Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/d/6/d63d52b9-34a7-472a-a502-5093e948d6c8/ironmaiden.sk/sub/onlineclub/includes/bbcode.php on line 112
• Zobrazenie témy - Ako ste sa dostali k po?úvaniu Iron Maiden?

Ako ste sa dostali k po?úvaniu Iron Maiden?

Diskusia na tému Iron Maiden

Moderátori: Dragontears, Majo, IMS, Zdenius

Poslaťod gog&magog v Streda Január 16, 2008 7:02 pm

To bola dlha cesta... ked som mala desat, tak som pocuvala to co davali v radiach a v televizii, ale viac sa mi pacili, take poprockovejsie veci, Bon Jovi a Aerosmith, ako ten sladky popik A ked som koncila zakladnu skolu, tak sa u mna potvrdilo, ze clovek sa asi ako metlak narodi a ono sa potom ta hudba nejak k nemu dostane... netusim, akym zahadnym sposobom sa ku mne dostala jedna nahravka od Helloween - a skladba Cry fo freedom - to bol narez, zacalo to tak pekne pomaly, a potom... :twisted:, hudba bola neskutocna, a ten text - v zivote som nepocula text, ktory by bol o tom, co pre mna bolo od malicka dolezite tak velmi ako sloboda,. A potom mi ktosi povedal, ze ak sa mi paci Helloween, mam vyskusat Maiden. Ked som si zbezne vypocula prvy album, tak som si len povedala nieco v tom zmysle, ze co na tom vidia..., ale nejak som si to musela pustit znovu, a potom este raz atd, az som sa pristihla pri tom, ze lietam po celom dome a ziapem na plne hrdlo, a este pri tom hram na imaginar nu gitaru :D to som mala patnast, a drzi ma to uz nejakych sedem rokov... A NEMAM DOVOD S TYM PRESTAT
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Poslaťod zdenoeddie v Streda Január 16, 2008 8:43 pm

gog&magog píše: A potom mi ktosi povedal, ze ak sa mi paci Helloween, mam vyskusat Maiden.

Boh chran toho cloveka,cest jeho pamiatke :!:
Ostrava 6.6.2007
Praha 8.8.2008
Budapest 14.8.2010
Milwaukee 4.7.2012
Piestany 28.6.2013
Brno 8.6.2014
Zilina 6.7.2016
Praha 20.6.2018
Praha 20.6.2022
Praha 30&31.5.2023
Krakow 13.6.2023
Obrázok užívateľa
zdenoeddie
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 1361
Registrovaný: Piatok December 02, 2005 3:04 pm
Bydlisko: Somewhere in East

Poslaťod journeyman v Streda Január 16, 2008 10:49 pm

Moj osud bol podobny ako od gog&magog :) Pocuval som to co islo v radiach, telke...no same komercne zalezitosti. Jedneho dna mi kamos pustil pesnicku fear of the dark. Tak som si ju zo slusnosti vypocul a nechapal som co to je :D Som sa ho spytal ze o com to je a povedal som ze je to o nicom :roll: :roll:
Postupom casu som si u druheho kamosa vypocul therion - album theli, horkyze slize, rammstein, trochu aj z helloweenu, to bola taka priprava na metal, ale zlom prisiel vtedy, ked som u kamosa nasiel CD iron maiden s celou diskografiou. Tak mi kamos odporucil fear of the dark, running free, be quick or be dead atd. a spominam si, ze najviac ma chytilo to be quick...a od toho krasneho dna zijem s ironmi kazdy den :lol: :lol: Tiez je to okolo 7-8 rokov :)
!!! UP THE IRONS!!!!
journeyman
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 0
Registrovaný: Streda Apríl 11, 2007 9:48 pm
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Gangland v Štvrtok Január 17, 2008 9:05 am

Beast34 píše:
Gangland píše:vtedy to nebol problém, lebo v triede sme boli asi 8 metláci to nie ako teraz...sám v triede ...

no viem si to predstavit.. samy rytmus a podobne sracky.... dnes je kazdy velky raper.. dpc a este ked si to nahodou pozrie rychlo a zbesilo tak sme doma.... ja viem ze OT ale nedalo mi lebo ma to serie :evil:


tak to zasa nie......u nýás sa nájdu aj rockovo ladení, ale takto metal im veľa nehovori.....ale mf.....nevedia o čo prichádzajú :twisted: :twisted:
Look for the truth
Deepest cut of all from you
Knife of the truth
Blade of hatred slicing through
Obrázok užívateľa
Gangland
Nomad
Nomad
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Streda Október 03, 2007 4:45 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod clansman88 v Štvrtok Január 17, 2008 3:51 pm

zdenoeddie píše:
gog&magog píše: A potom mi ktosi povedal, ze ak sa mi paci Helloween, mam vyskusat Maiden.

