Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Diskusia na tému Iron Maiden

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod zdenoeddie v Sobota September 04, 2010 11:08 pm

Bol som dialkovo donuteni (asi telepatia) pustit si TFF. Je to dobry album, aj ked niektore veci, no ehm...
Ostrava 6.6.2007
Praha 8.8.2008
Budapest 14.8.2010
Milwaukee 4.7.2012
Piestany 28.6.2013
Brno 8.6.2014
Zilina 6.7.2016
Praha 20.6.2018
Praha 20.6.2022
Praha 30&31.5.2023
Krakow 13.6.2023
Obrázok užívateľa
zdenoeddie
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1361
Registrovaný: Piatok December 02, 2005 3:04 pm
Bydlisko: Somewhere in East

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod KUBBA-BRUCE-ARRY v Nedeľa September 05, 2010 3:33 pm

zdenoeddie píše:Bol som dialkovo donuteni (asi telepatia) pustit si TFF. Je to dobry album, aj ked niektore veci, no ehm...


a které?? :)) Ja uz k ty desce zacinaam pociťovat srdečniii vztah - vcera, kdyz jsem sel dom z tahu, tak jsëm se pristihl ze mi hlavou rotujou ty songy,a nemohl jsem se dočkat az priijdu domu a pustim si ty songy do uši......pak kraasne doposlechnu¨, a zjistim ze je ctvrt na 3 raaano :P Ale paraaada :mrgreen:
KUBBA-BRUCE-ARRY
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 411
Registrovaný: Sobota September 02, 2006 12:03 pm
Bydlisko: ZNOJMO

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod Michael v Utorok September 07, 2010 10:03 pm

Hned v několika sólech od Adriana cítím návrat do času Somewhere In Time, což je paráda! Nemyslím tím ani tak samotnými tóny, jako spíše zkreslením a efekty kytary.

A vyzdvihnout musím i další Adrianove nápady a skladby, prostě bomba! Tenhle chlapík by Maiden pekelně chyběl v tomhle tisíciletí, kdyby ho Bruce nepřibral zpět sebou.. :wink:
Scream For Me Czech Republic!!
Obrázok užívateľa
Michael
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 452
Registrovaný: Piatok Jún 16, 2006 1:45 pm
Bydlisko: Třinec

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod grmi666 v Utorok September 07, 2010 11:37 pm

Michael píše:Hned v několika sólech od Adriana cítím návrat do času Somewhere In Time, což je paráda! Nemyslím tím ani tak samotnými tóny, jako spíše zkreslením a efekty kytary.

A vyzdvihnout musím i další Adrianove nápady a skladby, prostě bomba! Tenhle chlapík by Maiden pekelně chyběl v tomhle tisíciletí, kdyby ho Bruce nepřibral zpět sebou.. :wink:


Adrian odviedol na albume kus dobrej roboty ba vybornej :D tie jeho sola a napady pekne lahodia mojmu uchu :git:
Obrázok užívateľa
grmi666
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Pondelok Júl 26, 2010 3:34 am
Bydlisko: Somewhere in Orava

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod medulka v Piatok September 10, 2010 11:45 am

Beast34 píše:Asi si sedim na kabli ale ako je to vlastne v tom When the Wild Wind Blows? .... neviem ci som to spravne pochopil... tam nakoniec nedoslo k tomu jadrovemu utoku ci ako to nazvat ale bolo iba zemetrasenie? A oni sa kvoli obavam dosledkov toho jadroveho utoku ktory si poplietli so zemetrasenim radsej otravili?... bol tam ten vybuch alebo nie? lebo ja som to pochopil tak ze oni sa na to aj normalne pripravovali a boli v ukryte "sheltri" a ze oni tu udalost aj prezili nie? a potom sa otraivli alebo ako to bolo? ja len ze to tam vypadalo na ten vybuch kedze on videl z okna ako sa blizi ten oblak ku nim.. tak ako to mohlo byt zemetrasenie? :D nejake vysvetlenie pre menej chapaveho?


Mne tá pieseň silne evokuje toto:
-18.11.1978 masová samovražda 921 ľudí kyanidom v "Jonestowne" http://en.wikipedia.org/wiki/Jim_Jones alebo
-19.3.1997 masová samovražda 39 ľudí fenobarbiturátmi v Californii http://en.wikipedia.org/wiki/Heaven's_G ... ious_group) alebo toto:
-1994 masová samovražda 61 ľudí v Švajčiarsku http://de.wikipedia.org/wiki/Sonnentempler (nasledovali i 1995 16 ľudí vo Franzúsku, 1997 5 ľudí v Kanade, všetci vzali jed a následne sa (dali) zapálili(ť), resp. sa vzájomne postrieľali.

