekat ze tohle album rozdeli fans ... ty jednoduche co jdou na maiden vyrvavat a trepat hlavou jak dementi od tech co poslouchaji muziku v cele sve podstate

suhlasim a myslim si ze toto urobil uz AMOLAD v 2006...
27/06/13 Piestany, Slovakia
03/06/14 Budapest, Hungary
14/06/14 Nickelsdorf, Austria
05/04/16 Vienna, Austria
01/07/16 Sopron, Hungary
06/07/16 Zilina, Slovakia
20/06/18 Prague, Czech Republic
28/06/18 Sopron, Hungary
24/07/18 Zagreb, Croatia
Obrázok užívateľa
Beast34
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 831
Registrovaný: Utorok November 13, 2007 6:30 pm
Bydlisko: 22 Acacia Avenue

Re: Tour 2010

Poslaťod Crusader v Štvrtok August 19, 2010 12:28 pm

Beast34 píše:
Crusader píše:Ale dalo se cekat ze tohle album rozdeli fans ... ty jednoduche co jdou na maiden vyrvavat a trepat hlavou jak dementi od tech co poslouchaji muziku v cele sve podstate

suhlasim a myslim si ze toto urobil uz AMOLAD v 2006...



ano, ale ti jednodussi fans porad doufali ze ted natoci nejakej narez ... a ono ne :D proto jsou ted tak nasrany. Ale i nekolik z nich tomu casem a hlavne zive prijde na chut. Kazdopadne uz jim dojde, ze nic z 80let se nikdy opakovat nebude.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Tour 2010

Poslaťod thomason v Štvrtok August 19, 2010 12:32 pm

Ale i nekolik z nich tomu casem a hlavne zive prijde na chut. Kazdopadne uz jim dojde, ze nic z 80let se nikdy opakovat nebude

no ElDorado v Madarsku slapalo neskutocne :git:
Ostrava - 6.6.2007
Praha - 8.8.2008
Budapešť - 14.8.2010
Piešťany - 28.6.2013
Brno - 8.6.2014
Žilina - 6.7.2016
Praha - 20.6.2018
Praha - 20.6.2022
Praha - 30.5.2023
Obrázok užívateľa
thomason
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1269
Registrovaný: Nedeľa Február 11, 2007 4:26 pm
Bydlisko: Somewhere In Trebišov

Re: Tour 2010

Poslaťod Crusader v Štvrtok August 19, 2010 1:04 pm

thomason píše:
Ale i nekolik z nich tomu casem a hlavne zive prijde na chut. Kazdopadne uz jim dojde, ze nic z 80let se nikdy opakovat nebude

no ElDorado v Madarsku slapalo neskutocne :git:



vsak i ve svedsku a italii, hlavne to Bruce skvele zive vyzpiva :)
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Tour 2010

Poslaťod mickey.r v Štvrtok August 19, 2010 1:08 pm

Crusader píše:
mickey.r píše:Od teba Crusader sa iné nedá čakať než kydanie na názor druhého, namiesto kultivovaného vyjadrenia vlastného pohľadu. To akože všetci sa pomestia do stredu pódia?


Kdyz muzes ty kydat na maiden, muzu i ja na tebe. Ono je rozdil jak ten nazor napises, ale nezlob se na me, odflaknute to nebylo - to jen vy nejak ztracite soudnost kdyz je srovnavate s AC/DC.


Na Maiden nekydám, nekydal som a ani kydať nebudem. Na to ich mám moc rád. Nevyjadrujem sa ani k tomu, že sa hrali skladby prevažne z obdobia novej éry i keď viem, že veľa ľudí chce práve počuť tie 80-te roky. Ja medzi nich nepatrím a rád si vypočujem aj nové veci. Najlepšia je vždy zmes skladieb a každý si príde na svoje. Vyjadril som svoj pocit a kritický pocit nemusí zákonite znamenať averziu voči niekomu alebo niečomu, tak ako ju ty prezentuješ voči inej kapele. A opakujem nezrovnával som hudbu AC/DC a hudbu IM, to je totiž nezrovnateľné. Porovnával som šou a koncert je o šou. Ak sa koncert robí pre viac než 500 ľudí, tak je to predovšetkým šou a navyše je robená aj pre zárobok resp. hlavne preň. Keď sa bude hodnotiť klubový koncert, potom môžeme hovoriť o tom ako sa niekto na koncert nešiel vyblázniť ale užiť si muziku a potom to budem rozoberať s úplne iného hľadiska. Alebo si potom porovnajme atmosféru zo SBIT. Aj tu sa dá dať rovnítko medzi tieto koncerty?
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Re: Tour 2010