Boh chran toho cloveka,cest jeho pamiatke :!:
:D :D omg nwm nic proti helloweenakom ale ja ich totalne nemusim ich songy su setky dost na jedno kopyto...a nie na to moje oblubene :D :D
I know what I want
I say what I want
And no one can take it away...
Obrázok užívateľa
clansman88
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 499
Registrovaný: Nedeľa December 24, 2006 12:23 pm
Bydlisko: Šaľa

Poslaťod Dr.Drak v Štvrtok Január 17, 2008 6:56 pm

U mňa to bolo tak, že som si prezeral rebríček top 10 metalových albumov z jednej stránky... a v tej 10 boli hneď 4 albumy IM a na druhom bol Piece Of Mind ( prvá bola Metallica- Master Of Puppets). Tak som sa rozhodol že to skúsim... A som nesmierne šťastný že som to skúsil... šťastie že sú také stránky....
If God is wise, why is he still,
When these false prophets, call him friend,
Why is he silent, is he blind!?
Are we abandoned in the end?
Let right or wrong, ALONE decide
God was never on your side!
Obrázok užívateľa
Dr.Drak
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Utorok Október 16, 2007 4:04 pm

Poslaťod I love Maiden v Štvrtok Január 17, 2008 10:57 pm

Já si pamatuju , že tak v 97 mel tata kazetu kde na jedny strane bylo IM Piece Of Mind a na druhy strane vyběr Rainbow a poslouchaly sme to cestou k babicce v aute.......od tý doby je znám a obe kapely miluju
3 NEJ PISNE OD IRON MAIDEN!
-Lord of the flies(z Death on the road)
-Die with your boots on(Live in Sweden)
-22 Acacia Avenue(Early days)
I love Maiden
Woman in Uniform
Woman in Uniform
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Štvrtok Október 20, 2005 6:45 pm
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod gog&magog v Štvrtok Január 24, 2008 12:24 pm

zdenoeddie píše:Boh chran toho cloveka,cest jeho pamiatke :!:

Myslim, ze to povedal s podobnym opovrhujucim tonom.. :D :D , nieco v zmysle, ze po tom, co si vypocujem IM na Helloween zabudnem... :D V jednom mal pravdu, ze Helloween ma maidnov nemaju, ale to nema (bohuzial) asi nikto.... a v jednom sa mylil - Helloween si este aj dnes obcas vypocujem :twisted: A dufam, ze toho cloveka caka este dlhy a stastny zivot, lebo ma priviedol k mojej najvacsej vasni :twisted:
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

matii

Poslaťod matii v Štvrtok Január 24, 2008 2:03 pm

Těžko srovnávat, co se týče počtu fans, propracovanosti systému a celého managementu a dění okolo, tak jednoznačně IM vedou. Těžko srovnávat hudbu, už jsem nedávno na to téma s někým diskutoval. Co je lepší? Řízek s bramborovým salátem nebo chleba se sádlem. Kvalitativně určitě řízek, ale přijde situace, kdy raději sahneš po tom chlebu.
A tak je to i s Helloweenama. Jejich koncert v pardubkách jsem si letos užil skvěle a nepřipadli mi o nic horší než IM.
Nesrovnávejte nesrovnatelné. :D

Zajímavý názor se kterým nelze než souhlasit mi napsal do Guestbooku spiky :

Hudba je nádherná právě tím, že se nedá spočítat, která je lepší. Podle určitých kritérií jde sice třeba usuzovat, že třeba Adrian Smith hraje asi :-) na kytaru líp než Olda Říha apod., ale těžko zahraje tak specificky Vojína XY :-). Někomu se líbí speed, jinýmu blues, dalšímu obojí a nebo z každýho jen kousek. Muzika je svým způsobem "řemeslo", který by mělo mít určitou technickou úroveň, ale všechno nad je pouze o vnímání posluchačů o pocitu o tom co na nás subjektivně působí. Stačí rozdíl, jakým vnímá hudbu muzikant a nemuzikant. Ne líp nebo hůř, ale jinak. A to je na tom to skvělý - že to nejde změřit, stopnout, spočítat,vyhlásit nebo tomu přidat skóre!