Čiže všetko témy, že niekto si dá nahovoriť že ide strašný koniec sveta, stavia bunkre, izoluje sa, bojí sa jadrovej vojny, útoku ufo, sprisahania, nechá sa zmanipulovať vodcami, sektármi a podobne a preto nakoniec spácha samovraždu
medulka
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Štvrtok August 06, 2009 11:02 pm
Bydlisko: Somewhere In Europe

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod Beast34 v Piatok September 10, 2010 4:08 pm

Dobreeee medulka :) Dava to zmysel. Diky za zhromazdene info aj postrehy :wink:
27/06/13 Piestany, Slovakia
03/06/14 Budapest, Hungary
14/06/14 Nickelsdorf, Austria
05/04/16 Vienna, Austria
01/07/16 Sopron, Hungary
06/07/16 Zilina, Slovakia
20/06/18 Prague, Czech Republic
28/06/18 Sopron, Hungary
24/07/18 Zagreb, Croatia
Obrázok užívateľa
Beast34
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 831
Registrovaný: Utorok November 13, 2007 6:30 pm
Bydlisko: 22 Acacia Avenue

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod Dragontears v Piatok September 10, 2010 4:15 pm

tak mne prijde, ze to maiden az takhle zbytecne prekombinovane nezamysleli :lol:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod medulka v Piatok September 10, 2010 7:44 pm

Dragontears píše:tak mne prijde, ze to maiden az takhle zbytecne prekombinovane nezamysleli :lol:


Veď ja som nepísala, že to tak mysleli, ja som písala, ako to vnímam ja a čo ten text vo mne evokuje. No čo Tebe evokuje text, že ľudí nájdu v bunkri v mŕtvom objatí a vedľa nich prázdna fľaša od jedu?

No mne iba psychotickú viacnásobnú samovraždu zo strachu, beznádeje, či paranoje :?
medulka
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Štvrtok August 06, 2009 11:02 pm
Bydlisko: Somewhere In Europe

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod Dragontears v Piatok September 10, 2010 8:50 pm

medulka píše: ... No čo Tebe evokuje text, že ľudí nájdu v bunkri v mŕtvom objatí a vedľa nich prázdna fľaša od jedu? ...

treba to, ze nechteji zustat na svete jeden bez druheho, obycejny strach ze stari a samoty ... ale hromadne sebevrazdy nekolika desitek nebo stovek lidi, to mi fakt nenaskakuje a nemyslim, ze zrovna tohle meli na mysli
muj nazor, nic vic :wink:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod medulka v Piatok September 10, 2010 11:18 pm

Dragontears píše:
medulka píše: ... No čo Tebe evokuje text, že ľudí nájdu v bunkri v mŕtvom objatí a vedľa nich prázdna fľaša od jedu? ...

treba to, ze nechteji zustat na svete jeden bez druheho, obycejny strach ze stari a samoty ... ale hromadne sebevrazdy nekolika desitek nebo stovek lidi, to mi fakt nenaskakuje a nemyslim, ze zrovna tohle meli na mysli
muj nazor, nic vic :wink:


ale veď jasné, že nejde o kvantitu obetí, to som ani ja nemyslela, ja som mala na mysli pohnútky takých skutkov s tak smutným koncom.

Strach zo staroby a samoty sa väčšinou prejavuje úzkostnými stavmi, kde postihnutí trpia strachom zo smrti, trpia často hypochondriou alebo negujú/nechcú priznať svoju starobu, alebo trpia inými obavami, málokedy tieto fóbie majú za dôsledok siahnutie si na život (snáď presvedčenie o nevyliečiteľnosti choroby, pričom takú vôbec nemá a pod.) Strach zo samoty sa väčšinou týka jednotlivca, ktorý žije osamotený a nie v partnerstve. Ale v pohode, neberme to až tak vážne. Každý má svoje predstavy :)
medulka
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Štvrtok August 06, 2009 11:02 pm
Bydlisko: Somewhere In Europe

Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod IMS v Sobota September 11, 2010 1:38 am

medulka píše:
ale veď jasné, že nejde o kvantitu obetí, to som ani ja nemyslela, ja som mala na mysli pohnútky takých skutkov s tak smutným koncom.