Poslaťod Crusader v Štvrtok August 19, 2010 1:12 pm

Ver mi, ze 20 let skutecne NECHCI poslouchat stare veci na KAZDEM tour ... a ta vela lidi co je chce poslouchat jsou pro me omezeni retardi, ale i sami maiden si uz uvedomuji, ze se jim nesmi ustupovat a nedaji se jejich picovanim ovlivnovat. Nevim kolikrat si videl zive maiden ty ... ja zhruba 25x a skutecne mi stare veci uz lezou na nervy. Koncert NENI jen show, ale taky show, tim chci rict, ze aspon pro me je na prvnim miste muzika a az na druhem show. Ono je rozdil jestli kapela hraje PRO penize a nebo ZA penize ... zkus se nad tim zamyslet. Skutecne si myslis ze maiden musi hrat PRO penize? Pokud jde o SBIT tak to bylo proti tomu co predvadi ted slabota :D proc si nepriznat ze stokrat ohrane veci tak netahnou jako to po roce 2000, a Mariner a Moonchild bylo prece jen malo ...
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Tour 2010

Poslaťod mickey.r v Štvrtok August 19, 2010 1:35 pm

Crusader píše:Ver mi, ze 20 let skutecne NECHCI poslouchat stare veci na KAZDEM tour ... a ta vela lidi co je chce poslouchat jsou pro me omezeni retardi, ale i sami maiden si uz uvedomuji, ze se jim nesmi ustupovat a nedaji se jejich picovanim ovlivnovat. Nevim kolikrat si videl zive maiden ty ... ja zhruba 25x a skutecne mi stare veci uz lezou na nervy. Koncert NENI jen show, ale taky show, tim chci rict, ze aspon pro me je na prvnim miste muzika a az na druhem show. Ono je rozdil jestli kapela hraje PRO penize a nebo ZA penize ... zkus se nad tim zamyslet. Skutecne si myslis ze maiden musi hrat PRO penize? Pokud jde o SBIT tak to bylo proti tomu co predvadi ted slabota :D proc si nepriznat ze stokrat ohrane veci tak netahnou jako to po roce 2000, a Mariner a Moonchild bylo prece jen malo ...



No ak budú hrať iba nové veci, tak som zvedavý aká bude návštevnosť, resp. ako dlho si ju udržia. To ma fakt bude veľmi zaujímať. Viem aký rozdiel máš na mysli či ZA alebo PRE peniaze. Bohužiaľ sa mi začína zdať, že je to to PRE. A či si myslím že musia hrať pre peniaze? Každý musí zarábať peniaze a ten kto ich zarába ozaj veľa ako v tomto prípade ich musí zarábať vždy veľa. Každý si svoj životný štandard a to už či vedome alebo nevedome posúva podľa svojho konta a práve tento štandard si každý chce udržať čím najdlhšie. Maidnov nevinímajúc. Najmä ak sa albumy nepredávajú, lebo sa bohužiaľ kradnú kopírovaním. A som presvedčený, že aj na tomto fóre je veľa takých čo iba alebo viac kopíruje než kupuje, hoci ich k tomu nie vždy k tomu vedie ich ekonomická situácia. Tvoja česť, že medzi nich nepatríš.
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Re: Tour 2010

Poslaťod Crusader v Štvrtok August 19, 2010 1:46 pm

Kdyz si spocitas kolik berou za jeden koncert a jak relativne skromne zijou, tak ti musi byt jasne ze jsou zabezpeceni na nekolik zivotu. Je jasne ze ted jeste hrat MUSI uz proto, ze v 99 se upsali na 15 let ... ale pak to uz bude jen na nich. Pokude jde o navstevnost, tak me nejak netrapi jestli hrajou pro 10 nebo 20 tis lidi ... bude jen na nich jake budou chtit mit fans, jestli takove kteri jim rozumi nebo jen stado tupych blbcu co chce porad slyset FOTD nebo Troopera. Prave ze se desky kradou tak musi o to vic vydelavat na koncertech a merchandise, aby tuhle ztratu vykryli ... ale tak to proste je.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Tour 2010

Poslaťod thomason v Štvrtok August 19, 2010 2:05 pm

tak tie roky 80-te uz aj mne lezu na nervy, podla mna by urobili dobre keby dali nejake tour 90-98 aby znova ozivili skladby ako Be Quick Or Be Daed, Tailguner, Afraid To Shoot Strangers a podobne nedocene skladby zo "SILVER ERA" ale ked si zoberiem ze zas tam jebnu FOTD tak potom naco ju hraju na tomto tour,alebo aky dovod mali hrat ju na SBIT ked tam koncepecne vobec nezapadala
Ostrava - 6.6.2007
Praha - 8.8.2008
Budapešť - 14.8.2010
Piešťany - 28.6.2013
Brno - 8.6.2014
Žilina - 6.7.2016
Praha - 20.6.2018
Praha - 20.6.2022
Praha - 30.5.2023
Obrázok užívateľa
thomason
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1269
Registrovaný: Nedeľa Február 11, 2007 4:26 pm
Bydlisko: Somewhere In Trebišov

