Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Janick

Janick

Diskusia na tému Iron Maiden

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Poslaťod Brighter v Streda August 22, 2007 10:04 pm

tak a spet k janickovi. chcem sa vas opytat urcite vsetci ste videli adrianovu gitarovu lekciu, ja som neni moc anglicky zdatny,rozumiem len nejake ustrizky a neni to v moc dobrej zvukovej kvalite tak prd rozumiem tak sa vas chcem opytat. myslim ze sa ho pytaju na davea a janicka, v com su iny v hrani ako on.nevie niekto ako odpovedal na tuto otazku a na janicka?
a gitaristov sa chcem opytat prepacte ak to tu bolo spomenute ale v com sa lisi styl hry janicka a davea a adriana? lebo som pocul ze janick sa od nich stylom lisi.neviem ako to je bo ja sa v tom moc nevyznam :roll:
Obrázok užívateľa
Brighter
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 606
Registrovaný: Sobota November 18, 2006 10:39 am
Bydlisko: Out of the silent planet - PB

Poslaťod Gumolit v Streda August 22, 2007 10:35 pm

Brighter píše:tak a spet k janickovi. chcem sa vas opytat urcite vsetci ste videli adrianovu gitarovu lekciu, ja som neni moc anglicky zdatny,rozumiem len nejake ustrizky a neni to v moc dobrej zvukovej kvalite tak prd rozumiem tak sa vas chcem opytat. myslim ze sa ho pytaju na davea a janicka, v com su iny v hrani ako on.nevie niekto ako odpovedal na tuto otazku a na janicka?
a gitaristov sa chcem opytat prepacte ak to tu bolo spomenute ale v com sa lisi styl hry janicka a davea a adriana? lebo som pocul ze janick sa od nich stylom lisi.neviem ako to je bo ja sa v tom moc nevyznam :roll:


ak som dobre rozumel, adrian potrebuje silne ruky, na svoje riffy, dave pouziva hammery, a janickov styl je podobny adrianovmu, s tym rozdielom, ze janick viac experimentuje, viac som nerozumel
Run, live to fly, fly to live, do or die,
won't you run, live to fly, fly to live,ACES HIGH!
Obrázok užívateľa
Gumolit
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Nedeľa November 26, 2006 3:50 pm
Bydlisko: Čebovce

Poslaťod mickey.r v Streda August 22, 2007 11:16 pm

Tak Adrian je obrovský precízny technik s gitarovou mysľou, nádherným prstokladom a Janick je skôr taký rozvláčnejší. Rovnako tak Dave sa prikláňa k zažitému a vyžíva sa vo svojich obľúbených sólach a užíva si hru samotnú so svojou dokonalosťou celých Maiden, ktorých sám je spolutvorcom. Janick tam dáva kus toho šowmenstva a veľkého srdca, preto mu aj linky často utekajú prípadne sa objavý väzba...ale zlý gitarista to nie je, v každej inej kapele by bol hlavná hviezda. U Maiden je však každý silná osobnosť. len sa každý iným spôsobom presadzuje, či prezentuje.
Obrázok užívateľa
mickey.r
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Štvrtok Jún 29, 2006 3:37 pm
Bydlisko: Nitrička

Poslaťod strevo v Štvrtok August 23, 2007 10:30 am

Brighter píše:tak a spet k janickovi. chcem sa vas opytat urcite vsetci ste videli adrianovu gitarovu lekciu, ja som neni moc anglicky zdatny,rozumiem len nejake ustrizky a neni to v moc dobrej zvukovej kvalite tak prd rozumiem tak sa vas chcem opytat. myslim ze sa ho pytaju na davea a janicka, v com su iny v hrani ako on.nevie niekto ako odpovedal na tuto otazku a na janicka?
a gitaristov sa chcem opytat prepacte ak to tu bolo spomenute ale v com sa lisi styl hry janicka a davea a adriana? lebo som pocul ze janick sa od nich stylom lisi.neviem ako to je bo ja sa v tom moc nevyznam :roll:


toto uz len trochu na doplnenie:
ADRIAN vela hra popri vokaloch
DAVE ma plynulu hru, ma prirodzene silne ruky, pouziva dva humbuckeri, pri kobylke aj pri krku gitari (humbucker silny snimac s velkym vystupnym signalom) robi vela hammer-on
JANICK hra podobnym stylom ale viacej experimentuje
...házim řepu...
Obrázok užívateľa
strevo
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Štvrtok Júl 12, 2007 9:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Michael v Štvrtok August 23, 2007 1:42 pm

Janick hraje taky spousty melodických linek, za všechny např. The Evil That Men Do nebo Brave New World .. :wink:
Obrázok užívateľa
Michael
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 452
Registrovaný: Piatok Jún 16, 2006 1:45 pm
Bydlisko: Třinec

Poslaťod Brousitch v Štvrtok August 23, 2007 4:14 pm

adrian říkal že na hraní písní iron maiden je potřeba hodně výdrže a síly...kdo ví tak mu to potvrdí...např. trooper, rime of the ancient mariner, run to the hills, number. tam mě z toho hodně bolí ruce..být v rytmu,držet krok a k tomu hrát tak jako mejdni..je to těžký...někdy prostě jen tak drnknu a necham to znít.. :wink:

takhle ale myslim že janick nehraje..jak píšete hodně experimenuje a co na je ho hře nejvíc "žeru" je to mačkání pražců zezhora. :D
--- : When you know that your time is close at hand.
Maybe then you'll begin to understand,
Life down there is just a strange illusion : ---
Obrázok užívateľa
Brousitch
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 342
Registrovaný: Štvrtok August 03, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Písek CZ