Strach zo staroby a samoty sa väčšinou prejavuje úzkostnými stavmi, kde postihnutí trpia strachom zo smrti, trpia často hypochondriou alebo negujú/nechcú priznať svoju starobu, alebo trpia inými obavami, málokedy tieto fóbie majú za dôsledok siahnutie si na život (snáď presvedčenie o nevyliečiteľnosti choroby, pričom takú vôbec nemá a pod.) Strach zo samoty sa väčšinou týka jednotlivca, ktorý žije osamotený a nie v partnerstve. Ale v pohode, neberme to až tak vážne. Každý má svoje predstavy


Podla mna absolutne o tomto nie je tato piesen :-) Podla mna je to o absurdite dnesneho sveta, kde su ludia do znacnej miery manipulovani mediami, politikmi atd. Kludne cely pribeh moze byt len nejaka metafora nato, ako dnesny svet funguje, alebo to moze byt konkretne pribeh poukazujuci na nejaku udalost, ale to je otazka na Stevea. Ale myslim si, ze to nie je ani podstatne a ten hlavny odkaz a myslienka piesne je jasna, zrozumitelna a pre mna je to najsilnejsia a najlepsia piesen albumu.
Obrázok užívateľa
IMS
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 771
Registrovaný: Piatok Október 01, 2004 12:01 pm
Bydlisko: Somewhere In Time

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod medulka v Sobota September 11, 2010 12:19 pm

IMS píše:
Podla mna absolutne o tomto nie je tato piesen :-) Podla mna je to o absurdite dnesneho sveta, kde su ludia do znacnej miery manipulovani mediami, politikmi atd. Kludne cely pribeh moze byt len nejaka metafora nato, ako dnesny svet funguje, alebo to moze byt konkretne pribeh poukazujuci na nejaku udalost, ale to je otazka na Stevea.


S tým Steveom to je jasné, len on vie čo mal na mysli.

Je aj pravda to o médiách, politikoch atď. Ale ľudia nepáchajú z toho dôvodu spravidla samovraždy. Tak ako je to popísané v texte je zrejmé, že interpretácia vnímaného nebola identická s realitou. Je tam popísaný paranoidný stav. Ten text piesne mi nepripadá tak vážny (ako možno zneje moje písanie), skôr tak ladený smerom k čiernemu humoru (prekvapivé, nečakané vyvrcholenie v závere).

A k tým médiám, politikom & Co.: určite sa zhodneme, že je na samotnom človeku či pristúpi na takúto hru, či sa zmanipulovať nechá alebo nie. Ja viem, je to zložitejšie a bolestnejšie používať vlastný mozog, ale podmienkou nie je vždy IQ, niekedy stačí len intuítívne a individuálne so sebadôverou vedieť pravdivosť toho čo nanucujú médiá, či politici rozlišovať.
medulka
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Štvrtok August 06, 2009 11:02 pm
Bydlisko: Somewhere In Europe

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod tiffani v Sobota September 11, 2010 12:40 pm

medulka píše:ale veď jasné, že nejde o kvantitu obetí, to som ani ja nemyslela, ja som mala na mysli pohnútky takých skutkov s tak smutným koncom.

Strach zo staroby a samoty sa väčšinou prejavuje úzkostnými stavmi, kde postihnutí trpia strachom zo smrti, trpia často hypochondriou alebo negujú/nechcú priznať svoju starobu, alebo trpia inými obavami, málokedy tieto fóbie majú za dôsledok siahnutie si na život (snáď presvedčenie o nevyliečiteľnosti choroby, pričom takú vôbec nemá a pod.) Strach zo samoty sa väčšinou týka jednotlivca, ktorý žije osamotený a nie v partnerstve. Ale v pohode, neberme to až tak vážne. Každý má svoje predstavy :)


nie strach zo sucasnej samoty, ale z buducej samoty. Ked partner zomrie skor, alebo odide zo vztahu.
11.06.11 - Praha, CZ
06.07.11 - Oslo Telenor, NO
08.07.11 - Helsinki Olympic Stadium, FI
05-06.08.11 - London O2 Arena, UK
Obrázok užívateľa
tiffani
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 215
Registrovaný: Piatok Jún 29, 2007 9:12 am
Bydlisko: somewhere between Kosice and Prague

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod medulka v Sobota September 11, 2010 1:08 pm

ok, nechajme to tak... :D
medulka
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Štvrtok August 06, 2009 11:02 pm
Bydlisko: Somewhere In Europe

Re: Album THE FINAL FRONTIER 2010 / postrehy, info, uvahy etc.

Poslaťod Dragontears v Sobota September 11, 2010 2:42 pm

tady neexistuje zadne spravne reseni ...
kazdy jsme k jejich tvorbe vnimavejsi jinak - nekdo vic, nekdo min a proto kazdy z nas si z toho vezme pro sebe neco jineho, v tom predevsim je jejich hudba pro nas tolik okouzlujici, prave proto ze nic neni jednoznacne a primocare nalajnovano a urceno, maiden kazdemu daji prostor se s tim myslenkove porvat a vytvorit popr si utridit vlastni nazor ... a to je duvod, proc je mam tolik rada :wink:
"I love the one eyes, and of that man..." Yeah! Bruce is back :P
"Life is too short to fuck around doing something you don't love" Bruce,Argentina 2016
Obrázok užívateľa
Dragontears
Moderator
 
Príspevky: 2519
Registrovaný: Sobota Jún 24, 2006 1:09 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iron Maiden rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia

cron