Re: Tour 2010

Poslaťod mickey.r v Štvrtok August 19, 2010 2:10 pm

Crusader píše:Kdyz si spocitas kolik berou za jeden koncert a jak relativne skromne zijou, tak ti musi byt jasne ze jsou zabezpeceni na nekolik zivotu. Je jasne ze ted jeste hrat MUSI uz proto, ze v 99 se upsali na 15 let ... ale pak to uz bude jen na nich. Pokude jde o navstevnost, tak me nejak netrapi jestli hrajou pro 10 nebo 20 tis lidi ... bude jen na nich jake budou chtit mit fans, jestli takove kteri jim rozumi nebo jen stado tupych blbcu co chce porad slyset FOTD nebo Troopera. Prave ze se desky kradou tak musi o to vic vydelavat na koncertech a merchandise, aby tuhle ztratu vykryli ... ale tak to proste je.


Ak by boli tak rozprávkovo bohatí resp. by nechceli viac, tak im nejaká zmluva môže byt akurát tak... A ak má niekto hrať iba kvôli zmluve, tak to je tiež obludné i keď chápem, že dohody treba plniť a vycúvať z nich nie je lacné.
No a ak budú koncerty iba pre 10 či 20 tis. ľudí, tak kto ich potom zaplatí? Alebo pôjdu pod cenu? To určite!
Že chce niekto počúvať FOTD, bohužiaľ ja ju tiež moc nemusím. Pre mňa je najdôležitejšia HBTN, bez nej si ja zase koncert neviem predstaviť a samozrejme IM musí byť, keďže je to značka.
Tiež nevidím nejaký zmysel ísť na koncert každý mesiac. Myslím, že raz do roka stačí, inak by sa mi to objedlo ako staré veci tebe. A tých nových vecí zase toľko nebude, keď sa pozrieme na periodicitu vydávania albumov.
Každopádne to bude zaujímavé, kam to dôjde. Lebo aj tí ktorím sa páči nová éra sa im zase nebude musieť páčiť éra, ktorá príde možno o 5 rokov, lebo zase to bude iné. Opäť sa majú poslucháči vymieňať? V každom biznise totiž platí, že nie je ťažké zákazníka získať, ale si ho dlhodobo udržať. Ja som presvedčený, že Maidnom záleží aj na fans, ktorích si vychovali práve v tých 80-tych rokoch. Teraz nemám na mysli ľudí, ktorí prídu na koncert, len preto že je to slávna kapela a sú na nich iba trošku zvedaví. A práve kvôli nim dávajú napr. FOTD. Ale aj to je slušný príjem, keď zvážime, že sa bavíme o takých 20-30% účastníkoch koncertu.
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Re: Tour 2010

Poslaťod Crusader v Štvrtok August 19, 2010 2:27 pm

Kdyz pujdes na 3 koncerty v ramci jednoho tour, tak sakra rychle poznas jak velky mezi nimi muze byt rozdil. Rychle poznas, kdyz po koncertu leti domu nebo ne, o takovych by se nedalo mluvit hned jako o odflaknutych, ale jako uspechanych ... A ja bych nechtel jit na JEDEN koncert tour ktery bude mit tuhle smulu, takhle vim, ze priste a jinde to nejspis bude lepsi (a ono je). Byl si nekdy vic nez na jednom koncertu v ramci tour ? Mam pocit ze ne, ono je fakt rozdil je videt ve Svedsku, pak treba v Brixton Academy nebo u nas ... a zjistis ze u nas je to nejrutinnejsi, ac se te nekteri snazi presvedcit ze tady hrajou nejdradsi. Rozhodne vim, ze bych na ne nesel nikdy do USA.