Mám rád Blind Guardian podobně jako matiii Maidny a Mirror třeba nepovažuju za zdaleka nejlepší jejich skladbu. Na druhou stranu bych o ní neřek, že je to tuctovka. Ale "čest" na to má právo, když to uvodí slůvky "pro mě". Stejně jako já na to, že i v repertoáru IM najdu věci, které bych osobně moh označit za tuctovky.

Líbí se Ti - ber, nelíbí - neber ... je to každého volba ... stejně jako je každého právo nenechat si diktovat, co je lepší a co horší, pokud jde o pocitové vjemy. HOWG
Obrázok užívateľa
matii
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Sobota December 25, 2004 2:18 pm
Bydlisko: Teplice CR

Re: matii

Poslaťod gog&magog v Štvrtok Január 24, 2008 2:27 pm

matii píše: ... stejně jako je každého právo nenechat si diktovat, co je lepší a co horší, pokud jde o pocitové vjemy. HOWG


pekne povedane...
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Poslaťod Crusader v Nedeľa Január 27, 2008 12:10 am

ale co lze porovnat skvele je uroven fans ... bohuzel tem ceskym vetsinou staci se ozrat a ze je to nahlas vole ...
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod Irons heart v Nedeľa Január 27, 2008 2:34 am

Crusader píše:ale co lze porovnat skvele je uroven fans ... bohuzel tem ceskym vetsinou staci se ozrat a ze je to nahlas vole ...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ale nejsme na tom ještě tak špatně ..... stačí se podívat vedle k polskym sousedům :wink:
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins
Obrázok užívateľa
Irons heart
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 333
Registrovaný: Streda August 08, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Ostrava

Poslaťod Crusader v Nedeľa Január 27, 2008 12:37 pm

Ja v tom prave rozdil moc nevidim, nekdo tu trefne poznamenal, at se vsichni podivaji na DVD z Ullevi, jak tam vsichni maji "dost" mista ... to u nas nehrozi ...
30-31.05.23 O2 Arena,Praha,CZ
13-14.06.23 Tauron Arena,Krakow,POL
30.06.23 AO Arena, Manchester,UK
03.07.23 Motorpoint Arena,Nottingham,UK
07-08.07.23 O2 Arena,London,UK
31.7-1.8.23 Olympiahalle,Munich,GER
Obrázok užívateľa
Crusader
Ancient Mariner
Ancient Mariner
 
Príspevky: 3634
Registrovaný: Sobota Apríl 02, 2005 4:59 pm

Poslaťod gog&magog v Pondelok Január 28, 2008 11:24 am

Asi nikdy nepochopim niekoho kto dojde na koncert ozraty, ved to si nemoze vobec uzit.... a na druhy den si nic nepamatat? :roll:
When alone on the hills
With the wind in your hair
With a longing to feel
Just to be free
Obrázok užívateľa
gog&magog
Trooper
Trooper
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Streda Január 16, 2008 11:10 am
Bydlisko: kosice

Poslaťod combat v Nedeľa Február 03, 2008 2:04 pm

Asi to bude o tom co vzdy, ze zalezi na kazdom osobitne, niekto si vypije a bavi sa, a niekto sa musi predvadzat, este mi vadi mavanie s vlajkami, som videl nejaky koncert a nejaky madar tam maval vlajkou tak, ze ani nebolo vidiet pomaly skupinu, tak to je ubohost, slovaci su v tomto ovela inteligentnejsi, seru na vlajky...
Iron Maiden-asi posledná jednoduchá a pritom stále dobrá metalová skupina.
Obrázok užívateľa
combat
Aces High
Aces High
 
Príspevky: 389
Registrovaný: Sobota September 16, 2006 10:52 pm
Bydlisko: blava

Predchádzajúci

Späť na Iron Maiden rozhovor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia

cron