Poslaťod PesZ v Štvrtok August 23, 2007 6:37 pm

Mno, ale i Adrian má svoje oblíbený polohy, který v různých sólech má velmi podobný (třeba v The Trooper, Face in the Sand, 2 Minutes To Midnight), ale to nevadí ;-).
Jinak Janickovou specialitou je velmi rychlé hraní, kdy se tóny skoro slévají (nebo, jak bych to řekl, pro příklad třeba sólo Dance of Death, live z DotR jsem třeba teď poslouchal).
Slow, I go
And the wait seems to be over
All that I know
Is that my life has become such a waste for you
Obrázok užívateľa
PesZ
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1735
Registrovaný: Utorok Január 24, 2006 5:51 pm
Bydlisko: ČR

Poslaťod Painkiller03 v Štvrtok August 23, 2007 9:34 pm

PesZ píše:Mno, ale i Adrian má svoje oblíbený polohy, který v různých sólech má velmi podobný (třeba v The Trooper, Face in the Sand, 2 Minutes To Midnight), ale to nevadí ;-).
Jinak Janickovou specialitou je velmi rychlé hraní, kdy se tóny skoro slévají (nebo, jak bych to řekl, pro příklad třeba sólo Dance of Death, live z DotR jsem třeba teď poslouchal).
no presne kazdy je niecim špecifický čo z nich robi jeden vynikajuci celok ...
Faster than a laser bullet
Louder than an atom bomb
Chromium plated boiling metal
Brighter than a thousand suns
He is the Painkiller
This is the Painkiller
Wings of steel Painkiller
Deadly wheels Painkiller
Painkiller03
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Pondelok November 06, 2006 9:51 pm
Bydlisko: Okres Revúca

Poslaťod strevo v Nedeľa September 30, 2007 11:01 pm

vcera som kukal maiden england a bez janicka sa ty lenivci vobec nehybu :D teda adrian sa moc nehybe ani teraz, ale dave tam tiez dost schol, mne sa zdalo
...házim řepu...
Obrázok užívateľa
strevo
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Štvrtok Júl 12, 2007 9:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Irons heart v Nedeľa September 30, 2007 11:15 pm

strevo píše:vcera som kukal maiden england a bez janicka sa ty lenivci vobec nehybu :D teda adrian sa moc nehybe ani teraz, ale dave tam tiez dost schol, mne sa zdalo


Jo , tak to máš pravdu :D Janick je nepřekonatelnej showman ... a když blbe s Davem je to radost se na ně koukat :lol: on je hrozně ... pružný :lol: ty jeho pozy sou skvělé :lol:
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins
Obrázok užívateľa
Irons heart
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 333
Registrovaný: Streda August 08, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Ostrava

Poslaťod thomason v Nedeľa September 30, 2007 11:18 pm

Janick je Janick....niet k tomu co dodat
Ostrava - 6.6.2007
Praha - 8.8.2008
Budapešť - 14.8.2010
Piešťany - 28.6.2013
Brno - 8.6.2014
Žilina - 6.7.2016
Praha - 20.6.2018
Praha - 20.6.2022
Praha - 30.5.2023
Obrázok užívateľa
thomason
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1269
Registrovaný: Nedeľa Február 11, 2007 4:26 pm
Bydlisko: Somewhere In Trebišov

Poslaťod Michael v Pondelok Október 01, 2007 10:26 am

naučil jsem se za rok a půl, co hraju na kytaru pár dobrých Janickových fint s kytarou, ale někdy je to opravdu o život v pokoji o 4 metrech :lol: hlavně házení s kytarou ve stylu Mr. Janicka Gerse je mírně nepraktické :D :twisted:
Obrázok užívateľa
Michael
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 452
Registrovaný: Piatok Jún 16, 2006 1:45 pm
Bydlisko: Třinec

Poslaťod thomason v Pondelok Október 01, 2007 11:41 am

Michael píše:naučil jsem se za rok a půl, co hraju na kytaru pár dobrých Janickových fint s kytarou, ale někdy je to opravdu o život v pokoji o 4 metrech :lol: hlavně házení s kytarou ve stylu Mr. Janicka Gerse je mírně nepraktické :D :twisted:


tak ja keby som robil tie kusky s gitarou co on ta sa na tom kable obesim :lol:
Ostrava - 6.6.2007
Praha - 8.8.2008
Budapešť - 14.8.2010
Piešťany - 28.6.2013
Brno - 8.6.2014
Žilina - 6.7.2016
Praha - 20.6.2018
Praha - 20.6.2022
Praha - 30.5.2023
Obrázok užívateľa
thomason
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1269
Registrovaný: Nedeľa Február 11, 2007 4:26 pm
Bydlisko: Somewhere In Trebišov

Predchádzajúci

Späť na Iron Maiden rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia

cron