kdyz maiden az do roku 2005 mohli hrat za 180 tis USD, ted je to zhruba 2-3.5 x tolik, tak se neposerou kdyz budou hrat "jen" za dvojnasobek. Ono co je to pod cenu ? Cena je totiz smluvni. Zalezi jak velky koncert to je a rekneme ze maji nejakou cenu OD ...muze to byt 200 ale taky 600 tis e. Kdo z vas vi, ze i na tak slavnem WORLD SLAVERY tour hrali v halach pro 7 tisic !!!! a ze jich bylo hodne. Na druhou stranu kdyz si dovolili vzit Blaze a hrali pro 5000 lidi, tak dneska skutecne nemusi resit jestli je to koncert pro 10 - 20 nebo 30 tisic. Kdyby to bylo tak jak rikas, tak budou porad hrat jen veci z 80tych let, protoze je lidi prece chti ne ? Ale oni si ted DOVOLI hrat od roku 2000 a vys ... a mas pocit ze maji nizkou navstevnost ? Ja ne. Naopak vetsina fans co na ne chodi porad (ne ti svatecni co znaji par desek) tohle prijala pozitivne, protoze vsem uz musi ta klasika lezt na nervy, nejvic jim ... a ted nemyslim vyjimky jako hallowed nebo iron maiden, s temi nema problem snad nikdo, ale trooper, wrathchild, number uz dost lidi serou. Zapominas ze je hodne fans, kterym se libi jak stara tak nova tvorba ... protoze se tihle lide vyvijeji spolu s kapelou.
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Re: Tour 2010

Poslaťod Zdenius v Štvrtok August 19, 2010 2:44 pm

ja som si v tom Rumunsku nieco uvedomil. ako to maju maideni cele vypracovane. vy tam nedostanete len koncert. ono je to cele ako taky zraz rodiny. proste ak idete na nich alebo na nich uz ste mate taky pocit ze ste v nejakom svete, kde tricko IM ktore mate na sebe nieco silne vyjadruje... ze kapela su vasi kamosi. strasne to cele posobi tak blizko a pritom sa polovica z nas s kapelou v zivote nestretne, ale ten pocit tam je..
14/7 - Budapest
15/7 - Transylvania
23/9 - Ripper, SK
7/10 - Tarja, CZ
13/10 - Die Happy, A
22/10 - WASP, CZ
18/12 - Die Happy, DE
Obrázok užívateľa
Zdenius
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 2854
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 4:03 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: Tour 2010

Poslaťod mickey.r v Štvrtok August 19, 2010 3:05 pm

Crusader píše:Kdyz pujdes na 3 koncerty v ramci jednoho tour, tak sakra rychle poznas jak velky mezi nimi muze byt rozdil. Rychle poznas, kdyz po koncertu leti domu nebo ne, o takovych by se nedalo mluvit hned jako o odflaknutych, ale jako uspechanych ...

To znamená, že keď pôjdem do obchodu kúpim si chlieb a bude hnusný, mám prísť na druhý deň a dúfať, že pekár teraz lepšie odvedie svoju prácu? Tiež mi nemusí dajme tomu stačiť môj príjem aby som mohol chodiť na viac koncertov počas jedného turné. Kedy tedy chcem ísť aj na iné kapely a mám aj rodinu, ktorú treba živiť. Tiež voľno si nemôžem spraviť kedy sa mi zachce. Mám aj iné aktivity v živote, ktoré sa mi nechtiac priplietli do života. Preto som si vybral práve nie najlacnejšie Taliansko, lebo som si naivne myslel, že keď tam neboli 2 roky, že sa vyhecujú. To prostredie Villa Manin k tomu tiež nabádalo. Ja chápem, že nie každý deň svieti slnko, ale toto bolo podľa mňa zatmenie.
Zmluvná cena - tá sa vždy musí rovnať ponuka = dopyt, ak klesne dopyt bude zle, ako v prípade z Blazeom.
O tých príjmoch s koncertov pri hypoteticky nízkych návštevách som to myslel tak, že či im organizátor bude schopný a ochotný zaplatiť ich honorár na úkor svojho zisku, keďže jeho príjem pri nižšej účasti bude zákonite nižší. Menej ľudí = menej peňazí. Jedine, že sa bude stále zvyšovať vstupné. Myslím si, že 74,70€ je už dosť slušná platba, ak nie vysoká za ten výkon.
Ja predsa nepíšem, že by sa mali hrať iba 80te roky. To bolo fajn, že spravili SBIT a bola to rekordná bomba a určite aj tržba, ktorú už asi nikdy nedosiahnu. Hovorím o zmesi piesní zo všetkých období, ktoré sa časom obmieňajú. Veď aj z 80tych rokov je veľa dobrých skladieb, ktoré sa nehrávajú, tiež z 90-tych a budú aj z 2000-cich. Jasné, že sa každému nevyhovie. Koncerty 2000 a vyššie sa začali hrať iba nedávno a tým pádom to nemôže byť ešte merateľné. Uvidíme, či sa to udrží. Ja si myslím, že hej pretože práve aj tí starí fans majú kapelu radi aj v tomto novom ponímaní ich tvorby a postupujú spolu s nimi ako si načrtol. K nim sa pridávajú malé deti ako som videl aj na poslednom koncerte, keď tatko bol pod pódiom s dcérkou, čiže aj generačná obmena by mohla byť zaručená.
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iron Maiden rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 106 hostia